Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buhalterės
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Nuo mokslo iki darbo > Darbas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Tučka
QUOTE(salutvera @ 2012 05 20, 20:43)
Sakykit, kokiuose ataskaitų straipsniuose dedate baudų ir delspinigių sąnaudas?  g.gif
*

Finansine ir investicine veikla g.gif
ugnele78
QUOTE(Ramunytėė @ 2012 05 16, 02:01)
Tam ne mūsų nuomonė, bet "Darbo kodeksas" yra  mirksiukas.gif  tiek dirbt leidžiama
*

ACIU LABAI UZ ATSAKYMA smile.gif gal galite pasakyt kokiame str tai yra ivardinta?/
sunflow
Sveikos 4u.gif

Skanių pietų 4u.gif Jeigu pietaujate... blush2.gif

Skaičiuojant komandiruotės išlaidas užsienyje, valiutos kursas imamas pirmos komandiruotės dienos lygtais, ar kiekvienos dienos atskirai?

Kažkaip po savaitgalio visiškai nieko neprisimenu doh.gif
Tučka
QUOTE(sunflow @ 2012 05 21, 12:19)
Sveikos  4u.gif

Skanių pietų  4u.gif  Jeigu pietaujate...  blush2.gif

Skaičiuojant komandiruotės išlaidas užsienyje, valiutos kursas imamas pirmos komandiruotės dienos lygtais, ar kiekvienos dienos atskirai?

Kažkaip po savaitgalio visiškai nieko neprisimenu  doh.gif
*

Jei ne uz grynus buvo pirkta, tai ziuriu tiek kiek bankas nurase, o jei grynais tada imu tos dienos kursa kada pirkta preke ar paslauga 4u.gif
Beje i programa viska vedu tik litais 4u.gif
sunflow
QUOTE(Tučka @ 2012 05 21, 12:28)
Jei ne uz grynus buvo pirkta, tai ziuriu tiek kiek bankas nurase, o jei grynais tada imu tos dienos kursa kada pirkta preke ar paslauga  4u.gif
Beje i programa viska vedu tik litais  4u.gif
*

Radau įsakymą http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000011509
vis dėlto reikia perskaičiuoti pagal išvykimo į komandiruotę galiojusį kursą:

"Visos komandiruotės išlaidos, padarytos užsienio valiuta, įvertinamos pagal išvykimo į komandiruotę dieną galiojantį valiutos kursą."

Cashmere
QUOTE(sunflow @ 2012 05 21, 12:40)
Radau įsakymą http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000011509
vis dėlto reikia perskaičiuoti pagal išvykimo į komandiruotę galiojusį kursą:

"Visos komandiruotės išlaidos, padarytos užsienio valiuta, įvertinamos pagal išvykimo į komandiruotę dieną galiojantį valiutos kursą."
*

Taip, aš ir visada imu kursą komandiruotės pradžios.
aggree
QUOTE(Tučka @ 2012 05 21, 12:28)
Jei ne uz grynus buvo pirkta, tai ziuriu tiek kiek bankas nurase, o jei grynais tada imu tos dienos kursa kada pirkta preke ar paslauga  4u.gif
Beje i programa viska vedu tik litais  4u.gif
*

Jei atsiskaito kortele, tai imu komandiruotes pirmos dienos kursa, tik sutikrinu su banku ir isivedu teigiama arba neigiama valiutos itaka. Cia tuo atveju, jei perkamos grynai komandiruotes paskirties prekes ir paslaugos (benzinas, viesbutis). O jei perkamos prekes komandiruotes metu i sandeli, tai imu pagal saskaitos data.
Tučka
As nesicackinu su tuo valiutu kursu, nes jei vaziuoja max 3-4 dienom, tai nepasikeis ten stipriai tas kursas. irnesakyk.gif
Antonina
QUOTE(Antonina @ 2012 05 17, 15:38)
Sveiki kas galėtų pamokyti tvarkyti sodų bendrijos buhalteriją, kas ten ir kaip? Ne veltui biggrin.gif  skubiai į až
*

