Įkraunama...
Įkraunama...

****Jūrų kiaulytės****

user posted image
Kviečiu visus kurie augino, augina ir ruošiasi auginti šiuos nuostabius padarėlius – jūrų kiaulytes, diskutuoti toliau.


59-oji tema biggrin.gif


user posted image

Jūrų kiaulytė – tai toks gyvūnėlis, kuris labai gerai jaučiasi žmogaus namuose. Jūros kiaulytei nereikia daug priežiūros. Labai mėgsta būti ant rankų. Jos labai prisiriša prie savo šeimininkų ir juos atpažįsta. Su jūros kiaulyte kiekvienam malonu pabendrauti, o žaisti – gali ir mažiausias vaikas. Jūros kiaulytė visiškai nesugeba kautis, net ir gresiant rimtam pavojui. Ji žino tik du gynybos būdus: arba greitai sprukti, arba sustingti ir laukti, gal priešas išsigąs. Todėl šis žvėrelis yra idealus vaiko draugas ir neverta baimintis, kad aštrūs dantys bus panaudoti savigynai. Tai atrodo nesuprantama, ypač stebint kiaulyčių tarpusavio santykius. Patelės puikiai susitvarko su per daug įkyriais patinais – iš tikrųjų nekanda tačiau neblogai įsikimba į plaukus. Dažnai užtenka tik parodyti dantis. Taip pat jūros kiaulytės nekanda ir kitų gyvūnų. Didesnė nesantaika galima tarp dviejų vyresnių patelių, kurios prieš susitikdamos gyveno atskiruose narveliuose.

Jūros kiaulytė kilusi iš Pietų Amerikos, tiksliau Peru priekalnėse, sausose vietose. Laisvėje gyvena nedideliais būriais. Tai - tolimi voverės giminaičiai. Jūros kiaulytėmis jas vadina dėl to, kad jos atvežtos iš už jūrų, o kvykia kaip kiaulytės. Jūros kiaulyčių labai išsivystęs bandos jausmas, jų mažyliai ilgai neatsiskiria nuo šeimos.

BENDROJI CHARAKTERISTIKA

user posted image

Jūrų kiaulytės ilgis 24–30 cm. Suaugusios patelės sveria 600–900 g, patinai — 900–1500 g. Gyvena žvėreliai 8–10 metų. Jūrų kiaulytės išvaizda labai – savotiška. Didelė galva, bukas snukutis, apvalios ausys. Uodegos visai neturi. Gyvūnėlio priekinės kojos su keturiais pirštais, užpakalinės – tik su trimis.
Jūrų kiaulytės, ilgą laiką veisiamos nelaisvėje, labai pasikeitė. Dabar jų kailiuko spalva nepaprastai įvairi – sunku rasti du vienodus gyvūnėlius. Dažniausiai pasitaiko dėmėtų: baltų, juodų, rudų, geltonų įvairaus dydžio ir formos dėmės atrodo labai puošniai. Būna ir vienspalvių – juodų, rudų, baltų. Visiškai baltos su raudonomis akimis vadinamos albinosėmis. Nelaisvėje selekcininkai išvedė labai daug įvairių dekoratyvinių jūrų kiaulyčių formų: glotniaplaukių, ilgaplaukių, verpetuotų, sukūriuotų, garbanotų ir kt.
Šeima skirstoma į du pošeimius, iš viso apie 20 rūšių:
• Pošeimis. Caviinae:
o Kavijos, arba jūrų kiaulytės (Cavia)
o Galėjos (Galea)
o Kalninės kiaulytės (Microcavia)
o Mokos, arba uolinės kiaulytės (Kerodon)
• Pošeimis. Dolichotinae:
o Maros (Dolichotis)

