Įkraunama...
Įkraunama...

Dvasingumas ir materializmas

Zavu, kai apie materializma kalba katalikai, kurie per savo egzistencijos laikotapri padare daug nedvasingu polegiu, ginkluoti bulemis be skrupulu, zude zmones siekdami turto. Tarkim, zinomas istorinis faktas - popiezius Klemensas V isleido bule, leisdamas zudyti tamplierius, savo tikejimo brolius ir del ko... Rekejo septyniu simtmeciu, kad ta pati banzycia juos reabilituotu. Inkvizicija irgi neretai buvo taikoma kataliku banzycios praturtejimui.

O ir dabar kataliku banzycia prievartauja dabartine Lietuvos valdzia, versdama jai grazinti visus neva baznytinius turtus. Kai lietuviu visuomene kuria sudaro ne vien katalikai uz savo lesas restauruoja baznytini NT, moka kunigam rentas, beje kurie nemoka valstybei mokesciu...

Atkreipkite demesi baznytini, bet ne Dievo turta. Tai kame tas kataliku dvasingumas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 29 gegužės 2015 - 14:35
QUOTE(Moonte @ 2015 05 29, 15:12)
Atkreipkite demesi baznytini, bet ne Dievo turta. Tai kame tas kataliku dvasingumas...

Iš pradžių man kliuvo už asmeninio dvasingumo stygių, dabar visiems katalikams. Ar nepavargsti bekaltindama?
Atsakyti
Moonte nieko niekuo nekaltina, tik raso teisybe, kaip ivykusi, bevykstanti fakta 4u.gif mirksiukas.gif
Religiju aplamai, ne tik kataliku, blogybiu "bagazas" labai didelis, tai turime tyleti, nematyti biggrin.gif ?
Atsakyti
pritariu Moontei. Nereikia cia sau galvos sukt ar suderinamas dvasingumas ir materializmas. Jei atrodo, kad ne, tai pagalvokit apie Vatikano turtus.
Atsakyti
QUOTE(atsuktuvas @ 2015 05 29, 19:00)
Iš pradžių man kliuvo už asmeninio dvasingumo stygių, dabar visiems katalikams. Ar nepavargsti bekaltindama?


O jus nepavargstat meluodama sau ir kitiem, neigdama realiai egzistuojancius faktus.
Kuriuos jus paneigti negalite.
Mano galva, butent dvasingi zmones negyvena mele. Galimai todel dabartine kataliku baznycia rado savyje jegu pripazinti jos padarytas piktadarystes. Tokie veiksmai parodo, kad baznycioje vyksta pokyciai ir yra vilties, kad ji gris prie savo pamatu - Dievo.

Gaila, kad dalis kataliku nesugeba deramai priimti ir ismokti istorines pamokas.

MAZIAU PUIKYBES, nes butent puikybe yra visu nuodemiu pradzia.
Man keista, ponia, kad TIESA jus skaudina, net ta del kurios kataliku banzycia atsiprase.

QUOTE(Riviera Maya @ 2015 05 29, 20:35)
Moonte nieko niekuo nekaltina, tik raso teisybe, kaip ivykusi, bevykstanti fakta  4u.gif  mirksiukas.gif
Religiju aplamai, ne tik kataliku, blogybiu "bagazas" labai didelis, tai turime tyleti, nematyti  biggrin.gif  ?


Dekui, butent tai ir norejau parasyti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 29 gegužės 2015 - 20:02
dabartinis popiezius link to ir suka...
oi, Vatikano kurijai visai nelinksma darosi...
Nesenai Pranciskus paprase isklotines ir abstulbo suzinojes vien kiek virtuves reikmenims Vatikane islesista smile.gif auksine virtuve? bigsmile.gif

Jis ir Pietu Amerikoj kardinolu budamas neturejo seimininkes, vairuotoju, viesuoju transportu vazinedavo...dabar irgi neturi seimininkes ir neturi ilgiausio sarvuoto limuzino...

zodziu, nelengvi laikai atejo Baznyciai. smile.gif

Netgi kalbama, jog gresia Baznycios Schizma - Skilimas, kurio nera buve nuo 16a. laiku....
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2015 05 31, 17:28)
zodziu, nelengvi laikai atejo Baznyciai. smile.gif
Netgi kalbama, jog gresia Baznycios Schizma - Skilimas, kurio nera buve nuo 16a. laiku....

