Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai

QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 14:35)
Kiek zinau niekas nesiskundzia, as su tevais gana glaustai bendrauju. Aukletojos pacios skundziasi tevams ir visiems aplinkiniams kad joms cia be galo sunku. Yra grupej dar vienas vaikas, hiperaktyvus, tai yra ivardinta visiems, akd grupeje yra trys 'sunkus' vaikai ir del to kencia visa grupe.  Man mamos pacios papasakoja, kad vel girdejo aukletoja besiskundziancia virejoms kokioms ar dar kam nors.

Darzelis nera skirtas vien tik 'lengviems ar idealiems ' vaikams. Aukletojos kurios pas mus dirba, dirba ten jau po 30 metu ir panasiai, yra pagyvenusios ir pavargusios, ir aisku, joms butu patogiau kad sunkiu vaiku nebutu. Isivis joms butu idealiausia turbut kad vaiku isvis nebutu. VYksta pastovus spaudimas tevams del ivairiu priezasciu, tevams kuriu vaikai pvz nemiega pietu, yra pastoviai aiskinama, akd ju vaikai nemiega ir trukdo kitiem, yra net pasakyta, akd jeigu jusu vaikai nemiega pietu, jus 'privalote juos pasiimt namo. Del to net tevai skambinosi i savivaldybe pasitikslinti ar jie cia is tiesu 'privalo' ar ne.  BUvo pasakyta kad tikrai neprivalo..
Daug ivairiu niuansu tame darzelyje yra, ko neturetu buti. Bet vyksta. Senas personalas, senas poziuris, pavarge darbuotojai..

Taip, tai vyksta... Galite pasirinkti kitą darželį arba kovoti su jomis, bet ar tai padės vaikams? Per prievartą mielas nebūsi...
Iš kitos pusės suprantu ir auklėtojas. Kai keli nemiegantys trukdo visai grupei ir nėra ką daryti... Taip pat su spec poreikių vaikais dirbti dauguma nemoka, o jie kelia nemažai problemų, todėl siekia jų atsikratyti. Antra vertus vaikam su dideliais poreikiais priklauso spec grupė, kur vaikų iki 10, dirba daugiau žmonių. O čia vienam žmogui dirbti su 20, iš kurių 3 sunkūs...
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 15:00)
Taip, tai vyksta... Galite pasirinkti kitą darželį arba kovoti su jomis,  bet ar tai padės vaikams? Per prievartą mielas nebūsi...
Iš kitos pusės suprantu ir auklėtojas. Kai keli nemiegantys trukdo visai grupei ir nėra ką daryti... Taip pat su spec poreikių vaikais dirbti dauguma nemoka, o jie kelia nemažai problemų, todėl siekia jų atsikratyti. Antra vertus vaikam su dideliais poreikiais priklauso spec grupė, kur vaikų iki 10, dirba daugiau žmonių. O čia vienam žmogui dirbti su 20, iš kurių 3 sunkūs...Suprantu as kad ir aukletojoms nera lengva. As kie galiu joms padedu. Vaiku visa diena darzely nelaikau, pasiemu 16h. O ir 20 vaiku pas mus grupej niekada nebuna. Daznai ir nevedu jei vienas is vaiku nera 'geros nuotaikos'. Nuo rugsejo jau bus skirtas papildomas zmogus joms i grupe. I kita darzely mes kolkas keltis nezadam nes butu toli vazineti.
O kad iseis vieni 'sunkus' vaikai, nereiskia kad neateis kiti.. tiesiog darzeliai turi buti tam pasirenge. Kiek mes perejom specialistu mum visur pasake kad mes pilnai galim lankyti bendor ukdymo darzely, kad spec. neutinas.. Cia kur mes gyveam, spec ir nera.
Ne be tie laikai kai vaikai yra izoliuojami i kazkokius internatus ir uzdaromos jiems visos galimybes tobuleti .
Atsakyti
QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 15:51)
Suprantu as kad ir aukletojoms nera lengva.  As kie galiu joms padedu. Vaiku visa diena darzely nelaikau, pasiemu 16h. O ir 20 vaiku pas mus grupej niekada nebuna. Daznai ir nevedu jei vienas is vaiku nera 'geros nuotaikos'.  Nuo rugsejo jau bus skirtas papildomas zmogus joms i grupe. I kita darzely mes kolkas keltis nezadam nes butu toli vazineti. 
O kad iseis vieni 'sunkus' vaikai, nereiskia kad neateis kiti.. tiesiog darzeliai turi buti tam pasirenge. Kiek mes perejom specialistu mum visur pasake kad mes pilnai galim lankyti bendor ukdymo darzely, kad spec. neutinas.. Cia kur mes gyveam, spec ir nera.
Ne be tie laikai kai vaikai yra izoliuojami i kazkokius internatus ir uzdaromos jiems visos galimybes tobuleti .