DAR IEŠKAU biggrin.gif
sitara
QUOTE(D-i-a . . . @ 2012 05 18, 20:03)
Sveikos 4u.gif  Patapau ir aš buhaltere, esu naujokė, tad kolkas man gana sunku susirast reikiamą informaciją, gal kas nors galit įmest kokią nuorodą ar dar ką, kur galėčiau rast kada reikia teik tuos visus pranešimus Sodrai 1SD, 2 SD, 9 SD ir t.t Taip pat kada teik deklaracijas VMI bei Statistikai, kada pagrindinius mokesčius sumokėt, bandžiau ieškot, kai kuriuos radau, bet kol susirasiu visus po vieną kiti metai ateis, prašau pagelbėkit 4u.gif  4u.gif  4u.gif
*

Statistikos tai as cia pasitikrinu http://www2.stat.gov.lt:8777/imones/tyrimai.html Ivedi imones koda ir ismeta sarasa.
Cashmere
Sveikos, susidūriau su klausimu g.gif

Išeinu augint vaikutį 2 metam, bet į darbą planuoju grįšt po metų ir gaut tą žadamą 40 proc., sodroj viskas aišku, pildau 2 metam prašymą, o darbovietėj irgi rašau 2 metam? nes kaip ir grįšiu po metų tai kaip rašyt, kaip viskas vyks po metų kai grįšiu
Ramunytėė
QUOTE(Cashmere @ 2012 05 23, 10:28)
Sveikos, susidūriau su klausimu  g.gif

Išeinu augint vaikutį 2 metam, bet į darbą planuoju grįšt po metų ir gaut tą žadamą 40 proc., sodroj viskas aišku, pildau 2 metam prašymą, o darbovietėj irgi rašau 2 metam? nes kaip ir grįšiu po metų tai kaip rašyt, kaip viskas vyks po metų kai grįšiu
*

Rašai dviems, nes gi reiks ir darbovietėj formą sodrai pildyt, gi nebus tavo vienaip o iš darbovietės kitaip mirksiukas.gif , o kai jau norėsi grįšt, darbovietėj parašysi prašymą ir viskas. Na darbdavį aiškų gali iš anksto perspėti kad planuoji po metų grįšt mirksiukas.gif
Cashmere
QUOTE(Ramunytėė @ 2012 05 23, 11:11)
Rašai dviems, nes gi reiks ir darbovietėj formą sodrai pildyt, gi nebus tavo vienaip o iš darbovietės kitaip  mirksiukas.gif , o kai jau norėsi grįšt, darbovietėj parašysi prašymą ir viskas. Na darbdavį aiškų gali iš anksto perspėti kad planuoji po metų grįšt  mirksiukas.gif
*

Tai su darbdaviu susitarsim, ne bėda, tik ir vaikiuką gaila metų palikt ir darbo prarast nesinori, nes ne visi lauks 2 metus doh.gif
sunflow
QUOTE(Cashmere @ 2012 05 23, 11:21)
Tai su darbdaviu susitarsim, ne bėda, tik ir vaikiuką gaila metų palikt ir darbo prarast nesinori, nes ne visi lauks 2 metus  doh.gif
*

Labai pažįstama situacija... Ir man reikėjo grįžti po vienerių metų... O taip dukrytės gaila buvo, ypač kai pienuką mano dar gėrė. Bet susitvarkėm, pasamdėm auklę, pienuką sėkmingai geriam iki šiol (mums jau virš dviejų metų), ir mama pasižmonėja darbe ir visiems gerai. 4u.gif
Nors su pirma dukra iš vis buvo galima tik iki metų, tai ir nekildavo minčių, gal ilgiau, ar pan...

