Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros XXII tema

sveikos.Kodel leipsta orchideju lapai?Vienos ir ziedai nuleipo.Visos priziurimos vienodai,bet va daliai is ju nukeipo lapai.
Atsakyti

sveikos.Kodel leipsta orchideju lapai?Vienos ir ziedai nuleipo.Visos priziurimos vienodai,bet va daliai is ju nukeipo lapai.

Reikia prižiūrėti ne vienodai, o pagal kiekvienos poreikį. 

Kokia šaknų būklė? 

Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2019 03 26, 11:12)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Milka-Vanylka" data-cid="72394535" data-time="1553521304"><div><p>sveikos.Kodel leipsta orchideju lapai?Vienos ir ziedai nuleipo.Visos priziurimos vienodai,bet va daliai is ju nukeipo lapai.</p></div></blockquote><p>Reikia prižiūrėti ne vienodai, o pagal kiekvienos poreikį. </p><p>Kokia šaknų būklė? </p>

Jau pagooglinau.Radau,kad pazeidziau saknis.Jos apgailetinos. blink.gif Persodinau ziuresiu.
Atsakyti
Iš dabar negyvenamo buto paėmiau gelbėjimui orchidėją. Į ją taip seniai niekas nekreipė dėmesio, kad net "vaikutis" pražydo.
Apie orchidėjas nieko nenusimanau, todėl prašau patarimo.
Ar tą vaikutį reikia atskirti, ar tegul auga? Jis turi ilgą šaknį, bet ji lyg ant kokio siūlo kabo.
Ar pirma tą orchidėja gerai prilaistyti, kad lapai truputį atsigautų ir viskas sustiprėtų?

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(Jurkinas @ 2019 05 12, 13:53)
Iš dabar negyvenamo buto paėmiau gelbėjimui orchidėją. Į ją taip seniai niekas nekreipė dėmesio, kad net "vaikutis" pražydo.
Apie orchidėjas nieko nenusimanau, todėl prašau patarimo.
Ar tą vaikutį reikia atskirti, ar tegul auga? Jis turi ilgą šaknį, bet ji lyg ant kokio siūlo kabo.
Ar pirma tą orchidėja gerai prilaistyti, kad lapai truputį atsigautų ir viskas sustiprėtų?

vartotojo įkelta nuotrauka


Kiek matosi nuotraukoje galite keikį atskirti, nes jos šaknis didesnė nei 5 cm. Bet kai atskirsite iš kart turėkite kur pasodinti jį. Toliau atskyrus stebėkit abi orchidėjas, keikis gali stresuoti, bet neturėtų jei saikingai laistysite žūti. Ta orchidėja kuri užaugino tą keikį, jei reikia persodinkit, jei nereikia ir šaknys sveikos, substratas nesupuvęs galite ir palikti, tačiau reiktų palaistyt su trąšomis skirtomis orchidėjoms. Galėčiau vienų parekomenduot kokias aš naudoju tai: SCHULTZ, mano orchidėjoms jos patinka. Nuotraukoje matosi, kad motininis augalas pasilpęs, nes jėgas atiduoda keikiui. Ir laistykite su drungnu arba vos vos šiltu vandeniu. Jei gerai prižiūrėsite tai išgelbėsit abi orchidėjas. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 05 12, 14:06)
Kiek matosi nuotraukoje galite keikį atskirti, nes jos šaknis didesnė nei 5 cm. Bet kai atskirsite iš kart turėkite kur pasodinti jį. Toliau atskyrus stebėkit abi orchidėjas, keikis gali stresuoti, bet neturėtų jei saikingai laistysite žūti. Ta orchidėja kuri užaugino tą keikį, jei reikia persodinkit, jei nereikia ir šaknys sveikos, substratas nesupuvęs galite ir palikti, tačiau reiktų palaistyt su trąšomis skirtomis orchidėjoms. Galėčiau vienų parekomenduot kokias aš naudoju tai: SCHULTZ, mano orchidėjoms jos patinka. Nuotraukoje matosi, kad motininis augalas pasilpęs, nes jėgas atiduoda keikiui. Ir laistykite su drungnu arba vos vos šiltu vandeniu. Jei gerai prižiūrėsite tai išgelbėsit abi orchidėjas.  smile.gif


Dėkui už patarimus. Reiks įsigyti substrato persodinimui ir bandyt. Abu augalai pasilpę, lapai apsiraukšlėję, labai matyt trūko drėgmės jiems.
O tą keikio šaknį kišti į žemę?
Atsakyti
QUOTE(Jurkinas @ 2019 05 12, 16:08)
Dėkui už patarimus. Reiks įsigyti substrato persodinimui ir bandyt. Abu augalai pasilpę, lapai apsiraukšlėję, labai matyt trūko drėgmės jiems.
O tą keikio šaknį kišti į žemę?


