Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(Leksa @ 2015 10 28, 13:12)
Aš irgi netarnauju daiktams. Bet sutryne kaip ubage gyvent nenoriu. O pinigus vietoj remontu geresniems dalykams isleidziam. Todėl savo turto ir negadinam. Ir jums super, kad nuoma apsimoka. Mano butas mažame miestelyje, todėl nuoma tik simbolinė, niekas čia daugiau nemokės. Todėl ir 20 metų buta nuomodama jo remontui pinigų nesurinksiu, kad viską suremontuot ir supirkti. Būčiau žinojusi, kaip žmonės "gerbia" svetima turtą, būčiau buta pardavus.

tai, kad tarnauji, ginkdie, ko nors nesubraižyk, nepereik per kambarį su batais, neduodie pristumsi sofą prie sienos ir pan.Tai ir yra tarnavimas. Turtas turi man tarnauti, už ką man turtą gerbti? Tipo siena ar tapetas man turi būt didesnė vertybė, nei mano vaiko noras piešti? Ir kiek kainuoja perdažyti ar pertapetuoti kambarį - tai grašiai. Tu gal išorėje ir negyveni kaip ubagė, bet viduje pas tave skurdu iki skylių.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 10 28, 11:05)


Ne tai kam jau taip stipriai perdėti. Aš apie kitką šneku. O tokiais atvejais tai reikia pasirašyti sutartį, paimti depozitą ir išsikraustymo atveju nuskaičiuosit tą žalą.
Aš nekalbu apie specialų sienų peckiojimą, nors ir savo bute mažas vaikais gali tai padaryti, tiesiog čia jau nuo tėvelių požiūrio priklauso.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nastya: 28 spalio 2015 - 13:30
QUOTE(Ciccio @ 2015 10 28, 13:22)
tai, kad tarnauji, ginkdie, ko nors nesubraižyk, nepereik per kambarį su batais, neduodie pristumsi sofą prie sienos ir pan.Tai ir yra tarnavimas. Turtas turi man tarnauti, už ką man turtą gerbti? Tipo siena ar tapetas man turi būt didesnė vertybė, nei mano vaiko noras piešti? Ir kiek kainuoja perdažyti ar pertapetuoti kambarį - tai grašiai. Tu gal išorėje ir negyveni kaip ubagė, bet viduje pas tave skurdu iki skylių.

Vaiko piešiniams galima popieriaus nupirkti. Baldų stumdyti nematau prasmės, jie savo vietą turi, tikrai nėra taip, kad galvociau, oj, kad tik nors nepastumus. Bet labiausiai nesuprantu, ko ten po tas sienas ramstyti reikia? Na, nebent kas alkoholio būt padauginęs, tai gal, bet kitaip? Einu ir praeinu. Kokiu tikslų tuos baldus tampyt ar į sienas remtis? Galų gale, gi baldai ne lengvi, kad netyčia uzkliudzius kelis cm persoks į kitą vietą.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 10 28, 11:50)
Po kokio pusmecio? Pas mane po 10 metu jokiu subraizymu nera. Ir pedante nesu, ir ne viena gyvenu. Tiesiog sienu nespardau, i jas nesiramstau, prie sienu baldu pristumus nesu, tai is kur kokie susibraizymai gali but? Namie ir katinas yra, bet nei sienu, nei uzuolaidu nagais nepazenklino. Vadinasi, imanoma graziai gyvent, jei nori ir net pastangu nereikia.

tai gal neadekvačiai vertini mirksiukas.gif

pas mane irgi sienos nespardomos, bet nelaimių kaip ir pas visus atsitinka biggrin.gif
su lagaminu posiukio neišimiau, mėlynės išslydo, žymė ant sienos liko, sriublį patingėjau persijungti į kitą rozetę, kampą paženklinau, dangtis nukrito jau ir matau kur, per gimtadienį vaiką pakilnojo, kepurėlė lietė lubas, paženklino, šluotkotį neatsargiai kilstelėjau tiek ir dar daugiau žymių liko nuo manes
namas naujas, siena skilo, sukabinti paveikslai, už jų dulkių dryžiai, po tinku el. laidai kurie traukia dulkes ...................
Visą tai aš matau

ir visą tai vyksta kur begyventum, savuose ar svetimuose namuose
tad ileidus nuomininkus, turi būti pasiruošusi, kad kai jie išsikraustis būste žymių bus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maksas: 28 spalio 2015 - 15:21
QUOTE(Leksa @ 2015 10 28, 14:39)
1 .Vaiko piešiniams galima popieriaus nupirkti.
2. Baldų stumdyti nematau prasmės, jie savo vietą turi, tikrai nėra taip, kad galvociau, oj, kad tik nors nepastumus.
3. Bet labiausiai nesuprantu, ko ten po tas sienas ramstyti reikia? Na, nebent kas alkoholio būt padauginęs, tai gal, bet kitaip? Einu ir praeinu. Kokiu tikslų tuos baldus tampyt ar į sienas remtis? .


