Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros XXII tema

QUOTE(zuikis5 @ 2015 11 26, 09:52)
Trąšos nėra panacėja ar stebukladarys, jos turi savo paskirtį. O žiemą, kai sulėtėja augalų augimas, tręšti patariama minimaliai ar išvis netręšti, priklausomai nuo augalo.
Šiaip prieš klausiant galima ir truputį pagalvoti... Jeigu Jūs ištisai valgysit, norit ar nenorit, reikia ar nereikia, ar sakykim savo vaikui kimšit maistą be perstojo - tai bus geriau ar blogiau? Augs jis didesnis ir sveikesnis, ar kaip tik susirgs?


Per kiek laiko jums keikis pirmas šaknytes išleido?
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 11 27, 20:55)
Per kiek laiko jums keikis pirmas šaknytes išleido?


Man pirmasias šaknytes keikis išleido po 6 mėn t.y po pusmečio kadangi trešiau spec trašomis kurios skatina žydėjima bet ir keikiui labai gerai jos. Jų galima pirkti visur yra ir maximoje ir rimi ir ermitaže gal dar ir Prismoje bet abejoju ar ten bus. smile.gif
Atsakyti
4u.gif Labas vakaras.
Atėjau klausti žinovių patarimo blush2.gif
Parsinešiau namo dvi sudžiūvusias orchidėjas , ne supuvusios , bet perdžiūvusios...buvo skirtos išmesti , pagailo , galvoju , gal atsigaus pas mane namie...
Viena penelopsis , kita - dendrodium atrodo...
Šaknys suvytusios abiejų atrodo , lapai penelopsio irgi apvytę gerokai , o antrosios net ir pageltęs vienas , ne tik suvytę...tai nuo ko dabar pradėti jų gaivinimą , kiek jas lieti , kad nesupūdyti... blush2.gif
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2015 12 01, 22:11)
4u.gif Labas vakaras.
Atėjau klausti žinovių patarimo blush2.gif
Parsinešiau namo dvi sudžiūvusias orchidėjas , ne supuvusios , bet perdžiūvusios...buvo skirtos išmesti , pagailo , galvoju , gal atsigaus pas mane namie...
Viena penelopsis , kita - dendrodium atrodo...
Šaknys suvytusios abiejų atrodo , lapai penelopsio irgi apvytę gerokai , o antrosios net ir pageltęs vienas , ne tik suvytę...tai nuo ko dabar pradėti jų gaivinimą , kiek jas lieti , kad nesupūdyti... blush2.gif
Ačiū 4u.gif

Nepretenduoju į žinoves, bet pati buvau gavusi 7 panašios būsenos. Phalelopsiai. Dabar 6 iš jų džiugina žiedais jau ne pirmą kartą. Aš gyvastį jų atgaivinau karštu dušu. Kas 10 dienų pirmą mėnesį tai dariau. Dėl dendrobio , jei jis nobile, tai dabar pas mane be jokių lapų. Beveik du mėn nelaistomas ir stovi nešildomame kambaryje. Taip darau (prisiskaičiusi) , kad apsipiltų žiedais. Jau spurguojasi. Taigi jam padžiovinimas tik į sveikatą.
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2015 12 02, 00:31)
Nepretenduoju į žinoves, bet pati buvau gavusi 7 panašios būsenos. Phalelopsiai. Dabar 6 iš jų džiugina žiedais jau ne pirmą kartą.  Aš gyvastį jų atgaivinau karštu dušu. Kas 10 dienų pirmą mėnesį tai dariau.  Dėl dendrobio , jei jis nobile, tai  dabar pas mane be jokių lapų. Beveik du mėn nelaistomas ir stovi nešildomame kambaryje. Taip darau (prisiskaičiusi) , kad apsipiltų žiedais. Jau spurguojasi. Taigi jam padžiovinimas tik į sveikatą.

4u.gif Ačiū...
Bandysiu pilti dar karštu dušu phanelopsį...
O tai dendrobį vakar paliejau , bet galvoju- tai gal dabar leisti sausam vėl stovėti g.gif blush2.gif
Nesu visai niekada turėjus namie orchidėjų ax.gif
Atsakyti
Kas negerai orchidejai, jei virsutiniame lape atsirado tokia ryski juostele ir nuo jos pradejo puti lapas verysad.gif
vidineje lapo puseje matosi, kad beveik puse lapo puna nes zalia spalva kitokia (ikeliau foto).
Ar galiu virsutini lapa (puvancia dali) nukirpkti, ar nepakenksiu gelei, nei tai pats naujausias lapas ir kaip bus su skrotele

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image




Atsakyti
Sveikos,orchidėjų augintojos,

Gal galite mane "apšviesti"...Trumpai papaskosiu kaip viskas įvyko.
Vakar užėjusi į MAXIMĄ išvydau orchidėją, kokios dar neturiu, tai nieko nelaukusi čiupau ją, nes tik 3,99 Eur smile.gif Grįžusi namo išvyniojau iš cilofano ir žiūriu 2 voriukai, juos nurinkau, po kiek laiko vėl žiūriu vienas !!! Ir tokie mini voratinkliukai. Grynai kaip vorų. Kaip juos išnaikinti?
Taip pat pridedu nuotraukas kaip atrodo žiedai iš blogosios pusės. Kaip manote ar tos dėmelės tai rūšies įtakotos ar čia kažkokia liga? Kaip patartumėte man elgtis šioje situacijoje? g.gif doh.gif verysad.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Orchid69 @ 2015 12 02, 19:55)
..........Ir tokie mini voratinkliukai. Grynai kaip vorų. Kaip juos išnaikinti?
        Taip pat pridedu nuotraukas kaip atrodo žiedai iš blogosios pusės. Kaip manote ar tos dėmelės tai rūšies įtakotos ar čia kažkokia liga? Kaip patartumėte man elgtis šioje situacijoje?  ................

Pirmuciausiai reikia naujoke atskirti nuo kitu augalu, kad neapsikrestu ir pasitelkti i pagalba arciausiai po ranka esanti insekticida...
Atsakyti
Aš irgi buvau gavus su voriukais orchidėją dovanų iš maximos - tai tik gerai nuploviau muilinu vandeniu, ir viskas. Palaikiau atskirai kurį laiką, bet per pusmetį jokių daugiau nemalonumų nepastebėjau...
Atsakyti
Sveiki trumpai papasakosiu orchidėjos nelaime dar visai nesenej ana mėnesį rašiau kd orchidėja buvo nukritusi ant žemės ir galvutė nutrūko kažkuri rašėte kad visada išmesti suspėsiu tad rezultatai tokie kad laukiau visa mėnesį. Štai nuotrauka jokių givybės ženklų tik šaknys liko galvutes jokios nėra tačiau mesti nenori ir turiu toki klausima ar galima patręšti ar ne?

Dėkoju už atsakymą.

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 05 gruodžio 2015 - 14:04
LEXUS14, o kaip pačiam atrodo?
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 12 05, 14:01)
Sveiki trumpai papasakosiu orchidėjos nelaime dar visai nesenej ana mėnesį rašiau kd orchidėja buvo nukritusi ant žemės ir galvutė nutrūko kažkuri rašėte kad visada išmesti suspėsiu tad rezultatai tokie kad laukiau visa mėnesį. Štai nuotrauka jokių givybės ženklų tik šaknys liko galvutes jokios nėra tačiau mesti nenori ir turiu toki klausima ar galima patręšti ar ne?

Dėkoju už atsakymą.


O augalas buvo laistomas? mastau.gif
Atsakyti