Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

nu net man įdomu pasidarė,rudens laukt nereiks, ten ankstyvos, valgymui, greičiau rausiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2012 06 15, 15:06)
nežinojau  blink.gif  tikrai? pakelkit ranką,kas žinojot blink.gif

Tikrai. Nes pati dabar ką tik savo retinau, kur sėtas hibridas, ten sudygę vienodai, po 1 daigą. 0 kur sėtos paprastos sėklos, Kamuoliai ar pailgi, cilindriniai, ten sudygę kuokštais. Galite perkąsti paprastų burokėlių(ne hibrido) sėklą ir pamatysit pačios kelias juodas akeles. Iš tų juodų taškų ir išlenda daigai.

O dėl morkų, tai gali būti, kad nesudygusios jos dar, nes per mažai buvo drėgmės dirvoje. Pas mane beveik sprindžio morkos, o tarpuose yra ką tik iš žemės išlindusių. reikalas tame, kad morkų sėklose yra medžiagos, kuri saugo nuo greito sudygimo. kad sėkla sudygtų, ta medžiaga turi būti išplauta. Gal pastebėjot, kad jei pasėjat ir tuoj pat kelias dienas palyja, sudygsta per savaitę, o kartais tris savaites prabūna, kol sudygsta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo be rėmų: 15 birželio 2012 - 14:26
QUOTE(rim @ 2012 06 15, 15:13)
...Bet va su morkom  g.gif nežinau, vieną kart tėtis taip bandė daryt, tai jos prigijo ir augo, bet visos buvo šakotos, trumpos, susisukusios - žodžiu niekam tikusios. Gal Jums geriau pavyks.

Net neverta terstis schmoll.gif , retint reikia be gailescio, tik tada bus thumbup.gif derlius. Seniau palikdavau tankiau ir nuolat raunant valgymui prasiretindavo savaime, bet tada likusios (kaip jau buvo mineta) priaugina sakneliu, iskrypsta...tikrai skiriasi nuo tu, kurios iskart laisvai auga.
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2012 06 15, 15:13)
Bet va su morkom  g.gif nežinau, vieną kart tėtis taip bandė daryt, tai jos prigijo ir augo, bet visos buvo šakotos, trumpos, susisukusios - žodžiu niekam tikusios. Gal Jums geriau pavyks.

Radau knygoje patarimą: "kad šakniavaisiai išaugtų ilgi ir gražūs, dirva reikia labai giliai sukasti. Netinka morkoms ir akmenuota dirva. Čia šakniavaisiai, kaip ir negiliai sukastoje dirvoje, išauga negražios formos, išsikraipę". Gal čia bėda?
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2012 06 14, 22:42)


thumbup.gif Su pavydu net smile.gif As liepa sesiu, tai jei vel zydes, tai bent zeme uzdengs, kad ta vargse sauleje neketpu smile.gif
Atsakyti
[quote=jurginėlis,2012 06 14, 23:42]
mano pekiniečiai
Ir kaip pavyko tokius grazius uzauginti ?Mano pernai nei pavasari , nei vasaros pabaigoj seti neuzaugo - nemezge galvu .Tas pats ir siais metais- ir zydi jau , ir skyleti nezmoniskai.Manau paskutinis bandymas man su jais bus.Pasidalinkit jus savo patarimais - gal teks persigalvot biggrin.gif
Atsakyti
[quote=SaVi,2012 06 15, 16:46]
[quote=jurginėlis,2012 06 14, 23:42]
mano pekiniečiai
Ir kaip pavyko tokius grazius uzauginti ?Mano pernai nei pavasari , nei vasaros pabaigoj seti neuzaugo - nemezge galvu .Tas pats ir siais metais- ir zydi jau , ir skyleti nezmoniskai.Manau paskutinis bandymas man su jais bus.Pasidalinkit jus savo patarimais - gal teks persigalvot biggrin.gif
[/quote]


kad nieko mandro, net susigėdau blush2.gif
pasėjau 04,18 į dėžutę, sudygo per 3 d., kai turėjo vieną tikrą lapą, o antras tik lindo, pasodinau į daržą, atstumas vienas nuo kito-gal kiek mažiau nei per sprindį, uždengiau agro plėvele, nes kitaip juos sukapoja. laistė lietus. iš pradžių buvo kaip salotos, pirmi lapai šiurkštesni, po to ėmė suktis galvytės. Viskas. Kažkas rašė, kad reikia surišti lapus, kad suktūs gūžės, tad rudenimiam derliui pabandysim. manau jiems tiesiog tiko šaltas pavasaris.
Atsakyti
QUOTE(pavilonyte @ 2012 06 14, 20:30)
Nepergyvenkit, matyt dėl šaltų orų nesudygo, iki Joninių galima atsėt. Mano šiemet Radničiokas nesudygo, buvo agroplėvele dviguba apklotas, o kiti puikiai sudygo.

Bet idomu tai, kad jai del oro ar kenkeju, tai abi rusys butu nesudyge, o cia kartu seta, agroplevele apdengta, o Rodnicioko paprastos sudygo, o kitos beicuotos ne doh.gif
,
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2012 06 15, 15:20)
mano pekiniečiai be spygliukų mirksiukas.gif čia pirmi lapeliai tokie būna, o jau galvytės visai gražios biggrin.gif

apie morkas galiu tiek pasakyt, kad net jas retinant ir sujudinus-jos pasidaro kreivos ir  šakotos, o čia persodintos, net nežinau g.gif  rudenį lauksim reportažo, vdrug pasiteisins g.gif


Aš šiemet sodinau morkas ir ridikėlius ant suklijoto pačio pigiausio tualetinio poperiaus, tai liuksiškai avosi thumbup.gif , patiko. Mama apžiūrėjusi ką tik išdygusiais morkytes, sakė kad per retai, nu gi dabar kur per retai biggrin.gif , pats tas, po kokius 2-3 cm tarpai, taip kaip ir buvau susodinus žiemą. Pažiūrėsim kokios užaugs biggrin.gif , bet kitais metais kaip be butu taip pat darysiu, padariau vagelę, palaisčiau, paklojau poperiuką reikiamo ilgio ir užpyliau šiek tiek žemėmis. Jokio retinimo, kas kan baisiausiai nepatiko, be to skaičiau, kad retinant paskui ir išsikraipo tos morkytės, buna kreivos. Nu vienžodž- ataskaitą bus rudenį. Bet jau ridikėlius nuo tualetinio poperiaus trečia derlių valgom, patiko, kad visai nebuvo mažu neužaugusiu, kuriom nebuvo vietos augti, visi ridikėliai kaip kareiviai biggrin.gif
Atsakyti
likau labai patenkinta ridikėliais ROVER ir RUDOLF, dabar auginu SKARLET GLOBE
Atsakyti
QUOTE(vilka11 @ 2012 06 15, 19:39)
Bet idomu tai, kad jai del oro ar kenkeju, tai abi rusys butu nesudyge, o cia kartu seta, agroplevele apdengta, o Rodnicioko paprastos sudygo, o kitos beicuotos ne doh.gif
,


Patikrinkit sėklas- į vandenį suberkit- tuščios plaukios paviršiuj, geros nusės į dugną
Atsakyti
pas mane sėtos morkos šymet dygo 3 savaites. matyt drėgmės trukumas buvo ir šaltas pavasaris. Vienos tik po 4 savaičių pradėjo lysti. taigi šiemet reikia kantrybės su morkomis.

Man taip pat labai patinka ridikėliai Rover. jau antrus metus juos sodinu.
Atsakyti