Abisinijos(verpetuota) jūrų kiaulytė turi verpetus. Pagal visas taisykles ji turi turėti keturis verpetus ant nugaros, keturis aplink pasturgalį ir po du prie pečių. Jų kailis neužauga ilgesnis nei keturi centimetrai, bet jas reikėtų šukuoti kartą per dieną.
Peru(karališkoji)jūros kiaulytė turi labai ilgą kailį, šią rūšį veisė daugiau, kaip 100 metų, jos kailiuką tektų pašukuoti nors kartą per dieną. Angliškoji(paprastoji) tai dažniausiai auginama jūros kiaulytė. Jos kailis dažniausiai būna: baltas, rudas, juodas, margas ir su įvairiais rudais atspalviais.
Himalajinė jūrų kiaulytė turi šviesų kailį ir juodas galūnes kailio spalva dažnai priklauso nuo gyvenamosios vietos temperatūros. Jei yra šalta jos kailis tamsėja.
Daniškoji jūrų kiaulytė yra retesnė. Jos kailis yra tamsus, ji turi baltą dėmelę ant nosies ir baltą plėmą ant nugaros.

Į KĄ REIKĖTŲ ATKREIPTI DĖMESĮ, PERKANT JŪRŲ KIAULYTĘ:

user posted image

Akys turėtų būti ryškios ir švarios.
Nosytė turėtų būti švari.
Viršutiniai priekiniai dantys turi iš dalies uždengti apatiniuosius ir juos liesti.
Kailiukas turi būti glotnus, minkštas ir švelnus.
Letenos turi būti lanksčios ir gerai išsivysčiusios.
Kūnas turi būti lankstus ir gerai išsivystęs.
Užpakaliukas turi būti švarus.
Paprastai jūrų kiaulytė turėtų būti budri, judri ir atrodyti sveika bei savimi pasitikinti.

ĮKURDINIMAS NAMUOSE

user posted image

Parsinešę naująją įnamę, nesivaikykite po butą, nemaigykite kūnelio, negąsdinkite baikščios būtybės. Pasikeitusi aplinka ją baugina. Apie porą dienų kiaulytė studijuos aplinką ir jus. Jūros kiaulytės gyvena 6-8 metus. Trumpinkite jai nagus, pašukuokite kailiuką, stebėkite išmatas - ar jos nepasidarė skystos. Skystos išmatos yra blogos žarnyno veiklos išdava, tokiu metu neduokite jokio “žalio” maisto, jei tai nepadeda, kreipkitės į veterinarą. Jokiu būdu kiaulytės nemėtykite, neduokite šlapios ir pakelėse augančios žolės, neleiskite pirmomis dienomis prie jos kitų gyvūnų. Supažindinkite palaipsniui, laikydami rankose, ramiai kalbindami.
Jūrų kiaulytė – stambus gyvūnas, todėl ir narvelis turėtų būti didelis. Be to, juo didesnis narvelis, juo geriau jame jausis jūsų augintinis. Patys mažiausi narvo ar akvariumo matmenys būtų tokie: ilgis – 60 cm, plotis – 40 cm, aukštis – 40 cm. Tokio aukščio pakanka, tik svarbu, kad jo ilgis ir plotis nebūtų mažesni už pateiktus matmenis. Geriausiai laikyti metaliniuose narveliuose plastmasiniu dugnu. Tai labai patogu valant jų būstą. Geriausias kraikas – pjuvenos. Į narvelio dugną jokiu būdu negalima tiesti laikraščių ar žurnalų. Jūrų kiaulytei patinka viską graužti, kramtyti, todėl prisikramčiusi popieriaus gali nugaišti. Laikraščių ir žurnalų popieriuje yra daug kenksmingų chemikalų, nuodijančių gyvūnėlio organizmą. Pjuvenos gerai sugeria drėgmę ir nekenkia kiaulytės sveikatai. Jas reikia stengtis keisti kasdien. Tada nebus galimybės atsirasti specifiniam kvapui. Plastmasinis narvelio dugnas išplaunamas. Tik venkite aštrių cheminių ploviklių!
Jūrų kiaulytės jautrios šalčiui, bijo drėgmės, todėl narvelį statykite ramesnėje, apsaugotoje nuo skersvėjų vietoje.

