Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 36

QUOTE(mintas @ 2016 03 11, 14:39)
matau visai neoperuoji skaičiais. Mano namas suvartos elektros energijos maksimum už 300 eurų, per sezoną.

Kažkaip visai nesenai daug didesnius skaičius pateikinėjai. Ir dar greičiausiai ne visą namą vienodai šildai ir dar sakei, kad žemą temperatūrą palaikai. Žodžiu, kičas ir apgaulė. Ir dar šildai tik naktimis pačiu pigiausiu tarifu. Ir kažkaip minėjai, kad vienu metu temperatūra buvo nukritus iki +14 ar +16.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 11, 14:44)
Ir tu,itariu  netgi zinai ka laimejau?  bigsmile.gif

Laimėjai įžeidinėjimų ir bukomo taurę. first.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 11 kovo 2016 - 14:53
QUOTE(mariuzs @ 2016 03 11, 14:32)
man padarė projektą su 20mm vamzdeliais kas 15cm
Ia
IIa
bet ar 15 kilpų ant 130kv.m. neperdaug  g.gif
šilumos poreikis skaičiuotas 7kW, tai virš 50W/kv.m,
aš skaičiavau su https://www.u-wert.n...g/waermebedarf/ tai prie -28 max rodo 5kW su kapeikom, tai gal galima mažinti grindinio vamzdelių kilpas/atstumus  g.gif
santechnikas siūlo 18mm vamzdelius vynioti


Kai skaičiuoja projektus, atkreipiau dėmesį, kad visuomet atsargos prie bendro namo šilumos poreikio užsimeta.

Vien prisimenant tavo parapeto nuotraukas, galima susidaryti nuomonę apie tavo skrūpulingą požiūri į smulkmenas, namo šiltumo klausimais, todėl galima drąsiai teigti, kad tavo namas nesieks net tavo pačio apskaičiuoto namo energijos šildymui poreikio.

Mątosi, kad projektas darytas toks, kad maksimaliai atpigintų žematemperatūrio šilumos šaltinio naudojimą, vis tik, aš jo tikrai nevadinčiau racionaliu.

Jei įrenginėsi grindinį šildymą pagal projektą, išleisi ženkliai daugiau pinigėlių ant medžiagų, nei kada nors per tavo gyvenimą tai sugryž sutaupytais pinigais eksploatuojant žematemperatūrį šilumos šaltinį.

Tikrai siūlau šiek tiek supaprastinti projektą. Grindinio instaliacijai pinigų sutaupysi, o žematemperatūrio šilumos šaltinio eksloatacijos kaštai padidės vos pastebimai.

Kaip ir minėjai yra du variantai, arba didinti tarpus tarp vamzdelių, arba naudoti mažesnio diametro vamzdelį.

Man labiau patiktų variantas, kai naudojami 20mm vamzdeliai ir didinamas atstumas tarp jų iki 20 cm. Bet tokiu atveju sumažės kilpų skaičius ir jei jau darei projektą, paprašyk, kad jį pataisytų padidinant atstumą tarp vamzdelių. Tuomet tiksliai žinosi reikalingą vamzdžio metrąžą, kolektoriaus kilpų poreikį, bei preliminrų kilpų raštą, kuris vedžiojant didesniais tarpais turėtų pasikeisti.

Jei projekto neperdarinėsi,tik pakeitus vamzdelius numeriu mažesniais, galėsi vedžioti tiksliai pagal padarytą projektą.

Bendrai paėmus projektas neblogas. Ilgiausia atšaka 78,8m trumpiausia 26,6m, sakyčiau nėra idealiai besižūrintis variantas, bet tikrai normos ribose.

Koks variantas iš šių geresnis, reikėtų skaičiuoti. Žinant abiejų pakeitimų finansinę išraišką ir grindinio šildymo galingumą abejais atvejais, galima būtų priimti teisingesnį sprendimą.

Tiesa, kokia planuojama grindų danga virš šildomų grindų?
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 03 11, 14:48)
Kažkaip visai nesenai daug didesnius skaičius pateikinėjai. Ir dar greičiausiai ne visą namą vienodai šildai ir dar sakei, kad žemą temperatūrą palaikai. Žodžiu, kičas ir apgaulė. Ir dar šildai tik naktimis pačiu pigiausiu tarifu. Ir kažkaip minėjai, kad vienu metu temperatūra buvo nukritus iki +14 ar +16.



Kitą kartą, kai bus rašomi skaičiukai, būtinai atkreipk dėmesį į raideles einančias iškart už jų. Patikėk, tai labai svarbios radelės wink.gif.

Dėl temperatūros visame name tai ji labai tolygi, beveik vienoda visose namo vietose.

O kiti niuansai, ne tavo reikalas. Juk neklausiau kiek malkų sudegina lauže tavo namo vidurį statybininkai, kad nesušaltų dirbdami tavo name.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 03 11, 14:43)
O ho ho. Leidi žaibus kaip Perkūnas. Toks šūstras ponas, bet pats niekaip nepribaigi savo bakužės. Kai neturi argumentų, gali tik švaistytis užgauliojimais. Skysta.



Skysta triesti forume. O dėl šūstrumo, tai kaip minėjau, aš bent pagrindą turiu, o tu iš vis be pagrindo čia kažką skiedi. Nosį nusišluostyk.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 kovo 2016 - 15:23
QUOTE(mintas @ 2016 03 11, 15:15)
Dėl temperatūros visame name tai ji labai tolygi, beveik vienoda visose namo vietose.

