Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek kainuoja namo statybos? 5 tema

QUOTE(arkava @ 2013 03 12, 15:36)
Kosmosas smile.gif))
Arba tie meistrai "atidirbineja" uz vakariene. Prispausti savininko.
Kokia vieta?
Zinau, kad kur provincijoj, galima i menesi moket  minimuma, 2 zmogeliai "ars" patenkinti. Tokiu atveju, ir namas uz 180T iki raktu iskils per metus  mirksiukas.gif

provincija ten, iki didmiesčio koks 35 km. Aš nežinau kiek jiems moka, kiek kontroliuoja ir t.t....Namas per metus iškils. Esmė ta, kad ten visos medžiagos eina su labai didelėm nuolaidom, taupoma labai visur, apdaila planuojama minimali, sienos net gipsuojamos nebus - tik tinkas ant blokelio ir dažai, grindys nešildomos, židinio nėra, san mazgas vienas (tulikas ir dušas), laiptai betoniniai, apšvietimas - liustrai vidury kambario, vėdinimas natūralus, langai pigiausi ir nedideli...
primečiau, kad jų kvadrato kaina apie 1200 gaunas be sklypo - už tokią kainą yra skelbimų, kad pastato iki raktų smile.gif bet kokybė, grožis, funkcionalumas ko gero lieka kažkur anapus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zabukas: 12 kovo 2013 - 16:01
Sveiki,

Gal kas gali rekomenduoti firma ar statybininkus namo satybai: pamatai, murijimas
Atsakyti
QUOTE(zabukas @ 2013 03 12, 16:50)
provincija ten, iki didmiesčio koks 35 km.  Aš nežinau kiek jiems moka, kiek kontroliuoja ir t.t....Namas per metus iškils. Esmė ta, kad ten visos medžiagos eina su labai didelėm nuolaidom, taupoma labai visur, apdaila planuojama minimali, sienos net gipsuojamos nebus - tik tinkas ant blokelio ir dažai, grindys nešildomos, židinio nėra, san mazgas vienas (tulikas ir dušas), laiptai betoniniai, apšvietimas - liustrai vidury kambario, vėdinimas natūralus, langai pigiausi ir nedideli...
primečiau, kad jų kvadrato kaina apie 1200 gaunas be sklypo - už tokią kainą yra skelbimų, kad pastato iki raktų smile.gif bet kokybė, grožis, funkcionalumas ko gero lieka kažkur anapus...

šiek tiek palengvėjo, gerai kad tik vieną ranką spėjau persipjaut, dar sakė susiūs mirksiukas.gif

šiaip gal reiktų atskirti statybas pardavimui ir sau, nes jei statyti namą baudžiant save visuose sprendimuose - tai ar norėsis paskui tokiame gyventi?
aš kažkaip į tą procesą žiūriu kitaip. man namas turi būti patogus, funkcionalus, bent jau minimaliai erdvus (kam 9m2 sandėliuką vadinti kambariu aš nesuprantu), turi būti patrauklus iš išorės ir svarbiausia jis turi patikti pačiam. Kiek tai kainuos ir iš kur tuos pinigus traukti - kitas klausimas, bet statyti kuo pigesnę kvadratinę dėžutę, imant viską kas pigiausia, taupant ant visko ir dar su malkiniu pečiumi - tai gal tada geriau nusipirkti butą.
Atsakyti
QUOTE(Panevėžys @ 2013 03 12, 17:28)
Kiek tai kainuos ir iš kur tuos pinigus traukti - kitas klausimas, bet statyti kuo pigesnę kvadratinę dėžutę, imant viską kas pigiausia, taupant ant visko ir dar su malkiniu pečiumi - tai gal tada geriau nusipirkti butą.