user posted image

AUGINIMAS, PRIEŽIŪRA, MITYBA

Šie žvėreliai aktyvūs dieną. Pirkti geriausia 6-8 savaičių jūros kiaulytę, ji turi sverti ne mažiau kaip 220-280 g. Nerekomenduojama šių gyvūnų pirkti rudenį ar žiemą - tik vasarą. Galima išmokyti keleto komandų, pavyzdžiui, atbėgti pašauktai vardu.

Šeriame šiuos žvėrelius saikingai, geru, vitaminingu maistu. Pagrindinę jūrų kiaulytės maisto raciono dalį turėtų sudaryti specialus sausas ėdalas. Pašarą reikia duoti sunkioje molinėje lėkštutėje, kad jos neapverstų. Taip pat jas galima maitinti specialiais grūdų mišiniais, grūdais (sausais ir daigintais), žaliu maistu (salierais, špinatais, krapais, petražolėmis, dilgėlėmis (džiovintomis), liucerna, dobilais, kraujažolemis, jaunais kiaulpienių lapais), daržovėmis (agurkais, morkomis (galima duoti ir daržovių lapus), pomidorais, brokoliais, salotais, kopūstais (dideliais kiekiais bus pilvo išpūtimas), moliūgais, pipirais (raudoni, geltoni, žali), burokais (galima ir lapus), topinambais (šakniavaisis ir lapai), aguročiais, kukurūzais (galima ir lapus), žiedinio kopūsto lapais), vaisiais (obuoliais, bananais, kriaušėmis, braškėmis, džiovintomis erškėtuogėmis, kiviais, mandarinais, vynuogėmis (be kauliukų ir odelės), apelsinais, arbūzais, melionais). Vasarą galima duoti žalios žolės (šviežios, sausos, nesukaitusios) ar tiesiog leisti gyvūnui pasiganyti pievoje, žiemą – šieno. Žiemą jūrų kiaulytei reikia duoti daigintų grūdų, želmenų (ypač nėščioms). Draudžiama duoti žalią bulvę! Jūrų kiaulytę reikia šerti 2-3 kartus per dieną tuo pačiu laiku. Maisto duodama tiek, kiek kiaulytė suėda iki sekančio maitinimo. Ryte geriau šerti daržovėmis, grūdiniu maistu, vakare – šienu. Maisto raciono pavyzdys parai:40-50 g specializuoto grūdinio maisto, 40-50 g daržovių (morkos, agurko, kopūsto gabalėlių), 50 g šieno, 0,5 g spec.druskos, o žiemą dar 2-3 lašai žuvų taukų, neriebios varškės.
Visais metų laikais pridėti mineralinių maisto papildų ir vitaminų! Nėščioms ir maitinančioms jūrų kiaulytėms galima į pašarus įmaišyti pašarinių mielių, vitaminų. Naujo maisto į žvėrelio racioną įvesti po truputį; tuo pačiu stebėti gyvūnėlį, jo savijautą. Nekokybiškas pašaras, kaip ir staigūs raciono pokyčiai, gali sukelti virškinamojo trakto sutrikimus. Nuolat augantiems dantims galąsti duoti medžių šakelių, kreidos arba specialios druskos. Narvelyje taip pat turėtų būti speciali girdykla su vandeniu, kurį reikėtų keisti kuo dažniau (geriausiai – kiekviena dieną).
Veterinaro Dariaus sudaryta mitybos lentelė
http://vetgydykla.lt..._...7&Itemid=57