Prie ko čia internatai? Pas jus labai daug stereotipų, pykčio ir pan. Jūs pykstat kad vaikai neįgaliais vadinami, jūs spec darželį internetu vadinat ir dar pareiškiate, kad ten uždaromos galimybės tobulėti. Bet tai netiesa. Internetas, tai įstaiga vaikams, kurie neturi tėvų ar tėvai jais nesirūpina, taip pat vaikams, kurie gyvena toli nuo mokyklų ir neturi galimybių važinėti kasdien. O spec įstaiga (dabar tokių mažai, likę tik didesniuose miestuose, o mažesniuose kai kurie darželiai tik turi spec. grupes, kuriose mažesnis vaikų skaičius, auklėtojos dirbančios su jais turi kitokį, tokiems vaikams tinkamą išsilavinimą, ir suprantančios su kokiais vaikais dirba, turi daugiau kantrybės, žinių, tolerancijos. Tokioje grupėje yra atskiras logopedas, įstaiga turi psichologą, spec pedagogą, dažnai ir kitų specialistų. Vesti vaiką į tokią įstaigą nėra nuosprendis, priešingai, dažnu atveju vaikui suteikiamos didesnės galimybės tobulėti, žavėti ir prieš mokyklą vaikas vėl vertinamas - pasivijo bendraamžius ar ne ir vėl sprendžiama, į kokią mokyklą, klasę leisti spec ar bendro... Tarnybų siūlymai tik rekomendacinio pobūdžio, sprendžia tėvai. Ir dažnai nusprendžia ne vaiko naudai, o savo ambicijų... kaip čia jį leisi į "internatą" kur uždaromos galimybės tobulėti (aišku yra vaikų, kuriems pasivyti net spec. Įstaiga nepadės) juk ką žmonės pasakys, kaip į vaiką (tiksliau tėvus žiūrės).

Taip, yra atvejų, kai vaikas gali būti ugdomas ir bendrojo ugdymo grupėje, bet tai siūlantys nepagalvoja su kuo gali susidurti vaikas, o tėvai pasirinkę tokią galimybę turėtų pamiršti tie ar ne tie laikai ir ką darželis ar auklėtoja privalo. Taip, jos daug ką privalo, bet ar daro? Joms tai tik sunkus vaikas, kurio geriau būtų atsikratyti, tai tik priežastis skųstis, koks dėl jo darbas yra neįmanomas (ką pati matote jos sėkmingai ir daro). Ir joms tai tik keli metai "kančių" , o jums - jūsų vaiko ateitis ir ateities galimybės. Žinokit iki 7 metų ką įgysit, praktiškai tą ir turėsite... tad negaiškite jūsų vaikui brangaus laiko kovoms su jomis, galimai veltui eikvosit savo energiją, geriau ją skirkite vaikui, specialistų paieškai ir kurkite vaikui palankią aplinką, nes čia jis šiuo metu svarbiausias. Koks požiūris į vaiką, ką vaikas turi išgyventi, kai jos visiem loja koks jis negeras ar sunkus? Kaip manote grupės vaikai to negirdi? Jo neišskiria? Kaip manote tokia aplinka skatina vaiką domėtis? Mokytis? Ir ypač autistuką...
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 17:52)
vaikui brangaus laiko kovoms su jomis, galimai veltui eikvosit savo energiją, geriau ją skirkite vaikui, specialistų paieškai ir kurkite vaikui palankią aplinką, nes čia jis šiuo metu svarbiausias. Koks požiūris į vaiką,  ką vaikas turi išgyventi, kai jos visiem loja koks jis negeras ar sunkus? Kaip manote grupės vaikai to negirdi? Jo neišskiria? Kaip manote tokia aplinka skatina vaiką domėtis? Mokytis? Ir ypač autistuką...Nezinau kur jus ta pykti iskaitot, as rasau ne piktai. Tik sakau, kad pas mus nera spec grupes. Pati parasete kad tokios grupes buna tik didmiesciuose, mes gyvename ne didmiestyje deja, ir nera mums is ko rinkits cia. Kiek su kuo bendravome is specialistu mums sake siketi kad butu suteiktas aukletojoms padejejas, logopedas darzelyje yra, vaikus pati vezioju i papildomus uzsiemimus i ergoterapija, psichologa, zadu dar ir pabandyti gauti aba uzsiemimus i namus, 5 kartus i savaite.
Gal aukeltojos ir burba darzely, bet vaikus pasiemu is ten laimingus, ir pati matau kaip kiti vaikai graziai su jais elgiasi, visada padeda ir pan.. jei matyciau akd vaikai kencia ten, daryciau kitus sprendimus. O kad pagyvene bobikes nori paburbet ar papletkavot, tebunie jau.. isgyvensim.