O dėl prašymo, tai rašykit iki 2 metų, o po to tiesiog parašysit prašymą, kad nutrauktų ir viskas mirksiukas.gif
Cashmere
QUOTE(sunflow @ 2012 05 23, 11:27)
Labai pažįstama situacija... Ir man reikėjo grįžti po vienerių metų... O taip dukrytės gaila buvo, ypač kai pienuką mano dar gėrė. Bet susitvarkėm, pasamdėm auklę, pienuką sėkmingai geriam iki šiol (mums jau virš dviejų metų), ir mama pasižmonėja darbe ir visiems gerai.  4u.gif
Nors su pirma dukra iš vis buvo galima tik iki metų, tai ir nekildavo minčių, gal ilgiau, ar pan...

O dėl prašymo, tai rašykit iki 2 metų, o po to tiesiog parašysit prašymą, kad nutrauktų ir viskas  mirksiukas.gif
*

Maniškiui dar tik 3 mėnesiai, o kai pagalvoju kad palikt reiks tai baisu man darosi, o pagal tą naują tvarką gausiu ir tą 40 proc pliuso prie algos taip suprantu
maniacka
aba diena. labai iekskau pagalbos susivokti.
taigi,si mnesi gavau atsiskaitymo lapeli ir tesiog nesuprantu nieko. yra taip kad isejau is darbo.na lapelio turinis toks:
pradinis atlyginimas 480.15
priedas uz sv dienas 106.70
kompensacijos uz atostogas 143.75
isskaiciuota anstoliam 111.21
pajamu mokestis 130.71
darvuotojo soc.dr 43.84
soc draudimas 57.86

taigi gavau algos 444.84lt is viso.
norciau kad atsakytumete kodel toks pajamu mokestis? visada mokedavau 45lt
beto auginu viena sunu.
nesuprantu ar mane cia apmulino,ar as tesiog nieko nesuprantu.
labai dekinga busiu jei kas atsakytu kiek turejau gauti algos.
aggree
Gal gavote tą patį mėnesį dar ir algą už praėjusį mėnesį? Pvz., gegužės mėn išmokėtas atlyginimas už balandį ir už gegužę?
Tepaluota
QUOTE(aggree @ 2012 05 23, 14:12)
Gal gavote tą patį mėnesį dar ir algą už praėjusį mėnesį? Pvz., gegužės mėn išmokėtas atlyginimas už balandį ir už gegužę?
*

Bet vistiek nesueina galai unsure.gif Sodrai neaiškios sumos, kas tas darbuotojo soc.dr. 43,84? 6% iš 9%, tik skaičiuojami atskirai? Tai tada kas yra soc draudimas 57.86?
maniacka
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 23, 13:13)
Tai kad net nepritaikius NPD nesigauna nei GPM, nei Sodrai tokios sumos. Eikit aiškintis į darbovietę.
*

atleista buvau 25 balandzio diena.
gal ielos buhalteres galite pasakyti kike man ten turejo sumoketi?
ir kas ten negerai?
bent zinociau ka sakyti buhalterei darbe,nes kiek bandziau paklausti pas ja ji sako kad tu nieko nesupranti,cia mano darbas,ir as darau viska gerai.
ir pati jauciu kad kazkas netaip...
Tepaluota
QUOTE(maniacka @ 2012 05 23, 14:19)
ir kas ten negerai?
*

Nuo šios sumos (730,60Lt), jei netaikyt jokio NPD, turėtų būti išskaičiuota 109,59Lt GPM, 65,75 Sodrai, 111,21 anstoliams. Į rankas išmokėta 444,05Lt.
Iš principo, skirtumo beveik nėra, tik neaiškios sumos man. GPM permoką (jei nedirbsit daugiau) atsiimsit kitąmet, susideklaravusi pajams.
aggree
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 23, 14:17)
Bet vistiek nesueina galai  unsure.gif Sodrai neaiškios sumos, kas tas darbuotojo soc.dr. 43,84? 6% iš 9%, tik skaičiuojami atskirai? Tai tada kas yra soc draudimas 57.86?
*

Tai jei naujas rinkos dalyvis, tai sodra gerai gaunasi...
maniacka
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 23, 13:27)
Jei galit, parašykit, kiek priskaičiuota, išskaičiuota ir išmokėta buvo už kovą. Ar atlyginimą už kovą išmoka balandžio mėn., ar kovo pabaigoje?

