Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo, primal mityba

JustDi minejo, kad kepa tortus, bet ju nevalgo:)
Atsakyti
Bet vistiek reikia paragaut kai kepi. Ar skaniai isejo, ar uztenka cukraus. Jei rimtai reiketu kept, buciau priversta ragaut.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2015 07 08, 23:25)
Bet vistiek reikia paragaut kai kepi. Ar skaniai isejo, ar uztenka cukraus. Jei rimtai reiketu kept, buciau priversta ragaut.


aš tai neragauju, tiesiog neragauju, neturiu tokios mados....bet tai būna visko ir be skonio pateikt pasitaiko
Atsakyti
QUOTE(t@msiaplauke @ 2015 07 08, 19:40)
Ziauru, tai kaip but?

nevalgyt riešutų biggrin.gif nemirtinai reikalingas produktas gi biggrin.gif arba jei jau labai retkarčiais valgyti, tai nieko baisaus labai nenutiks.

QUOTE(mėnulis @ 2015 07 08, 22:25)
Bet vistiek reikia paragaut kai kepi. Ar skaniai isejo, ar uztenka cukraus. Jei rimtai reiketu kept, buciau priversta ragaut.

Tortas toks gaminys man, kad vis tiek gi pagal receptą tikslų darosi, galima ir neragaut biggrin.gif Aš dažniausiai darau paleo desertus, tas aguoninis pvz visiems puikiai sueina smile.gif Kartais ir kitokius darau, nematau problemos daryme ir nevalgyme irgi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2015 07 08, 23:25)
Bet vistiek reikia paragaut kai kepi. Ar skaniai isejo, ar uztenka cukraus. Jei rimtai reiketu kept, buciau priversta ragaut.


Aš kepu keksiukus ne paleo, pirmadieni kepiau morkų pyragą, tai SB paklausiu koks skonis. bigsmile.gif
Atsakyti
Labuka 4u.gif Vel silta grazi dienele pas mus - gyventi gera! Dziaugiuosi, kad siemet nusprendem nevaziuoti i siltus krastus, taip gera poilsiauti namie. Pusryciai ka tik suvalgyti, 2 kiausiniai ir kava su grietinele, reiks ridentis i miesta pavaiksciot, pinigu isleist lotuliukas.gif


QUOTE(mėnulis @ 2015 07 08, 20:50)
O kai gaminat kitiems, ne paleo, ragaujat? smile.gif Pvz tortus biggrin.gif Nebijot uzsikabliuot? Neuzsikabliuojat viena karta tik paragave ar cukraus ne per mazai smile.gif


neragauju as niekada nieko, tiesiog taip ipratus. Man jau ir sverti produktu senai nebereikia, turiu ''savo'' biskvito recepta, ir pertepimus zinau kaip daryti. Supykintu turbut, jei darant 3 skirtingus tortus, juos dar ir ragaut reiketu doh.gif Del uzsikabliavimo, tai rasiau, kad ledu valgiau, per vestuves visokio marazmo taip pat, nera pas mane to uzsikabliavimo aciu Dievui. Gal cia kaip su alkoholiu? Vieni isgeria siek tiek ir netampa alkoholikais, o kiti uzsikabliuoja. Nezinau kaip paaiskint.
Atsakyti
QUOTE(JustDi @ 2015 07 09, 13:41)
Gal cia kaip su alkoholiu? Vieni isgeria siek tiek ir netampa alkoholikais, o kiti uzsikabliuoja. Nezinau kaip paaiskint.

Nes tas „užsikabliavimas“ yra priklausomybė. Sutrikimas. Psichologinis.smile.gif Žodžiu - rimtas daiktas. Ir to problemos slypi giliau, nei tiesiog nore išgerti/pavalgyti. Ne pas visus jis yra, kažkam vyno taurė tėra vyno taurė maloniam vakaro praleidimui. Išgyvendinti tokius sutrikimus, aišku, galima, bet mažas nukrypimas vis tiek liks.

Kad jau apie maistą. Maistas neturi kelti užsikabliavimų, ar būti paguoda kai liūdna, kai esi susinervinęs etc. Bet jeigu į mitybą kažkas žiūri kaip į nuolatinį savęs suvaržymą, kankinimą ar nemalonų kažko atsisakymą, tai kitaip ir nebus (pati nesveikiausia yra „viską sugadinau, todėl dabar galiu suryti 5 tortus, o rytoj pradėsiu paleo iš naujo“). Tada reikia keisti arba mitybą, arba požiūrį į savo padarytus pasirinkimus.