Apie spec darzelius ir grupes kiek girdejau is kitu teveliu, patys sako kad deja vaikas ten neprogresuoja. ir kiti galvoja po to vle pervesti i paprasto ukdymo darzelius.. Abu darzeliai turbut turi ir pliusu ir minusu..
Atsakyti
QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 19:26)
Nezinau kur jus ta pykti iskaitot, as rasau ne piktai. Tik sakau, kad pas mus nera spec grupes. Pati parasete kad tokios grupes buna tik didmiesciuose, mes gyvename ne didmiestyje deja, ir nera mums is ko rinkits cia. Kiek su kuo bendravome is specialistu mums sake siketi kad butu suteiktas aukletojoms padejejas, logopedas darzelyje yra, vaikus pati vezioju i papildomus uzsiemimus i ergoterapija, psichologa, zadu dar ir pabandyti gauti aba uzsiemimus i namus, 5 kartus i savaite.
Gal aukeltojos ir burba darzely, bet vaikus pasiemu is ten laimingus, ir pati matau kaip kiti vaikai graziai su jais elgiasi, visada padeda ir pan.. jei matyciau akd vaikai kencia ten, daryciau kitus sprendimus.  O kad pagyvene bobikes nori paburbet ar papletkavot, tebunie jau.. isgyvensim.

Apie spec darzelius ir grupes kiek girdejau is kitu teveliu, patys sako kad deja vaikas ten neprogresuoja. ir kiti galvoja po to vle pervesti i paprasto ukdymo darzelius.. Abu darzeliai turbut turi ir pliusu ir minusu..

Aš rašiau kad spec darželiai tik dideliuose miestuose, o mažuose miesteliuose tik spec grupės.

Gerai labai kad vaikai gauna tą pagalbą ir grįžta namo laimingi. Džiaugiuosi už jus 😉

