Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 93 laida

Lendu ir aš į dienos šviesą su ataskaita, kad blogai nesijausčiau, kai gausiu dovaną nuo Senelio Šalčio smile.gif

Mano pernai metų kraitis sieka maždaug 26 knygas. Gal kokią dar ir užmiršau...

Tikros laimėtojos ir aš negaliu paskelbti, nes neperskaičiau nei vienos tokios pribloškiančios knygos, kuri nustelbtų kitas. Tai gal paminėsiu įsimintiniausias.

Stepanova "Lazario moterys" - už skaitymo malonumą.
Davidson "Chimera"- už nepamirštamai realistišką įspūdį, kaip jaučiasi apdegęs žmogus.
Strayed "Laukinė" - uz suteikta dar viena svajonę.
Šepetys "Virš pilkų debesų" - duoklė istorijai ir temai, į kurią niekada nebuvau įsigilinus. Beje, buvau labai nustebinta, kai neseniai gavau laišką iš savo draugės italės, kad ji ką tik perskaitė šią knygą angliškai. Dar neišsiaiškinau, kaip ji ją atrado ir sugalvojo perskaityt.
Hemingvėjus "Salos vandenyne" - klasika, kurią norėjau perskaityti nuo gilios jaunystės, bet vis neprisiruošiau.
"Kuždesių dvaras" ir "Varinis paukštis" - istoriniai romanai, prikaustę savo nuotykiais ir istorijomis.
Kiaupa "Kauno istorija" - "must to read" kauniečių mamai smile.gif , bet iš tiesų tai todėl, kad tikrai mėgstu istoriją.
Na ir "Metu kaulas", kurį visus metus vis pagraužiu, palieku, užkasu, vėl atsikasu, vėl pagraužiu ir niekaip neįveikiu (bet tikrai įveiksiu, nes jau persiritau per 1000 psl. ir būtų gėda prieš save dėl likusių 300 psl. ) - Antarova "Du gyvenimai".
Na ir dar "Neįsimintiniausioji Metų knyga" - lietuviška Aiškinytės "Žmogus, kuris nieko nenorėjo". Daug tikėjausi, o prisiminti nėra ką....


Tai tiek. Sėkmingų visoms naujų metų ir iki pasimatymo "Drakone" smile.gif

P.S. Negaliu nutylėti savo susižavėjimo Brūkšniuko ataskaita. Tiek forma, tiek turiniu. Jaučiu, kad daug ką iš jos norėčiau perskaityt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamce: 07 sausio 2016 - 22:35
QUOTE(klopedija @ 2016 01 07, 20:39)
Kaunietės! Primenu!
2016 m. sausio 9 d., šeštadienį, 14 val. "Drakone" mūsų lauks Kalėdų Senelis.  000054.gif


ačiū už priminimą 4u.gif dieną žinojau, bet tikslaus laiko būtų tekę paieškot senose žinutėse... rolleyes.gif

QUOTE(klopedija @ 2016 01 07, 22:10)
Manau, išvers tas "kanareikas" į lietuvių kalbą. Nemokantiems rusų skubėti nereiktų. Nebent dėl "sportinio" įdomumo.


tikiuosi, kad išvers bigsmile.gif kantriai laukiu po tokių gerų atsiliepimų. nors kiek žinau, dabar eilėje - "Leonardo braižas".

bandžiau kažkada klausyt L.Eltang knygos rusiškai, bet sportinis įdomumas labai greitai užmuša klausymo malonumą... kai pagauni pagrindinę mintį, bet negali mėgautis kalbos grožiu, tai doh.gif
Atsakyti
Klopedija, ačiū už priminimą. 4u.gif

QUOTE(klopedija @ 2016 01 07, 19:37)

Buksuoju su "Kirvis ir žemė". Kažkaip neįdomios tos intrigos, sąmokslai ir t.t.  unsure.gif  Ir iki varškės vis dar neprisikasiau.




