Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(Sonatina @ 2003 11 05, 19:10)
Tikiuosi Loreta iš žurnalo "Tavo vaikas" forumų nesupyks, bet labai jau skaniai atrodo jos receptas:

"Daugelis mano,kad sveikas maistas (na tas, kur sveikuoliai rekomenduoja) yra neskanus. O štai ir nebūtinai. Dabar šlamščių toookį skanų sveikuolišką moliūgų pyragą (dar šiltutį, kvepantį), kad ir su jumis noriu pasidalinti. Na, bent receptuku:

Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui
Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

P.S. Kol to receptuko nežinojau, vis mastydavau: ką čia iš moliūgo padarius. Blynai pabosta, vaikai grūdų košę su moliūgu tik mažiukai valgė,... O dabar namai vis pyragu kvepia... "
Žadu ir aš išmėginti šį receptą... smile.gif



kepiau šį pyragą, bet man jis gavosi per šlapias, kaip čia kažkuri jau pasisisakisui, lyg neiškepęs, tarsi tešla jaustųsi... kepiau kol visai viršus rudas buvo, valandą kaip ir rekomenduotą, tik karščio mažiau 180 nustačiau, nes tada visai sudegusį būčiau ištraukus. Negaliu sakyti, kad skysta masė, bet toks labai drėgnas, man gavosi šiaip sau, tiesa, naudojau geltoną moliūgą, tas manau irgi svarbu, nes štai moliūgų trintą sriubą virėm iš žalio t.y žievė žalia, o vidus geltonas, geltonas, tuo tarpu moliūgoi su geltona žieve vidus vos geltonas ir skonis ir kvapas primena bruoką, ne toks kvapnus kaip minėtasis mano žalias moliūgas... (tikslių pavadinimų nežinau). verysad.gif
Atsakyti
noriu labai padekoti Casual, uz puiku recepta. Troskinys moliuge labai skanu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
aciukas SON labai skanus pyragas jau du kart kepeme visai seimynai patiko thumbup.gif clap.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos!

siame forume radau recepta, kur i moliuga reik prideti pakepintu farsu su svoguneliais, morkytem ir padazu, o paskui visa ta oranzini burbula kepti orkaiteje.

kadangi turiu keleta vienas uz kita didesniu moliugu, vakar si recepta isbandziau ant savo maziausio tureto - labai labai labai neskanu:///////

kepta mesiuke buvo labai skani; mazulei verdu moliugu kosyte, tai skonis taip pat pakenciamas, na bet tas keptas moliugas tai gavosi kazkoks kartus ir dar bala zino koks:/

gal kas bandete gaminti? kaip isvengti to kartumo? gal dar galima isgelbeti mano patiekaliuka?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vanda_zydi: 29 rugsėjo 2010 - 09:27
QUOTE(vanda_zydi @ 2010 09 29, 10:17)
Sveikos!

siame forume radau recepta, kur i moliuga reik prideti pakepintu farsu su svoguneliais, morkytem ir padazu, o paskui visa ta oranzini burbula kepti orkaiteje.

kadangi turiu keleta vienas uz kita didesniu moliugu, vakar si recepta isbandziau ant savo maziausio tureto - labai labai labai neskanu:///////



Vanda_zydi, 4u.gif

Mane labai sudomino tavo receptas{kur ?nuo ko apkarto?}


O,negalėjo moliūgas būt pasenęs.


Aš,esu kepusi su varške nediduką moliuga,bet man gavosi laabai skanus

Ar nepadauginai kokio prieskonio.

O,gal mėsyte kalta?
Atsakyti
o aš viriau tokia vat moliugo sriubą , tai skonis nepaprastai geras thumbup.gif

Papildyta:
QUOTE(DiaDi @ 2010 10 01, 14:48)
o aš viriau tokia vat moliugo sriubą , tai skonis nepaprastai geras thumbup.gif

beje, vietoj kumino dėjau kelias kmynų sėklytes, tai skonio tikrai nesugadino:)
Atsakyti
sveikutės,

kepiau ir aš šiandien moliūgų pyragą, kur Sonatina įdėjo. Na, man ir gavosi toks šlapias lyg būtų nepavykęs pyragas... Suvalgysim, bet daugiau nekepsiu unsure.gif
Aš panašų su morkom pyragą kepu, tiksliau toks keksiukas, tai labai liuks gaunasi.

Dar mėginsiu varškėtį su moliūgais kepti (irgi šiame forume radau). Parašysiu rytoj, kaip sekėsi.
Atsakyti
Man labai skanu moliugo sultys su medumi.

O,taip pat salotos su moliugu+melionas+mangas+grūstų riešutukų ir nedidelis kiekis medučio su baltų vynuogių actu{čia toks užpilas}

Niam, bet reikia ,kad pastovėtų ir prisigertų užpilo.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 10 01, 22:58)
Man labai skanu moliugo sultys su medumi.

