Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba 20

Ačiū už atsakymus :4u: .

Tikrai prieš metus atrodė viskas daug liūdniau. Žinoma, garsų tarimas gerėja labai pamažu, mums logopedė sakė, jog neturi jos liežuvis reikiamos įtampos jiems ištarti dar. 

Atsakyti
QUOTE(freewind @ 2018 06 04, 10:36)
<p>Sveikos mamos, kaip jūsų vaikams sekasi? Mano mergaitė jau kalba sakiniais apie pusę metų, tik visiškai be prielinksnių. Jai dabar 3 metai. Įdomu kaip normalioje kalbos raidoje būna. Ar ji turėtų jau juos vartoti?</p>


Sveika, įdomu susitikti po pusmečio smile.gif Mūsų bendraamžiai, maniškio kalba taip pat apčiuopiamai pasistūmėjo į priekį - kalba daug, noriai , kalboje vartoja visas kalbos dalis, taip pat ir prielinksnius, pagaliau ir aiškumas atsiranda, dar ne visi žodžiai susitvarkė, bet vietoje 'mamašia' girdim ir mašina, ir mašinos, ir mašinytės smile.gif Jį suprantam jau ne tik mes, bet ir svetimi. Logopedo nelankėm, savaime viskas geryn. Įvardžių dar gerai neįvaldė, bet ir čia poslinkis į teisingą pusę smile.gif Kitos sritys (bendravimas su svetimais/vaikais, savarankiškumas, emocijų raiška) -ne taip džiugina, čia dar nusimato daug juodo darbo... Kas dėl kalbos ypatumų, tai kažkokį jam patikusį reiškintį , frazę - jis gali pakartoti ir 20 kartų. Pvz, vakar pasivaikščiojimo metu pamatėm nuverstą anteną, tai kartojo ilgai kad "sulūžo antena, vėjas nuvertė anteną'. Po to pasakiau kad atvažiuos dėdės ir sutvarkys - vėl kartojo, kad 'Atvažiuos dėdės ir sutaisys". Bet nuo savęs pridėjo "Atvažiuos dėdės su didele mašina ir sutaisys". Pasakiau - "atsiveš plaktuką" - jis toliau pratęsė "Atsiveš plaktuką ir padarys tuku tuku, ir sutaisys anteną". Na , taip ir bendraujam smile.gif
Mieliau kalba apie tai, kas įdomu pačiam, o jei ne - tai gali ir 'nenugirsti', arba atsako trumpai vienu žodeliu ir į savo temą kreipia. Bet tokio dialogo jau gaunasi vis daugiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 06 birželio 2018 - 11:17

O sveika, MuseZuze. 😀

Na maniškės kalba  tokia keista, na lyg ir į temą būna, bet tų kartojimų daug. Pvz. turim kieme draugą, tai ji vaikšto su juo ir vis sako : "Mano draugas- Mykolas". Ir taip daug kartų. Arba klausiu " nori arbatos?". Sako " noriu arbatos". "Eisim namo?" klausiu. Sako "eisim namo". "Patiko daržely?" Atsakys " patiko darzely."

Kas ją mažai mato, atrodo kalba sąmoningai, bet aš manau kartais nė nesupranta, tik išmoko taip atsakyti." Koks tavo vardas? "- atsakys. Bet, kai klausia " savo vardą pasakysi?" Atsakymas būna " vardą pasakysi".

Žinoma,  matau, progresas yra. Ir prisimenu ją 16men, ji nė nežinojo, kur mama, tėtis, lempa. Kauno klinikose mums net neprigirdėjimą 40db diagnozavo ir pasiūlė klausos aparatus, taip ji į kalbą nereagavo. Gerai, kad suabejojusi tyrimu, pasidariau išsamesnį Santariškėse. Ir jų jai nedėjau.

Na viliuosi, gerėjant kalbos supratimui, darysis natūralesnė ir jos kalba. Tik kažkaip niekaip negaliu atsipalaiduoti, vis ją stebiu, lyginu su kitais.

Atsakyti
QUOTE(freewind @ 2018 06 08, 10:50)
<p>O sveika, MuseZuze. 😀</p><p>Na maniškės kalba  tokia keista, na lyg ir į temą būna, bet tų kartojimų daug. Pvz. turim kieme draugą, tai ji vaikšto su juo ir vis sako : "Mano draugas- Mykolas". Ir taip daug kartų. Arba klausiu " nori arbatos?". Sako " noriu arbatos". "Eisim namo?" klausiu. Sako "eisim namo". "Patiko daržely?" Atsakys " patiko darzely."</p><p>Kas ją mažai mato, atrodo kalba sąmoningai, bet aš manau kartais nė nesupranta, tik išmoko taip atsakyti." Koks tavo vardas? "- atsakys. Bet, kai klausia " savo vardą pasakysi?" Atsakymas būna " vardą pasakysi".</p><p>Žinoma,  matau, progresas yra. Ir prisimenu ją 16men, ji nė nežinojo, kur mama, tėtis, lempa. Kauno klinikose mums net neprigirdėjimą 40db diagnozavo ir pasiūlė klausos aparatus, taip ji į kalbą nereagavo. Gerai, kad suabejojusi tyrimu, pasidariau išsamesnį Santariškėse. Ir jų jai nedėjau.</p><p>Na viliuosi, gerėjant kalbos supratimui, darysis natūralesnė ir jos kalba. Tik kažkaip niekaip negaliu atsipalaiduoti, vis ją stebiu, lyginu su kitais.</p>



Maniškis irgi mėgsta pakartoti, bet tas kartojimas - matau - įsirašymas frazės į atmintį. Ir sekantį kartą jis ją jau panaudoja, savarankiškai ir sąmoningai, ten kur reikia smile.gif

