Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros XXII tema

Ačiū 4u.gif
Lietuviškai nelabai ir randu apie tų mažylių priežiūrą, o vat rusiškai šiek tiek radau, patariama persodinti į žievę, nes kiminuose sudėtingiau nutaikyti drėgmės kiekį. O ar yra čia mamų, kurios kiminuose sėkmingai augintų?
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2015 12 10, 14:35)
Ačiū  4u.gif
Lietuviškai nelabai ir randu apie tų mažylių priežiūrą, o vat rusiškai šiek tiek radau, patariama persodinti į žievę, nes kiminuose sudėtingiau nutaikyti drėgmės kiekį. O ar yra čia mamų, kurios kiminuose sėkmingai augintų?


didelių ir mažų falenopsių priežiūra niekuo nesiskiria. kiminuose ir vieniems, ir kitiems sunku nutaikyti drėgmės kiekį. yra kam tinka auginimas kiminuose, bet tuomet ir pats laistymas turėtų būti kitoks. jei augalą, augantį žievėse, merkiame iki viršaus 10-15 min, tai su kiminuose augančiu augalu taip nesielgčiau, turbūt tik purkščiau kiminus, kad nepermirktų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 10 gruodžio 2015 - 14:49
QUOTE(zuzla @ 2015 12 10, 16:49)
didelių ir mažų falenopsių priežiūra niekuo nesiskiria. kiminuose ir vieniems, ir kitiems sunku nutaikyti drėgmės kiekį. yra kam tinka auginimas kiminuose, bet tuomet ir pats laistymas turėtų būti kitoks. jei augalą, augantį žievėse, merkiame iki viršaus 10-15 min, tai su kiminuose augančiu augalu taip nesielgčiau, turbūt tik purkščiau kiminus, kad nepermirktų.


Taip, būtent taip ir rekomenduojama daryti, auginant kiminuose drinks_cheers.gif Nors turiu ir kiminų, bet gal nerizikuosiu, persodinsiu į žievę, pamaišytą su kamščiu. Kol kas ištraukiau iš vandens pilno (ir dar vatos šlapios dugne pridėto doh.gif ) keraminio vazonėlio, gal bent kiek pradžius. Ko gero ji bus tik dabar pripilta vandens, nes kaip tik naują padėklą mini failenopsių, matyt naujai gautų, padėjo prekybos salėje
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2015 12 10, 15:16)
Taip, būtent taip ir rekomenduojama daryti, auginant kiminuose  drinks_cheers.gif Nors turiu ir kiminų, bet gal nerizikuosiu, persodinsiu į žievę, pamaišytą su kamščiu. Kol kas ištraukiau iš vandens pilno (ir dar vatos šlapios dugne pridėto  doh.gif ) keraminio vazonėlio, gal bent kiek pradžius. Ko gero ji bus tik dabar pripilta vandens, nes kaip tik naują padėklą mini failenopsių, matyt naujai gautų, padėjo prekybos salėje


jei Jūsų minifalenopsio vazonėlis bus mažas, substratas labai greitai džius, aš tokiu atveju įmaišau į substratą truputį karpytų kiminų, tuomet ilgiau palaikoma drėgmė.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2015 12 10, 17:56)
jei Jūsų minifalenopsio vazonėlis bus mažas, substratas labai greitai džius, aš tokiu atveju įmaišau į substratą truputį karpytų kiminų, tuomet ilgiau palaikoma drėgmė.


O man tą patį daryti kaip man keikis užaugs įsivystys pilnai? Ar ne?

Dėkoju už atsakymą. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 12 10, 18:35)
O man tą patį daryti kaip man keikis užaugs įsivystys pilnai? Ar ne?

Dėkoju už atsakymą.  4u.gif


aš taip darau visiems mažiukams smile.gif bet iš tikrųjų reikėtų patikslinti, kad priklauso ir nuo žmogaus, yra žmonių "laistytuvų", kurie gali daug laiko skirti augalams ir (ne)tyčia juos vis palaisto. tokiems, aišku mano patarimas netiktų.
aš pvz. iš tokių, kurie laisto gėles tada, kai savaitgalį ryte pažadina iš kažkur inkščiantis balselis "gerti, gerti..." blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2015 12 10, 22:14)
aš pvz. iš tokių, kurie laisto gėles tada, kai savaitgalį ryte pažadina iš kažkur inkščiantis balselis "gerti, gerti..." blush2.gif  doh.gif


biggrin.gif drinks_cheers.gif Sveikesni užauga tie vaikai, kurie patys ateina prašyt valgyt, negu tie, kuriems kišama per prievartą nori nenori... čia svarbu turėt jautrią klausą mirksiukas.gif

