Įkraunama...
Įkraunama...

Kur gavote geriausią būsto paskolos pasiūlymą

QUOTE(guodzik @ 2015 12 17, 13:55)
kad swedbankas kaip tik atsisake nes jis buvo jiems nuostolingas. smile.gif


Jei turite galvoje Swedbanko Prime kainodarą su jų ŠER rodikliu, tai per daug nesigilinau kas ten pas juos vyko, bet, kiek žinau, kiek virė diskusijos Delfyje, 15min, VŽ ir pan. - Swedbnkas turėjusiems paskolas litais su Prime kainodara norėjo padidinti palūkanas keičiantis valiutai į Eurus. Ir atsisakė jie ŠER ne dėl to, kad buvo nuostolinga, o dėl to, kad buvo pasirašę memorandumą nekelti paslaugų kainų keičiantis valiutai ir Lietuvos bankas užspaudė, kad palūkanų didinti negali, tada savo ŠER jie užfiksavo visam paskolos laikotarpiui arba išvis leido klientams nemokamai atsisakyti Prime kainodaros.
Neteko girdėti ar skaityti, kad atsisakė trečio rodiklio dėl to, kad buvo nuostolinga smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Zirzille @ 2015 12 17, 13:20)
Jei turite galvoje Swedbanko Prime kainodarą su jų ŠER rodikliu, tai per daug nesigilinau kas ten pas juos vyko, bet, kiek žinau, kiek virė diskusijos Delfyje, 15min, VŽ ir pan. - Swedbnkas turėjusiems paskolas litais su Prime kainodara norėjo padidinti palūkanas keičiantis valiutai į Eurus. Ir atsisakė jie ŠER ne dėl to, kad buvo nuostolinga, o dėl to, kad buvo pasirašę memorandumą nekelti paslaugų kainų keičiantis valiutai ir Lietuvos bankas užspaudė, kad palūkanų didinti negali, tada savo ŠER jie užfiksavo visam paskolos laikotarpiui arba išvis leido klientams nemokamai atsisakyti Prime kainodaros.
Neteko girdėti ar skaityti,  kad atsisakė trečio rodiklio dėl to, kad buvo nuostolinga smile.gif

o tai kodel manote norejo padidinti palukanas? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(guodzik @ 2015 12 17, 16:24)
o tai kodel manote norejo padidinti palukanas? biggrin.gif


Mhm, tikrai bankas pasiima iš kliento maržą, dar prisipliusuoja ŠER ir išduodamas paskolą patiria nuostolį biggrin.gif
Aš, manau, kad godus bankas norėjo daugiau uždirbti. Senuose straipsniuose net buvo paskaičiavimai, kiek uždirbs, o Lietuvos bankas uždėjo godumui apynasrį ir tiek.
Papildyta:
Atsiverčiau pirmą pasitaikiusį straipsnį apie tai. Tikrai, kad vieni nuostoliai ir jokių kalbų apie pelną... biggrin.gif

"D. Grigienė teigė negalinti komentuoti žiniasklaidoje spekuliuojamais skaičiais apie šimtatūkstantinį pelną, kurį bankas gaus iš brangstančių palūkanų, nes dešimtmečius į priekį siekiančios prognozės nėra tikslios.

„Viešai minima įspūdinga suma, bet tokių dalykų ilgiems periodams neįmanoma prognozuoti. Banko kaštai nuolatos kinta. Prognozuoti kažkokias pajamas 20 metų į priekį yra netikslinga“, – sakė banko vadovė, pripažinusi, kad Šalies ekonominės rizikos rodiklis (ŠER) skaičiuojant palūkanas taikomas tik Baltijos šalyse."
Atsakyti
QUOTE(Zirzille @ 2015 12 17, 15:06)
Mhm, tikrai bankas pasiima iš kliento maržą, dar prisipliusuoja ŠER ir išduodamas paskolą patiria nuostolį biggrin.gif
Aš, manau, kad godus bankas norėjo daugiau uždirbti. Senuose straipsniuose net buvo paskaičiavimai, kiek uždirbs, o Lietuvos bankas uždėjo godumui apynasrį ir tiek.
Papildyta:
Atsiverčiau pirmą pasitaikiusį straipsnį apie tai. Tikrai, kad vieni nuostoliai ir jokių kalbų apie pelną... biggrin.gif

"D. Grigienė teigė negalinti komentuoti žiniasklaidoje spekuliuojamais skaičiais apie šimtatūkstantinį pelną, kurį bankas gaus iš brangstančių palūkanų, nes dešimtmečius į priekį siekiančios prognozės nėra tikslios.

„Viešai minima įspūdinga suma, bet tokių dalykų ilgiems periodams neįmanoma prognozuoti. Banko kaštai nuolatos kinta. Prognozuoti kažkokias pajamas 20 metų į priekį yra netikslinga“, – sakė banko vadovė, pripažinusi, kad Šalies ekonominės rizikos rodiklis (ŠER) skaičiuojant palūkanas taikomas tik Baltijos šalyse."

