Įkraunama...
Įkraunama...

IVF namuciai

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF – in vitro fertilizacija) – tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

Indikacijos IVF taikymui:

1) pakenkti arba nepratekami moters kiaušintakiai (dėl infekcinių ligų, praeityje buvusių operacijų, pavyzdžiui, dėl negimdinio nėštumo, perforavusio apendicito ir pan.),
2) išplitusi endometriozė, kai prieš tai taikytas nevaisingumo gydymas buvo neefektyvus,
3) kitas anovuliacijos (t.y. kiaušidžių funkcijos sutrikimas) gydymas buvo neefektyvus,
4) vyro nevaisingumas - prasta spermos kokybė,
5) vyro ejakuliate nėra spermatozoidų, tačiau punktate iš sėklidžių randami gyvi ir sveiki spermatozoidai,
6) kai po 3-6 mėnesinių ciklų, atlikus IUI procedūras, moteris nepastojo,
7) neaiškios kilmės nevaisingumas.

Kaip vyksta IVF procedūra?

1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
Trumpa schema- nuo 1-3 cd
Ilga schema- nuo 21 cd
2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.

Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę.
Indikacijos:

1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas

Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)

Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.
Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
Indikacijos:
1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
3) moters amžius ≥ 35,
4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.

Blastocistų auginimas
Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis .
Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.

Indikacijos:
1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.

TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.
Vaisingumo klinikos atliekančios IVF:
http://vaisingumas.lt/
http://www.bak.lt/
http://www.vaisingumocentras.lt/
http://www.motinairvaikas.lt/
http://www.embrions.lv./
http://www.jolsana.lt/

Kainos (orientacinės, visą info rasite savo klinikos puslapyje):
IVF: 4000 iki 6000 lt + vaistai + echo
1. Vaistai - 1500-4000 lt
2. Konsultacijos stimuliacijos metu (nuo 4 iki 8 ), 100-200 Lt/kons.
3. IVF kaina (nuo klinikos priklauso)-į ją įeiną ir punkcijos kaina ;
4. Jei su vyru problemos - gali prireikti ICSI
5. Jei yra ką šaldyti (800lt - 1000 Lt);
6.Jei augina iki blastocistų dar plius apie 800lt;
7.Progesteronas 14 dienų (apie 240lt)Jei pastoji reiks iki 12 sav. naudoti jį.(kai kam ilgiau)

Tyrimai prieš IVF(priklausomai nuo klinikos):
LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis
HCG po įsodinimo (2-jų dienų embrionas):
5dpį ~ 4 (min. 2)
6dpį ~ 7 (min. 3)
7dpį ~ 11 (min. 3)
8dpį ~ 18 (min. 8)
9dpį ~ 28 (min. 11)
10dpį ~ 45 (min. 17)
11dpį ~ 73 (min. 22)
12dpį ~ 105 (min. 29)
13dpį ~ 160 (min. 39)
14dpį ~ 260 (min. 68)
15dpį ~ 410 (min. 120)

DAZNAI NAUDOJAMOS SANTRUMPOS:

mmm - mėnesinės
MB - mano brangusis
TB - tavo brangusis
SM - Super Mama
ND - namų darbai (seksas)
PUPO - pregnant until proven otherwise
HCG - kraujo tyrimas nestumui nustatyti
NT - nestumo testas
FET - frozen embrio transfare
SNAIGUTĖ - saldytas embrionas
Blastutė - blastocista
DPO - diena po ovuliacijos
DPĮ - diena po įsodinimo
Papildyta:
Nei velnio as ne kantri...jau seniai bučiau pasidarius, tik vyras vis stabdo...o kai du kartai jau nesėkmingi buvo, tai ir baimes jausmas padidėjęs...kad ir vėl nepasiseks.....bijau pamatyt I lazdele.....
Atsakyti
QUOTE(nekantrioji:) @ 2015 02 22, 18:50)
wub.gif  Deimanteja sveikinu patyliukais  wub.gif  puikios naujienos!!!
As tai vis vartausi lovoj. ,nzn ar geriau gulet ta savaite kol embrionukas keliauja ar ka.
Man dar ilgai teks laukti,siandien tik antra diena..labai tikiuos kad uzsilaikys,nes tik viena ir teturiu�😢😢😢😢 verysad.gif ispunktavo 5, bet kiti nesidalino,tik vienas....


