QUOTE(silainiai @ 2025 07 04, 13:39)
Daug prirašei, bet aš pabandysiu trumpai: tas inverterio galingumo perviršis tik tam, kad prietaisas nedirbtų 100%, o svarbiau yra tai, kad LT labai mažai valandų metuose, kada modulis dirbs savo max galia, todėl verta didinti 20-30% bendrą modulių galią. Nes tada inverteris max galingumą pasieks anksčiau ir kreivė mažėti vakare pradės vėliau. Pridedu paveikslėlį, kad paprasčiau suprasti būtų. raudonai pažymėjau tą dienos dalį, kai se dirba max galia.
Jeigu paskaitytum tą vokiečių instituto tyrimą, tai suprastum, kad, pvz., Vokietijoje siūlė dėti iki 30 proc. silpnesnius inverterius nei elektrinė. Viena iš priežasčių - ekonominė, pigiau. Lietuviškam internete siūlo 1:1 santykiu. Tame tyrime aiškinama, kad inverteris turi būti 1,2-1,35 karto galingesnis nei saulės elektrinė ne tik dėl perkaitymų, o todėl kad pikinėmis valandomis (nuo 10:30 iki 14:30), jei imti ne valandos vidurkį, o 10 sek. 1 min. intervalus, inverteris nupjauna ne mažai momentinių generuojamų perviršių. Pažiūrėk 38 p. 8 grafiką. Jis rodo, kad ant 650 W inverterio pakabino 640 W ir 768 W modulius. Su didesniais moduliais inverteris nuo 10:30 iki 14:30
nupjovė nemažai pagamintos elektros.
Antras dalykas, tu siūlai susidėti daug galingesnę elektrinei nei reikia vien tam, kad pagamintų daugiau elektros rytą ir vakare, bet dienos meto nupjautų. Tai visiškai neekonomiškas požiūris. Susidėti stipriai galingesnę ir dienos piko perteklių nupjauti. Kam tokios nesąmonės? Visiškai neekonomiška.
Trečia, kam man pasigaminti stipriai per daug elektros nei reikia. Vėlgi nėra logikos. Ketvirta, aš turiu plotą, kuriame telpa 9 moduliai ir daugiau net nesiruošiu dėti. Todėl net negali būti jokios kalbos apie +20-30 proc. galingesnę.
Aš užvedžiau diskusiją kaip pagal saulės elektrinės galią parinkti inverterio galią. Dabar radau mokslinį atsakymą. Mano atveju 4000 W elektrinė gamins apie 3800 kWh elektros. Aš per metus sunaudoju apie 3600-3700 kWh elektros. Kam man daugiau? Nematau jokio poreikio.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2025 07 03, 17:56)
Žiūri konkretų inverterį ir pagal jį parinkinėji paneles. Beje, mano patirtis tokia, kad praktikoje panelės gali išduoti net didesnį amperažą, nei deklaruotas. Net moksliškai tai nesudėtinga paaiškinti: panelių charakteristikos apskaičiuojamos prie konkretaus fiksuoto apšvietimo, kuris praktikoje dažniausiai nebūna viršijamas, bet kartais pasitaiko, ir tuomet panelės dirba net didesniu galingumu nei deklaruota.
Kiek tu panelių paėmei? Žmona nieko dėl tų panelių nesakė? Haremas ne kitaip. Normalūs žmonės susideda saulės modulius ir neturi su žmona jokių problemų dėl panelių. O jei rimtai, tai penelės yra iš kacapinės leksikos. Lietuviškai tai vadinama moduliu. Nebūk atsilikęs.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2025 07 03, 17:39)
Aš 2021m stačiausi sau 6,75kW galios saulės elektrinę, o inverterį paėmiau 10kW. Buvau įsitikinęs, kad inverteriui esant mažiau apkrautam, jis dirbs tausojančiu režimu ir dirbs ilgiau. Praeksploatavau taip iki 2024m. Manyčiau, kad mano toks elektrinės variantas pačiu didžiausiu efektyvumu nepasižymėjo, bet problemų su juo tikrai neturėjau. Vis tik pritrūkus elektrinės galios 2024m prasiplėčiau iki 10kW, tai dabar inverteris iš vis sakyčiau pats tas. Plius pas mane hibridinis inverteris, tai jį žmonės renkasi ne tik pagal saulės elektrinės galią, bet ir pagal hibridinio darbo galios poreikį, tai net kokių 15kW galios inverteris gali būti komplektuojamas su pav. 3 kW galios saulės elektrine.
Kaip man patinka tokie niekaliūkštiniai išvartymai. Kiek žinau, tavo atveju dalis modulių yra ant plokščio stogo kokių 15-17 laipsnių kampu, o kita dalis ant fasado - vertikalūs. Plius, neaiškūs jų azitumas: greičiausiai jis irgi nesutampa. Todėl natūralu, kad tavo tie popieriniai 10 kW neatitinka realių 10 kW, nes kaip pats rodei išspaudžia nepilnus 8 kW. Viską tu čia sumaišęs kaip reikalais.
Jei tavo 10 kW moduliai būtų sudėti 35-40 laipsnių kampu ir būtų beveik idealiai orientuoti į pietus, tai jie išspaustų 10 ir didesnę galią, todėl tavo inverteris būtų per silpnas ir nupjautų daug - ypač momentinių - perviršių. Dabar taip nėra, nes turi tik popierinę 10 kW elektrinę.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2025 07 03, 23:26)
Dėl sąlygų tai yra žmonių ir su leistina generuoti galia 3kW, o turi 15kW elektrines. Tai stato akumuliatorius, inverterį nustato, kad neviršytų 3kW atidavimo ir gamybos perteklių kaupia akumuliatoriuje, ir kiaurą parą į tinklus atidavinėja 3kW galią.
1.jpg 54,25KB
0 Parsiųsta kartų
Tu tikriausiai kosmonautas? Man neįdomu ką daro kiti. Aš norėjau sužinoti kaip teisingai parinkti inverterio galią pagal modulių galią. Tokį atsakymą radau vokiečių moksliniame tyrime. O tu čia man dėstai auksarankių kreivanagių bet kaip, kad tik pigau požiūrį.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2025 07 03, 23:26)
Ir dar, jei pas tave panelės 4050W o leistina generuoti galia tik 4kW, nemanyk kad tau kada nors pavyks viršyti leistiną generuoti galią. Vat pas mane 10kW elektrinė ir šiandien labai graži saulėta diena buvo (bet šilta kas šiek tiek mažino gamyba, esant šaltesniam orui gamyba pagerėtų), o mano elektrinė nė 8kW maksimalios galios nesugebėjo išspausti.
Totalią rašliavą čia rašliavoji. Perskaityk
šito tyrimo 38 p. ir pamattysi, kad momentiniuose 10 sek. ir 1 min. intervaluose nuo 10:30 iki 14:30 val. būna nemažai perviršių, kurių per silpnas inverteris neišveža. Jei imti valandį vidurkį, tokio ryškaus perviršio nematyti.
Esu įsitikinęs, kad mano 45 (ar 44) laipsnių stogas ir 207 laipsniai į pietvakarius, t.y. 27 laipsnių nuokrypis nuo idealių pietų, tarp 11-16 val., jei imtumėme momentinius duomenis, tikrai turėtų perviršį. O kodėl tavo 10 kW elektrinė išspaudžia tik 8 kW, parašiau anksčiau, nes prasti kampai ir išdėstymas.