Taip, taip, geriau butas sename, kiaurame name, su tekanciu stogu ir nekeistu vamzdynu ir 1000lt kasmenesinem sildymo saskaitom, nei mazas, taupus namukas su malkiniu peciumi ir 100 lito menesine sildymo kaina smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 12, 16:56)
Taip, taip, geriau butas sename, kiaurame name, su tekanciu stogu ir nekeistu vamzdynu ir 1000lt kasmenesinem sildymo saskaitom, nei mazas, taupus namukas su malkiniu peciumi ir 100 lito menesine sildymo kaina smile.gif

thumbup.gif
aš manau, kad reikia rinktis pagal galimybes ir nešokti aukščiau bambos... Nemanau, kad geriau pasiėmus maximalią banko paskolą gyvent savo svajonių name, kuris priklauso bankui, nei iš savų pastačius kuklesnį namelį, kad ir malkom šildomą (nu nematau aš malkose problemos nors tu ką, o paskoloj, ypač nepilnai padengtai turimu turtu - matau)...
Šiaip tai tikrai ne pavyzdys kaip tie mano pažįstami stato, bet ir nemanau, kad jie bus nepatenkinti savo sprendimu. Tiesiog žmonių poreikiai, norai, galimybės ir gyvenimo būdas skiriasi, dėl to skiriasi pasirinkimai tarp namo ir buto, tarp pasirinktų sklypų, skiriasi pasirinkimai iš ko ir kaip statyti, pagaliau skiriasi požiūris į pinigus, verslumas. Bet svarbiausia kaip ir Panevėžys sakė, kad namas turi patikti sau pačiam. Jei nepatiks - gali ir 10 t už kvadratą sudėt, jame bus gyvent nemiela...
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 12, 17:56)
Taip, taip, geriau butas sename, kiaurame name, su tekanciu stogu ir nekeistu vamzdynu ir 1000lt kasmenesinem sildymo saskaitom, nei mazas, taupus namukas su malkiniu peciumi ir 100 lito menesine sildymo kaina smile.gif

na jei butai būna tik senuose kiauruose namuose, su tekančiais stogais ir nekeistais vamzdynais, tai tęskime mintį iki galo: kur garantija, kad statant namą ir taupant ant visko tas stogas nepradės leisti po 2 metų ir pritaupyti sprendimai namo sandarume ir šiltinime leis džiaugtis mažesnėmis kaip 1000Lt sąskaitomis už šildymą?
Taupų namuką dar reikia mokėti ir susiprojektuoti ir pasistatyti ir 1200-1500Lt/m2 skirtų statybai su bent jau daline apdaila ir malkinis pečius tikrai nebūtinai yra taupaus namo sinonimai.

O dėl skonio nesiginčijam, bet graudu po Lietuvą važinėtis, kur savo architektūra patraukia tik vienetai namų. Aišku norisi to namo bet kokia kaina, bet džiaugtis tik "pigia statyba" man kažkaip per maža g.gif
Atsakyti
QUOTE(Panevėžys @ 2013 03 12, 18:43)
na jei butai būna tik senuose kiauruose namuose, su tekančiais stogais ir nekeistais vamzdynais, tai tęskime mintį iki galo: kur garantija, kad statant namą ir taupant ant visko tas stogas nepradės leisti po 2 metų ir pritaupyti sprendimai namo sandarume ir šiltinime leis džiaugtis mažesnėmis kaip 1000Lt sąskaitomis už šildymą?
Taupų namuką dar reikia mokėti ir susiprojektuoti ir pasistatyti ir 1200-1500Lt/m2 skirtų statybai su bent jau daline apdaila ir malkinis pečius tikrai nebūtinai yra taupaus namo sinonimai.