Aciu labai, bet dar tik ryt bus tiksliau viskas aisku 4u.gif As irgi nezinau ar reik gulet ar ne, bet as gulejau dabar smile.gif bent 2 dienas po punkcijos gulinejau, buvau tik iki parduotuves nuzingsniavus ir vel gulejau, taip pat iki siandienos irgi nedirbau, ramiai ir pasyviai gyvenau, na o ryt jau reiketu grizti i darba, bet dar nezinau bandysiu dar daktaro paprasyt savaiteles, gal netycia leis dar pagulinet lotuliukas.gif Nors tikriausiai reikia gyventi iprasta gyvenima ir tiek, tik as cia bijau per daug tai ir saugausi smile.gif Sekmes ir tau nekantrioji 4u.gif
Atsakyti
As gulejau mažai, kai tik laiko rasdavau, dirbti reikėjo...žinoma, darbe stengiausi nepersistengti, bet gyvenau įprasta gyvenimą, tik šiek tiek lėtesniu tempu...aišku, dar neaisku koks bus tas mano rezultatas...bet labai noriu tikėtis kad pasiseke...
Nekantriai, apsišarvuokite kantrybe DIDELE, ir sekmės tau


QUOTE(Deimanteja @ 2015 02 22, 21:17)
Aciu labai, bet dar tik ryt bus tiksliau viskas aisku  4u.gif  As irgi nezinau ar reik gulet ar ne, bet as gulejau dabar  smile.gif  bent 2 dienas po punkcijos gulinejau, buvau tik iki parduotuves nuzingsniavus ir vel gulejau, taip pat iki siandienos irgi nedirbau, ramiai ir pasyviai gyvenau, na o ryt jau reiketu grizti i darba, bet dar nezinau bandysiu dar daktaro paprasyt savaiteles, gal netycia leis dar pagulinet  lotuliukas.gif  Nors tikriausiai reikia gyventi iprasta gyvenima ir tiek, tik as cia bijau per daug tai ir saugausi  smile.gif  Sekmes ir tau nekantrioji  4u.gif

Atsakyti
Deimantėja, sveikinu pamačius teigiamą nėštumo testą. Aš pati atsimenu keturias dienas iš eilės dariau:) sugadinau gal 4 smile.gif nes pas mane jie visi buvo nelabai ryškūs.

Linkiu ryt sulaukti aukštų skaičiu!

P.s mačiau, kad tavo nagai lakuoti. Man atimenu po įsodinimo U. griežtai pasakė kad nėštumo metu lakuoti nagų negalima. Tai grįžus namo nusivaliau ir nusikirpau.

Kaip Jūs merginos ar lakuojat nėštumo metu nagus?

Atsakyti


P.s mačiau, kad tavo nagai lakuoti. Man atimenu po įsodinimo U. griežtai pasakė kad nėštumo metu lakuoti nagų negalima. Tai grįžus namo nusivaliau ir nusikirpau.

Kaip Jūs merginos ar lakuojat nėštumo metu nagus?
[/quote]
Na pas mane su geliu,tai niekas nieko nesake.o ka keicia,kad lakuoti nagai g.gif
Atsakyti
Pas mane gelinis lakavimas, zadu ir toliau ta pati daryti, net ir plaukus dazyti, nors pataria irgi kad negalima dazyt ir pan. Man U nieko nesake apie tai biggrin.gif Bet as nesusitvarkiusi tikrai nevaiksciosiu smile.gif Cia kiekvienos pasirinkimas wink.gif Radau straipsni kuriame raso, jog lakavimas nekenkia smile.gif
http://www.lrytas.lt...A1tumo-metu.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Deimanteja: 22 vasario 2015 - 19:54
Na kazkaip ir as taip manau blush2.gif jei tik lakuoti nagai trukdytu pastojimui.... lotuliukas.gif tai bedu nebutu
Atsakyti
QUOTE(Kazkieno zmona @ 2015 02 22, 19:53)
Na kazkaip ir as taip manau blush2.gif jei tik lakuoti nagai trukdytu pastojimui.... lotuliukas.gif tai bedu nebutu



