Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 94 laida

blush2.gif jau radau angliska tesini, skaitau yahoo.gif
Atsakyti
Skaitote? g.gif

Rekomenduota mamos (!) pradėjau skaityti Vienuolio "Viešnia iš Šiaurės". Ir tyliai pasidariau išvadą, kad XIX-XX a. pr. literatūroje žmonės poetiškai mirdavo nuo džiovos. XX a. antroje pusėje šią poetišką vietą užėmė vėžys ir AIDS. g.gif
Atsakyti
Aha,,,ligu istorija kiek pasikeite ir mirimas pasidare gal ne toks poetiskas doh.gif
Atsakyti
Анна Ахматова

Твой белый дом и тихий дом оставлю.
Да будет жизнь пустынна и светла.
Тебя, тебя в моих стихах прославлю,
Как женщина прославить не могла.
И ты подругу помнишь дорогую
В тобою созданном для глаз ее раю,
А я товаром редкостным торгую —
Твою любовь и нежность продаю. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(prieplauka @ 2016 04 01, 10:36)

Marcelijus Martinaitis. Atmintys 4u.gif

Grožis. Ačiū, prieplauka wub.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 04 01, 12:48)
vienas mano mylimiausiu wub.gif siandien jo gimtadienis (tiek laiko praejo, o neverkti prisiminus negaliu...neralus buvo destytojas, zmogus, seimos draugas)


Koks ryškus prisimimimas 4u.gif Aš tiesiog sėdėdavau išsižiojusi, jo paskaitų klausydama.

QUOTE(zis @ 2016 04 03, 18:39)
Labos 4u.gif

Persidirbi tu, dėl to sergi 4u.gif Nesirk 4u.gif
Šitą aš irgi ką tik baigiau ir labai patiko, ypač dėl to, kad šioje knygoje nepalyginamai mažiau meilės scenų ir daugiau priešistorinių žmonių buities smile.gif
Dabar keliauju su tigru, kuris yra užkerėtas princas lotuliukas.gif po Indija biggrin.gif

Klausau. Nesirgti bigsmile.gif Tigras gerai mirksiukas.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 04 03, 20:57)
Tai yra zema, nesazininga ir pikta, kad knyga baigiasi pacioje idomiausioje  vietoje doh.gif o tolesnio vertimo ner....teks ieskoti angliskai tesinio Juodojo mago



QUOTE(Alchemie @ 2016 04 04, 14:48)
blush2.gif jau radau angliska tesini, skaitau yahoo.gif

Aha, gerai tau. Pavydžiu dabar blush2.gif Užtat aš laukdama tęsinio kantrybę ugdau tongue.gif
Atsakyti
Tikiuosi, kad padarys vertima toliau, nebus kaip su Eonu doh.gif nes siaip ir antra dalis taip pat traukia, net i telefona isidejau, kad kai dukra atima ipada, tureciau kur skaityti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 04 01, 10:48)
..egzaminas, rastu, zodziu...egzaminas  melodija, kuria dabar be galo ryskiai atsimenu, kaip M. Martinaitis klauso, o as dainuoju

oho wub.gif

prieplauka, dėkui už poeziją 4u.gif

Man dabar toks etapas, kad skaitau studentų darbus. Gal savaitgalį trumpam pavyks prie grožinės literatūros sugrįžti, pasiilgau jau.
Atsakyti
Negrazus darbai? Ar literaturos mazai biggrin.gif
As vakar pamaciau, kaip masto vyrai, t.y. Kaip sunku mastyti asociatyviai berniukams. Kalbejome apie metu laikus, trimeciai grupeje. Pasakoju, vasara maudomes, rudeni krenta lapai, kas krenta ziema? Berniukas atsauna: susale ziemos pauksciai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 04 06, 08:27)
Berniukas atsauna: susale ziemos pauksciai doh.gif


lotuliukas.gif

Mano vaikis, ilgai įkalbinėtas, po ilgo spyriojimosi, su išankstiniu užgarantavimu, kad šitos tikrai daugiau penkių puslapių neskaitys, pradėjo skaityti A. Lindgren Mes Varnų saloje. Ir nerealiai patiko nuo pradžių bigsmile.gif skaito šalia manęs, kiekvieną juokingesnę vietą garsiai, tada mes abu krizenam, - baisiai smagu, kai ir vaikui patinka tai, kas ir man nuostabiai šilta atrodė wub.gif

