Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės-3

Aš skaitau rusiškus/ukrainietiškus specializuotus forumus ir tik “žiūrinėju” lenkiškus/čekiškus/angliakalbius. Rusakalbiuose forumuose tik viena man žinoma žiurkių augintoja iš Čekijos šeria tik granuliuotu pašaru, visi kiti žiurkių augintojai bei veisėjai šeria gamykliniais arba savadarbiais “grūdiniais” pašarais.
Kad Beaphar Care Rat (kaip ir visus kitus granuliuotus) reikia maišyti su grūdais čia tik mano asmeniška nuomonė, nes aš esu prieš žiurkių šėrimą vien tik granuliuotu pašaru, kadangi manau kad duoti natūralius grūdus yra daug sveikiau ir naudingiau žiurkės organizmui, nei kai tie grūdai yra sumalami į “košę” ir “iškepami” aukštoje temperatūroje prarandant maistingas medžiagas ir vitaminus. Be to, žiurkėms gyvenant narve ir taip nedaug malonumų, kam atimti iš jų galimybę valgyti įvairaus skonio maistą. Tam “kad kiekvienas neišsirankiotų, kas jiems skaniausia ir visi gautų pilnavertę mitybą“ visiškai nebūtina maitinti tik granulėmis, tiesiog kasdien reikia pilti tik tiek pašaro, kiek žiurkės turi suvalgyti per parą ir nauja pašaro porcija pilama tik tada, kai lieka „šiukšlės“. Taip šeriant žiurkės iš pradžių išrankioja visus „skaniukus“, o per naktį suvalgo „neskanius“ grūdus.
Iš lietuviškų įmonių Oxbow Essentials for Adult Rats tikrai niekas neimportuoja, Lietuvoje net žinomų europietiškų gamintojų būtent žiurkinių pašarų praktiškai nėra. Iš viso su kokybiškais gamykliniais žiurkiniais pašarais situacija pakankamai liūdna, žiurkės ne tokios populiarios kaip žiurkėnai, j.kiaulytės ar triušiai, todėl gamintojams matyt neapsimoka kurti/gaminti pašarus. Vokietijoje vienu metu buvo geras pašaras, kurį rekomenduodavo žiurkių forumai, bet jau 2-3 metai kai aš apie jį nieko negirdėjau.
Užsienyje internetu galima įsigyti įvairių kokybiškų grūdų, todėl daug žiurkininkų patys daro mišinius pagal žinomos žiurkių augintojos ir veisėjos Alison Campbell rekomendacijas (ji yra parašiusi knygą apie žiurkių mitybą “The Scuttling Gourmet“) ar perka kažkieno sumaišytus ir platinamus per forumus/internetines parduotuves. Jei turite galimybę pirkti iš Anglijos, galite pasižvalgyti po šį puslapį http://www.ratration...e...=2&sort=20a

Jūsų berniukai greičiausiai ne patį kailį keičia (pas juos jau turėtų būti susiformavęs suaugęs kailiukas), o praranda spalvą. Jie yra „huskiai“, tai reiškia kad jie turi „šviesėjimo“ geną ir „praras spalvą“. Kaip smarkiai ir greitai berniukai iššviesės niekas nežino (bet jei jų tėvai buvo huskiai ir juos matėte, tai maždaug galite įsivaizduoti). Kai kurios husky žiurkės jau pusės metų būna praktiškai baltos, kai kurios kažkiek praranda spalvą ir sustoja arba po truputi šviesėja visą gyvenimą, labai retai būna kad iki pat senatvės išlieka tik vos nušviesėjusios.Atsakyti

Sveiki. Prieš porą dienų įsigijau žiurkę patinuką! Po kolkas labai manes bijo, bet prisižiūrėjus info internete, mėginu prie savęs pratinti. Patinukas gimęs spalio 5 dieną, taigi dar sakyčiau, kad labai jaunas. Bet šiandien truputį išsigandau, kad mėgino įkasti - neskaudžiai, bet atrodo, kad bijo manes kur kas labiau, nei maniau. Ar normalu taip bijoti mažyliu,i ar jis išaugs?

Anksčiau jau esu turėjus žiurkę, bet po dviejų metų susirgo stipriai ir ilgai kankinos, tai kurį laiką jau bijojau pirkti kitą, tačiau senasis draugas niekada nebuvo įkandęs ir nuo pirmų dienų gerai sutarėm!

Atsakyti