Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės gėlės ir dekoratyvinės žolės

QUOTE(Iš Kaimo @ 2016 04 13, 21:35)

Gal kas bandėte šitą grožį? Lenkuose radau pirkti, rašo, kad atspari. Kitur rašo, kad 6 zona. g.gif
http://www.jardindup...apillaris.12686

Per daug graži , kad būtų taip. Na, neežinau. g.gif
Aš jau leidžiuosi nuo debesų po truputį. Kad ir dėl to viduvio. Bet šiemet vėl pasėjau, bandysiu ką nors kitaip daryti.
Atsakyti
Sveikos, reikia patarimo. Siaurineje namo puseje noreciau pasisodinti koki auksta zolyneli palei tvora nuo kaimynu akiu. Klausymas tik ar zolynam tinka pavesinga vieta, nes saules gauna tik anksti ryte pora val. Ir ar tinka tuju draugyste, nes pas kaimynus palei tvora auga tujos, o ju kotai kokia 1m.nuo zemes nuogi. Tai ta nuoguma kokiom astilbem ir zolynais apsodinciau.
O gal dar ka patartumet?
Atsakyti
QUOTE(Dodže @ 2016 04 14, 07:01)
Sveikos, reikia patarimo. Siaurineje namo puseje noreciau pasisodinti koki auksta zolyneli palei tvora nuo kaimynu akiu. Klausymas tik ar zolynam tinka pavesinga vieta, nes saules gauna tik anksti ryte pora val. Ir ar tinka tuju draugyste, nes pas kaimynus palei tvora auga tujos, o ju kotai kokia 1m.nuo zemes  nuogi. Tai ta nuoguma kokiom astilbem ir zolynais apsodinciau.
O gal dar ka patartumet?

g.gif nesu didelis specas , bet man atrodo , kad rožėms nelabai patiks , bent jau daugumai tai tikrai. Bet yra pagal aprašymus atsparių- tarkim Ritausma , ...
Atsakyti
QUOTE(Amri @ 2016 04 11, 22:12)
O kada galima laukti išlendant akanto?

Pradeda lįsti dabar. Nenurašykit, jie labai gyvybingi, gali ir vėliau pasirodyti atželdami iš likusių šaknų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 14 balandžio 2016 - 08:46
QUOTE(diuni @ 2016 04 14, 08:12)
g.gif nesu didelis specas , bet man atrodo , kad rožėms nelabai patiks , bent jau daugumai tai tikrai. Bet yra pagal aprašymus atsparių- tarkim Ritausma , ...


Aš irgi mažai praktikos turiu, tik vis pasiskaitinėju, tai kiek mačiau, labiausiai dalinį pavėsį toleruoja lendrūnai. Bet jei didelis pavėsis, turbūt išgulti gali, nebūti tokie tvirti...
Gal dar viksvos tinka, tik jos nebus labai aukštos...
Be to, tujos tikrai gali pridaryti problemų. Gal geriau reiktų pagalvoti apie kokius nors krūmus, kurie giliai šaknis leidžia, kad galėtų su tujomis konkuruoti... Gal kas protingiau patartų iš patirties g.gif

Papildyta:
QUOTE(amba41 @ 2016 04 13, 23:02)
Per daug graži , kad būtų taip. Na, neežinau. g.gif
Aš jau leidžiuosi nuo debesų po truputį. Kad ir dėl to viduvio. Bet šiemet vėl pasėjau, bandysiu ką nors kitaip daryti.


Apie tą Muhlenbergia Rasa Laurinavičienė pernai rudenį nemažai rašė, apie savo įspūdžius JAV. Tai jos nuomone, šis augalas gali nespėti pas mus pražysti.

Apie viduvius žinau, kad tai sausamėgis augalas. Gal tai kelia problemą? Vienoje anglų laidoje mačiau, kad jie tiesiog ant pilių griuvėsių sienų auga, plyšiuose...
Atsakyti
g.gif pas mane viduvis auga ....tiesa , irgi daugiau baltų , nei rožinių...auga molyje beveik. Žiemą apdengiu nukarpytomis sudžiuvusiomis gėlėmis , kai tvarkau gėlyną...peržiemoja puikiausiai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 14 balandžio 2016 - 09:30
QUOTE(diuni @ 2016 04 14, 09:30)
g.gif pas mane viduvis auga ....tiesa , irgi daugiau baltų , nei rožinių...auga molyje beveik. Žiemą apdengiu nukarpytomis sudžiuvusiomis gėlėmis , kai tvarkau gėlyną...peržiemoja puikiausiai...