Žmogaus namuose kiaulytei geriausia gyventi specialiame narvelyje, kuris turėtų būti pakankamai erdvus, kad gyvūnas galėtų laisvai judėti. Narvelis turi stovėti saulėtoje vietoje, kur nėra drėgmės ir skersvėjų. Narvelio dugną geriausia iškloti specialiomis pjuveninėmis granulėmis, kurios puikiai sugeria drėgmę ir kvapą , arba pjuvenomis, kurias reikėtų keisti bent kelis kartus per savaitę. Gyvūną galima retkarčiais išleisti palakstyti po kambarį narvelio duris paliekant atviras, tačiau reikėtų prižiūrėti, kad kambaryje nebūtų laidų, kuriuos gyvūnas galėtų perkąsti. Jūrų kiaulytės yra gana baikštūs ir slėptis mėgstantys gyvūnai, todėl į narvelį galima įdėti specialų namelį kiaulytei, dėžutę ar tiesiog pridengti narvelį medžiagos skiaute.

user posted image
Optimali oro temperatūra 18-20 laipsnių šilumos.

Jūrų kiaulyčių, ypač ilgaplaukių, kailiuką reikėtų bent retkarčiais iššukuoti, taip pat trumpinti nagus.

Kiaulytės nepatartina maudyti, tik stipriai susitepus arba užsikrėtus kokiais nors parazitais, galima išmaudyti ir išdžiovinti su fenu.

Dėl karšto oro jūros kiaulytes gali ištikti šokas, jos gali net samanę prarasti. Pirmai pagalbai reikėtų ją apšlakstyti vandeniu.

user posted image

VEISIMAS

Nors jūros kiaulytė priklauso graužikų šeimai, kuri pasižymi greitu dauginimuisi, jų nėštumo laikotarpis tęsiasi net 65 dienas. Jūros kiaulytė pilnai subręsta 5-8 mėnesių. Gerai prižiūrimos patelės per metus gali susilaukti keturių vadų. Atsiveda iki 6 jauniklių. Dažniausiai gimsta 2 nuostabūs naujagimiai, jau atsimerkę ir plaukuoti, turi visus dantis ir dar tą pačią dieną paragauja ką valgo mama. Motinos pienu žindo apie 3 savaites.
Neporuoti vyresnių nei 3 metų patelių ir vyresnių nei 5 metų patinų.

Mūsų forumiečių patirtis:

Prie gimusių mažylių geriau kelias valandas nesiliesti, ramiai stebėti. Gimdymo liekanas reiktų pašalinti atsargiai, su pirštinėm, kad mama neužpyktų ant mažylių pajutus žmogaus kvapą. Mamos irgi geriau kelias paras į rankas neimti, kol atlėgs gimdymo prisiminimai ir visi gimdymo takeliai sugrįš į vietas. Jau antrą parą mažyliai ragauja ir kieto maisto, žolytės, agurkėlio...
Jei nutiko nelaimė ir gimdymo metu netekote kiaulytės - jūs dar galite išgelbėti mažylius. Juos būtina šildyti, kad negautų plaučių uždegimo. Veterinarijos vaistinėse įsigykite pieno mišinio kačiukams ir maitinkite mažylius, pipete, kas 2 - 3 valandas.

VEISLĖS

Dažniausiai sutinkamos veislinės jūrų kiaulytės Lietuvoje:
Sheltie
Coronet
Texel
Merino
Skinny
Peruvian
US teddy
Lunkarya
Alpaco

user posted image
Norint labiau pažinti savo kiaulytę:

1. Jūrų kiaulyčių garsai
http://www.svinki.ru/07-07.html
2. Lyties nustatymas
http://www.svinki.ru/03-04.html
3. Įdėjos darant narvą
http://www.guineapig...hotos/index.php

Jūrų kiaulyčių ir kiaulyčių augintojų sąrašiukas:

