Įkraunama...
Įkraunama...

Nenori į darželį

QUOTE(Hmmm... @ 2016 01 19, 09:52)
Baikit jūs tuos vaikus saugot nuo neigiamų emocijų. Su jom reikia išmokt gyvent, su jom reikia išmokt tvarkytis, taip žmogus auga, tvirtėja, sąminingėja. Ir tą po truputį reikia daryt, o ne laukt, kol jau pasirinkimo nebus. Į darželį eit nenori, o į mokyklą tai jau norės, nes kažkaip motyvuosit? biggrin.gif Trimetis negali porą valandų be mamytės pabūt? Blogai. Ir mamai, ir vaikui.

Pradžioj darželyje "liūdna", paskui mokykloje "skriaudžia" arba mokytoja jo "nesupranta", vėliau ir draugai kieme "per grubūs". Popos taip ir užauga mamos aplink juos besilankstant ir užpakalį iki mokyklos šluostant.

Labiausiai tai man rodos mamai čia socializuotis reikia. Ir grįžt į suaugusiųjų gyvenimą.


as irgi anksciau taip galvojau, todel vaikas kelis menesius darzelyje buvo grudinamas neigiamu emociju, neigiamos aplinkos, mokomas buti stipriu, bet kada pamaciau kad is jo liko tik kaulai,
( del streso nieko nebevalge), tai baigiau sitas nesamones. Nes ta skausma , ka patyre darze jis priimins visa gyvenima, dabar mokykloje negali skaityti pries klase , nes darzelyje pasisaipe aukletoja su grupe. Tad, miela mamyte, tas negalioja visiems vaikam, cinikam ir bebaimiams gal ir vienodai, o musu vaikui tas netinka. Ir dar pastebejau aukletoju klaidas, jos nustumia i sona mandagiai tylincius, pvz mandagus vaikas negavo spinteles, rubus laike ant kedutes, o tuo tarpu drasus ereliai gavo spinteles,( nes tuoj drasa dingtu jei is tokiu atimtu spinteles, subegtu ju arsios mamos ir akis draskytu kol gautu). Stai tokie vaiku skirstymai yra didelis blogis, nes vaiku skirstymas prie gero nepriveda. Labai daug galiu prirasyti apie patirtus vaiko skaudulius. As to darzelyje, nei mokykloje nebuvau patyrusi, nes labai puikus pedagogai mane ugde, todel to noriu ir savo vaikams.
Atsakyti
Autorė rašė, kad auklėtojos geras, tai, matyt, žino, ką kalba, nes, vargu, ar būdama tokia rūpestinga mama nepastebėtų, jei jos nederamai elgiasi. Galų gale, pats vaikas sakytų, jeigu jį skriaudžia. Visos pritarėme, kad esant blogai atmosferai grupėje ar netinkamam pedagogių elgesiui, negalima sėdėti rankų sudėjus, bet atrodo šiuo atveju nenorėjimo priežastys yra jokia.
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 01 25, 13:01)
Autorė rašė, kad auklėtojos geras, tai, matyt, žino, ką kalba, nes, vargu, ar būdama tokia rūpestinga  mama nepastebėtų, jei jos nederamai elgiasi. Galų gale, pats vaikas sakytų, jeigu jį skriaudžia. Visos pritarėme, kad esant blogai atmosferai grupėje ar netinkamam pedagogių elgesiui, negalima sėdėti rankų sudėjus, bet atrodo šiuo atveju nenorėjimo priežastys yra jokia.

ne visi pasakys kas blogai, sako ''nenoriu'' ir viskas, dar nemoka paaiskinti kiti, bet jeigu vaikas verkia, tai geros aukletojos? as tai zinau budu kaip nuraminti vaika, bet kitiems svetimo skausmo nebuna
Atsakyti
QUOTE(letuciukas @ 2016 01 25, 12:20)
ne visi pasakys kas blogai, sako ''nenoriu'' ir viskas, dar nemoka paaiskinti kiti, bet jeigu vaikas verkia, tai geros aukletojos? as tai zinau budu kaip nuraminti vaika, bet kitiems svetimo skausmo nebuna

Tos supermamytės doh.gif O gal sakau reikia baigti kaltinti aplinką, auklėtojas ir visus kitus, ir pasižiūrėti į save, į savo vaiką įdėmiau?? Gal būtent jumyse, jūsų auklėjime slypi problema? Visi aplinkui blogi, visi šunys tik ant auklėtojų kariami, nors gal pakasto šuns ieškote visai ne ten? Vat niekad žmogus nesusimąstys, kad gal manyje problema, geriau apkaltinti ir visas bėdas suversti ant kitų, kad "nepadaro, nemoka, nesugeba, blogai daro, visi blogi - tik aš ir mano vaikas tobulumo įsikūnijimai".
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 01 25, 13:26)
Tos supermamytės  doh.gif O gal sakau reikia baigti kaltinti aplinką, auklėtojas ir visus kitus, ir pasižiūrėti į save, į savo vaiką įdėmiau?? Gal būtent jumyse, jūsų auklėjime slypi problema?


