Įkraunama...
Įkraunama...

Darbas paaugliams

As manau kad duoti pinigus uz darbus labai gera ideja, mazi vaikai supras pinigu ir daiktu verte, nes kol patys neuzdirbs tai tikrai nesupras. Reikia vaikus ruosti siuolaikiniam pasauliui visgi. Bet pritariu kad turi buti ir neapmokamu darbu, pvz susitvarkyti savo kambari, issiplauti lekste pavalgius. O tai kaip aiskiai buvo pasakyta paskui be lito ir uzpakalio nepajudins.

Man mazai pinigu uz darbus neduodavo, bet uz tai uz desimtukus ir devynetus mokykloje duodavo (nuo kokios 5 klases). Oj kokia motyvacija buvo mokytis pagalvojus kad jei labai labai stengsiuosiu iki vasaros galo nusipirksiu koki super svajoniu daikta... Ir taip nuo pat mazens ipratus stengtis is paskutiniuju moksle po to ir veliau su juo problemu nebuvo, ispildziau tevu svajones issilavinimo prasme su kaupu.
Atsakyti
Mano vaikai verti visko, ką aš turiu. Todėl vieni kitiems padedam, kiek norim be atlygio. Visa šeima (net mažasis, kuriam dar nelabai idomi) žino mūsų pajamas ir dalyvaija jų paskirstyme. Užsidirbti - prašom, bet už šeimos ribų. Šeimoje mes visi vienas kitam pini9ginių santykių neturime. Man daug smagiau, kai vaikas šypsosi sutvarkęs virtuvę dėl to, kad man ir jam gera, o ne dėl to, kad tuoj gaus 5 litus.
[/quote]
va cia tai thumbup.gif labai protingos mintys, ir pavyzdingas poziuris
Atsakyti
QUOTE(Karikima @ 2011 10 27, 03:41)
As manau kad duoti pinigus uz darbus labai gera ideja, mazi vaikai supras pinigu ir daiktu verte, nes kol patys neuzdirbs tai tikrai nesupras. Reikia vaikus ruosti siuolaikiniam pasauliui visgi. Bet pritariu kad turi buti ir neapmokamu darbu, pvz susitvarkyti savo kambari, issiplauti lekste pavalgius. O tai kaip aiskiai buvo pasakyta paskui be lito ir uzpakalio nepajudins.

Man mazai pinigu uz darbus neduodavo, bet uz tai uz desimtukus ir devynetus mokykloje duodavo (nuo kokios 5 klases). Oj kokia motyvacija buvo mokytis pagalvojus kad jei labai labai stengsiuosiu iki vasaros galo nusipirksiu koki super svajoniu daikta... Ir taip nuo pat mazens ipratus stengtis is paskutiniuju moksle po to ir veliau su juo problemu nebuvo, ispildziau tevu svajones issilavinimo prasme su kaupu.


O ar nebūtų visiems geriau, kad vaikas žinos, jog dviratis bus nupirktas todėl, kad jam fiziškai lavėti reikia ar su šeimos nariais pramogauti, o mokytis reikia todėl, kad galėtų gyvenime savo vietą rasti tokią, kokios nori irgali...? O pinigų pati savaime vertė - niekinė. Vertinga yra tai, ką už juos perki, o ir čia skirtingai...
čia šeimos vertybių klausimas. Ar mokėdami vaikams nepadarysite taip, kad jie praras vertybes už jokius pinigus nenuperkamas?
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2011 10 27, 07:12)
O ar nebūtų visiems geriau, kad vaikas žinos, jog dviratis bus nupirktas todėl, kad jam fiziškai lavėti reikia ar su šeimos nariais pramogauti, o mokytis reikia todėl, kad galėtų gyvenime savo vietą rasti tokią, kokios nori irgali...? O pinigų pati savaime vertė - niekinė. Vertinga yra tai, ką už juos perki, o ir čia skirtingai...
čia šeimos vertybių klausimas. Ar mokėdami vaikams nepadarysite taip, kad jie praras vertybes už jokius pinigus nenuperkamas?