Na taip į substratą skirtą orchidėjoms. Tik reikia labai gerai žiūrėt ką perkat, nes būna parduotuvėse toks niuansas su tais maišais, kad atseit orchidėjoms substratas su pušies gabaliukais ir durpėm. Kiekvienas orchidėjų augintojas pasakytų jog orchidėjos negalima laikyt durpėse, nes durpės suspaudžia šaknis laiko ilgai drėgme ko pasekoje gali šaknys supūt įsimest pūvinys, o tada jau prasideda vargai kol atgaivini biggrin.gif . Orchidėjos mėgsta gerai laidų substratą kur vien tik pušies žievė ir su drenažui skirtais kamuoliukais. Galit imti ir rinkinį orchidėjų persodinimui ten jau su vazonu ir su reikiama substrato doze.

Pavyzdys:
vartotojo įkelta nuotrauka

Tokį substratą ir aš naudoju jau daug metų. Mano orchidėjoms patiko. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 12 gegužės 2019 - 18:06
Kaip manote, ar orchidejoms tikrai reikia persvieciamu vazonu, ar cia tik mitas ir tinka keramikiniai, moliniai (turiu galvoje kaspo vazonus, i kuriuos dedi orchideja su plastikiniu vazoneliu)? Dabar maniskes skaidriuose, bet jie tokie lengvi, ir siaip negraziai ziurisi, turiu graziu keramikiniu, mastau ar perdeti, ar saknims geriau matyti sviesa...?
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2019 06 06, 13:30)
Kaip manote, ar orchidejoms tikrai reikia persvieciamu vazonu, ar cia tik mitas ir tinka keramikiniai, moliniai (turiu galvoje kaspo vazonus, i kuriuos dedi orchideja su plastikiniu vazoneliu)? Dabar maniskes skaidriuose, bet jie tokie lengvi, ir siaip negraziai ziurisi, turiu graziu keramikiniu, mastau ar perdeti, ar saknims geriau matyti sviesa...?


Na jei orchidėja yra pasodinta peršviečiamame vazone tai tą vazoną galite įdėti į molinį, o jei turite galvoje sodinti į molinį tai nerekomenduočiau, nes sunkiau bus nustatyti kada lieti, o kada ne. Nes šaknys tą ir parodo, kada jiems reik vandens tai yra lengviau žmonėms tą nustatyt. O šiaip tai mitas, tačiau vistiek man geriau atrodo, kai peršviečiamas na, bet jei nepatinka tai galit vazoną į vazoną įdėt. Ir nesimatys, o kai jau laistyti norėsit atkelsit ir pažiūrėsite ar augalą jau lieti. smile.gif Ir šiaip man atrodo lengviau per permatomą vazoną pastebėt ar šaknys tręšiant nenudegė ar nepūva ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 06 06, 14:42)
Na jei orchidėja yra pasodinta peršviečiamame vazone tai tą vazoną galite įdėti į molinį,

Taip, ta ir turiu galvoje. Man buvo prisakyta, kad jos nori persvieciamu, tai nupirkau kelis, bet jie lengvuciai, griuna greitai, paskutini karta griunant visas ziedynas grazuolis nuluzo.. Be to vienodu nebeturiu, o orchideju vis daugeja.. Siaip kiti sako, kad jos saknim svarbiausia kvepuoti, kad oras cirkuliuotu. Siandien dar viena nukainuota orchideja pasiemiau, mano silpnybe jas prikelti naujam gyvenimui biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2019 06 06, 17:49)
Taip, ta ir turiu galvoje. Man buvo prisakyta, kad jos nori persvieciamu, tai nupirkau kelis, bet jie lengvuciai, griuna greitai, paskutini karta griunant visas ziedynas grazuolis nuluzo.. Be to vienodu nebeturiu, o orchideju vis daugeja.. Siaip kiti sako, kad jos saknim svarbiausia kvepuoti, kad oras cirkuliuotu. Siandien dar viena nukainuota orchideja pasiemiau, mano silpnybe jas prikelti naujam gyvenimui biggrin.gif


Ai aš jau 10 turiu tokių atsigavusių po maximos šaknų puvinimo, nes ten kai prilieja, kad net vazonas apsamanojęs būna ir ten jau žemės, o ne substratas tai extreme atgaivint. Žiūrim testuojam kaip kas patinka jom. Šiaip turiu į kelis vazonus molinius įkištas orchidėjas tai kažko baisaus nepastebėjau, augo kaip augę dar ir keikį išleido biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 06 birželio 2019 - 17:39
Ar jusu orchidejos zydi tuo paciu metu, ar skirtingai? Jeigu daug turite smile.gif idomu, nuo ko priklauso, ar jos viena kita "jaucia"? g.gif
Atsakyti