O dėl spec darželių - pati dirbau ir spec ir ne spec, tad tikrai tie vaikai progresuoja, aišku pagal savo galimybes... Ir tėvelių mąstymas ir situacijos matymas kartais būna gana keistas... pvz vaikas beveik 6 metų visai be kalbos... išmoksta kokį 2 skiemenukų žodelį kol grįžta iš kabineto ir vėl nemoka... Nu nėra atminties... O su mama kalbant kad sunku jam bus bendrojo ugdymo mokykloje ir galbūt geriau rinktis spec mokyklą, ji net įsižeidė, juk spec mokykloje "Jis iškart į dugną kris"... i kokį dugną? Koks dar didesnis dugnas gali būti? Mes kaip specialistai pažangą mato - jau ne kiekvieną sykį į kelnes kakoja, būna ir į wc pataiko... čia kalbu kai pats nueina, o nėra nuvedamas. Pasirodo mama mano kad jis senai ta daro, nors nuolat pati jam pasiūlo ir nuveda...
Dėl pliusų ir minusų tai taip, jūs teisi. Spec darželio pliusas spec pagalba, daug vaikams užsiėmimų atitinkančių jų gebėjimus, minusas - aplinka... aplink tokie patys nekalbantys vaikai... nėra su kuo bendrauti, žaisti, nors nelabai jie turi ir kada, nes užsiėmimų pas specialistus apstu... O dar ir auklėtojos su savo veiklos...
O bendrojo ugdymo pliusas - sveikų vaikų draugija, bendravimas, aišku jei jie priima į savo tarpą, neignoruoja, nesityčioja. Minusas - spec ugdymas minimalus, tik specialistai, grupėje bendrose veiklose dažniausiai tokiems vaikams niekas nevyksta, o jei vyksta minimaliai dėl auklėtojų žinių arba laiko stokos...
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 17:52)
vaikui brangaus laiko kovoms su jomis, galimai veltui eikvosit savo energiją, geriau ją skirkite vaikui, specialistų paieškai ir kurkite vaikui palankią aplinką, nes čia jis šiuo metu svarbiausias. Koks požiūris į vaiką,  ką vaikas turi išgyventi, kai jos visiem loja koks jis negeras ar sunkus? Kaip manote grupės vaikai to negirdi? Jo neišskiria? Kaip manote tokia aplinka skatina vaiką domėtis? Mokytis? Ir ypač autistuką...Nezinau kur jus ta pykti iskaitot, as rasau ne piktai. Tik sakau, kad pas mus nera spec grupes. Pati parasete kad tokios grupes buna tik didmiesciuose, mes gyvename ne didmiestyje deja, ir nera mums is ko rinkits cia. Kiek su kuo bendravome is specialistu mums sake siketi kad butu suteiktas aukletojoms padejejas, logopedas darzelyje yra, vaikus pati vezioju i papildomus uzsiemimus i ergoterapija, psichologa, zadu dar ir pabandyti gauti aba uzsiemimus i namus, 5 kartus i savaite.
Gal aukeltojos ir burba darzely, bet vaikus pasiemu is ten laimingus, ir pati matau kaip kiti vaikai graziai su jais elgiasi, visada padeda ir pan.. jei matyciau akd vaikai kencia ten, daryciau kitus sprendimus. O kad pagyvene bobikes nori paburbet ar papletkavot, tebunie jau.. isgyvensim.

Apie spec darzelius ir grupes kiek girdejau is kitu teveliu, patys sako kad deja vaikas ten neprogresuoja. ir kiti galvoja po to vle pervesti i paprasto ukdymo darzelius.. Abu darzeliai turbut turi ir pliusu ir minusu..
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 19:52)
Aš rašiau kad spec darželiai tik dideliuose miestuose, o mažuose miesteliuose tik spec grupės.

Gerai labai kad vaikai gauna tą pagalbą ir grįžta namo laimingi. Džiaugiuosi už jus 😉

