Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

saldyti moliugai liux, ypac maziem vaikams i kose ziema, bulve morka o prues baigiantr virti moliugo gabaliukai skanu ir sveika ne tik rudeni bet ir ziema skanaujam moliugus. tai sunus uzaugo nepirkau jokiu kosiu savo viriau su moliugu.
Atsakyti
[quote=Leliuka,2004 02 22, 19:38]
Pametesiu pora receptuku gali isbandyt, gal patiks smile.gif



MOLIUGU APKEPAS SU VARSKE

500g moliugu
250g varskes
0,5 stikl manu kruopu
1 stikl pienno
2 kiausiniai
100g razinu
2 saukkstai cukraus
2 saukstai sviesto
3 saukstai grietines

Moliugus supjaustytus nedideliais kubeliais kepti svieste. Iskeptus moliugus, varske, manu kruopas, kiausiniuss, nuplautas razinas, cukru, gerai ismaisyti, deti i riebalais istepta bleka, apslakstyti sviestu ir 15-20min kepti orkaiteje.

Niamnint su grietine. smile.gif
SKANAUS biggrin.gif
nesigavo man pagal si receptuka kazko truko, gal kiausiniu gal manu daugiau - skystokas. skonis visai nieko
Atsakyti
reseptuose pasigedau mesisku patiekalu. vakar gaminau troskini:

vistienos krutinele apkepinau alyv. aliej.,
tada dejau; 2 morkos, 1 svogunas, nedidele cukinija(nebutina), pora raudonu papriku, moliugo kiek tilps i troskintuva.
druska, juod pipirai, OREGANO ???????????prieskonis(nezinau ar taip vadinas, bet jis ir suteikia ta ipatinga skoni., ipilu vandens ir toskinu.
su raudonu vynu buvo jami ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lusiukas @ 2009 10 30, 11:51)
O as kepiau si pyraga jau 2 kartus ir tarkavau per burokine tarka. Pavyko  thumbup.gif . Labai skanus ir nesusmukes. Visiems labai patiko. Bet as nedejau riesutu, nes negaliu ju valgyti. Tai gal riesutai trukdo gerai pakilti  g.gif


Aš antrą kart šiandien kepu. Nesigavo jis pirmą kart purus - viskas dakepė, bet toks labiau plokštainis, nei pyragas. Bet tikrai skanus. Moliūgus tarkavau tyrę su blenderiu.
Manau, kad visas to purumo trūkumas - per daug įdėto moliūgo. Neturiu svarstyklėlių, tai atpjaunu iš akies. Šiandien irgi daugiau įdėjau, nes moliūgų pas mane pilnas daržas, renkuos priemones juos naikinti thumbup.gif
O šiaip dar įpyliau šiandien vanilės esencijos, viršų sutepsiu tirpintu šokoladu ir apibarstysiu kapotais riešutais.
Atsakyti
Turiu moliūgą, jau svajoju apie trintą sriubą. Tik neturiu to spec. smulkintuvo (blenderio ar kaip jis vadinasi). Kaip dar būtų galima sutrinti? g.gif
Atsakyti
Pertrinti per sietelį, kaip mama darydavo vaikystėje ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Penktadienis @ 2010 09 02, 12:12)
Turiu moliūgą, jau svajoju apie trintą sriubą. Tik neturiu to spec. smulkintuvo (blenderio ar kaip jis vadinasi). Kaip dar būtų galima sutrinti?  g.gif


na aš kai neturėjau blenderio, tai tiesiog truputį patryniau su grūstuve bulvių košei, o tada su mikseriu plakiau lotuliukas.gif labai jau norėjau aš trintos sriubos. ir šiaip tai viskas puikiai gavosi, apart to kad taškosi kai plaki doh.gif
Atsakyti
QUOTE(xmiaux @ 2010 09 02, 14:24)
na aš kai neturėjau blenderio, tai tiesiog truputį patryniau su grūstuve bulvių košei, o tada su mikseriu plakiau  lotuliukas.gif  labai jau norėjau aš trintos sriubos. ir šiaip tai viskas puikiai gavosi, apart to kad taškosi kai plaki  doh.gif