O dar pasiguosiu, kad mokykloje uždavė Bredberio Pienių vyną perskaityt. Guodžiuosi ne dėl to, kad uždavė, man tai nerealiai šilta knyga, viena iš mano mylimiausių. Bet su kokia išankstine neigiama nuostata.. Jau per susirinkimą mamytės garsiai baisėjosi, kad penktokams tooookią knygą reik skaityt, lygindamos ją su Dostojevskio Nusikaltimu ir bausme ar Idiotu blink.gif Po to mokytoja per pamoką vaikams pasakė, kad knyga pradžioj visai neįdomi, paskui truputį įdomi, paskui vėl neįdomi. Tai va vaikų požiūris jau iš anksto suformuotas. Maniškis jau užsiprogramavęs, kad bus baisiausiai nuobodu ir laukia didžiausia kankynė doh.gif Kažkaip man atrodė, kad literatūros mokytojos moka vaikus sudominti, įtraukti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 06 balandžio 2016 - 09:03
QUOTE(saintlina @ 2016 04 06, 09:02)
Kažkaip man atrodė, kad literatūros mokytojos moka vaikus sudominti, įtraukti..


matyt niekas negali pabėgti nuo asmeninių nuostatų biggrin.gif
Atsakyti
Bet, kaip mokytoja gali sakyti, idomu-neidomu, tai visiskai gincijamas dalykas, juk skaitydamas vieno amziaus zmogus pasiima viena is knygos, kito amziaus, kitka...patirtis, emocinis aktualumas kinta...pvz. man irgi buvo vargas, nes liepe skaityti Mes varnu saloje (o as tada rijau Tris muskietininkus), nes reikejo palaikyti pusbroliui kompanija, kuris labai sunkiai skaite, beje, jis normaliai prikurdavo teksto doh.gif bet paciai sau tyliai ir greitai perskaityti man patiko ir veliau skaiciau ir suaugusi, grynai prisiminti ir pagyventi prisimenamomis geromis emocijomis. O Karslonas man nepatiko blush2.gif bet tai nereiskia, kad as nerekomenduosiu jos skaityti. Juk kaip tiko mokytojas turi surasti, kas net ir sunkioje, gal nuobodzioje veikloje yra idomaus, uzkabinancio ir ant to kabliuko apvynio viska, kas gal butu nuobodu. As tokiu principu mokiausi mokykloje man sunkius ir nuobodzius dalykus...tiesa delto fizikos teorija buvo 5, o uzdaviniai doh.gif kaip kada (penkiabaleje sistemoje), geogrfijos mokytoja turejom, ja vadinom Freken Bok biggrin.gif bet ten fantazijos netruko, 4-5 klaseje mes geografija mokemes rasiius rasydami apie keliones, kuris vykdeme narsydami visu tipu zemelapius, net klimatas buvo idomu, nes reikejo zinoti, kokiu oru gali tiketis kokiu metu laiku plaukiant laivu is Baltijos i Vidurzemio jura, as net ieskojau zemelapyje neatrastu salu lotuliukas.gif o atejo najas mokytojas ir liepe atsakineti api visokius jaurinius dirvozemius doh.gif 0 fantazijos, gavau 2 blush2.gif tada jau geografija mokiausi ir is vadovelio pazodziui (paskui tas mokytojas rado savu budu mokyti idomiai wub.gif )
Manau, kad reiktu vaikui uzduoti skaitant, kada idomumas prasideda, kas yra idomu, ir ks mokytojai galejo buti nuobodu, nes jai gali but nuobodu skaityti ir Pratcheta, ir Sveko nuotykius, o gal ji lyriska ir jai idomu Altoriu sesely 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 04 06, 13:17)
Bet, kaip mokytoja gali sakyti, idomu-neidomu, tai visiskai gincijamas dalykas......... ir ks mokytojai galejo buti nuobodu, nes jai gali but nuobodu skaityti ir  Pratcheta, ir Sveko nuotykius, o gal ji lyriska ir jai idomu Altoriu sesely 4u.gif


ir aš taip manau. Reiktų kažkaip stengtis sudomint ar bent jau nenuteikt priešiškai iš anksto.
Atsakyti