Nagi, susiimk - jeigu jau tu jos neįveiksi, tai kas tada? biggrin.gif

QUOTE(Mamce @ 2016 01 07, 22:32)


P.S. Negaliu nutylėti savo susižavėjimo Brūkšniuko ataskaita. Tiek forma, tiek turiniu. Jaučiu, kad daug ką iš jos norėčiau perskaityt.


g.gif blink.gif net įsigandau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 01 07, 21:24)
Gakmenskelte, tai man buvo atsiuntus Shusha nuoroda, ir paraisiunciau audio knyga....tik dabar is kur doh.gif nepamenu, nebent jei turi gmail, as tau suzipinta knyga galiu parsiust 4u.gif
Beje, Sofija, auuuuuu 4u.gif  imesk nuoroda su Frajaus knygomis el. Formate ar audio, drauge ieskojo, o as tik epub turiu negaliu nusiust doh.gif


Atsiųsk, ačiū 4u.gif

juditelex@gmail.com

QUOTE(klopedija @ 2016 01 07, 23:10)
Дина Рубина, Русская канарейка:
http://asbook.net/ab...ina-rubina.html
http://asbook.net/ab...ina-rubina.html
http://asbook.net/ab...ina-rubina.html
Visos au

torės audio knygos: http://asbook.net/ta...

Manau, išvers tas "kanareikas" į lietuvių kalbą. Nemokantiems rusų skubėti nereiktų. Nebent dėl "sportinio" įdomumo.



Tada neskubėsiu, tik pabandysiu pasmalsauti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 01 07, 11:23)
Mano ataskaita

Metų išvada: nebūtinai įdomu tai, ką nori dėl snobiškumo perskaityti.


Te balioną už taiklumą 4u.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 01 07, 21:24)
Gakmenskelte, tai man buvo atsiuntus Shusha nuoroda, ir paraisiunciau audio knyga....tik dabar is kur doh.gif nepamenu, nebent jei turi gmail, as tau suzipinta knyga galiu parsiust 4u.gif
Beje, Sofija, auuuuuu 4u.gif  imesk nuoroda su Frajaus knygomis el. Formate ar audio, drauge ieskojo, o as tik epub turiu negaliu nusiust doh.gif


Galima per wetransfer didelius failus persiųsti 4u.gif
Atsakyti
Tai gi įkėliau nuorodas tų "kanareikų", siunčia nemokamai. g.gif
Atsakyti
Aš šiemet plano perskaityti 40 knygų neįvykdžiau,nes metų pabaigoje ilgam strigau su V. Bartol "Alamutu" doh.gif Nors temoje skaičiau, kad daug kam jis nepaliko gero įspūdžio, bet tai ne, reikia mokytis iš savo klaidų biggrin.gif

Šiemet perskaičiau 37 knygas ir palikusios šiokį tokį įspūdį buvo šios:

J. Jonasson "Šimtametis, kuris išlipo pro langą" (bet to "vaaauuuu" tikrai nebuvo perskaičius. Pakliuvo į paminėtinų knygų sąrašą dėl įdomaus knygos stiliaus - t.y. vis tinkamai susklostančių aplinkybių visam kas vyksta aplink)

Jurgita Noreikienė "Tikėjimo dugnas" (lietuviškai makabriška ir kažkodėl užkabino. Neįprasta, netrukdė lietuvių autoriams būdingi aprašomi marazmai vykstantys psichikoje, visai įtraukė)
A. Šileika "Pirkiniai išsimokėtinai" (patiko daug labiau už to paties autoriaus "Pogrindį". Man tai buvo geros nuotaikos skaitinys apie dipukus smile.gif Bet dar labiau "Pirkiniai išsimokėtinai" man patinka šiuo metu skaitoma "Bronzinė moteris". Jeigu nenuvils, tai bus prie 2016 m knygų sąraše prie įsimintinų)
R. Vanagaitė "Ne bobų vasara" (poros valandų skaitinys, bet labai gerai 'susiskaitė', rašau riebų pliusą)
John Green "Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos" (giriu už nenusaldintą siužetą, kai taip trapu ir norisi pažaisti skaitytojo jausmais toli gražu ne taip, kaip puikiai tą padaro J.Green)