O,taip pat salotos su moliugu+melionas+mangas+grūstų riešutukų ir nedidelis kiekis medučio su baltų vynuogių actu{čia toks užpilas}

Niam, bet reikia ,kad pastovėtų ir prisigertų užpilo.

regnut ideki moliugo sulciu su medumi recepteli ir kur tu jas laikai, kaip ilgai issilaiko, acciuka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2010 10 02, 08:33)
regnut ideki moliugo sulciu su medumi recepteli ir kur tu jas laikai, kaip ilgai issilaiko, acciuka 4u.gif


Georgiana,


aš,jas geriu beveik kiekviena rytmetį šviežias{kol tiuriu moliugų}

Patį atpjautą moliugą ašlaikuau virtuvėje ant spinteles tik uždengiu maistine plevele.

Man tai pasakojo moliugu augintojai.

Moliugo sultis išsispaudžiu vienai dienai
vienai stiklinei aš dedu nepilną arbatinį gero medaus ir išsuku mediniu a.šaukšteliu.

Ruošiant bet kokias sultis jas geriant ašnaudoju medini vyšnios a.šaukštelį.

Laikyti ilgesniam ,kai vienos dienos laikotarpiui,neekspermentavau,bet galvoju,nors pagal turimas mano žinias moliugo sultys kaitinamos suskyla.


O,to ryto paruoštas moliugo sultis laikau stikliniame inde uždengus
virtuviniu rankšluosčiu ir geriu po nedideli kiekį vietoj vandens.

Skaniu tau ,sulčių.

Aš jas dažnai jas maišau su agurkų sultimis,su žaliomis petražolių sultimis{spaudžiu iš lapinių petražolių}

Su salierais gumbiniais,lapiniaais.

Labai skanu gerti su melionu{nesenai išbandžiau}

Bet aš sultus geriu dažnai visas su medumi{stiprina imunine sistemą}
Atsakyti
Aš daug ką giminu iš moliūgų,bet noriu pasūlyti pabandymui""Jovalą" kaip sako MB blush2.gif
Reiks: gabalo moliūgo (saldaus);
sviesto kepimui;
Sezamo,džiovintų vaisių(gali būti razinos,abrikosai ir kt.ko namuos yra);
medaus.
Supjaustau moliūgą apydidžiais kvadratais,sudedu į įkaitintą keptuvę su ištirpusiu sviestu ir ant vidutinės ugnies kepu kol gražiai apkepa.P.S sviesto naudoju nedaug,(galima kepti rankovėje,(bet mano šeiminykščai sakė dietų nesilaikys biggrin.gif ),nes gaunas sausokas ie neskanus,bent jau man),kai suminkštėja ir įgauna gražią spalvą ištraukiu sudedu į lekštutes truputi atvėsinu užpilu medumi ir apibarstau sezamu bei džiovintais smulkintais vaisiais,kartais prie viso to "jovalo" šeima prisideda balto plombyro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo merga: 02 spalio 2010 - 09:56
QUOTE(regna @ 2010 10 02, 08:52)
Georgiana,
aš,jas geriu beveik kiekviena rytmetį šviežias{kol tiuriu moliugų}

Patį atpjautą moliugą ašlaikuau virtuvėje ant spinteles tik uždengiu maistine plevele.

Man tai pasakojo  moliugu augintojai.

Moliugo sultis išsispaudžiu vienai dienai
vienai stiklinei aš dedu nepilną arbatinį gero medaus ir išsuku mediniu a.šaukšteliu.

Ruošiant bet kokias sultis jas geriant ašnaudoju medini vyšnios a.šaukštelį.

Laikyti ilgesniam ,kai vienos dienos laikotarpiui,neekspermentavau,bet galvoju,nors pagal turimas mano žinias moliugo sultys kaitinamos suskyla.
O,to ryto paruoštas moliugo sultis laikau stikliniame inde uždengus
virtuviniu rankšluosčiu ir geriu po nedideli kiekį vietoj vandens.

Skaniu tau ,sulčių.

Aš jas dažnai jas maišau su agurkų sultimis,su žaliomis petražolių sultimis{spaudžiu iš lapinių petražolių}

Su salierais gumbiniais,lapiniaais.

Labai skanu gerti su melionu{nesenai išbandžiau}

Bet aš sultus geriu dažnai visas su medumi{stiprina imunine sistemą}

aciu, eisiu daryti 4u.gif sultyciu; beje nuskyniau siandien moliugus tai derlius chm g.gif nei daug nei mazai 2 dideli moliugai, 3 vidutiniai, 1 maziukas ir kitas zaliasis kurio seklytes be luobo tik 1 tad bandysim laikyti rusyje su koteliais, o is mazesniu sultis ir dar i drobule suksiu ir uzopilsiu medumi, kaip kad tu rasei savo receptelyje ax.gif 4u.gif
Atsakyti