1.pasimetus_laike Trispalviukas ir Sūkuriukas gimę 2014-01-09, April 2014-03
2.Neringiux Kvykse g.d.apie 2012 03
3.andra96 Persis 2013 06 05 ir Uosis 2013 12 10
4.linete33 Limpopo 2009 11 16 ir Adrija 2013 08 08
5.keldziuke Baltanosis 2013 11
6.Niktė Boružėlė 2013 m. lapkričio
7.Mičiko Rožyte - 2013 04 02 ir Pūkis , 2013 12 16
8.Moonte Mika - 2013 07, Kasytė - 2013 05,Margo - 2013 10,Belinda - 2013
9.giekab Margutė (2011 03 06), Čiukas (2008) ir Ogis (2009)
10.vikaliu Čirlė 2011 metų spalio mėn.
11.Kipse1 Jurgiukas
12.elfas9 Izabelė 2014 01
13.saidutea Kika, 2014 01 06
14.alionke Pupsis ,~2012 .10
15.kadukas Berželis 2012 06 25,Pigė 2012 09 05
16.dynka Pukis 2014 03
17.vilkra Riukė (~2011 07 pradžia),Tutsė (~2012 07 15)
18.wilmusia Braškė (2012 03),Kudla Kipšas (2012 10 09)
19.konfetti Ogis,(2014 m. birželis )
20. Atile Piratė Pupa (2014.03 - 04 )
21. afrika77 Runa (2014 geguze)
Kita, kas padės daugiau sužinoti apie jūrų kiaulytes:

1. Albumas visiems turintiems jūrų kiaulytes
http://public.fotki.com/Jurukiaulytes/
Vartotojo vardas:: jurukiaulytes
Slaptažodis: augintiniai

2. Jūrų kiaulyčių augintojų facebook'o grupė
http://www.facebook....1...9684&ref=ts
3. Jūrų kiaulyčių bendruomenė - WWW.JURUKIAULYTES.LT
4.Jūrų kiaulyčių prieglaudėlė gyvenančioms UK
http://www.thepotter...uk/aboutus.html

Lietuvoje esantys jūrų kiaulyčių veislynai:

Lepunėlis*LT - Kaunas
http://lepunelispusl...unelispuslapiai

user posted image

Atsakyti
Ačiū jums, Ornella, už išsamius paaiškinimus ir patarimus!!!!! 4u.gif 4u.gif

Tikriausiai mums dar "pasisekė", nes patys kažkokių ligų nepasigavome, nors nežinau, kokią ligą užnešė mūsų Paršiokui mažoji Pupa.... Gyvenam ir mokomės. Gaila, kad per tą neišmanymą ir tikriausiai nesėkmę, renkantis antrą jaunąją draugę Paršiokui, netekom savo širduko verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievute2015 @ 2015 05 19, 20:06)
Ačiū jums, Ornella, už išsamius paaiškinimus ir patarimus!!!!! 4u.gif  4u.gif

Tikriausiai mums dar "pasisekė", nes patys kažkokių ligų nepasigavome, nors nežinau, kokią ligą užnešė mūsų Paršiokui mažoji Pupa.... Gyvenam ir mokomės. Gaila, kad per tą neišmanymą ir tikriausiai nesėkmę, renkantis antrą jaunąją draugę Paršiokui, netekom savo širduko  verysad.gif

Patarimas, visada karantinuokit nauja gyventoja. Net jei ir is patikimu zmoniu parsinesit, geriausia ji kuri laika paauginti atskirai, kad apsiprastu, kad neuzguitu senesnis gyventojas, o ir, kad ligas butu laiko pastebeti mirksiukas.gif
Atsakyti
stai ir Adryte su savo laimejimais lotuliukas.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ievute2015 @ 2015 05 19, 20:06)
Ačiū jums, Ornella, už išsamius paaiškinimus ir patarimus!!!!! 4u.gif  4u.gif

Tikriausiai mums dar "pasisekė", nes patys kažkokių ligų nepasigavome, nors nežinau, kokią ligą užnešė mūsų Paršiokui mažoji Pupa.... Gyvenam ir mokomės. Gaila, kad per tą neišmanymą ir tikriausiai nesėkmę, renkantis antrą jaunąją draugę Paršiokui, netekom savo širduko  verysad.gif