O dėl spec darželių - pati dirbau ir spec ir ne spec, tad tikrai tie vaikai progresuoja, aišku pagal savo galimybes... Ir tėvelių mąstymas ir situacijos matymas kartais būna gana keistas... pvz vaikas beveik 6 metų visai be kalbos... išmoksta kokį 2 skiemenukų žodelį kol grįžta iš kabineto ir vėl nemoka... Nu nėra atminties... O su mama kalbant kad sunku jam bus bendrojo ugdymo mokykloje ir galbūt geriau rinktis spec mokyklą, ji net įsižeidė, juk spec mokykloje "Jis iškart į dugną kris"... i kokį dugną? Koks dar didesnis dugnas gali būti? Mes kaip specialistai pažangą mato - jau ne kiekvieną sykį į kelnes kakoja, būna ir į wc pataiko... čia kalbu kai pats nueina, o nėra nuvedamas. Pasirodo mama mano kad jis senai ta daro, nors nuolat pati jam pasiūlo ir nuveda...
Dėl pliusų ir minusų tai taip, jūs teisi. Spec darželio pliusas spec pagalba,  daug vaikams užsiėmimų atitinkančių jų gebėjimus, minusas - aplinka... aplink tokie patys nekalbantys vaikai... nėra su kuo bendrauti, žaisti, nors nelabai jie turi ir kada, nes užsiėmimų pas specialistus apstu... O dar ir auklėtojos su savo veiklos...
O bendrojo ugdymo pliusas - sveikų vaikų draugija, bendravimas, aišku jei jie priima į savo tarpą, neignoruoja, nesityčioja. Minusas - spec ugdymas minimalus, tik specialistai, grupėje bendrose veiklose dažniausiai tokiems vaikams niekas nevyksta, o jei vyksta minimaliai dėl auklėtojų žinių arba laiko stokos...Na taip. Na pas mus kaip minejau nera net ir spec grupes, tai pabandyti net nera kaip. Bet yra nuolat dirbantis logopedas, atvykstantis spec. pedagogas karta ar du i savaite, na ir aukletojoms buvo duoti keli kursai ir seminarai apie autizma. Kita met , kaip minejau, zada joms suteikti asistenta, na ir taip bendrom jegom zadam judeti i prieki.
Taip tevu irgi visokiu buna. Jus paraset is specialisto puses, as is tevu puses rasau, yra labai sunku, zinoma, pripazinti kad vaikas turi sunkumu, ir dar as manau, is savo pacios patirties, tie sunkumai galbut neatrodo tokie dideli kaip gal kad specialsitam jie atrodo. Bandau kazkaip objekryviai paziureti i situacija ir i savo vaiku bedas. KOlkas jiems tik 4 , ir zinau ta dalyka kad iki 7 metu ka idesi, ta turesi, todel ir bandau viska. Is kitos puses, tik tevai savo vaikus geriausiai zino, ir jaucia, mamos ypac, kiek tas vaikas istiesu gali, ir kartais pakovot uz vaikus reikia. Zinoma, jei 6 metu dar i kelnes kakoja ir ne zodzio nepasako, tai aisku, apie kokia bendro lavinimo mokykla galima ir sneket. .
Atsakyti
QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 21:12)
Na taip. Na pas mus kaip minejau nera net ir spec grupes, tai pabandyti net nera kaip. Bet yra nuolat dirbantis logopedas, atvykstantis spec. pedagogas karta ar du i savaite, na ir aukletojoms buvo duoti keli kursai ir seminarai apie autizma. Kita met , kaip minejau, zada joms suteikti asistenta, na ir taip bendrom jegom zadam judeti i prieki.
Taip tevu irgi visokiu buna. Jus paraset is specialisto puses, as is tevu puses rasau, yra labai sunku, zinoma, pripazinti kad vaikas turi sunkumu, ir dar as manau, is savo pacios patirties, tie sunkumai galbut neatrodo tokie dideli kaip gal kad specialsitam jie atrodo. Bandau kazkaip objekryviai paziureti i situacija ir i savo vaiku bedas. KOlkas jiems tik 4 , ir zinau ta dalyka kad iki 7 metu ka idesi, ta turesi, todel ir bandau viska. Is kitos puses, tik tevai savo vaikus geriausiai zino, ir jaucia,  mamos ypac, kiek tas vaikas istiesu gali, ir kartais pakovot uz vaikus reikia. Zinoma, jei 6 metu dar i kelnes kakoja ir ne zodzio nepasako, tai aisku, apie kokia bendro lavinimo mokykla galima ir sneket. .

