Įkraunama...
Įkraunama...

Paimk mane, drauge, už rankos (55 tema)

QUOTE(NERA @ 2015 03 03, 10:07)
Taip mes jaučiamės pirmą kartą išgirdę  diagnozę

user posted image
o šito linkiu kiekvienam-įveikti.
user posted image

info iš senesnės temos:
Jei gali gulėti, stenkis sėdėti.
Jei gali sėdėti, stenkis atsistoti.
Jei gali atsistoti, stenkis vaikščioti.
Jei gali vaikščioti, stenkis bėgioti.
Jei gali bėgioti, lėk, mėgaukis ir nesigręžiok atgal.

Radau Mylinčiuose gyvenimą (gal nesupyks?)
INFO apie ligą

Švitinimas

Negalima kaitinti operuotų ar spinduliuotų vietų. Todėl geriau maudyti po dušu, o jei vonia, tai nelabai karšta ir geriau tegu vanduo nesiekia probleminės vietos. Tas pats ir su saule. Nedirginti, neerzinti, nelįsti, slėpti nuo tiesioginių saulės spindulių;

Po švitinimo jeigu skauda vietą lyg degintų: Gurkšnoti šaltalankių aliejų, linų sėklų aliejų ir bet kokį kitą aliejų. Daug gerti vandens. Gydyti kaip gydytumėte nudegimo vietą. Maistas švelnus ir skystas - jogurtai, grietinė ir pan.
Jau pradedant švitinimą gerai būtų tą vietą tepti medetkų tepalu ar vazelinu. Tuomet pavyks išvengti pūslių arba bent jau jos bus minimalios.

Ką valgyti ir gerti švitinimo metu

Įdomu, kad patariama valgyti kuo daugiau proteino: mėsa, žuvis, kiaušiniai, sūriai. Pataria, jei nėra apetito, valgyti dažnai ir po truputį, ir pereiti prie daug riebalų turinčios mitybos, kad būtų gaunamas pakankamas kiekis kalorijų. Žodžiu, valgyti riebiai. Esame kalbėję, kad labai tinka sūdyti lašiniai su bemiele duona ir česnakais ar svogūnais. Labai gerai juodosios alyvos, jos ir apetitą skatina ir su radiacija kovoja, kaip ir sūdyti lašiniai. Tinka raudonas sausas vynas arba valgomasis šaukštas konjako. Gerti daug vandens.

Apie burnos išopėjimą

1) Ligoninėje skiria 0,02% chlorheksidino tirpalą. Negalima jokių skaliklių turinčių etilo alkoholio, t. y. spirito. Šis tirpalas skalavimui naudojamas keletą 6–8 kartų per dieną, skalauti po valgio, išskalavus bent pusę valandos nieko negerti ir nevalgyti. Šiukštu nenuryti. Gaminamas Kauno universitetinės klinikos vaistinėje, Sukilėlių pr. 51. Sekti galiojimo laiką, galioja tik 1 mėn. tikrai efektyvus tirpalas.
2) Vartoti pailginto atpalaidavimo vitaminą C, tai reiškia, kad skrandyje vitaminas C išsiskiria per ilgesnį laiką 4–6 val. , pamažu ir pilniau įsisavinamas. Įprastinis vitaminas iškart patenka į kraują, perteklius pašalinamas per inkstus. Labai neblogas YourLife C 500 mg, natūralus vitaminas su erškėčių vaisiais. Vitaminas C nuo seno naudojamas stomatitams ir burnos žaizdelėms gydyti.
3) Skalauti soda + valgomoji druska: 1arbat. š. sodos ir 1 arbat. š. valgomosios druskos 1 stiklinei virinto vandens. Kelis karts per dieną.
4 ) Skalauti ramunėlių, šalavijų arba medetkų arbatomis. Galima tepti skiestu šaltalankių aliejumi.
5) Labai tinka Sidabražolės šakniastiebiai, Švenčionėlių vaistinė, taip pat J. Balvočiūtės Sidabražolė. J. Balvočiūtės dvigubai brangesni, nes gražesnės šaknys ir, sakoma, iš ekologiškų augalų paruošti. Sidabražolė turi sutraukiamųjų savybių, tik šiek tiek ruduoja dantys (nudažo), po kiek laiko praeina. dėl sutraukiančių savybių praeina skausmas. Ąžuolo žievė per stipru ir dar labiau nurudina dantis.
6) Nuo dantų skausmo ir gėlimo labai padeda dantų jautrumą mažinanti pasta Sensodyne. Tikrai liuks dalykas, naudoti minkštą Sensodyne Pronamel dantų šepetuką, man labai patinka. Kiti per aštrūs uždegimo apimtoms dantenoms. Susitvarkys kraujas, praeis ir opos.
7)Vaikinai labai gyrė gelį Daktarin, daugeliui jis padėjo atsikratyti burnos opų.
8) Geros, bet brangios Essence of Yunzhi kapsules.
9) Dar prie viso šio traktato pridėkite šalavijų nuovirą. Juo skalauti burną kelis kartus per dieną. jei nurysite, nieko baisaus, tik reikia nepamiršti, kad vaistažolė ir nepiktnaudžiauti geriant arbatą. Jei išopėjimai ne kritiški, turėtų pagelbėti.
10) Gelclair - koncentruotas burnos gelis, išopėjusiai burnai nuo chemoterapijos. Pagal aprašymą, jis uždeda plėvelę ir sumažina skausmą valgant, sumažina uždegimą.
11) Gerai skalauti Eludril.
Trombocitus kelia tokia arbata: graikiškų riešutų pertvaras (imi visą riešutą, perskeli, riešuto masę suvalgai, o pertvaras susirenki) virti vandenyje 10-15 min kol gausis tamsiai rudas gėrimas. Kažkur 3-4 šaukštai pertvarų 1 ltr vandens. Gerti po 0,5 stiklines kelis kart per diena Kažkas nurodo, kad receptą gavo ligoninėj, kai sirgo kraujo liga.
Gustes patarimas
Manau, kad galima sėkmingai valgyti graikiškus riešutus. Tik reikėtų juos nuplikinti prieš valgant verdančiu vandeniu, bent aš taip darau, kad nebūtų jokių bacilų. Nežinom iš kur juos veža. Kai chemoterapija geriau pasisaugoti...