O nuo šios sumos (730,60Lt), jei netaikyt jokio NPD, turėtų būti išskaičiuota 109,59Lt GPM ir 65,75 Sodrai. Į rankas išmokėta 555,26Lt.
*

kovas:
pagrindinis 730.15lt
priedas uz sventes. 119.68
menesine premija 76.67
pervedimas i banka 678.70lt
pajamu mokestis 45.45
soc.raudimas 46.53
soc.draudimas 61.26

alga mokama buvo balandzio 13diena.
o kaip ten su tais atostoginiais ju kaip supratau neismoka.
Tepaluota
QUOTE(aggree @ 2012 05 23, 14:30)
Tai jei naujas rinkos dalyvis, tai sodra gerai gaunasi...
*

Aha, tada gaunasi.
Ale vistiek apšovė 21,12Lt, turėjo išmokėt 465,96Lt. Nebent kažkada buvo kokia permoka arba GPM per mažai išskaičiuota, dabar išsilygino, kad sueitų buhalterijoj galai.
Ramunytėė
QUOTE(maniacka @ 2012 05 23, 14:19)
atleista buvau 25 balandzio diena.
gal ielos buhalteres galite pasakyti kike man ten turejo sumoketi?
ir kas ten negerai?
bent zinociau ka sakyti buhalterei darbe,nes kiek bandziau paklausti pas ja ji sako kad tu nieko nesupranti,cia mano darbas,ir as darau viska gerai.
ir pati jauciu kad kazkas netaip...
*

GPM išlygino, kad neliktumėt skolinga VMI, jei niekur nebedirbsit, kitais metais susigražinsit. Ir jei tai jūsų pirmas darbukas tada viskas gerai 4u.gif
Tepaluota
QUOTE(maniacka @ 2012 05 23, 14:32)
kovas
*

Nu ir čia nesueina galai man, kad ir naujas rinkos dalyvis unsure.gif GPM per mažai išskaičiuota (11,82Lt per mažai). Ir jei neišskaičiuota anstoliams, turėjo būti pervesta 813,64Lt.
QUOTE(maniacka @ 2012 05 23, 14:32)
o kaip ten su tais atostoginiais ju kaip supratau neismoka.
*

Kaip neišmoka? Juk išmokėta kompensacija už nebūtas atostogas 143,75Lt.

Ramunyte, pagal Sodros procentus (kad ir ne visai sumos atitinka) ji - naujas rinkos dalyvis.
Ramunytėė
QUOTE(aggree @ 2012 05 23, 14:30)
Ramunyte, pagal Sodros procentus (kad ir ne visai sumos atitinka) ji - naujas rinkos dalyvis.
*

Tai jau pamačiau, kažkaip pati nesusiprotėjau blush2.gif
Tepaluota
Čia, ko gero, lyginosi "galus" atsiskaitant, nes neteisingai išskaičiuota buvo GPM. Turėjo būti ne 45Lt, o apie 57Lt/mėn.

Tai gal viskas gerai, Maniacka mirksiukas.gif
aggree
Biski paskaicavau - kova per mazai isskaiciavo GPM turejo buti 57,27 isskaiciavo 45,45, reiskia skola is darbuotojo - 11,82
taip pat per mazai isskaiciavo sodros - turejo 55,59, o isskaiciavo 46,53, skola is darbuotojo 9,06
Tad sudejus abi skolas 11,92+9,06 gaunasi 20,88 tiek turejo neprimoketi balandzio men.
Liepos dukra
Sveiki, šiandien skambino iš VMI ir sakė atsiųs klausimyną apie pajamų deklaravimą blink.gif tai jau reiškia kad patikrinimas gresia doh.gif doh.gif doh.gif ?
Tepaluota
Nereiškia, sėdėk spakaini.
Liepos dukra
Sėdim tada visos spakainiai biggrin.gif
Liepos dukra
Noriu pasitikslinti. Įmonė mums skolinga ir išstatėme delspinigius. Jie apmokėjo ir pavedime nurodė, kad už sąskaitas smile.gif kažkur viena ausim girdėjau, kad kai apmoka skolininkas - pirmiausia dengiami delspinigiai blush2.gif kur galėčiau apie tai pasiskaityti ax.gif
aggree
Aš dengiu sąskaitas... O paskui jau delspinigius.
elegantiska04020
Sveikos,
Kaip reikia registrui pateikti FA? skaitau ten ilindus i puslapi nieko nesuprantu nei per kur jungtis nei ka? bandziau per banka meta sistemos klaida, nors pernai teikiau viskas aišku buvo biggrin.gif
Cashmere
Sveiki 4u.gif