Na dabar drasko, naikina tas spec įstaigas, ale integruoja tuos vaikus į bendrojo ugdymo grupes, klases. O realiai jokių galimybių tam nesuteikė, tik kad vaikus įkėlė, daugiau kaip ir nieko nepakeitė. Mokytoja ta pati viena, išsilavinimas jos tas pats, o va vaikai spec... nuo ko jai pradėti juos doroti nieks nežino. Gal nuo priėmimo, tolerancijos, bet be jų kiti ne mažiau dėmesio reikalauja, o ir galimybes didesnes turi, dirbti idomiau, nes rezultatas greitesnis. Ok, kam pasisekė, mokytojo padėjėją gaus, bet... tai Lietuvoje žemiausios kvalifikacijos darbas, mažiausiai apmokamas (minimumas), ar gali žmogus, be jokio išsilavinimo padėti didelių spec poreikių turinčiam vaikui, kai net auklėtoja/Mokytoja turinti atitinkamą išsilavinimą nežino kaip padėti, kaip išmokinti?
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 21:25)
Na dabar drasko, naikina tas spec įstaigas,  ale integruoja tuos vaikus į bendrojo ugdymo grupes,  klases.  O realiai jokių galimybių tam nesuteikė, tik kad vaikus įkėlė, daugiau kaip ir nieko nepakeitė. Mokytoja ta pati viena, išsilavinimas jos tas pats, o va vaikai spec... nuo ko jai pradėti juos doroti nieks nežino. Gal nuo priėmimo, tolerancijos, bet be jų kiti ne mažiau dėmesio reikalauja, o ir galimybes didesnes turi, dirbti idomiau, nes rezultatas greitesnis. Ok, kam pasisekė, mokytojo padėjėją gaus, bet... tai Lietuvoje žemiausios kvalifikacijos darbas, mažiausiai apmokamas (minimumas), ar gali žmogus, be jokio išsilavinimo padėti didelių spec poreikių turinčiam vaikui, kai net auklėtoja/Mokytoja turinti atitinkamą išsilavinimą nežino kaip padėti, kaip išmokinti?Taip, cia Lietuvoj tokia tendencija. Nusprende, ivede naujove, bet visai nera tam pasiruose ir neturi nei salygu nei priemoniu. Situo atzvilgiu tikrai jus teisi. Cia tas pats ir su tuo smurto istatymu. Specialsitu nera, niekas neapmokytas, kaimynas paskambino, paskunde, atvaziavo vaikus ateme.. o po to tik aiskinasi detales. Panasiai ir su sita situacija gaunasi. Viskas kazkokia atbuline tvarka gaunasi. Ketinimai gal ir geri, bet supratimo ir apmokymo truksta.. Todel manau tevu vaidmuo labai svarbus. Tik jie yra labiausia suinteresuoti padeti savo vaikams, tai turi dometis , mokytis, sviestis ir patys dar dirbti su vaikais kiek imanoma.
Atsakyti
QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 21:33)
Taip, cia Lietuvoj tokia tendencija. Nusprende, ivede naujove, bet visai nera tam pasiruose ir neturi nei salygu nei priemoniu. Situo atzvilgiu tikrai jus teisi. Cia tas pats ir su tuo smurto istatymu. Specialsitu nera, niekas neapmokytas, kaimynas paskambino, paskunde, atvaziavo vaikus ateme.. o po to tik aiskinasi detales. Panasiai ir su sita situacija gaunasi.   Viskas kazkokia atbuline tvarka gaunasi. Ketinimai gal ir geri, bet supratimo ir apmokymo truksta..  Todel manau tevu vaidmuo labai svarbus. Tik jie yra labiausia suinteresuoti padeti savo vaikams, tai turi dometis , mokytis, sviestis ir patys dar dirbti su vaikais kiek imanoma.

Be abejo, kol kas viskas ant tėvų pečių... Bet situacija gerėja, specialistų daugėja. Tik liūdna kaip priešinama visuomenė - tėvai su auklėtojom/mokytojom. Jom primetamas "kitoks" vaikas ir sukis kaip išmanai, nieks neklausia nori to, sutinki ar ne. Tėvai irgi šaukia jos toks darbas, ji turi, ji privalo... O juk be didelio noro padėti tam vaikeliui jokio rezultato ir nebus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kriiste: 14 gegužės 2019 - 21:42
QUOTE(Kriiste @ 2019 05 14, 21:41)
Be abejo, kol kas viskas ant tėvų pečių... Bet situacija gerėja, specialistų daugėja. Tik liūdna kaip priešinama visuomenė - tėvai su auklėtojom/mokytojom. Jom primetamas "kitoks" vaikas ir sukis kaip išmanai,  nieks neklausia nori to, sutinki ar ne. Tėvai irgi šaukia jos toks darbas, ji turi, ji privalo... O juk be didelio noro padėti tam vaikeliui jokio rezultato ir nebus...Taip, be noro ir meiles aisku nieko daug nepasieksi. O kiek tu norinciu ir mylinciu savo darba aukletoju yra istikruju- vienetai. Ar tai dirbanciu su 'kitokias' vaikais ar su 'tokiais'... Tu auksiniu zmoniu reta.