na as nenoriu plestis is kur zinau bet ne is ziniasklaidos o butent is Lietuvos banko atstovo smile.gif ir manau kad taip ir buvo. Ilgalaikej perpsketyvoj paskaiciavo kad sitas rodiklis jiems nebenaudingas darosi, norejo kelti palukanas, taciau pagal pasirasyta sutarti to daryti negalejo (ar neleido whatever). Tai visumoje to rodiklio atsisake smile.gif
nors siaip Swedo palukanos dideles, netgi didesnes uz sebo. unsure.gif nors dauguma zmoniu dbr ima is dnb tik klausimas as nebus ju rodiklio likimas toks pats smile.gif
Papildyta:
Ir mano manymu turetu buti kad arba visi turi 3 rodiklius arba 2, viskas. O ne vienas bankas 2, kitas 3 ir t.t. Balaganas.
Atsakyti
Ir aš su Jumis šiuo klausimu sutinku.. Labai jau sunku lyginti kai nevienodi rodikliai ir nė velnio tuose reikaluose neišmanai sad.gif
Atsakyti
QUOTE(guodzik @ 2015 12 17, 17:46)
na as nenoriu plestis is kur zinau bet ne is ziniasklaidos o butent is Lietuvos banko atstovo smile.gif ir manau kad taip ir buvo. Ilgalaikej perpsketyvoj paskaiciavo kad sitas rodiklis jiems nebenaudingas darosi, norejo kelti palukanas, taciau pagal pasirasyta sutarti to daryti negalejo (ar neleido whatever). Tai visumoje to rodiklio atsisake  smile.gif
nors siaip Swedo palukanos dideles, netgi didesnes uz sebo.  unsure.gif  nors dauguma zmoniu dbr ima is dnb tik klausimas as nebus ju rodiklio likimas toks pats  smile.gif
Papildyta:
Ir mano manymu turetu buti kad arba visi turi 3 rodiklius arba 2, viskas. O ne vienas bankas 2, kitas 3 ir t.t. Balaganas.


Paskutiniam sakiniui pritariu, bet yra kaip yra. Klientas turi galimybę rinktis, nepatinka 3 rodikliai, keliauji ten, kur yra du biggrin.gif

Palūkanas bankas kelti galėjo, teisiškai jokio pažeidimo nebuvo, bet pasirašytas memorandumas ir LB spaudimas, matyt, suveikė.
O kad nenaudingas (bet ne nuostolingas) pasidarė, tai visai tikėtina, nes galbūt manipuliuodami tuo savo rodikliu ir tikėjosi pakelti palūkanas, gi nei maržos, kuri nustatyta visam sutarties laikotarpiui, nei Euribor bankas nepadidins, tai kokia nauda lieka iš ŠER, kurį, įvedus Eurą, užfiksavo kaip ir maržą? Jokia.
Papildyta:
QUOTE(Banti @ 2015 12 17, 17:57)
Ir aš su Jumis šiuo klausimu sutinku.. Labai jau sunku lyginti kai nevienodi rodikliai ir nė velnio tuose reikaluose neišmanai sad.gif


Tai jūs lyginkite ne kiekvieną rodiklį atskirai, o bendrą palūkanų sumą. Arba procento dydį atėmus Euriborą, nes vistiek visa kita likusi dalis, nesvarbu ar tai tik marža, ar marža+EBIFN yra kaina, kurią bankas nuo jūsų uždirba, jei jau taip buitiškai kalbant.
Atsakyti
Mano drauge vasara eme paskoka tai dnb dave marza 1.2. Bet dbr ebifn yra apie 0.55 tai palukanos gaunasi 1.75. Ne taip ir mazai. Matyt dauguma ta maza marza suvilioja.
Daugiau apie rodikli galima pasiskaityti:
http://www.bankai.lt...-imant-820.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo guodzik: 17 gruodžio 2015 - 22:55
QUOTE(aikstinga @ 2015 12 03, 13:44)
Sveiki, imam paskola ir mes- seb siulo fixa 5m su 2.2 palukanom. Kaip manot, geros salygos? Pirma karta susidurem su bankais..




Mums Seb'e siule kintamas 1.7, bet sutarem iki 1.62. Bet isipareigojimu jie nori, draudimas is ju, atlygininmas, pensiju fondai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulelyyyte: 19 sausio 2016 - 09:09
QUOTE(saulelyyyte @ 2016 01 19, 08:56)
Mums Seb'e siule kintamas 1.7, bet sutarem iki 1.62. Bet isipareigojimu jie nori, draudimas is ju, atlygininmas, pensiju fondai...

Man dave 1.6 be jokiu derybu ir jokiu isipareigojimu.
Atsakyti
Gal yra siuo metu imanciu paskolas? As turiu sprendima SEBe bet gasdina kylanciom palukanom.
Atsakyti
QUOTE(saulesvaikas10 @ 2016 02 04, 15:58)
Gal yra siuo metu imanciu paskolas? As turiu sprendima SEBe bet gasdina kylanciom palukanom.

Kokia marza pasiule SEB. Man kol kas tvirtina, kad 1.6 yra maziausiai ka jie gali pasiulyti.
Del palukanu irgi gasdino, bet siais metais turetu ir direktyvas pritaikyti Lietuvoj, tai konkurencija paaštrės.
Atsakyti
QUOTE(karakster @ 2016 02 04, 22:11)
Kokia marza pasiule SEB. Man kol kas tvirtina, kad 1.6 yra maziausiai ka jie gali pasiulyti.
Del palukanu irgi gasdino, bet siais metais turetu ir direktyvas pritaikyti Lietuvoj, tai konkurencija paaštrės.

Pries 3 menesius turejau 1.6, dabar jau 1.65. Gasdina kad jei dar lauksiu, bus dar daugiau. O a tempiu pasirasyt sutarti nes mano namas dar statosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulesvaikas10: 04 vasario 2016 - 22:18