Jeigu reiktų išrinkit iš skaitytų Metų knygą, tai mano pasirinkime konkuruotų:
U. Radzevičiūtė "Žuvys ir drakonai"(už Senelę Amigoreną, kurios požiūris į gyvenimą vertė ir krizenti, ir pritarti, ir žavėtis..ir šiaip, pati knygos struktūra, besimainanti tarp gyvenimo čia ir kažkur kažkada Kinijos jėzuitų. Neįprasta ir taiklu)
ir
C. Massarotto "Mano bičiulis Dievas"(už bemiegę naktį be happy end'o ir labai įtraukiantį turinį).

Ir daug knygų, kad likę tik užrašyti pavadinimai doh.gif Net kai kurių nelabai pamenu apie ką..o kai kurios ir visai nevykusios (al ir vertos surašyti, kad kiti nenusiviltų g.gif ).
Atsakyti
Erendira, ačiū mirksiukas.gif

QUOTE(Rasma @ 2016 01 08, 13:41)
netrukdė lietuvių autoriams būdingi aprašomi marazmai vykstantys psichikoje, taiklu)


oooo, griežtai tu čia. Bet labai labai taikliai doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 01 08, 14:29)
oooo, griežtai tu čia. Bet labai labai taikliai doh.gif  biggrin.gif

Bet žinokit, rimtai, niekur nėra tiek daug knygose išprotėjančių personažų, kiek lietuvių literatūroje (modernesnėje nei toje, kuri apie senus laikus ir kaimą smile.gif ). Imi skaityt, lyg ir įtraukia, tikies kažkokio įdomesnio siužeto posūkio ir pan., o viskas nueina į marazmo, haliucinacijų, nei tai sapnų, nei tai realybės, kažkokių iliuzijų linkme, kad po to natūraliai jau reik rašyt apie atsitokėjimą "durnyne" ar pan.
Ir kas taip traukia lietuvius autorius "pavaryt" kuo šlykščiau, durniau ir net perlenkiant fantazijas?

Tiesa, priminė lietuvių autorių romanus ir J. Vodolazkin "Lauras" smile.gif (įdomiai atsiliepimą perskaičiau, jau po knygos perskaitymo: https://kastija.word...olazkin-lauras/ Ten irgi slidi riba tarp realybės ir Dievo kvaišelio. Bet šiaip nebloga knyga, suprantu kodėl premijuota. Vis kitaip nei normaliai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2016 01 08, 16:20)
Bet žinokit, rimtai, niekur nėra tiek daug knygose išprotėjančių personažų, kiek lietuvių literatūroje (modernesnėje nei toje, kuri apie senus laikus ir kaimą smile.gif ). Imi skaityt, lyg ir įtraukia, tikies kažkokio įdomesnio siužeto posūkio ir pan., o viskas nueina į marazmo, haliucinacijų, nei tai sapnų, nei tai realybės, kažkokių iliuzijų linkme, kad po to natūraliai jau reik rašyt apie atsitokėjimą "durnyne" ar pan.



aha - bent jau balansuotų ant fentasy ribos, bet ne - ant bepročio haliucinacijų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2016 01 07, 23:10)


Manau, išvers tas "kanareikas" į lietuvių kalbą. Nemokantiems rusų skubėti nereiktų. Nebent dėl "sportinio" įdomumo.

Svarbu, kad vertimas butu geras, nes tokia kalbos israiska reikia pagauti..kad ir ta "vsio na nervnoi pochke" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 01 08, 17:27)
Svarbu, kad vertimas butu geras, nes tokia kalbos israiska reikia pagauti..kad ir ta "vsio na nervnoi pochke" biggrin.gif
Taip, tai yra svarbu. Rašydama "išvers", tą patį pagalvojau. Bet, neįvaldžiusiems kalbos, tie originalūs perliukai neblizga.

...почкои чую... lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klopedija: 08 sausio 2016 - 17:38