Patikekit, tokiam amziuje tokie dalykai, kad reikia fiziskai laveti ar kad mokytis del to kad kazka gyvenime pasiekti yra tokie tolimi ir apie tai mazai galvojama.
Atsakyti
Užvedžiau temą, tai ir pasisakysiu. Vaikui už kažkokias namų pareigas (siurbimą, plovimą, žaislų tvarkymą, drabužių susidėliojimą, etc) niekada nesu mokėjusi. Bet atostogaudamas kaime jis prasimano pinigėlių (deja, kartais vėliau pinigėlių už PAREIGAS prašinėja ir tėvų - ko negauna ir liūdi), pvz., laisto saviems ir svetimiems daržus, gėles, krauna/iškrauna grūdus, su karučiu vežioja malkas ir jas sudėlioja. Už tai atlygį gauna - ir visai nemenką, nes šiaip ar taip, tokiems darbams žmonės paprastai samdo darbininkus. Kai užsimenu apie tokį atvejį, supermamos iškart apkaltina vaiko išnaudojimu verysad.gif .
Beje, gauti pinigėliai keliauja į taupyklę - šiemet vaikas pats susimokėjo už bilietą į Kiprą, o dabar taupo "Yamahai" su viltimi vėliau nusipirkti pianiną.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cigale: 27 spalio 2011 - 22:16
Sveikos visos SuperMamos. Iškilo man toks va klausimėlis, bet turbūt pirma reiktų pasakyti jog man dar vos 12 meetų verysad.gif ... Norėčiau užsidirbti pinigėlių... Pirmiausia paminėti turbūt reiktų, kad esu dziudistas, treniruotės man vyksta 5 dienas į savaitę, gerai mokausi (nesigiriu, tik nenoriu to apleisti dėl pinigų), tad to laiko ir nelieka tiek daug nebent savaitgaliais, bet grįžtu prie temos. Su draugu nusprendėme kiekvieną mėnesį susitaupę pinigėlių eiti į kiną su draugais, bet va, draugas į dieną gauna apie 5 litus, o vat aš negaunu nieko verysad.gif ... Žinoma galėčiau prašyti mamos, bet ji nedirba, prižiūri mąžąjį brolį, o tėtis užsienyje... Tad norėčiau paklausti jūsų nuomonės kaip galima užsidirbti pinigėlių, tiesa nereikia labai daug, apie 50 litukų į mėnėsį, pamiršau paminėti jog darbo dienomis irgi turiu apie porą valandėlių laisvo laiko. Būtų labai malonu jeigu pasidalintumėte savo mintimis.
Iš anksto ačiū! smile.gif
Atsakyti
nešiok laikraščius, lankstinukus 4u.gif
Atsakyti
Na 12-metis, bet gera temuke uzvede.

O jus manote kad 12 metu , na kad ir vyresni priima laikracius nesioti, tai klystat, nebent teta gera turit pazystama, mano 17.5 metu ir tai nepriima, sako kai bus 18 galesi ateiti... o maniskis irgi laiko turi po pietu visada, bet geru tetu su darbdavio pasiulymais nera, senukuose anketa uzpilde, bet sake tik kai 18 metu bus tada snekes.. gal 3 men. ir priims-paskui atleidiz is darbo, na mum nedaug jau kaip ir liko palaukti, o vaikas irgi nori ir telefono naujo ir T.T.....noretu autoservise dirbti, nes ir pradejo mokytis mechanikos mokykloje autoelektriku
Atsakyti
12-ametis gali pasisiulyti kaimynams pavedzioti suni ar isluoti laiptine g.gif
Atsakyti
Pamėgink nueiti į savivaldybę gal ten ką pasiūlys.Mano giminaitis būdamas nepilnametis dirbo (rinko šiukšles)arba taip į didesnes firmas kurios turi dideles teritorijas ax.gif o tėvelis nepadeda?lankai dzido,gerai mokaisi ir tau tik 12 g.gif tėvai turėtų duot kišenpinigų o tu juos pasitaupytum kinui.jug tavo toks darbas - mokytis
Atsakyti
Laba diena, o galima sužinoti kur yra dziudo 5 dienas per savaitę ?
Atsakyti
istikro labai gera temuke uzvede, vaikis.
tiesiog radau skelbima
Svečias Tomas
Kaune ir Vilniuje galeciau pasiulyti darba moksleiviams, studentams vasaros laiku. Didesnis demesys vaikinams, atlyginimas nedidelis, priklausantis nuo rezultatu. Yra motivacine sistema

tommcei@gmail.com
bet man siek tiek baugu butu ,kad kokia negera veikla neuzsiimtu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liumcikas: 19 vasario 2012 - 15:17