Vakar vakare atsargiai ištraukiau savo mažiukę iš plastikinio vazonėlio, apžiūrėjau šaknis, kiek nuvarvinau, padžiovinau - atrodo visai gerai: šaknys sveikos, gražios žalios, kiminai irgi nėra tokios prastos būklės kaip atrodė, tik kad labai šlapi. Vazonėlį išploviau karštu vandeniu, išdžiovinau, prabadžiau šonuose skylutes ir įstačiau atgal orchidėją. Nusprendžiau kol kas pasilikti ją džiaugsmui darbe, nes namie ir taip visi pašaliai gėlėm užstatyti. Tad nedraskysiu šaknų kol žydi, nusivešiu namo ir persodinsiu kai nužydės.
Rusų forumuose rašo, kad mažylės sunkiau adaptuojasi, o jei dar iškart drastiškai ištraukus iš kiminų įsodinti į žieves, tai kai kurioms augintojoms net šaknis numetė doh.gif Tai patariama net tų pačių kiminų, kuriuose augo, įmaišyti persodinant, kad būtų pažįstama terpė.
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2015 12 11, 09:49)
biggrin.gif  drinks_cheers.gif  Sveikesni užauga tie vaikai, kurie patys ateina prašyt valgyt, negu tie, kuriems kišama per prievartą nori nenori... čia svarbu turėt jautrią klausą  mirksiukas.gif

Vakar vakare atsargiai ištraukiau savo mažiukę iš plastikinio vazonėlio, apžiūrėjau šaknis, kiek  nuvarvinau, padžiovinau - atrodo visai gerai: šaknys sveikos, gražios žalios, kiminai irgi nėra tokios prastos būklės kaip atrodė, tik kad labai šlapi. Vazonėlį išploviau karštu vandeniu, išdžiovinau, prabadžiau šonuose skylutes ir įstačiau atgal orchidėją. Nusprendžiau kol kas pasilikti ją džiaugsmui darbe, nes namie ir taip visi pašaliai gėlėm užstatyti. Tad nedraskysiu šaknų kol žydi, nusivešiu namo ir persodinsiu kai nužydės.
Rusų forumuose rašo, kad mažylės sunkiau adaptuojasi, o jei dar iškart drastiškai ištraukus iš kiminų įsodinti į žieves, tai kai kurioms augintojoms net šaknis numetė  doh.gif  Tai patariama net tų pačių kiminų, kuriuose augo, įmaišyti persodinant, kad būtų pažįstama terpė.


Dėkoju dabar žinosiu ką daryti su keikiu smile.gif

Sveiki norėjau paklausti vieno klausimuko ar man išlys žiedkotis jei šone yra toks guziukas kur pažastėlė lapų yra?

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 13 gruodžio 2015 - 13:13
Labas.Gal jau kur buvo rasoma,neperskaiciau visko,bet labai reikia pagalbos..Kaip kovoti su skydamariais.?Isbandziau begales budu,bet rezulatto jokio,tu parazitu vis daugeja,negi teks atsisveikint su savo orchidejom verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Blyksnis @ 2015 12 13, 18:35)
Labas.Gal jau kur buvo rasoma,neperskaiciau visko,bet labai reikia pagalbos..Kaip kovoti su skydamariais.?Isbandziau begales budu,bet rezulatto jokio,tu parazitu vis daugeja,negi teks atsisveikint su savo orchidejom verysad.gif


Štai rašau visas instukcijas kaip kovoti su skydmariu:
Jei kenkėjų nedaug ir orchidėjų lapai kieti (kaip falenopsio), užtenka pavalyt kempine ar servetėle, suvilgyta muilo tirpalu, žibalu, skiestu spiritu ar degtine, nurinkt mechaniškai. ..
Jei kenkėjų daug, reiktų naudot sisteminius insekticidus - Actara(geriau laistyti, o ne purkšti), Neemazal, aktelik, karbofosą...

Galima daryt "molotovo kokteilį":
1Ltr vandens,
1arb.šaukštelis kačių/šunų šampūno nuo parazitų,
1 g Actara.

Procedūrą kartot 2-3 kartus kas 7-9 dienas.

Visas purškimo procedūras su cheminiais preparatais rekomenduojama daryt prieš tai gerai nuplovus augalą mechaniškai - pvz.po stipria dušo srove,- ir apdžiovinus .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 13 gruodžio 2015 - 17:49
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 12 13, 14:09)
Sveiki norėjau paklausti vieno klausimuko ar man išlys žiedkotis jei šone yra toks guziukas kur pažastėlė lapų yra?

user posted image


Vis dar nesulaukiu atsakymo ax.gif g.gif
Atsakyti
Šiaip tai čia niekam nieks nemoka už tai, kad atsakinėtų ir juolab kuo greičiau mirksiukas.gif Jei kas žino tai parašo, jei ne - tai ne smile.gif
Atsakyti