1. Pritariu.
2. Kad geras grindis sugadinti, toli stumti kitą kartą net ir nereikia. Užtenka ant kėdės stipriau pasisupti, kad parkete liktų duobutė. O perstumti prisireikia valant, prisireikia, jei bute mažai erdvės ir periodiškai kambarį reikia transformuoti, pvz., iš valgomojo į svetainę ir atvirkščiai; iš svetainės į miegamą ir atvirkščiai (pigios sofos su prastais miegamais mechanizmais bei visokie baldai ant ratukų gali būti tikras peilis grindims). Būna, kad užkrinta kas nors, ir reikia patraukti. O jei grindys nešvarios, smėliukas ir pan. vaikštant braižo grindis - nereikia nei baldų stumdyti...
3. Tradicinės vietos, kur "nuramstomos" sienos - siauri prieškambariai, kuriuose nėra normaliai vietos nei pasilenkti, nei prasilenkti, nei vietos atsisėsti. Tada auniesi batus, ir nori nenori paremi sieną; jau nekalbant, jei vienu metu tai daro keli žmonės. Kitos vietos - siauri praėjimai, sofos žemais atlošais, lovos be galvūgalio, į kampą įspraustas valgomo ar rašomas stalas, kur trūksta vietos kėdei atitraukti ir praeiti. Taip pat visokie praeinami išoriniai kampai, vietos aplink rozetes, jungtukus, ranketas (ypač, jei norint įjungti šviesą reikia grabinėti patamsyje kažkur už spintos - senuose daugiabučiuose būna tokių nesąmonių). O jei viskas ergonomiška, patogu, tada taip, nėra ko tų sienų ramstyti - eini ir praeini.
Atsakyti
QUOTE(maksas @ 2015 10 28, 14:53)
tai gal neadekvačiai vertini  mirksiukas.gif

pas mane irgi sienos nespardomos, bet nelaimių kaip ir pas visus atsitinka  biggrin.gif
su lagaminu posiukio neišimiau, mėlynės išslydo, žymė ant sienos liko, sriublį patingėjau persijungti į kitą rozetę, kampą paženklinau, dangtis nukrito jau ir matau kur, per gimtadienį  vaiką pakilnojo, kepurėlė lietė lubas, paženklino, šluotkotį neatsargiai kilstelėjau tiek ir dar daugiau žymių liko nuo manes
namas naujas, siena skilo, sukabinti paveikslai, už jų dulkių dryžiai, po tinku el. laidai kurie traukia dulkes  ...................
Visą tai aš tau matau

ir visą tai vyksta kur begyventum, savuose ar svetimuose namuose
tad ileidus nuomininkus, turi būti pasiruošusi, kad kai jie išsikraustis būste norint žymių bus


būtent, apie ką aš ir šneku. Ne muziejuj gyvenam, kad nieko neliest, viską apeit metro spinduliu ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2015 10 28, 16:16)
būtent, apie ką aš ir šneku. Ne muziejuj gyvenam, kad nieko neliest, viską apeit metro spinduliu ir t.t.


tas tai faktas, bet suprantu ir ką leksa nori pasakyti - kas savo labiau saugai. O saugai, nes:
1. žinai, kiek pinigų, laiko ir nervų kainuoja remontai.
2. geriau žinai, kaip reikia prižiūrėti konkretų daiktą.

tas, kuris nepirko ir nedarė, net neįsivaizduoja, kiek tam tikras daiktas gali kainuoti, ir kaip lengva gali būti jį sugadinti ir kiek gali kainuoti pataisyti. Pvz., atėjusi draugė persisvėrė į priekį ant kėdės su aštriu kojytės priekiniu kampuku; o pas mane parketas sudėtas, ant visų baldų paklijuoti paminkštinimai, bet net į galvą neatėjo, kad kas nors gali sugalvoti taip svertis doh.gif arba atsirėmė į spintą su pakabinamomis durimis taip, kad jos išėjo iš savo vietos... Na neperspėsi ir nenusaugosi visko, nebent laikytum savo namus kaip muziejų ir lakstytum paskui kiekvieną draugą ir aiškintum, kad tu sėdėk ramiai ir šiukštu nedaryk to, o tu, žiūrėk, nedaryk ano...
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 10 28, 13:39)
Vaiko piešiniams galima popieriaus nupirkti.