Oj gausit dabar biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Atsisėdau, popkornų pasiėmiau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 25 sausio 2016 - 12:29
QUOTE(Hmmm... @ 2016 01 25, 12:27)
Oj gausit dabar biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Atsisėdau, popkornų pasiėmiau biggrin.gif


biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 01 25, 12:26)
Tos supermamytės  doh.gif O gal sakau reikia baigti kaltinti aplinką, auklėtojas ir visus kitus, ir pasižiūrėti į save, į savo vaiką įdėmiau?? Gal būtent jumyse, jūsų auklėjime slypi problema? Visi aplinkui blogi, visi šunys tik ant auklėtojų kariami, nors gal pakasto šuns ieškote visai ne ten? Vat niekad žmogus nesusimąstys, kad gal manyje problema, geriau apkaltinti ir visas bėdas suversti ant kitų, kad "nepadaro, nemoka, nesugeba, blogai daro, visi blogi - tik aš ir mano vaikas tobulumo įsikūnijimai".

drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Darželiu ir auklėtojom aš neabejoju, dukra užaugo toje pačioje grupėje, darželį ji dievino. Atmosfera šilta, draugiška. Vaikų turbūt kaip visur yra visokių, bet nėra pasakęs, kad skriaudžia ar kas blogai buvo. Kai paklausiu, sako, kad TIESIOG NENORI, NORI BŪT NAMIE. NEPATINKA. Tiesa, nemėgsta eiti į lauką, nežinau, kodėl, turiu spėjimą, gal dėl to, kad reikia rengtis, gal asocijuojasi su ėjimu namo. Bet į lauką reikia.
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2016 01 25, 13:50)
Darželiu ir auklėtojom aš neabejoju, dukra užaugo toje pačioje grupėje, darželį ji dievino. Atmosfera šilta, draugiška.  Vaikų turbūt kaip visur yra visokių, bet nėra pasakęs, kad skriaudžia ar kas blogai buvo. Kai paklausiu, sako, kad TIESIOG NENORI, NORI  BŪT NAMIE. NEPATINKA. Tiesa, nemėgsta eiti į lauką, nežinau, kodėl, turiu spėjimą, gal dėl to, kad reikia rengtis, gal asocijuojasi su ėjimu namo. Bet į lauką reikia.


Tokiu atveju tiesiog vesčiau, man kažkaip prieš ožius širdis neplyšta smile.gif Juolab pusei dienos vedi. Sutinku, kad reikia išsiaiškinti priežastis, atsižvelgti į nuomonę, bet kai priežasčių nėra, galioja mano nuomonė.
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2016 01 25, 15:50)
Darželiu ir auklėtojom aš neabejoju, dukra užaugo toje pačioje grupėje, darželį ji dievino. Atmosfera šilta, draugiška.  Vaikų turbūt kaip visur yra visokių, bet nėra pasakęs, kad skriaudžia ar kas blogai buvo. Kai paklausiu, sako, kad TIESIOG NENORI, NORI  BŪT NAMIE. NEPATINKA. Tiesa, nemėgsta eiti į lauką, nežinau, kodėl, turiu spėjimą, gal dėl to, kad reikia rengtis, gal asocijuojasi su ėjimu namo. Bet į lauką reikia.


Tai, kad darželis patiko jūsų dukrai, nereiškia, kad turi patikti ir sūnui smile.gif nepamirškit svarbiausio dalyko - vaikai skirtingi. Galbūt jūsų sūnus yra nedrąsus, jautrus, kuklus ar pan. Tokiems vaikams reikia daug laiko priprasti prie naujos aplinkos ir žmonių, jie jaučiasi nejaukiai, susikaustę, pasimetę, nežino kaip elgtis. Prie visų šitų emocijų prisideda dar ir tai, kad mažas vaikas tų emocijų nesupranta ir negali jums paaiškinti kas yra negerai, todėl sako tiesiog NENORIU. Kaip matote dauguma mamų linkę tai vadinti vaiko "ožiais", tačiau iš tiesų vaikas gali išgyventi visas tas nemaonias emocijas darželyje kiekvieną dieną, todėl jis ir ima to vengti.
Jeigu jūsų vaikas tikrai iš jautriųjų, tuomet prievarta problemos tikrai neišspręsit, tik ją gilinsit. Turit rasti kelią į vaiko širdį, bandyti su juo kalbėti apie tai ką jis veikia darželyje, kas jam patinka o kas ne ir pan. Jeigu vaikas nelabai jums ką sako, bandykit iškvosti jį per žaidimus, tuomet vaikas pats nesuprasdamas išsiduos.
Dėl ėjimo į lauką, tai galbūt jam neįdomu tai ką jūs veikiat išėję? Pvz. mano sūnus irgi dažnai sako, kad nenori eiti į lauką, bet kai pasakau, kad einam su dviračiu važiuoti arba po balas taškyti, tada pats pirmas bėga.
Atsakyti
As tai nesuprantu, kam vesti vaika i darzeli, kai to nenori, jeigu galima nevesti? Suprasciau, kad reikia i darba ir nera kur palikti, nemesi darbo del to, bet jei gali pabuti namie ir tuo dideliu problemu mamai nepridaro - tai kam to reikia? Del to, kad visi veda?
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 01 25, 19:38)
As tai nesuprantu, kam vesti vaika i darzeli, kai to nenori, jeigu galima nevesti? Suprasciau, kad reikia i darba ir nera kur palikti, nemesi darbo del to, bet jei gali pabuti namie ir tuo dideliu problemu mamai nepridaro - tai kam to reikia? Del to, kad visi veda?


Ko gero todėl, kad daugumai mūsų vis dar atrodo, kad darželis yra privalomas, kaip ir mokykla. Tiesa ta, kad situacija pasaulyje keičiasi - pvz UK neprivaloma vaiko vesti nei į darželį, nei į mokyklą, vaikas gali likti mokytis namie. Statistika rodo, kad kiekvienais metais tokių šeimų, kurios nusprendžia vaikus mokyti namie, vis daugiau. Aišku, Lietuvai tai toli dar iki to, atsilikimas kaip ir visose srityse smile.gif
Atsakyti