Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės gėlės ir dekoratyvinės žolės

QUOTE(Vobla @ 2016 04 08, 17:46)
dalis atzels, bet gaila, kad nuo nulio, o tokie grazus  jau buvo kerai ir tokie stori ugliai- kai kuriu net sekatorius nebeeme ( vakar jau isgenejau), bet bent penkios- be jokios gyvybes. tarp ju ir biedermeier  cry.gif

verysad.gif užjaučiu tikrai...aš tai galvoju , kad joms pakenkė , kalbu daugiau apie savo , nes kitų nemačiau , kad jos kažkaip nepasiruošę žiemoti buvo...maniškės leido atžalas iki užsnigo...vienžo , nežinau...šiemet nenormaliai daug kas peržiemojo...kai nutirpo didysis sniegas , buvo pernai sodintos levandos gyvos , o pavasarį pamačiau , kad gal ir visai iššąlusios, tas pats ir su dar pora gėlių...bet dar tikiuosi irgi , kad išsprogs gal kur žemai dar...
o kai kurios rožės , pvz super exelsa , žalios per visą ilgį...nesuprasi vienžo...
Papildyta:
g.gif kažin , neperanksti jau sėti gėles namie...kad paskui galima būtų laiku išsodinti , kad neištystų labai... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 08 balandžio 2016 - 16:54
QUOTE(diuni @ 2016 04 08, 16:55)
.vienžo , nežinau...šiemet nenormaliai daug kas peržiemojo...kai nutirpo didysis sniegas , buvo pernai sodintos levandos gyvos , o pavasarį pamačiau , kad gal ir visai iššąlusios, tas pats ir su dar pora gėlių...bet dar tikiuosi irgi , kad išsprogs gal kur žemai dar...


aha, kad kazkas buvo ne taip- tai faktas. seivamedis Eva be jokiu problemu perziemojes dvi kur kas saltesnes ir atsiauresnes ziemas siemet startuoja... nuo nulio doh.gif o jau toks krumas bvo nuauges, masciau, kad siemet teks genet...ale ir be manes ''apsigenejo''...zodziu dirbs jis pas mane daugiamete gele gelyne, jeigu kas keli metai nuo nulio atzelines...
Atsakyti
Iš savo augalynų pastebėjimų, tai dvi paskutinės vasaros turėjo įtakos žiemojimams. Medėjantys medžiai ir krūmai per sausras net laistomi neaugdavo, lyti pradėdavo tik vasaros gale ar rudenį, tada suskubdavo augti ir nespėdavo sumedėti.
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 04 08, 16:21)
kai silagele perzydes galit bandyt ta jos puka paseti. man melynos labai gerai sudygo. jau visus apdalinau ir pati sau pasilikau dar pora krumeliu. o kiek pirkau parduotuvines seklas- nedygsta. o tik nuo ziedo ir i zeme- sejinuku miskas...
-----------------
oj, buvo ivairios. per 30 krumu. kai kuriu net pavadinimu nezinau... visad klodavau sumustini: sausas sienas palei saknis, ant virsaus apvyniodavau kelis sluoksnius agropleveles, dar ant virsaus celofano gabalas, kad sienas viduj nesudrektu ir visa ta  sumustini apkraudavau pusu sakomis, kad vejai nenupustytu. nu ir perziemodavo puikiai. o siemet pamasciau- gal tos ziemos nebus, tai klojau tik daug sluoksniu agropleveles( 5-8 sluoksniai, apvyniojau), nu ir viso gero...ir atrodo per didziuosius salcius pas mus gerokai sniego buvo- vis paziuredavau, kad pusnyse miega. o ir tas saltis kai nukrisdavo naktimis zemiau 20- tebuvo tik pora savaiciu- visa kita ziema gi silta. vat ir nuvirino man rozes...