tarp kitko, šita tema. Prisiminiau mūsų patirtį. Kai sūnus buvo mažas ir laaabai aktyvus, mes jam vieną kambario sieną ištapetavome tamsiais plaunamais tapetais. Tais laikas visokių naujovių pasirinkimas buvo menkas ir finansai nelabai daug leido. Pridėjome spalvotų kreidelių, visokių žaislinių lentynėlių, kopėtėlių, kempinėlių ir pan., kad būtų įdomu. Dar raidžių prikabinėjome išspausdinę - kad mokytųsi smile.gif Aiškinome, paišėme kartu, valėme. Būdavo, užeina 'kūrybinis' įkvėpimas vaikui - jau ir lekia prie tos sienos ratus sukti.
Ir nei viena siena, nei vienas baldas nebuvo sugadintas. Nemanau, kad mes savo vaiką nuskriaudėme neleisdami jam vaikystėje barbaru niokotoju būti. Jam jau nemažai metų dabar, ir, regis, be ryškių psichologinių traumų, nors vaikystėje TIK vieną sieną buvo leista teplioti smile.gif
Man atrodo, kad tas nebaudžiamo ir nekontroliuojamo niokojimo instinktas, paleistas vaikystėje, perauga į tai, ką matome Lietuvoje - suniokoti suolai parkuose, išdaužytos autobusų stotelės, sudegintos šiukšliadėžės ir pan. Estetiškoje, tvarkingoje, meniškoje aplinkoje ir tam tikruose rėmuose augęs žmogus elgiasi atsakingai, gerbia ir daiktą, ir žmogaus darbą. Žinoma, kaip ir visur, yra išimčių. Kaip ten juodas humoras sako: leisk vaikui viską, tik tada iš jo išaugs tikras banditas. Na, bet čia jau kita tema. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ego: 28 spalio 2015 - 18:25
jei jau prakalbom apie vaikų piešimą ant sienų ir ne tik (pvz. sugadintas fotoparatas, befotografuojant ir besiaiškinant kaip jis veikia ir dar daug daug daug.....) -pvz. mano namuose nėra nė vienos neišpieštos sienos mirksiukas.gif 4u.gif

https://www.youtube....h?v=Ck0_FsXT3ec
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rūtelė.ramunėlė: 28 spalio 2015 - 21:56
QUOTE(rūtelė.ramunėlė @ 2015 10 28, 21:48)
-pvz. mano namuose nėra nė vienos neišpieštos sienos mirksiukas.gif  4u.gif

https://www.youtube....h?v=Ck0_FsXT3ec


atsiprašau, jūsų namuose ar nuomojamame bute?
Puiki socialinė akcija, dekui už filmuką. Reikia kuo daugiau jų, nukreiptų prieš smurtą prieš vaikus.

Tik labai abejoju jos paveikumu, jeigu jos motto būtų, pvz., Nuomokite savo butus šeimoms su vaikais. biggrin.gif
Atsakyti
O pas mus tokia tvarka (būstas ne nuomojamas, savas). Bendroje erdvėje ant sienų,baldų, grindų etc piešti ir kitaip reikštis neleidžiama. Tam yra piešimo su kreidelėmis lenta ir popierius. Nuosavame kieme - pytelės ir trinkelės su galimybe piešti ant jų. Bet SAVO KAMBARIUOSE vaikai galėjo daryti ką nori, kad ir viską sulaužyti, su sąlyga, kad - paskui jie su tuo gyvens ilgai ir nuobodžiai.
Kaip manote, ar labai norėjo ? bigsmile.gif Galvojo net kur lipdukus klijuoti, nes suprato, kad niekas neremontuos kas pusmetį.

O štai nuomininkai galvoja kitaip. Jie tikrai kitaip vertina turtą, kuris yra svetimas, ne jų. Jie žino, kad bet kada nudrengtą būstą gali pakeisti nauju, DAR nenudrengtu. Pripiešė vaikas ant sienų - na ir kas, kitąmet pasieškos kito buto su gražiom sienom. Ne aš pirkau, ne aš įrenginėjau, ne aš remontuosiu - tai koks gi skirtumas? Vaikui gi pasireikšti reikia, ant sienų, baldų ir grindų, na ir duris su peiliu paraižyti, kaip matome iš Ego patirties - gi saviraiška, drožinėjimas, kodėl gi ne? bigsmile.gif Ir pagaliau - o už ką tada nuoma mokama? Lupi pinigus - tai nebūk skriaga, negailėk savo baldų ir interjero, susiremontuosi, ne problema. cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FLight: 28 spalio 2015 - 23:25
Tai, kad neteko man dar susidurti su tokiais nuomininkais. Šeima su vaikais nelabai jau linkusi klajoti per butus.
Atsakyti