Ei, rimtai, kaip gi aš anksčiau nesugalvojau bigsmile.gif Turiu mažytį sietelį arbatžolėms nukošti, tai kol moliūgus pertrinsiu - pervargsiu. Rimtai griebsiu aš tą grūstuvą ir ... jau jaučiu burnoje trintos moliūgų sriubos skonį tongue.gif

Ačiū merginos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sokejuke @ 2010 08 29, 12:59)
reseptuose pasigedau mesisku patiekalu. vakar gaminau troskini:

vistienos krutinele apkepinau alyv. aliej.,
tada dejau; 2 morkos, 1 svogunas, nedidele cukinija(nebutina), pora raudonu papriku, moliugo kiek tilps i troskintuva.
druska, juod pipirai, OREGANO ???????????prieskonis(nezinau ar taip vadinas, bet jis ir suteikia ta ipatinga skoni., ipilu vandens ir toskinu.
su raudonu vynu buvo jami ax.gif

raudonelis...


As is moliugo siemet viska ispaudziau, viriau koses, saldzia, pikantiska moliugiene sriuba, seklas pakepinau pasudytas, ir dar isiviriau moliugu uogienes su apelsinais ir cinamonu, super skonis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(bonza @ 2010 09 02, 16:35)

As is moliugo siemet viska ispaudziau, viriau  koses, saldzia, pikantiska moliugiene sriuba, seklas pakepinau pasudytas, ir dar isiviriau moliugu uogienes su apelsinais ir cinamonu, super skonis  ax.gif


Bonza, gal galit parasyti nors daugmaz proporcijas tos moliugu uogienes su apelsinais/ citrinom ir pati procesa. Ir tikrai atrodo, kad turetu buti l. skanu. O as kaip tik turiu dar viena moliuga "tupinti" ir laukianti savo eiles 4u.gif Mielai sunaudociau ji sitam reikalui tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(rasiux- @ 2009 10 11, 15:08)
Pasidalinsiu ir aš savo receptu (teisybės dėlei- jis ne mano, o gautas iš vienos puikios moterytės  ax.gif ).

Moliūgo desertas "a la konservuoti ananasai"

Daaaug moliūgo arba cukinijos (aš dabar sunaudojau 3,5 kg)- kad supjausčius būtų apie 10 l.
3 apelsinai (vienas jų su žievele)
3 citrinos (viena taip pat su žievele)
1 kg cukraus
ir daug meilės darbui  biggrin.gif

Moliūgą supjaustyti kubeliais, apelsinus ir citriną- kuo smulkiau. Viską užpilti cukrumi ir palikti per naktį. Kitą dieną viską permaišius užvirinti (virti nereikia, nes sutiš moliūgas) ir sudėjus į stiklainius uždaryti.
Išeina puikus desertas- daug sveikesnis ir skanesnis už visokius konservuotus ananasus.
Man iš šio kiekio produktų gavosi apie 4 l desertuko, kurio įtariu neliks labai greitai  lotuliukas.gif


Laba 4u.gif

dariau sita recepta, labai skanu.. dar dejau cinamono thumbup.gif
Primine man Kaledas kazkodel wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2003 11 05, 19:10)
Tikiuosi Loreta iš žurnalo "Tavo vaikas" forumų nesupyks, bet labai jau skaniai atrodo jos receptas:

"Daugelis mano,kad sveikas maistas (na tas, kur sveikuoliai rekomenduoja) yra neskanus. O štai ir nebūtinai. Dabar šlamščių toookį skanų sveikuolišką moliūgų pyragą (dar šiltutį, kvepantį), kad ir su jumis noriu pasidalinti. Na, bent receptuku:

Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui
Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

P.S. Kol to receptuko nežinojau, vis mastydavau: ką čia iš moliūgo padarius. Blynai pabosta, vaikai grūdų košę su moliūgu tik mažiukai valgė,... O dabar namai vis pyragu kvepia... "
Žadu ir aš išmėginti šį receptą... smile.gif


Ir sita pyraga kepiau wub.gif liux, mun su alergisku vaikuciu thumbup.gif dejau tik razinas.. o moliuga tarkavau siaudeliai, smulkiau nei burokine ir stambiau nei tyrele thumbup.gif
Atsakyti