Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 12 16, 14:04)
Alektrinės problemos. O jūs realiai turite kokių  problemų?


Skaitom:
"Viešai prieinamoje informacijoje radęs, kad vieno kilovato (1 kW) įrengtosios galios saulės elektrinė vartotojui vidutiniškai pagamina nuo 1000 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos per metus"

bet,

"15,85 kW galios saulės elektrinę turėjo pagaminti apie 17435 kWh elektros energijos per metus“, – skaičiuoja Mečislovas."

Taip ir nesupratau, kaip tas Mečislovas sugebėjo iš 15kW priskaičiuoti 17000 kWh, kai tame pačiame straipsnyje rašo, jog pagal jo turimą informaciją iš 1kW pagaminama 1000kWh. Su matematika žmogeliui blogai.

Ir šeip, 1000 pagaminamas tai čia vidutiniškai, kai orentacija ir kampas geri. Pas mane ir orentacija ir kampas ne patys geriausi, tad pagaminti turėtų tik ~92% nuo maksimalios, tad kažkas apie 920kWh iš 1kW. Bet ir vėl, viskas labai nuo metų priklauso, vienais metais daugiau, kitais blogiau, niekad nebūna identiškai. Straipsnyje nei vieno žodžio apie elektrinės orentaciją, tik kampas "optimalus" ir projektinė gamyba "turinti būti" iš lempos ir neįmanomai aukšta.

O kas dėl įtampos šuolių, tai kai aš paprašiau ESO leidimo įsirengti saulės elektrinę, tai ten mėnesį man tyrė galimybę įrengti. Tirdami akivaizdžiai nustatė, kad tuo metu buvusi transformatorinė nustatyta ne optimaliai, nes kaip tik stebėjau įtampos šuolius su savo Home Assistentu ir elektros skaitliuku, tai galiu pasakyti, kad įtampos stabilumas buvo tragiškas, tai vat, gavau leidimą statytis saulės elektrinę ir momentaliai Įtampa ESO tinkluose patapo ženkliai tolygesnė, stabilesnė. Bemonitorindami pamatė problemą ir ją iškarto sutvarkė.

Įtampos šuoliai aišku gali būti ir ESO problema, su kuria man neteko susidurti, bet gali būti ir neteisingas inverterio nustatymas. Koreguojant nustatymus galima pakeisti įtampą, prie kurios inverteris siūs aliarminius pranešimus ir stabdys savo darbą. Jei montuotojai nustatė per žemą įtampą, tai nieko keisto kad inverteris siunčia aliarmus.

Bet kokiu atveju, pagrindinis šio straipsnio veikėjas, kaip jį vaizduoja žurnalistas, yra su niuansais taip kad vien iš jo galima tikėtis to, ko realiai ir nebūna, o dėl įtampos šuolių tai visko gali būti, bet mažai tikėtina situacija.
Atsakyti
Kaip iki katilinės atvesti laidus nuo stogo? Mano atveju pradžioje turi kirsti šalto lauko sandėliuko stogą, o tada namo apšiltinimo sluoksnį. Kad kerta sandėliuko stogą dar kaip ir nieko, nors gali su laiku leisti toje vietoje vandenį. O kertant namo apšiltinimą, jau didesnė problema - šalčio tiltas ir galimas nesandarumas. Kaip patys darėte šioje vietoje?
Atsakyti

pas mane nuo stogo .salia kamino venteliacine anga ..per ja ir nuleido laidus

Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 12 19, 11:26)
Kaip iki katilinės atvesti laidus nuo stogo? Mano atveju pradžioje turi kirsti šalto lauko sandėliuko stogą, o tada namo apšiltinimo sluoksnį. Kad kerta sandėliuko stogą dar kaip ir nieko, nors gali su laiku leisti toje vietoje vandenį. O kertant namo apšiltinimą, jau didesnė problema - šalčio tiltas ir galimas nesandarumas. Kaip patys darėte šioje vietoje?