https://www.registrucentras.lt/ceps/

čia bandykit, aš turiu e-parašą, o jums per banką kaip sakėt prisijungimas
salutvera
Laba diena, gal kuri nepatingėtų paaiškinti, kaip susidaro įvairių mokesčių permokos? Na kad ir GPM, muitinės, pelno ir t.t. Kol dar praktiškai neteko susidurti, nelabai to ir suvokiu ax.gif
Ramunytėė
QUOTE(salutvera @ 2012 05 27, 23:15)
Laba diena, gal kuri nepatingėtų paaiškinti, kaip susidaro įvairių mokesčių permokos? Na kad ir GPM, muitinės, pelno ir t.t. Kol dar praktiškai neteko susidurti, nelabai to ir suvokiu  ax.gif
*

Sumoki daugiau nei priskaičiuota
Tepaluota
Dabar po naujos sistemos įvedimo daug kam permokos "nugaravo", o kitiems atsirado delspinigių, nepriemokų ir pan. cool.gif
Ramunytėė
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 28, 08:39)
Dabar po naujos sistemos įvedimo daug kam permokos "nugaravo", o kitiems atsirado delspinigių, nepriemokų ir pan. cool.gif
*

Tai jeigu jie (bent jau pas mus) GPM 2009 m duomenis tikrina tai dar visko gali išlįst
Kajune
Laba diena,

norėčiau paklausti, gal yra susidūrusių ax.gif Darbuotoja eina kasmetinių atostogų iškart po vaiko priežiūros atostogų, kokį atlyginimą imti, vidutiniam DU išskaičiuoti, ar prieš vaiko priežiūros atostogas buvusį, ar dabartinį, koks paskirtas?

Pagal DARBUOTOJO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJO VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠĄ:

6.10. Jeigu darbuotojas dėl .... atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, skaičiuojamuoju laikotarpiu neturėjo uždarbio, vidutinis darbo užmokestis skaičiuojamas iš uždarbio, gauto paskutinius 3 mėnesius , einančius prieš ..... atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, pradžią. Ši nuostata taikoma, kai minėtuoju laikotarpiu darbuotojo uždarbis buvo didesnis už darbo apmokėjimo dydžius, nurodytus šio Aprašo 6.9 punkte.

Pagal tai šį punktą suprantu, kad prieš atostogas imt, bet jis nukreipia į 6.9, kuriam rašoma, kad - Jeigu darbuotojas skaičiuojamuoju laikotarpiu dėl pateisinamos priežasties neturėjo įmonėje darbo užmokesčio, iš kurio pagal šį Aprašą turi būti apskaičiuojamas vidutinis darbo dienos (valandos) užmokestis, jis nustatomas iš skaičiuojamuoju laikotarpiu darbuotojui nustatytos mėnesinės algos.

Pasimečiau biggrin.gif
debesiuke:)
QUOTE(Kajune @ 2012 05 28, 13:50)
Pasimečiau  biggrin.gif
*

Aš sakyčiau, kad reikia imti tą kuris didesnis biggrin.gif
Sonatuole
Sveikutės,
Ar kuri gaunat DKV invoisus? Įdomu su PVM grąžinimu kaip ten, ar jų pakanka, kad PVM susigrąžinti?
sunflow
QUOTE(Kajune @ 2012 05 28, 13:50)
Laba diena,

norėčiau paklausti, gal yra susidūrusių  ax.gif Darbuotoja eina kasmetinių atostogų iškart po vaiko priežiūros atostogų, kokį atlyginimą imti, vidutiniam DU išskaičiuoti, ar prieš vaiko priežiūros atostogas buvusį, ar dabartinį, koks paskirtas?