Viskas dėl to, kad labai ilgai šiluma laikėsi. Rožės augo augo ir negalėjo sustoti. Pas mane irgi beveik iki žemės. Kadangi šalti pradėjo labai staigiai ir dar gerai prisnigo prieš tai, tai praėjau su kastuvu ir storai sniegu apvariau, O ant viršaus agroplėvelė. Ilgos šakos jau buvo prilenktos, bet negelbėjo agro. Vos tik lanko viršus kyšojo iš po sniego ar net sniege, nušalo. O apgenėti ūgliai buvo numesti ant žemės, juos užsnigo. Nagi gražiausi žaliausi, nors verk. doh.gif
Man šienas nepatiko. Vienais metais dengiau šiaudais. Viešpatie, kiek paskui buvo kruvino darbo išrankioti tuos šiaudgalius. doh.gif
Šiemet labai keistai viskas peržiemojo. Pernai pasisodinau belamkandų. Rašo, kad juos reikia labai stropiai sausai dengti. Kadangi parodė žiedą, tai didelio įspūdžio nepadarė, nedengiau visai. Nagi kyšo puikiausiai išsilaikiusios. blink.gif Gaura gyva. Bent jau paprasta balta. Rudenėjant nusipirkau nukainuotų rausvų, sukišau tarp rožių, dar kurmis kasdien papurendavo. Tai dar gyvybės nėra, nors tupėjo po agro, per žiemą, o anos ant pliko lauko. Inkarvilėjų dar netikrinau, nes per ciekavumą beveik kasmet kokią nukapoju. blush2.gif
Magnolija gyva, pumpurų prikrovus. wub.gif Akanto nerandu, bijau kapstyti. Pernai patvarkiau vieną netyčia, po to kitas labai vėlai nosį iškišo. Budlėjos violetinės gyvos, o raudona g.gif Ai, veronikos labai prastai atrodo, kai kurias gal išmesiu. Jau keleri metai nenušala žioveiniai. Tai tik apgeniu ir jau birželio pradžioje žydi.
Radau prisisėjusių pentinių. Debesų debesai, ner kur kojos statyti. Kaip goštautinių gaisrenų. doh.gif doh.gif doh.gif Ir bitkrėslė piktžole pavirtusi. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iš Kaimo: 09 balandžio 2016 - 18:37
ax.gif gauroms dar anksti ir inkarvilėjoms irgi...jos vėliau išlenda
Šiandien nukarpiau levandas beveik iki žemės...vienos kaip ir gyvos šakutės , kitos ne...nežinau , gal atžels iš šaknų , jei gyvos g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 09 balandžio 2016 - 18:40
QUOTE(Iš Kaimo @ 2016 04 09, 18:34)
Viskas dėl to, kad labai ilgai šiluma laikėsi. Rožės augo augo ir negalėjo sustoti. Pas mane irgi beveik iki žemės. Kadangi šalti pradėjo labai staigiai ir dar gerai prisnigo prieš tai, tai praėjau su kastuvu ir storai sniegu apvariau, O ant viršaus agroplėvelė. Ilgos šakos jau buvo prilenktos, bet negelbėjo agro. Vos tik lanko viršus kyšojo iš po sniego ar net sniege, nušalo. O apgenėti ūgliai buvo numesti ant žemės, juos užsnigo. Nagi gražiausi žaliausi, nors verk. doh.gif
--------------------
Man šienas nepatiko. Vienais metais dengiau šiaudais. Viešpatie, kiek paskui buvo kruvino darbo išrankioti tuos šiaudgalius. doh.gif


abejoju... pas mane kartais net zydincias uzsinga ir nieko- pavasari tuos ziedus nukarpydavau. o siemet nusalo ir seni sumedeje stori ugliai palei pat kero apacia verysad.gif
--------------
siaudai ir sienas skirtingi dalykai. siaudu as jau atsizegnojau ir gelynuose ir darze, o vat sienas, ypac tas kur pjautas nuo vejos su zoliapjove- geris. kaip puku patalais apkamsai, nurinkti lengva, svarbu, kad nesudrektu ir neimtu pelyt...
Atsakyti
Na taip, kiekvieni metai su savo "vykruntasais"... Taip ir vargstam, nes neturim normalaus metų laikų ciklo - kartais ruduo kaip žiema, o kartais žiema kaip pavasaris...