Vienodai šalta.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2016 03 11, 15:15)
O kiti niuansai, ne tavo reikalas. Juk neklausiau kiek malkų sudegina lauže tavo namo vidurį statybininkai, kad nesušaltų dirbdami tavo name.

Visai tavo makaulė susisuko.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 03 11, 15:28)
Vienodai šalta.


Man visai neįdomu, kada tau šalta, o kada šilta, spėju ne man vienam šiame forume.
QUOTE
Visai tavo makaulė susisuko.


Prieš išrašydamas diagnozes daktere, pradžiai pasitikrink savo sveikatėlę. Patikėkit, tai jūs viruso nešiotojas šiuo atveju.

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2016 03 11, 15:15)
Skysta triesti forume. O dėl šūstrumo, tai kaip minėjau, aš bent pagrindą turiu, o tu iš vis be pagrindo čia kažką skiedi. Nosį nusišluostyk.

Mintai, nulipk nuo sankabos. Net dūmai rūgsta, o tu vis vietoje buksuoji. Tiek to. Tu laimėjai. Kur čia man su ponu ginčytis. Jau kai Mintas įjungia ragų režimą, tai net žiežirbos nuo kanopų lekia. Tavo namas šilčiausias Lietuvoje.
Atsakyti
QUOTE(mariuzs @ 2016 03 11, 14:32)
man padarė projektą su 20mm vamzdeliais kas 15cm
Ia
IIa
bet ar 15 kilpų ant 130kv.m. neperdaug  g.gif
šilumos poreikis skaičiuotas 7kW, tai virš 50W/kv.m,
aš skaičiavau su https://www.u-wert.n...g/waermebedarf/ tai prie -28 max rodo 5kW su kapeikom, tai gal galima mažinti grindinio vamzdelių kilpas/atstumus  g.gif
santechnikas siūlo 18mm vamzdelius vynioti



Truputį peržiūrėjau savo namo grindinio šildymo skaičiavimus, pakoreguodamas pagal realius, o ne primestus apskaičiavus savo namo parametrus.

Grindys 20mm vamzdeliai vedžioti 20cm atstumu, vonioje ir palei langus 15cm atstumu.

Mano namo grindinio šildymo 1m2 prie lauko -23C turi išskirti apie 17W.

Grindų temperatūra esant didžiausiems šalčiams turėtų būti 22C, kad name palaikytų 20C laipsnių.

Termofikatas, jei grindys būtų tik plytelės, tai prie lauko -23C ir vidaus 20C laipsnių, būtų paduodamas 26,5C laipsniai, grįžtamas 21,5C laipsniai.

Kadangi naudojau laminatą su paklotu, kai grindų dangos bendra varža siekia 0,012, termofikato temperatūra pakilo iki paduodamo 28,5C laipsniu, grįžtamo 23,5C laipsnių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 kovo 2016 - 16:12
QUOTE(cibulis,)
gamyklinė Webasto, šildomos sėdynės, šildomi lauko veidrodėliai, šildomi priekiniai valytuvai, nuolatinio greičio palaikymo sistema, laisvų rankų įranga,


kad jau vyksta drakės, tai iššausiu ir aš. O po kokio triperio į tą avensį atsisėdai, kad šiti bajeriai kaip privalumai? priekiniai diskiniai stabdžiai, vairo stiprintuvas, centrinis užraktas gal irgi prie privalumų? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 03 11, 15:48)
Kažkaip visai nesenai daug didesnius skaičius pateikinėjai. Ir dar greičiausiai ne visą namą vienodai šildai ir dar sakei, kad žemą temperatūrą palaikai. Žodžiu, kičas ir apgaulė. Ir dar šildai tik naktimis pačiu pigiausiu tarifu. Ir kažkaip minėjai, kad vienu metu temperatūra buvo nukritus iki +14 ar +16.
Papildyta:

Laimėjai įžeidinėjimų ir bukomo taurę. first.gif




Netau,nidatiopa sprest ka as laimejau:) Tavo zodis tai barankos skyle.

p.s. BUKOMO... Cia kas? Naujadaras koks? Auksiniu svogunu ?
Atsakyti
Siūlyčiau nebeteršti temos, o tai jau ir taip pilna vėmalų box.gif
Su šventėm visus drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 03 11, 16:34)
Net dūmai rūgsta



Ar tikrai? lotuliukas.gif
Nesu mates tokio reiskinio.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2016 03 11, 15:15)

Tiesa, kokia planuojama grindų danga virš šildomų grindų?



norėtusi parketlenčių, su parketu ir buvo skaičiuotas projektas, kaip ir minėjai kad išgauti didesnį COP
bet vien kolektorių su tiek kilpų jau kainuos daug g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kosmoz @ 2016 03 11, 16:32)
O po kokio triperio į tą avensį atsisėdai, kad šiti bajeriai kaip privalumai?

Iš Avensio II į Avensį III. O tavo dėžė ant ratų kokių privalumų turi? Cigarečių prikūrkę, valytuvus ir grindų kilimėlius?
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 11, 16:44)
Netau,nidatiopa sprest ka as laimejau:)    Tavo zodis tai barankos skyle.   

first.gif O tavo vertas tik bubliko oro.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 11, 16:48)
Ar tikrai?  lotuliukas.gif
Nesu mates tokio reiskinio.

Pas tave pekloj negi dūmai nerūgsta? Eik katilo pakurti.
Atsakyti