Dar tikiuosi, kad visos naujokės jaučiasi gerai. Nes kažkuriuo metu buvo baisu skaityti. Užmuškit, bet netikiu, kad tinkama mityba galėtų/turėtų kelti neigiamus pojūčius ar skatinti tolimesnius sutrikimus. Reikia ieškoti priežasčių. Kad maistas - ne panacėja nuo visų ligų, tai taip, bet aš ne apie tai...
Ir ledų porcija pūslelinės taipogi tikrai neiššauks. Tai viso nusilpusio imuniteto pasekmė. Labai mažai žmonių yra neinfekuoti, tų herpes virusų - ne vienas, recidyvai su nusilpusia imunine sistema neišvengiami.
Atsakyti
Herpesas ant lūpos-nusilpusio imuniteto ženklas, man tai vienareikšmiškai..
Dėl maisto: man asmeniškai labai svarbu mėgavimasis man skaniu maistu, nors ir galiu valgyti diena iš dienos daug tų pačių produktų, bet pvz tą pačią dieną du kartus valgyti tą patį produktą jau neskanu ir nesinori. Ir atrodo, jog reik paisyti organizmo signalų, nes sveikata jo klausantis tik gerėja smile.gif Kitas dalykas, kad mėgavimasis-maisto produktas yra asociacija, kurią galima sukurti. Tikrai sumažėjo su mano tuo pusiau paleo noras užkąsti kažko, jaučiuosi soti paprastai ir noriu valgyti, kai jau noriu. Na, liko retsykiais kava su bananu ar šilauogės su šokolado gabaliuku, bet čia jau mano pasirinkimas:) Bet labai toks paaštrėjęs supratimas ko norisi valgyti..šiandien taip jau gavosi, kad mane vaišino sušiais, kelis suvalgiau, nors ne mano, oi ne mano čia maistas..ir taip brrr jausmas nuo šio maisto..grįžau namo ir agurką su lašinukais suvalgiau, iš karto geriau: )
Ir pyragus kepu, paragavau kelis kartus, nepatyriau jokio noro apsivalgyti to ar užsikabinti..Gal kad pasilikau sau tą galimybę-paragauti jei jau labai labai norėsis. Tas "labai labai" buvo kelis kartus.
Atsakyti
O as vis dar vaikstau peilio asmenimis ir itariu kad ilgai dar vaiksciosiu. Man maistas turi teikti malonuma, bent tokiu budu tada galiu uzmusti nora persivalgyti. Tik beda ta, kad visi paleo leidziami man skanus produktai (grietinė, pomidorai) draudziami.
Bet suvalgiau kiausini kepta ir nieko nesidaro, todel konstatavau fakta, kad karta i savaite galiu sau leisti du kiausinius suvalgyt. O grietine netinka man - skauda pilva.
Del saldumynu - mano atveju viskas arba nieko. Po vaiko torto ragavimo pastebejau, kad vadeles greitai atsileidzia, bet sugebejau jaa greitai uztempti.
Atsakyti
Mano seima megsta toki deserta: keleta saukstu zelatinos, kefiras ir braskes, jei dideles, perpjautos puselemis. Anksciau dariau su cukrumi, dabar pabandziau visiskai be jo ir visai mums skanu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ivetacom @ 2015 07 10, 17:36)
Mano seima megsta toki deserta: keleta saukstu zelatinos, kefiras ir braskes, jei dideles, perpjautos puselemis. Anksciau dariau su cukrumi, dabar pabandziau visiskai be jo ir visai mums skanu smile.gif

Uoj, labai skanus sitas dalykas:)
Atsakyti
QUOTE(ivetacom @ 2015 07 10, 17:36)
Mano seima megsta toki deserta: keleta saukstu zelatinos, kefiras ir braskes, jei dideles, perpjautos puselemis. Anksciau dariau su cukrumi, dabar pabandziau visiskai be jo ir visai mums skanu smile.gif

Iveta,Jus zole “ziuznik“(vilkakoje - lycopus) radot pirkt tik lietuviskoj prekyboj?Iherbd lyg analogo nera?Dilgele juk ne tas pats (nettle)?(beje is vaizdo ten labai panasu i baltaja notrele).Ar jautet koki poveiki?aciu
Atsakyti