Iš tikrųjų tai pamiršau paminėti asmeniškai man dar vieną iš svarbiausių dalykų. Visi, kas perka gyvūnus zooparduotuvėse prisidedate prie to, kad tūkstančiai gyvūnų gyvena fermose/pas daugintojus ankštuose narvuose, be normalaus kraiko ir pašaro, vet.pagalbos, be jokios meilės ir bendravimo su žmogumi, ir yra nuolat gimdančios vieną lizdą po kito "mašinos", kurios miršta nuo išsekimo, o ligos atveju ar jau "atidirbusios" yra tiesiog "utilizuojamos" nužudant/sušaldant/sušeriant gyvatėms (o pvz. triušiai tiesiog suvalgomi) verysad.gif
Jei visi potencialūs klientai bent kartą gyvenime apsilankytų tokiose fermose/daugyklose ar bent jau paiškotų internete info apie tai, tai apeitų dideliu lanku prekiaujančias gyvūnais zooparduotuves biggrin.gif

O kas liečia jūsų atvejį ir Pupos pirkimą, tai man kažkaip kiek keistai atrodo kad suaugusiam subrendusiam patinukui yra perkama maža jauna mergaitė ir jie iš karto laikomi kartu. Ar pas jūrų kiaulytes tai įprasta? Juk laikant kartu Pupa netrukus būtų pastojusi nesulaukusi tinkamo kergimui amžiaus ir pilnai nesubrendusi, o ir ateityje nuolatinis porelės gyvenimas viename narve reikštų kad Pupa yra nuolat nėščia ir gimdo po kelis lizdus per metus. Ar aš kažkur klystu ir esu neteisi?
Atsakyti
kokia gražuolė Adrytė.
ooo mes vinjetei smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 05 21, 08:35)
Iš tikrųjų tai pamiršau paminėti asmeniškai man dar vieną iš svarbiausių dalykų. Visi, kas perka gyvūnus zooparduotuvėse prisidedate prie to, kad tūkstančiai gyvūnų gyvena fermose/pas daugintojus ankštuose narvuose, be normalaus kraiko ir pašaro, vet.pagalbos, be jokios meilės ir bendravimo su žmogumi, ir yra nuolat gimdančios vieną lizdą po kito "mašinos", kurios miršta nuo išsekimo, o ligos atveju ar jau "atidirbusios" yra tiesiog "utilizuojamos" nužudant/sušaldant/sušeriant gyvatėms (o pvz. triušiai tiesiog suvalgomi) verysad.gif
Jei visi potencialūs klientai bent kartą gyvenime apsilankytų tokiose fermose/daugyklose ar bent jau paiškotų internete info apie tai, tai apeitų dideliu lanku prekiaujančias gyvūnais zooparduotuves  biggrin.gif

O kas liečia jūsų atvejį ir Pupos pirkimą, tai man kažkaip kiek keistai atrodo kad suaugusiam subrendusiam patinukui yra perkama maža jauna mergaitė ir jie iš karto laikomi kartu. Ar pas jūrų kiaulytes tai įprasta? Juk laikant kartu Pupa netrukus būtų pastojusi nesulaukusi tinkamo kergimui amžiaus ir pilnai nesubrendusi, o ir ateityje nuolatinis porelės gyvenimas viename narve reikštų kad Pupa yra nuolat nėščia ir gimdo po kelis lizdus per metus. Ar aš kažkur klystu ir esu neteisi?