Tai pastojimui gal nekenkia, svarbu kad kūdikėliau nekenktų g.gif
Ir irgi domėjausi, vieni rašo taip kiti rašo kitaip. Bet kai gine akcentavo, kad negalima lakuoti, tai pagalvojau gal tai svarbu.

Be to aš pagalvojau tiek ilgai laukiau to stebuklo, sukišus tiek pinigų, gal reikia pakentėti tuos 9 mėn. Net kosmetiką (kremus) nusipirkau iš natūralios kosmetikos. O plaukus tai dažysiu kaip ir dažius natūraliais dažais, nieko keisti nereikia.
Atsakyti
Cituoju: "Manikiūras, pedikiūras, gražiai nulakuoti nagai – dalykai, kurių tikrai nereikia atsisakyti. Tiek nagų lakas, tiek jo valiklis išlieka tik ant nago paviršiaus, jie nėra absorbuojami, taigi šios grožio priemonės tikrai negali pakenkti būsimo vaikelio sveikatai." smile.gif Siaip manau visos elgsimes kaip mums atrodo priimtina smile.gif
Atsakyti

4u.gif Aciu mergaites uz palaikyma.
Kad nelakuoti nagu ar nedazyt plauku esant nesciai,tai gal del kvapo acetono ar peroksido,kad neprisikvepuoti ir nepakenkti maziukui.logiska butu ar ne?😉
Atsakyti
Va va as ir taip manau, bei sutinku su tavim nekantrioji smile.gif
Atsakyti
Sveikutes,
Pas mane panika siandien...
Vakar vakare ir naktį taip skaudėti pradėjo pilvą, kad nežinojau kur dėtis....taip kaip pries mmmm grynai kad man buna...visa naktis be miego...o snd kaip tik 28 d nuo praitu prasidėjusiu mmmm...kritiškos dienos man db, arba arba....gal net testo nereikes gadinti...
Db šiek tiek ramesnis pilvas, vaistus lėkiau dėtis anksciau jau nei visada, tai aplikatorius toks pats, crinoe iškrito šiek tiek kartu kaip visa laika murzinas....
Bandau lovoj gulėti, bet jau stuburą skauda
jau kelios naktys tokios košmariškos buvo, bet siandien tai iš vis buvo viršūne.....net MB nemiega. .
vis meldžiuosi kad tik visi šitie skausmai butų i gera....

Papildyta:
QUOTE(LaiLa25 @ 2015 02 23, 10:48)
Sveikutes,
Pas mane panika siandien...
Vakar vakare ir naktį taip skaudėti pradėjo pilvą, kad nežinojau kur dėtis....taip kaip pries mmmm grynai kad man buna...visa naktis be miego...o snd kaip tik 28 d nuo praitu prasidėjusiu mmmm...kritiškos dienos man db, arba arba....gal net testo nereikes gadinti...
Db šiek tiek ramesnis pilvas, vaistus lėkiau dėtis anksciau jau nei visada, tai aplikatorius toks pats, crinoe iškrito šiek tiek kartu kaip visa laika murzinas....
Bandau lovoj gulėti, bet jau stuburą skauda
jau kelios naktys tokios košmariškos buvo, bet siandien tai iš vis buvo viršūne.....net MB nemiega. .
vis meldžiuosi kad tik visi šitie skausmai butų i gera....

Tiesa dar toks keistas dalykas, siaip as šaltakrauji tokia, man pastoviai šalta, o db šita naktį ir praeitas dvi kokias degiau visa, net MB pasake kad degu visa....ką galetu reikšti tai....dar ir db jaučiu kad karšta esu....
Atsakyti