Pas mus tos aukletojos aisku gal ir noretu atsikratyti tu sunkiu vaiku, bet manau kai jos lieka jau su tais vaikais, tai jos nesielgia blogai su jais. As kaip minejau, is vaiku sprendziu. Nes buna vaikai ir glaustinejas, ir buciuoja ta aukeltoja, tai manau tos meiles pas ja visgi yra, nors ir kaip ji skundziasi ir dejuoja. Ir kiti vaikai tikrai graziai elgiasi su tais sunkesniais vaikais. Kolkas jokiu nei patyciu nei atstumimo nera, aisku, tas gali keistis kai vaikai paaugs ir supras kas ts patycios yra.. Matysim.
Kad joms sunku, as zinoma pilnai suprantu. Apskritai darbas su vaikais yra sunkus darbas, o dar plius keleta sunkiu vaiku grupej, aisku, akd issisunkia. Todel bandau suprasti, pasiimti anskciau, nevesti kartais kai turiu galimybe. Taip ir aukletojos paburba ir as paburbu, bet kazkaip toliau bandom.
Rasti tokia vieta kur tu vaiku kasnors lauktu isskestom rankom ,manau nelabai realu. Taip laukti ir priimti gali tik mama. O ukdymo istaigos ir liks ukdymo istaigos. As vedu tol kol matau kad vaikams ten nera blogai, o ir progresas jauciasi, palyginti su pernai, tad manau kad jiems tikrai naudinga pabuti tarp bendraamziu, pasimokinti disciplinos, pazaisti, ar bent jau pastebeti aplinka. O kaip seksi s toliau, bus matyt
Atsakyti
QUOTE(jjjjjj @ 2019 05 14, 21:55)
Taip, be noro ir meiles aisku nieko daug nepasieksi. O kiek tu norinciu ir mylinciu savo darba aukletoju yra istikruju- vienetai. Ar tai dirbanciu su 'kitokias' vaikais ar su 'tokiais'... Tu auksiniu zmoniu reta.

Pas mus tos aukletojos aisku gal ir noretu atsikratyti tu sunkiu vaiku, bet manau kai jos lieka jau su tais vaikais, tai jos nesielgia blogai su jais. As kaip minejau, is vaiku sprendziu. Nes buna vaikai ir glaustinejas, ir buciuoja ta aukeltoja, tai manau tos meiles pas ja visgi yra, nors ir kaip ji skundziasi ir dejuoja. Ir kiti vaikai tikrai graziai elgiasi su tais sunkesniais vaikais. Kolkas jokiu nei patyciu nei atstumimo nera, aisku, tas gali keistis kai vaikai paaugs ir supras kas ts patycios yra.. Matysim.
Kad joms sunku, as zinoma pilnai suprantu. Apskritai darbas su vaikais yra sunkus darbas, o dar plius keleta sunkiu vaiku grupej, aisku, akd issisunkia. Todel bandau suprasti, pasiimti anskciau, nevesti kartais kai turiu galimybe. Taip ir aukletojos paburba ir as paburbu, bet kazkaip toliau bandom.
Rasti tokia vieta kur tu vaiku kasnors lauktu isskestom rankom ,manau nelabai realu. Taip laukti ir priimti gali tik mama. O ukdymo istaigos ir liks ukdymo istaigos.  As vedu tol kol matau kad vaikams ten nera blogai, o ir progresas jauciasi, palyginti su pernai, tad manau kad jiems tikrai naudinga pabuti tarp bendraamziu, pasimokinti disciplinos, pazaisti, ar bent jau pastebeti aplinka. O kaip seksi s toliau, bus matyt

Viskas bus gerai 😉
Atsakyti