butent, todel as kika ignoruoju visai, o viska perku akvazoo,nes jie gyvunais neprekiauja,na tik zuvelem,nes kaiatvargsta fermose,paskui mazi pukuociai vargsta parduotuvese verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 05 21, 08:35)
Iš tikrųjų tai pamiršau paminėti asmeniškai man dar vieną iš svarbiausių dalykų. Visi, kas perka gyvūnus zooparduotuvėse prisidedate prie to, kad tūkstančiai gyvūnų gyvena fermose/pas daugintojus ankštuose narvuose, be normalaus kraiko ir pašaro, vet.pagalbos, be jokios meilės ir bendravimo su žmogumi, ir yra nuolat gimdančios vieną lizdą po kito "mašinos", kurios miršta nuo išsekimo, o ligos atveju ar jau "atidirbusios" yra tiesiog "utilizuojamos" nužudant/sušaldant/sušeriant gyvatėms (o pvz. triušiai tiesiog suvalgomi) verysad.gif
Jei visi potencialūs klientai bent kartą gyvenime apsilankytų tokiose fermose/daugyklose ar bent jau paiškotų internete info apie tai, tai apeitų dideliu lanku prekiaujančias gyvūnais zooparduotuves  biggrin.gif

O kas liečia jūsų atvejį ir Pupos pirkimą, tai man kažkaip kiek keistai atrodo kad suaugusiam subrendusiam patinukui yra perkama maža jauna mergaitė ir jie iš karto laikomi kartu. Ar pas jūrų kiaulytes tai įprasta? Juk laikant kartu Pupa netrukus būtų pastojusi nesulaukusi tinkamo kergimui amžiaus ir pilnai nesubrendusi, o ir ateityje nuolatinis porelės gyvenimas viename narve reikštų kad Pupa yra nuolat nėščia ir gimdo po kelis lizdus per metus. Ar aš kažkur klystu ir esu neteisi?


Paršiukas mūsų, kaip ir Pupa - patelė buvo. Tik vardas - Paršiokas, toks pašėlęs, pasipūtęs pūkis, nes prie jo greit priprato, o kitas "nelipo". Niekas nieko nedaugino ir nekankino schmoll.gif Mylėjom labai, jos draugavo kaip mama su vaiku ir puikiai sutarė, kadangi Paršioko charakteris buvo nuostabaus gyvuliuko, o Pupa visko mokėsi...
Atsakyti
QUOTE(Ievute2015 @ 2015 05 22, 10:06)
Paršiukas mūsų, kaip ir Pupa - patelė buvo. Tik vardas - Paršiokas, toks pašėlęs, pasipūtęs pūkis, nes prie jo greit priprato, o kitas "nelipo".  Niekas nieko nedaugino ir nekankino  schmoll.gif Mylėjom labai, jos draugavo kaip mama su vaiku ir puikiai sutarė, kadangi Paršioko charakteris buvo nuostabaus gyvuliuko, o Pupa visko mokėsi...

Viskas aišku biggrin.gif ne taip dažnai patelės vyriškais vardais vadina, tai ir pagalvojau kad gal norite paršiukų "šeimą" turėt ir mažyliais pasidžiaugt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievute2015 @ 2015 05 22, 09:06)
Paršiukas mūsų, kaip ir Pupa - patelė buvo. Tik vardas - Paršiokas, toks pašėlęs, pasipūtęs pūkis, nes prie jo greit priprato, o kitas "nelipo".  Niekas nieko nedaugino ir nekankino  schmoll.gif Mylėjom labai, jos draugavo kaip mama su vaiku ir puikiai sutarė, kadangi Paršioko charakteris buvo nuostabaus gyvuliuko, o Pupa visko mokėsi...