O dėl skonio nesiginčijam, bet graudu po Lietuvą važinėtis, kur savo architektūra patraukia tik vienetai namų. Aišku norisi to namo bet kokia kaina, bet džiaugtis tik "pigia statyba" man kažkaip per maža  g.gif

Matosi, kad nama dar statote biggrin.gif
Projektuoja namus projektuotojai, o ne patys zmones, nebent turetu tam atitinkanti issilavinima. Projektuotojams nupasakoji namo vizija, ko norisi-jie padaro ir suderina su savininku per koki 15-20 kartu, paskui priduoda patvirtinti sav. vyr. architektui. Patikekit, dar nemaciau ne vieno namo, kur butu suprojektuota sleivai kreivai, taip, kad po pirmu metu begtu stogas mirksiukas.gif
Toliau apie statytojus: jei zmogus sugeba pats "skaityti" projekto brezinius ir pagal juos statyti-valio, sutaupoma puse sumos, jei samdo statybos firma, tai ji "skaito" brezinius ir prisiima visa atsakomybe uz atliktu darbu kokybe(juk kaip zinome, pastatyti nama neuztenka tep lep ji suresti ir graziai nudazyti, reikia dar priduoti Statybos inspekcijai, o jau jie kaip tarakonai visus kampus islandzioja, kabinasi prie bet kokio ne tokio nuolydzio ar centimetro virsijancio ploto ribas doh.gif ). Vadinasi, pagal popierius NEIMANOMA net pastatyti nama blogai.
Na o jau kalbant apie medziagas, medziagu gamintojai duoda garantijas, ir net jei tokiam siferiui duoda garantija 30 metu, vadinasi, stogas tikrai nesulus ir nuo salcio nesuaizes, po poros metu tikrai neims begti. drinks_cheers.gif

Taip, kad nereikia cia musu gasdinti biggrin.gif Mano tevai gyvena 120 metu senumo name, pakeite tik pries 20 metu stogo danga, zinokit, stogas ne negalvoja begti, o senos rastu sienos 120 metu senumo negalvoja puti ir trunyti bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 12 kovo 2013 - 17:59
QUOTE(zabukas @ 2013 03 12, 18:16)
thumbup.gif 
aš manau, kad reikia rinktis pagal galimybes ir nešokti aukščiau bambos... Nemanau, kad geriau  pasiėmus maximalią banko paskolą  gyvent savo svajonių name, kuris priklauso bankui, nei iš savų pastačius kuklesnį namelį, kad ir malkom šildomą (nu nematau aš malkose problemos nors tu ką, o paskoloj, ypač nepilnai padengtai turimu turtu - matau)...
Šiaip tai tikrai ne pavyzdys kaip tie mano pažįstami stato, bet ir nemanau, kad jie bus nepatenkinti savo sprendimu. Tiesiog žmonių poreikiai, norai, galimybės ir gyvenimo būdas skiriasi, dėl to skiriasi pasirinkimai tarp namo ir buto, tarp pasirinktų sklypų, skiriasi pasirinkimai iš ko ir kaip statyti, pagaliau skiriasi požiūris į pinigus, verslumas. Bet svarbiausia kaip ir Panevėžys sakė, kad namas turi patikti sau pačiam. Jei nepatiks - gali ir 10 t už kvadratą sudėt, jame bus gyvent nemiela...