Pagal DARBUOTOJO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJO VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠĄ:

6.10. Jeigu darbuotojas dėl .... atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, skaičiuojamuoju laikotarpiu neturėjo uždarbio, vidutinis darbo užmokestis skaičiuojamas iš uždarbio, gauto paskutinius 3 mėnesius , einančius prieš ..... atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, pradžią. Ši nuostata taikoma, kai minėtuoju laikotarpiu darbuotojo uždarbis buvo didesnis už darbo apmokėjimo dydžius, nurodytus šio Aprašo 6.9 punkte.

Pagal tai šį punktą suprantu, kad prieš atostogas imt, bet jis nukreipia į 6.9, kuriam rašoma, kad - Jeigu darbuotojas skaičiuojamuoju laikotarpiu dėl pateisinamos priežasties neturėjo įmonėje darbo užmokesčio, iš kurio pagal šį Aprašą turi būti apskaičiuojamas vidutinis darbo dienos (valandos) užmokestis, jis nustatomas iš skaičiuojamuoju laikotarpiu darbuotojui nustatytos mėnesinės algos.

Pasimečiau  biggrin.gif
*

Jei darbuotoja iš karto po vaiko priežiūros atostogų eina kasmetinių atostogų, t.y. nedirbdama nė vienos dienos, tada imate 3 paskutinius mėnesiui iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios ir išskaičiuojate vidurkį.
Tikrai žinau, nes pati taip pat dariau, tai aiškinausi darbo inspekcijoje, o ir mane pavaduojanti buhalterė irgi aiškinosi, tai tą patį išsiaiškino, o po to dar buvau auditorių užklausiusi, tai ir anie tą pati pasakė 4u.gif
Kajune
QUOTE(sunflow @ 2012 05 28, 15:27)
Jei darbuotoja iš karto po vaiko priežiūros atostogų eina kasmetinių atostogų, t.y. nedirbdama nė vienos dienos, tada imate 3 paskutinius mėnesiui iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios ir išskaičiuojate vidurkį.

3 dienas padirbo, tada greičiausiai reiks imt šio mėnesio vidurkį g.gif
sunflow
QUOTE(Kajune @ 2012 05 28, 15:30)

3 dienas padirbo, tada greičiausiai reiks imt šio mėnesio vidurkį  g.gif
*

Tada jo...
Lenuska03
Sveikutes 4u.gif
merginos, gal turite Paciolio "Buhalterio zinynas"

Aciu smile.gif
Tepaluota
O ko tau reikia? Jei ne šiaip pasistudijuot, tai čia klausk, greičiau atsakymą gausi nei žinyne mirksiukas.gif
Lenuska03
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 29, 10:42)
O ko tau reikia? Jei ne šiaip pasistudijuot, tai čia klausk, greičiau atsakymą gausi nei žinyne  mirksiukas.gif
*

Siaip norejau pastudijoti smile.gif

O kad, cia forume greiciau gausiu atsakymu tai zinau..Jus SAUNUOLES 4u.gif
aggree
QUOTE(Lenuska03 @ 2012 05 29, 11:12)
Siaip norejau pastudijoti smile.gif

O kad, cia forume greiciau gausiu atsakymu tai zinau..Jus SAUNUOLES  4u.gif
*

Aš turiu senesnį leidimą. Buvau atsivertus gal penkis kartus... Dulkes renka kažkur (net nežinau kur). Jei nori pastudijuoti gal geriau rinkis VAS.
sunflow
QUOTE(aggree @ 2012 05 29, 11:19)
Aš turiu senesnį leidimą. Buvau atsivertus gal penkis kartus... Dulkes renka kažkur (net nežinau kur). Jei nori pastudijuoti gal geriau rinkis VAS.
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Ir dar nemokamai 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.