jau saves tik nekaltinkit,aisku mylejot,pasiseks kita karta,bet as vis pasikartosiu, geriau is veislyno,ne del dokumentu,bet tiesiog parseliai sveiki,jais rupinamasi,jei negalit parsivezt,gal galima susiorganizuot,kad kas parveztu,arba pirkti is zmoniu,kurie ne tiek veisia,kiek porele laiko ir turi parseliu mirksiukas.gif Va parodoj buvo parsyte veterane,o kaip gerai issilaikius, ir Limpopo va jau senelis,i akis dabar lasus lasinu,patare Lepunelio savininke Jurate,bet vistiekjis neblogai issilaikes ax.gif
Atsakyti
QUOTE(linete33 @ 2015 05 22, 13:05)
jau saves tik nekaltinkit,aisku mylejot,pasiseks  kita karta,bet as vis pasikartosiu, geriau is veislyno,ne del dokumentu,bet tiesiog parseliai sveiki,jais rupinamasi,jei negalit parsivezt,gal galima susiorganizuot,kad kas parveztu,arba pirkti is zmoniu,kurie ne tiek veisia,kiek porele laiko ir turi parseliu  mirksiukas.gif  Va parodoj buvo parsyte veterane,o kaip gerai issilaikius, ir Limpopo va jau senelis,i akis dabar lasus lasinu,patare Lepunelio savininke Jurate,bet vistiekjis neblogai issilaikes  ax.gif


Visokių minčių buvo... doh.gif Na, dabar kad ir norisi paršiuko, bet nusprendėm virtuvėj remontą daryt [nes jau ir reikia], bet ten pagrinde dar ir cypliukai mūsų gyveno ir karaliavo - laisvai vaikštinėdavo. Visur pabuvojo [spintelėse, už spintelių, dujinės, šaldytuvo], nors viską buvau užkaišiojusi, bet atrasdavo šmirius Paršiokas kelius wub.gif Tai jei buvo koks maras ar kokia perduodama liga - baisu tik išplovus ir dezinfekavus vėl ką parsinešti.
Per tą laiką stengsiuosi neužeit į jokią Kiką ar zoo parduotuvę, nes žinau, kad pažiūrės į mane ir pareisim jau dviese į namus... rolleyes.gif
Ir tikriausiai verta pasiskaitinėti dar daugiau apie jūrų kiaulytes, pasieiškoti gerų žmonių,kas turi palikuonių ir nusipirkti sveiką paršiuką smile.gif

Labai smagu girdėt, kad jūsų Limpopo garbingo amžiaus thumbup.gif smile.gif smile.gif Aš va vaikštau lauke ir galvoju, kaip atšilus orui mano pūkiai pasišiaušėliai būtų ropinėję žolynėlyje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievute2015 @ 2015 05 22, 14:13)
Visokių minčių buvo... doh.gif  Na, dabar kad ir norisi paršiuko, bet nusprendėm virtuvėj remontą daryt [nes jau ir reikia], bet ten pagrinde dar ir cypliukai mūsų gyveno ir karaliavo - laisvai vaikštinėdavo. Visur pabuvojo [spintelėse, už spintelių, dujinės, šaldytuvo], nors viską buvau užkaišiojusi, bet atrasdavo šmirius Paršiokas kelius  wub.gif  Tai jei buvo koks maras ar kokia perduodama liga - baisu tik išplovus ir dezinfekavus vėl ką parsinešti.
Per tą laiką stengsiuosi neužeit į jokią Kiką ar zoo parduotuvę, nes žinau, kad pažiūrės į mane ir pareisim jau dviese į namus...  rolleyes.gif
Ir tikriausiai verta pasiskaitinėti dar daugiau apie jūrų kiaulytes, pasieiškoti gerų žmonių,kas turi palikuonių ir nusipirkti sveiką paršiuką  smile.gif 

Labai smagu girdėt, kad jūsų Limpopo garbingo amžiaus  thumbup.gif  smile.gif  smile.gif Aš va vaikštau lauke ir galvoju, kaip atšilus orui mano pūkiai pasišiaušėliai būtų ropinėję žolynėlyje smile.gif

aga maniskiai jau iseina kartas nuo karto, Limpopo ans laukinis, visus zmones,kates,sunis apeina biggrin.gif
man ir negalima i zoo pardes,vis pagailiu ,o paskui pati raudu, va ziurkes ziema paemiau is prieglaudos, senukai buvo, greit ir netekau verysad.gif
Atsakyti