Mityba esant kalio trukūmui
Gerai yra razinos, užmerkti pusę stiklinės razinų užpylus vandeniu per naktį, ryte jas suvalgyti, o skystį, kuriame mirko išgerti. Daug kalio turi braškės, bananai

Ruolios info apie mityba:
http://www.iveikliga...c...9&Itemid=39
http://www.delfi.lt/...o.d?id=62427767
http://gyvenimas.del...s.d?id=37001473
http://www.delfi.lt/...e.d?id=60747833
http://www.iveikliga...c...9&Itemid=39
http://www.herba.lt/...zas-ruolia.html

Cukraus vartojimas ligos metu:
http://www.iveikliga...c...1&Itemid=29

Apie chemoterapija (vaistu rusys, kaip veikia, mityba chemoterapijos metu)
http://www.kraujas.l...kiniu-terapija/

Psichologinė pagalba:
https://www.facebook...ikacijosCentras
https://www.facebook...ylintysgyvenima
Atsakyti
Ačiū už naują temą. 4u.gif

Ida, kaip vyras?

Kai apie mane, tai einu gegužės 7 d. tikrintis. Laikykit kumščius, kad viskas būtų gerai ir gaučiau pasidžiaugti vasara mirksiukas.gif
Atsakyti
Kastuve, linkiu, kad tyrimai būtų geri.

Ida, stiprybės jums visiems. Nepalūžk psichologiškai. Kaip šiandien jaučiasi tavo vyras?

Mergaitės, rašėte, kad negalima gerti jokių žolių, kol nebaigtas gydymas. Pasakiau mamai, kad negertų. Tarp jos chemijų ilgi tarpai- daugiau nei mėnuo. Ar tikrai tų pertraukų metu geriau nieko negerti? Mama labai tiki, kad jai padeda Balvočiūtės mišinys su mauda. Nori pertraukų metu gerti, o aš sakau, kad negalima. Gal be reikalo g.gif
Atsakyti
Labas naujuose namuose, kad juose butu kuo daugiau gerų žinių 4u.gif
Nireglina o su gyd. nebandėt apie žoles kalbėtis, jei turite tel. nr. gal pasiskabikite pasikonsultuoti g.gif
Kastuve laikysim 👊 👊
Atsakyti
Sveikos .buvau ligoninej.kalba po truputi atsistatineja.siaip silpnas.guli snaudzia.siek tiek valgo.Atmintis prasta.bet gal IR Ta atsistatys.Taip psigologiskai paluzes.kad taip pablogejo.bandau itikint.kad atsirado edema.o NE nauji zidiniai.
Atsakyti
Ida 4u.gif laikykitės ir tikėkit kad su kiekviena diena bus geriau 4u.gif
Atsakyti
kastuve, skaičiau, jog gegužės 7 d labai pozityvi ir šviesi. Nedaug laiko liko laukti, kad įsitikinti 4u.gif Žinios bus tik geros, kumščiai tvirtai už jas.

ida1, šauniai laikotės ir palaikote 4u.gif Dar ne viskas prarasta ir kaip baisu bebūtų, reikia sukaupti visą visą stiprybę, visą drąsą ir padėti nugalėti šį laikiną pablogėjimą 4u.gif Tikiu, kad dar ne laikas.