Kai stačiau namą, specialiai palikau šachtą laidyno pravedimui ant stogo. Ir TV, ir interneto ir kamerų ir saulės baterijom. Buvo minčių ir saulės kolektorių vamzdyną pravest, bet pastarąją idėją jau palaidojau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 gruodžio 2022 - 22:27
Kaip jūsų elektrinės gyvuoja? Kokia galia, koks kampas ir orientacija? Kiek pagamina elektros? Ne šiuo metu, o per metus? Padengia realų poreikį ar ne?
Atsakyti
Gyvuoja, dirba, kai neapsnigta.
6,3kw, 32-35 laipsniai, pietūs.
Šiemet bus metinis balansas, įrengta tik rugsėjį.

QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 03 12, 11:46)
Kaip jūsų elektrinės gyvuoja? Kokia galia, koks kampas ir orientacija? Kiek pagamina elektros? Ne šiuo metu, o per metus? Padengia realų poreikį ar ne?

Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 03 12, 11:46)
Kaip jūsų elektrinės gyvuoja? Kokia galia, koks kampas ir orientacija? Kiek pagamina elektros? Ne šiuo metu, o per metus? Padengia realų poreikį ar ne?


SE 11,82kW galios, dalis ant ūkinio stogo, dalis sode ant žemės. Pagamina 11000kWh per metus, kadangi tą kiekį dalinu ant 3 objektų, tai pritrūkstame kokių 2000kWh.
Atsakyti
Suvartojimas ~7000kWh per metus,
ant stogo tilpo tik 6,75kW, tai jei būtų ideali orientacija (tiesiai į pietus ir idealus kampas ~35°-40°), pagamintų 6750kWh per metus ir pagaminto kiekio man neužtektų. Pas mane saulės panelių orentacija prastesnė nei ideali ir su ja turėtų pagaminti apie 92% energijos nuo maksimalaus našumo. Per 2022 metus pagamino apie 6200kWh, kas realiai atitinka skaičiuotinus dydžius ir akivaizdu, kad man pagaminto kiekio neužtenka.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 03 12, 11:46)
Kaip jūsų elektrinės gyvuoja? Kokia galia, koks kampas ir orientacija? Kiek pagamina elektros? Ne šiuo metu, o per metus? Padengia realų poreikį ar ne?


Pystelėjau ant stogo užpernai kiek tik tilpo - 11,4kw galios modulių, bet orientacija pietryčiai (160 laipsnių) ir kampas gal tik 12-13 laipsnių. Pernai per metus pagamino 10670 kwh. Elektros šiuo metu ESO 'podėlyje' likę virš 2000kwh, o jau naujas sezonas praktiškai prasidėjo. Šiuo metu persivedęs į '3 planą' ir už elektrą nemoku nieko (ir dar nemokėsiu mažiausiai iki kitų metų balandžio) smile.gif



Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 03 14, 14:45)
Pystelėjau

prašosi elektromobilis ;)
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2023 03 14, 14:41)
prašosi elektromobilis ;)


Neduok die, tikiuosi, mano amžiui užteks ir VDV. Mintis buvo turėti tiek elektrinės, kad pakaktų gyventi atsiskaitant atiduotais procentais. Pirmi metai prisimatavimui buvo...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 03 14, 14:45)
Elektros šiuo metu ESO 'podėlyje' likę virš 2000kwh


Tiek maždaug reikia elektromobiliui per metus, jei važinėjama vidutiniškai tik po miestą, tai persėdus ant elektromobilio, vieno automobilio eksploatacija butu vos ne už ačių.

Ko taip purtais elektromobilio? Tik atsiras proga, tikrai persėsiu ant jo. Pav. mane knisa kad rytais negali pašildyti automobilio su VDV, nes ortakiai greitai smarvę po visą namą išnešioja. Ir šeip, važiavimas į benzino kolonėles man mažesnis feng šui nei namuose pajungti prie razetės.
Atsakyti