Iš principo sutinku su visomis Jūsų mintimis, visur reikia išlaikyti balansą, skolintis irgi nėra pats baisiausias dalykas, tik reikia tą daryti su protu.
Gal tik dėl malkinio katilo turiu patirties ir savo filosofiją. Jeigu skirti pakankamai dėmesio į tai iš ko ir kaip statyti, manau galima pasistatyti namą su tikrai minimaliais nuostoliais, o jau tokiu atveju ir šildymo šaltinių pasirinkimas padidėja. O kas dėl malkinio katilo, tai į "minusų" stulpelį aš traukiu visišką komforto nebuvimą, elektros pagalba karšto vandens ruošimą vasarą (neesu matęs, jog vasarą kas nors kurtų KKK), jokio ilgesnio išvykimo iš namų žiemą, sklypo kainą malkinei, jos statybą, paruoštų malkų pirkimą arba ruošiantis patiems, savo valandinio užmokesčio tarifą visam malkų paruošimo procesui bei kasdieniniam katilo jos aptarnavimui, katilinės statybos kaštus (tebūnie 1200Lt/m2), kaminai, jų šiltinimas ir aišku šilumos nuostoliai per juos, jau nekalbant apie tai, kad geresnis KK katilas su privaloma akumuliacine talpa nėra jau tokia pigi investicija. O pliusų skiltyje galiu įrašyti tik atsinaujinantys ištekliai, nes žodis "pigu" man ten nesirašo. Bet kiekvienam savo.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 12, 18:57)
Matosi, kad nama dar statote biggrin.gif
Projektuoja namus projektuotojai, o ne patys zmones, nebent turetu tam atitinkanti issilavinima. Projektuotojams nupasakoji namo vizija, ko norisi-jie padaro ir suderina su savininku per koki 15-20 kartu, paskui priduoda patvirtinti sav. vyr. architektui. Patikekit, dar nemaciau ne vieno namo, kur butu suprojektuota sleivai kreivai, taip, kad po pirmu metu begtu stogas mirksiukas.gif
Toliau apie statytojus: jei zmogus sugeba pats "skaityti" projekto brezinius ir pagal juos statyti-valio, sutaupoma puse sumos, jei samdo statybos firma, tai ji "skaito" brezinius ir prisiima visa atsakomybe uz atliktu darbu kokybe(juk kaip zinome, pastatyti nama neuztenka tep lep ji suresti ir graziai nudazyti, reikia dar priduoti Statybos inspekcijai, o jau jie kaip tarakonai visus kampus islandzioja, kabinasi prie bet kokio ne tokio nuolydzio ar centimetro virsijancio ploto ribas doh.gif ). Vadinasi, pagal popierius NEIMANOMA net pastatyti nama blogai.
Na o jau kalbant apie medziagas, medziagu gamintojai duoda garantijas, ir net jei tokiam siferiui duoda garantija 30 metu, vadinasi, stogas tikrai nesulus ir nuo salcio nesuaizes, po poros metu tikrai neims begti. drinks_cheers.gif

Taip, kad nereikia cia musu gasdinti biggrin.gif Mano tevai gyvena 120 metu senumo name, pakeite tik pries 20 metu stogo danga, zinokit, stogas ne negalvoja begti, o senos rastu sienos 120 metu senumo negalvoja puti ir trunyti bigsmile.gif


Kur aš minėjau, jog skatinu projektuotis patiems???? g.gif na nebent pats esi architektas, kitu atveju nelabai įsivaizduoju kaip būtų suteiktas leidimas statybai?? kažką čia supainiojote ir prie ko tas "nereikia mūsų gąsdinti"? net nebuvo tokios minties 4u.gif
jei tikrai domina, pats kaip ir į pabaigą su tom statybom . bet toks įtarimas, jog Jūs net nepradėjote jų biggrin.gif Kaip aš norėčiau, kad taip būtų, kaip Jūs čia surašėte. Net saldu pasidarė skaitant ax.gif buvo laikas kai ir aš taip pat galvojau, bet karti realybė eilinį kartą priminė kas būna, kai užlipi ant numesto grėblio doh.gif pradedant architektais baigiant UAB su 5metų garantijom darbams. Didesnioji statybinių UAB dalis bankrutuoja 2-3metų laikotarpyje arba iš jos ne tik kad atsakomybės neišsireikalausi, bet būsi apkaltintas viskuo pats. Ir šiaip, pavarčius kad ir šį forumą mirgėte mirga siūlymai statytis su patentininkais ir kuo pigiau. Kur ta garantija?
o medžiagų pardavėjo suteikiamos garantijos galioja tik laikantis toms medžiagoms skirtų instrukcijų ir technologinių nurodymų bei naudojant visą gamintojo gaminamą sistemą. Apie ką mes kalbam? ką čia kalbėt apie teisingą medžiagų panaudojimą, jei net elementaraus gipso normaliai beveik niekas nemoka dėti. Kiek meistrų perėjo per rankas, nei vienas (!!!!) nebuvo susipažinęs su instrukcija, surašyta ant pakuotės. Mokymuose geriausiu atveju dalyvauja darbų vykdytojas arba UAB direktorius, bet darbus dažnai vykdo persamdytos tos pačios patentininkų brigados arba žmogus, net nebuvęs šalia tų mokymų. Oj mažai tikriausiai matėte "tep liap" pastatytų ir svarbiausia priduotų objektų smile.gif deja, bet man teko jų matyti ir ne vieną. Ir su leidžiančiais stogais ir su trūkinėjančiom sienom, ir su neveikiančia elektros instaliacija ir su nukritusiais balkonais ir vandens pilna vata stogo apšiltinime .... čia juk Lietuva, kaltų nėra. Kaltas esi pats, kad neprižiūrėjai.
Gal tik dėl statybų inspekcijos teisybės yra - prie centimetrų jie kabinėjasi, nes kabinėtis prie nors kiek rimtesnių mazgų jie neturi jokios kompetencijos.