Taip viskas žydi, kvepia pavasariu, paukščių choras ir tas šlovina gyvenimą! Labai tikiuosi, kad ši tema bus gerų žinių tema, be netekčių ir atsisveikinimo..su daug daug vilties 4u.gif
Atsakyti
Prisijungiau, kad sužinoti, kaip Idos vyras laikosi.
Ida, laikykitės 4u.gif tik nežinau ar gerai, tas "saldus melas" verysad.gif gal geriau visai nutylėti, nei saldžiai meluoti. Bet aš gal ir klystų....

Kastuvai, nuoširdžiai tikiu, kad viskas bus gerai tau mirksiukas.gif



Atsakyti
QUOTE(Leonilė @ 2015 05 01, 21:47)
Prisijungiau, kad sužinoti, kaip Idos vyras laikosi.
Ida, laikykitės  4u.gif  tik nežinau ar gerai, tas "saldus melas" verysad.gif  gal geriau visai nutylėti, nei saldžiai meluoti. Bet aš gal ir klystų....

Kastuvai, nuoširdžiai tikiu, kad viskas bus gerai tau  mirksiukas.gif
O as nesutinku su jumis verysad.gif Norou.kad nors kelias dienas jam nuotaika pageretu.O ateis laikas ir suzinos viska.bet tikrai ne os mano lupu.Oi nesaldus tas melas...
Atsakyti
Bet dar gegužės 5 d kaip supratau darys tyrimą (mrt ar pan), tai gal ir ta tiesa kitokia bus..
Atsakyti
Ida1, o jei kaip liudna,kad taip pasisuko reikalai... Tikiuosi greitai tai praeis ir liks tik blogas prisiminimas 4u.gif
Sveikatos vyrui ir stiprybes tau 4u.gif

Kastuvas, laikom laikom kumscius! 4u.gif
Atsakyti
Mergytės, seniai pas jus užsukusi buvau 4u.gif
Idai1 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif stiprybės ir tikėjimo šiuo metu. Gal ir nerašysiu, kad žinau kaip jaučiatės, bet visos mes čia rankomis susikibusios vaivorykštes savo lopom karts nuo karto. Vilites vilties ir stiprybės.
Neužsuku, nerašau, nes nelabai kas pas mus linksmo. Tėtė jaučiasi prastai, mus įkalbėjo iš Antakalnio ligoninės į Vilkpėdę vežti. Neva labai sunkus ligonis, be deguonies išbūti negali, reikalinga priežiūra 24 val/parą medikų. Nebūčiau sutikus nė už ką, žinau aš tą Vilkpėdę... Skambinausi į Sopočkos hospisą, ten eilės. O kur mums dėtis nežinau. Išvežėm į Vilkpėdę. Ir prasidėjo šou. Mergytės, savaitę bandau sesutėm įrodinėti, kad tėtei reikia deguonies nuolatos. Išjungia. Tik mumus, lankytojams išvažiavus. Neva kenkia visą laiką kvėpuoti. Iš pradžių trumpesniam laikui išjungdavo. Na, ir aparatų trūkumas, jie tik vežiojamus turi. Vakar po nakties atvažiavau, tėtė kaip niekad blogai atrodė. Pasirodė išjungė deguonį visai nakčiai - nuėjo miegoti matyt slaugės, visą naktį duso... Ryte įjungė. Pakėliau vėją, na kokį ten vėją, maldavau, kad ką nors darytų, suleido vaistų, lašines, tėtei akyse prašviesėjo, bet regis savo juodą darbą padarė. Blogėja dabar jam sparčiai. Vakar atvežėm išnuomotą aparatą savo deguonies. Man grasino kad reikės savo atsakomybe prisiimti ir rašyti oficialų raštą, jog noriu, kad tėtei nuolat deguonį pajungtų, nes gali būti blogos pasėkmės.
Žinot, rašau ne tam, kad čia kažkokių baisumų prirašyčiau. Bandau save pateisinti. Ar atrasti sprendimą - gal reikėjo kitaip elgtis? Gal yra ir be hospiso (nes ten nepapuolam) kitų įstaigų, kur būtų sugebėjusios tėčiu pasirūpinti... Gal aš nuo proto nušokau ir reikalauju neįmanomo dalyko, gal tikrai deguonis daugiau žalos daro nei naudos, jei juo kvėpuojama visą laiką. Bet kol kas rašau ir netikiu, matau rezultatus.
Ir nenoriu pamazgų pilti ant Vilkpėdės personalo. Juk gal ir jums kada teks svarstyti kokias galimybes dėl artimųjų priežiūros. Pavyzdžiui, vakar budėjo nauja sesutė, labai maloniai bendravo, garantavo, kad deguonies neišjungs, šį rytą telefonu parašyta nuėjo į palatą pažiūrėti, kaip tėtė jaučiasi.
Mergytės, stiprybės visoms, mane labiausiai palaužia galvojimas, kad sprendimų daug neteisingų padariau, kad galėjau kažką kitaip ir operatyviau, bet tikrai dariau kas tą akimirką regėjosi geriausia. ax.gif
Atsakyti