Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba 20

Na ka, laikas greit prabėgo, ir šiais metais pradėjom eiti į 1 klase (7.5 metu), turim kalbos raiškos sutrikima,( bet dabar matau, kad ne tik, stringa kaip smulkioji taip ir stambioji motorika). Žiema atlikom Veksleri. Surinko 77( kaip supratau intelektas normalus, bet prie žemesniu). Nuo 4 metu be pertraukos 2k į savaite su logopedu dirbo, visą vasarą su kineziterapeutu.Dabar tvarkom poperius PPT del programos palengvinimo arba mokytojo padejejo. Bet, nuo to ne lengviau. Prabego menuo ir prasidejo to nemoka, to nepadare, tas nepavyko, savarankiškai nedirba. Vakarais po kelias val sedim prie raidžiu ( nu niekaip neisimena) apie skiemenis visai patyliu. Bet šiandien net dailes nesugebejo padaryt😭😭😭

Atsakyti

Susidubliavo

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tali3: 01 spalio 2019 - 18:59
tal, pagal tai, ka rasot turetu skirti ir spec. pedagoga ir logopeda mokykla. As speju, kad turi disleksija vaikas. Mokytojo poziuris..nu visai ne pedagogiskas, taip tokiems vaikams 5kiagubai sunkiau nei kitiems susikaupti ir daryti nes daznai jie ne tik nesupranta, bet ir mato kitaip, ypac jei disleksija yra, ir tos raides "laksto" po visa lapa. Turetu stebet lengvint, duot maziau uzduociu, bet kad padarytu iki galo. Kas jo stiprios puses yra? Per jas bandyt daryt uzduotis.
Siaip savarankiskai dirbti vaikai ismoksta ka as zinau, daznai apie 3 klase smile.gif, na taip yra tokiu savarankisku ir dirbanciu, tokiems, kuriems sunku dirbti, savarankiskas prisivertimas yra sunkus, nu negi prisiversi sau pirsta nupjaudinteti kas diena, o vaikui tai tolygus sunkumas.
Dailes kokia uzduotis buvo? Kas klaseje dejosi, gal blaske, gal ir uzduoties nesuprato, gal tiesiog tos priemones jam nepatinka (mansike pvz. atsisakydavo kategoriskai kirpti ka nors)
Linkiu greiciau gaut PPT isvadas, spec. pedagogas padirbetu atsikirai ramioj aplinkoj, matytu kaip ir kokiom priemonem galima pasiekti darbingumo lygi 4u.gif
Maniske ne su dideliais spec. poreikiais, bet ilgoji atminti slubuoja, bet pakeitem mokykla ir turiu apsakyti, kad labai pagerejo mokymosi kokybe is vaiko puses ir motyvacija. 4u.gif
Atsakyti

Alchemie patarkit kaip mokinti vaika? Nu neisimena nors tu ka ypač L,N, V. ( labai sunkiai pradejo tarti L garsa, mokino gal 2 metus).Aš galvoju, kad dar ir fonemine klausa labai stringa, nes toks jausmas, kad tuos garsus skaito iš lupu ( arba grynai logopedu iderbis).

Per daile reikejo nupiešti ir iškirpti batus, jam nesigavo lygiai iškirpti, todel nedare.

Šiandien su vyru buvom nueje pasikalbet su mokytoja. Viska dar karta pakartojau, susitarem, kad lauksimPPT išvadu, bet po pokalbio visuose pratybose puiku

Atsakyti
Negaliu is nuotolio padeti, bet yra vaiku stipriosios puses klausa, rega, maniske pvz. yra vizuale, ji labai greitai info naudoja, jei tai vizualu, jei tiesiog skaicius, sakinys, viskas labai letai einasi.
O ndare, nes nelygiai isejo, normalu tai saviverte, jei negaliu padaryti tobulai, tai nedarysiu, nereiskia, kad negeba. Pamokyt galima, kad perlenki lapa nupiesi bata ir iskerpi, bus vienodi batai ;)
Atsakyti

Gavom PPT išvada. Nustate- dideli poreikiai. Net nežinau ar čia džiaugtis ar verkti

Atsakyti
Dideli poreikiai reiskia, vaikas turi gauti visas pagalbas, su vidutiniais neduoda spec. pedagogo net unsure.gif pagal tai, kokie vaiko sunkumai, jam reikia ir logopedo ir spec. pedagogo ir pedagogo padejejo, turbut ir psichologo pagalbos, jei mokykla turi, tai valio, nes su tais specais dirbama atskirai, ne klaseje ir vaikas pailsi nuo klases surmulio ir vaiku kiekio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tali3 @ 2019 10 14, 15:26)
<p>Gavom PPT išvada. Nustate- dideli poreikiai. Net nežinau ar čia džiaugtis ar verkti</p>
Jei mokykla turi visus specialistus, kurių pagalbą rekomenduoja PPT, galite džiaugtis, vaikas tą pagalbą gaus. Jei mokykloje yra vienas logopedas, reikia ieškotis mokyklos, kur yra visa specialistų komanda. Antraip teliks tik verkti, nes vienas logopedas tikrai "neapžios" visų vaiko mokymosi problemų.

tali3, eikite su PPT pažyma pas pavaduotoją, atsakingą už VGK veiklą (tai reiškia ir už spec. ugdymo organizavimą), pavaduotoja/-as išaiškins spec. ugdymo galimybes. O jei kils problemų - ir pas direktorių.
Atsakyti

Gal kas bande lankyti mentaline aritmetika?

Atsakyti
tali3, pažiūrėkite laidą, bus nesunku apsispręsti: https://www.youtube....h?v=pdzoqmZcQsY
Atsakyti