O, gera žinia. Viltis yra. Praęjusią vasarą beveik nelaisčiau savo pirmamečių. Augo. žydėjo .
Rudenį persodinau formuodama gėlyną. Gal nereikėjo taip daryti.

Apie viduvius žinau, kad tai sausamėgis augalas. Gal tai kelia problemą? Vienoje anglų laidoje mačiau, kad jie tiesiog ant pilių griuvėsių sienų auga, plyšiuose...
Tas mane ir užkabino. Gal rūgštoka jiems pas mane. Labiau šarminės reikėtų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amba41: 14 balandžio 2016 - 10:30
Ar kas nors auginate usnį Cirsium rivulare "Atropurpureum"? Kažkaip patraukliai man atrodo šis augalas ax.gif Įdomu, kaip greitai plinta, kokis sąlygas toleruoja ir mėgsta, kokį aukštį pasiekia? Išvis ar jis duria? Ir ar sėjasi?

Nuotrauka iš interneto
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Dodže @ 2016 04 14, 06:01)
Sveikos, reikia patarimo. Siaurineje namo puseje noreciau pasisodinti koki auksta zolyneli palei tvora nuo kaimynu akiu. Klausymas tik ar zolynam tinka pavesinga vieta, nes saules gauna tik anksti ryte pora val. Ir ar tinka tuju draugyste, nes pas kaimynus palei tvora auga tujos, o ju kotai kokia 1m.nuo zemes  nuogi. Tai ta nuoguma kokiom astilbem ir zolynais apsodinciau.
O gal dar ka patartumet?

Iš siauralapių žolynų pavėsį mėgsta hakonės, tik jos žemos, brangios ir ne visur žiemoja. Jei tarp jų ir tujų sodinsite astilbes, reiks daug laistyti. Astilbės nepakenčia perdžiūvimo, pakantesnės kininės.
Atsakyti
QUOTE(Vivica @ 2016 04 14, 11:13)
Ar kas nors auginate usnį Cirsium  rivulare "Atropurpureum"? Kažkaip patraukliai man atrodo šis augalas  ax.gif  Įdomu, kaip greitai plinta, kokis sąlygas toleruoja ir mėgsta, kokį aukštį pasiekia? Išvis ar jis duria? Ir ar sėjasi?

Nuotrauka iš interneto
user posted image

As auginu. Ji nesiseja ir nesiplecia atzalomis. Zydi ilgai ir nereikli. Auksta, apie 1,2 m
Atsakyti
QUOTE(Vonios Fane @ 2016 04 14, 12:52)
As auginu. Ji nesiseja ir nesiplecia atzalomis. Zydi ilgai ir nereikli. Auksta, apie 1,2 m


Ačiū už atsakymą. O lėtas augalas ar greitai kupstą augina? Ir ar dygi?
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2016 04 14, 09:30)
g.gif pas mane viduvis auga ....tiesa , irgi daugiau baltų , nei rožinių...auga molyje beveik. Žiemą apdengiu nukarpytomis sudžiuvusiomis gėlėmis , kai tvarkau gėlyną...peržiemoja puikiausiai...

esu nustebus, kad su viduviu tokios problemos unsure.gif . esu uzskaicius, kad mano sausringai dirvai turetu buti idealus. bet kai reikia dengti- tai jau abejoju g.gif . kol kas mane su viduviu vienintele problema- nesugebu isigyt. du metus kol prisiruosdavau seklas pirkti- ju nebelikdavo, o kai radau parodoj pirkt jau augala, tai jis buvo isodintas... 3litru vazone doh.gif , kai esi jau iki ausu apsikrovus- susilaikiau. siemet galu gale sejau- isdygo vienas. jeigu ten dar isvis viduvis, o ne kokia piktzole( kol kas skilcialapiu fazeje)...
Atsakyti