Apie sėją dar norėjau parašyti... Mano tie anksti sėjami augaliukai - pat. verbenos, gauros, pentiniai - po truputį auga, bet tokie dar maži, išskyrus pentinius. O kada sėti visokius katilėlius, klemalius, turbūt reikia palaukti iki gegužės ir sėti lauke?
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 04 09, 20:59)
abejoju... pas mane kartais net zydincias uzsinga ir nieko- pavasari tuos ziedus nukarpydavau. o siemet nusalo ir seni sumedeje stori ugliai  palei pat kero apacia verysad.gif

tvarkėm savaitgalį rožes, nedengiu jų visai. Tai visiškai saulėkaitoj augančios apsipumpuravusios, pavėsyje augančios dar ženklų nerodo. Tik viena su klaustuku. A rožės senovinės prancūziškos ir Austino, iš Sibirkos rožyno.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 04 11, 13:24)
tvarkėm savaitgalį rožes, nedengiu jų visai. Tai visiškai saulėkaitoj augančios apsipumpuravusios, pavėsyje augančios dar ženklų nerodo. Tik viena su klaustuku. A rožės senovinės prancūziškos ir Austino, iš Sibirkos rožyno.

mama gyvena Kaune, ji pernai neturejo sveikatos, tai roziu nedenge visai- nu ir ka- pas ja visos gyvu gyviausios! atrodo tarp musu tik 120km. bet toks jausmas, kad as kur Sibire gyvenciau doh.gif
pas mane kas like gyva, tas jau ne tik su pumpurais bet ugliai gal 5cm. saulekaitos ir smelio dirvos deka...
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 04 11, 14:08)
mama gyvena Kaune, ji pernai neturejo sveikatos, tai roziu nedenge visai- nu ir ka- pas ja visos gyvu gyviausios!  atrodo tarp musu tik 120km. bet toks jausmas, kad as kur Sibire gyvenciau doh.gif
pas mane kas like gyva, tas jau ne tik su pumpurais bet ugliai gal 5cm. saulekaitos ir smelio dirvos deka...

o as tai turejau nugenet iki pat saknu visas, nes pajuode sakeles, bet nedengiau visai . Bet as prie upes gyvenu, gal dar ir todel nusalo g.gif Tik kanadines gerai laikosi, ilgos sakeles, jau lapelius tuoj skleis bigsmile.gif
Atsakyti
O kada galima laukti išlendant akanto? Pernai iš sėklų du sudygo, per vasarą puikiai paaugo, o dabar nei vieno nesimato g.gif Rožių nedengiau, apšalo tik šakų galiukai. O šilagėlė iš po žiemos nebeišlindo, numirė skiepytas ožekšnis, labiausiai gaila garbanoto lazdyno, pernai parodoj paklojau 50 eurų, o jis, rupūžė, nudvėsė doh.gif Dar pora hortenzijų ir žvaigždinė magnolija kol kas nerodo jokios gyvybės. unsure.gif Brangi buvo žiema verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Amri @ 2016 04 11, 21:12)
O kada galima laukti išlendant akanto? Pernai iš sėklų du sudygo, per vasarą puikiai paaugo, o dabar nei vieno nesimato  g.gif  Rožių nedengiau, apšalo tik šakų galiukai. O šilagėlė iš po žiemos nebeišlindo, numirė skiepytas ožekšnis, labiausiai gaila garbanoto lazdyno, pernai parodoj paklojau 50 eurų, o jis, rupūžė, nudvėsė  doh.gif Dar pora hortenzijų ir žvaigždinė magnolija kol kas nerodo jokios gyvybės.  unsure.gif Brangi buvo žiema  verysad.gif

Man Kaune akantą tik nešiojant į vėsią patalpą pavyko išsaugoti per žiemą, bet nusibodo tampyti ir sušalo. Šilagėles irgi praganiau, bet jau anksčiau.
Koks pas jus ožekšnis? Dažniausiai parduoda atvežtus skiepytus japoninius, tai jie ir neturi žiemoti, nebent šiltomis žiemomis ar ypatingoje vietoje. Keista, kad lazdynas neišgyveno, jie šalčiui atsparūs, gal vasaros sausra pakenkė, gerai nespėjo prigyti. Jeigu nėra žirginėlių, tai gyvybės nerodo, lapų pumpurai sprogs vėliau.
Magnolijos irgi pučia tik žiedinius pumpurus, jei tokių nėra, tai atrodo kaip žiemą.
Hortenzijos kokios? Pas mane didžialapės po uždengimais šiek tiek sužaliavo, o šluotelinės dar nebunda, bet gyvos.
Atsakyti