Jei popiežius pravaikė užsisėdejusius klerkus, tai bažnyčiai nuo to tik lengviau, bet ir vėl stabmeldžių žiniasklaida nepatenkinta - naujai paskirti valdytojai padidino Vatikano banko pelną. Kur tie blogi laikai taip ir neaišku... Be to Vatikano valstybė ir bažnyčia tai visai ne tas pats.
Paskutinė didesnė schizma buvo 1988 metais (Šv. Pijaus X kunigų brolija) ir tai visai ne 16a. Prieš rašant tokius dalykus siūlau paskaityti daugiau nei DELFI ar Lietuvos rytą.
Atsakyti
QUOTE(atsuktuvas @ 2015 05 31, 20:03)
Jei popiežius pravaikė užsisėdejusius klerkus, tai bažnyčiai nuo to tik lengviau, bet ir vėl stabmeldžių žiniasklaida nepatenkinta - naujai paskirti valdytojai padidino Vatikano banko pelną. Kur tie blogi laikai taip ir neaišku... Be to Vatikano valstybė ir bažnyčia tai visai ne tas pats.
Paskutinė didesnė schizma buvo 1988 metais (Šv. Pijaus X kunigų brolija) ir  tai visai ne 16a. Prieš rašant tokius dalykus siūlau paskaityti daugiau nei DELFI ar Lietuvos rytą.



Sakot Vatikanas nepriklauso kataliku banyciai? Idomu, kiek pamenu Vatikano pilietybe turi 300-350 gyventoju, ar yra ju tarpe kaip visose "normaliose" vastybese laisvamaniu, stabmeldziu, agnostiku ir t.t. nail.gif

Na siaip, siulyciau pasidometi Vatikano istorija, itariu, labai nustebsite. Zinoma neapsiriboti visokiais delfiais, lrytais, bernardinais ir vikipedijomis.
Atsakyti
QUOTE(atsuktuvas @ 2015 05 31, 17:03)
ir  tai visai ne 16a. Prieš rašant tokius dalykus siūlau paskaityti daugiau nei DELFI ar Lietuvos rytą.

kad ne delfis ar LTR rase, o Bernardinu svetaine. bigsmile.gif katalikiskoji ziniasklaida online. turbut jie irgi apsisove, matomai.
Atsakyti
QUOTE(~oho~ @ 2015 05 14, 09:40)
Esu vidutinio amžiaus, giliai tikinti. Gyvenime buvo daug situacijų, tokių, kad be Dievu tikėjimo atramos, vilties, vargu ar ištverčiau.
Dažnai apsilankau Bažnyčioje, skaitau, gilinuosi į Religinius klausimus. Būtent vienas klausimas iškilo ir neduoda ramybės... esu baisi materialistė. Man labai svarbu finansinė padėtis, vaikų gerovė, nekenčiu nepritekliaus ir visa ko pasekoje, daug ką darau, skatinu vyrą ir pan., kad būtų daugiau pajamų, tikslų, siekių, tame tarpe daiktų... Bet šis faktas niekaip nesisieja su Tikėjimu, Krikščionybe, kuri kaip tik skatina asketizmą, laikųjų/žemiškųjų dalykų atsisakymą ir pan.
Gal kas paaiškintų plačiau. Ar didelė nuodemė ne tai, kad gobšumas, bet siekis gyventi geriau. Juk tai prigimtinis dalykas. Gal verta su juo kovoti. Kartais graužiuos.
Net apčiuopiamas klausimas: ar galima Bažnyčioje statyti žvakelę už sandorį, piniginį pvz. kad atneštų veikla materialinę sėkmę. Arba suformuluosi išvis primityviai: ar Die galima prašyti pinigų, melstis dėl to..
Nežinau ar aiškiai išdėsčiau, tačiau mane šis klausimas neramina.
Ačiū už dėmesį 4u.gif



Sveiki. Jei meldziates ar, kaip minejote, statote zvakele, tuomet niekad to nedarykite su konkreciais siekiais. Siuo atveju "kad tik dukra istotu i universiteta / kad tik gauciau ta gera darba" yra nelabai tinkami "prasymai". Pabandykite kazka panasaus i "kad dukrai susiklostytu kuo geriau/kad dukra butu laiminga, Dieve as tavimi pasitikiu" - tokiais labiau abstrakciais dalykais.
Atsakyti
Svarbiausia prisiminti, kad laidotuvių drabužis kišenių neturi...

Katalikas, kaip ir nekatalikas, turi būti žemiškas, praktiškas žmogus, žinantis, kad pinigais nelyja.

Aš kažkodėl manau, kad net ir ne katalikas būdamas, žmogus suvokia, kas yra pinigais matuojama, ir kas ne.
Nereikia priešinti dvasingumo ir materializmo specialiai - reikia šiuos abu dalykus bandyti suderinti savyje. Jie gali gyventi gražioje draugystėje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2015 07 06, 10:30)
Svarbiausia prisiminti, kad laidotuvių drabužis kišenių neturi...

Katalikas, kaip ir nekatalikas, turi būti žemiškas, praktiškas žmogus, žinantis, kad pinigais nelyja.

Aš kažkodėl manau, kad net ir ne katalikas būdamas, žmogus suvokia, kas yra pinigais matuojama, ir kas ne.
Nereikia priešinti dvasingumo ir materializmo specialiai - reikia šiuos abu dalykus bandyti suderinti savyje. Jie gali gyventi gražioje draugystėje 4u.gif

Pasirašyčiau po kiekvienu žodžiu.
Atsakyti