beje, leidžiantis stogas ir teisingas architekto darbas beveik nesusiję dalykai.

labai norėčiau pamatyti nors vieną šiuo metu statomą namą pagal prieš 120metų taikytas technologijas ... dabar net rąstus, tam kad jie atrodytų rankų darbo, ima apvalius, tekintus ir žmogelis už minimumą visą dieną prie jų darbuojasi kirviu 4u.gif nemanau jog šiais laikais kas nors stato namą, tikėdamiesi, jog jis stovės 100metų ar daugiau, tam pačiam plačiai naudojamam neoporui tkriausiai ne daugiau kaip 30 metų. Kas su juo darysis dar po 50 metų?
Atsakyti
QUOTE(Panevėžys @ 2013 03 12, 19:32)
jei tikrai domina, pats kaip ir į pabaigą su tom statybom . bet toks įtarimas, jog Jūs net nepradėjote jų  biggrin.gif Kaip aš norėčiau, kad taip būtų, kaip Jūs čia surašėte. Net saldu pasidarė skaitant  ax.gif

Neatspejot tongue.gif Name gyvenu jau 13 metu, o ukininko sodyba(gyvenamasis namas+ukinis pastatas)-"sviezias" produktas, bet jau stovi antri metai(ukinis dar tik 2012 metais pastatytas). Siais metais vasara jau turiu priduoti ir registruoti.
Taip kad apie namu statyba jau iki saldumo viskas pazistama biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 12, 18:39)
Neatspejot tongue.gif Name gyvenu jau 13 metu, o ukininko sodyba(gyvenamasis namas+ukinis pastatas)-"sviezias" produktas, bet jau stovi antri metai(ukinis dar tik 2012 metais pastatytas). Siais metais vasara jau turiu priduoti ir registruoti.
Taip kad apie namu statyba jau iki saldumo viskas pazistama biggrin.gif

na bet snekat abu tai diametraliai priesingai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 12, 19:39)
Neatspejot tongue.gif Name gyvenu jau 13 metu, o ukininko sodyba(gyvenamasis namas+ukinis pastatas)-"sviezias" produktas, bet jau stovi antri metai(ukinis dar tik 2012 metais pastatytas). Siais metais vasara jau turiu priduoti ir registruoti.
Taip kad apie namu statyba jau iki saldumo viskas pazistama biggrin.gif


šauniai thumbup.gif thumbup.gif

tada kažkaip keistai nuskambėjo paralelė iš Jūsų lūpų tarp "jei teisingai nubraižė, tai neteisingai pastatyti neįmanoma"
įmanoma ir dar kaip smile.gif
čia galėtų būti labai grubus pavyzdys: jei gegnę prie murloto architektas nubraižys tvirtinti vinimis, tai kur garantija, kad ta vinis bus įkalta reikiamoje vietoje, o ne išlindusi 5 cm į šoną? galvojate jog kas nors taisys jei neliepsite smile.gif aišku čia alegorija, bet visame kame iš smulkmenų susideda dideli dalykai. 4u.gif
Atsakyti