Yra tokių dalykų kad jis jau atpažįsta analogišką situaciją, žino ką kuris pasakys ir pats pirmas užbėga už akių biggrin.gif
Pvz nesenas epizodas: kasa jis mano mulčą ir deda ant šašlykinės. Aš tik prieinu , nespėju burnos praverti, o jis su tokia gudria šypsena ir intonacija: "Nuuuuu L...., ką čia daraaaaaaaai ? biggrin.gif

Bet lyginant su kitais vaikais, jo kalbos raida tikrai kitokia, savotiškai jis jos mokosi , pagal kažkokį kitą 'algoritmą' . Tik be galo džiaugiuosi, kad kalba , ir visai neprastai progresuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 08 birželio 2018 - 10:16

Aha tikrai, man šitas patiko. Kitoks algoritmas. Matyt, maniškės irgi kitoks, jos pačios susikurtas. 😀

Atsakyti
QUOTE(freewind @ 2018 06 08, 11:58)
<p>Aha tikrai, man šitas patiko. Kitoks algoritmas. Matyt, maniškės irgi kitoks, jos pačios susikurtas. 😀</p>

freewind, parašiau AŽ ;) Nevisada SM dabar rodo kad yra naujų žinučių tad dėl visa ko informuoju smile.gif
Atsakyti

Sveiki. Mano berniukui tik ką suėjo 4 m. Vaikštom privačiai pas logopedę ir ergoterapeutę. Prieš metus stojom į eilę VRC. Daugiau mano iniciatyva nes buvo labai neramu dėl minimalios kalbos. Šiuo metu matau kad kažkoks lūžis vyksta. Kartoja žodžius sako kai kuriuos žodžių junginius iš 3 žodžių. Pvz "mama ateik čia". Visgi priėjo eilė į VRC stacionarą. Bijau eiti kad nepripaišytų kokių nebūtų diagnozių nes visgi nuo to laiko vaikas labai patobulėjo. Šiaip į emocijas reaguoja, paliepimus vykdo, viską suvokia kas sakoma, ir žodžių matosi galvoje turi tik kad nelabai juos vartoja. Eisim į tą VRC bet labai pergyvenu. Pasidalinkit kaip ten viskas vyksta, iki kada ten užsiėmimai būna (mes iš Vilniaus tad po užsiėmimų vyktume namo)? Ar būtinai užsiėmimuose turi būti mama (pas logopedę vaikas dirba vienas, su manim šalia nieko nedarydavo)?

Atsakyti
Jus matot pazanga, tai puiku, bet 4 metu vaiko kalba is 3 zodziu, grubiai tariant atitinja 2,5 metu kalba.
Isvadas duos jums, zinosit, ka parase, nenoresit, niekam nerodysit, vis tiek pirmi pokalbiai bus su jumis apie vaika. Mama uzsiemimuose nedalyvauja. Mano sunui, asmeniskai kalbos prasme nieko nedave VRC, daugiau naydos gavau is PPT, bet tai buvo pries 10 metu
Maniskis buvo mokyklinukas, tai jam kitokie buvo uzsiemimai, pasakys kur dalyvaut, kur ne. Nesijaudinkit, siaip maxiems buna geru uzsiemimu ir pagalbu, svarbu vaikui paaiskint, kur eina ir kodel 4u.gif
Atsakyti
Gal bus įdomu paskaityti

Disleksija – iššūkis, bet ne kliūtis studijoms
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anesia: 16 liepos 2018 - 20:20
Nu...liudna, dar reikia, kad vaikai galetu pabaigt taip mokykla, kad i ta aukstaja stotu....pagalbu mokykloj tokiems vaikams maza, deja unsure.gif
Atsakyti

Žiauriai svarbu ausis patikrinti, nes gal kalba nesivysto,nes vaikas prastai girdi. 

Atsakyti

Sveikos, mamos. Seniai jau nebuvau užsukus į šį forumą, bet kadangi savo jėgomis vis niekaip nepavyksta įveikti problemų ir rasti sprendimo būdus, noriu su jumis pasitarti. Su kalbos neišsivystymo problema kovojame jau seniai. Vaikas auga, pradėjo lankyti mokyklą ir problemos dar labiau išryškėjo. Paskutinis kelis metus į jokias įstaigas nesikreipėme, bandėme tvarkytis savarankiškai (privatūs logopedo pamokos, užsiėmimai namuose), bet deja... pagalbos reikia daug rimtesnės. Po pirmos klasės mokykloje vaikas labai silpnai skaito, atitinkamai ir su rašymu didelės problemos, kadangi turi nemažas problemas su kalba (ir garsų tarimas ir minčių dėstymas) sunkiai ir su bendraamžiais sekasi bendrauti, lėčiau ir informaciją įsisavina, vaikas suvokia savo problemas ir užsiskleidžia ir to pasekoje emocinės-psichologinės problemos. Matome, kad patys tikrai nesusitvarkome ir galvoju, kad reikia sudaryti pagalbos vaikui veiksmų planą, kad netaptų visišku atsilikėliu. Pirma mintis, kad būtinai reikia rasti žmogų, pradinių klasių mokytoją ar spec. pedagogą, kuris padėtų įsisavinti mokyklos programą, pasivyti klasės draugus, paruošti namų darbus, nes individualūs užsiėmimai jam būtini. Gal kas pažįstate ir galėtumėte rekomenduoti tokį žmogų Vilniuje (rusakalbį)? Kitas žingsnis, jau šiais metais vėl keliausime į PPT, darželyje turėjome pažymą dėl vidutinių poreikių būtent dėl kalbos, bet klausimas ar jie vėl tik nustatys vaiko poreikius ir išduos pažymą ar gali realiai nukreipti ir patarti, kur ieškoti pagalbos? Kitas žingsnis galvoju vėl keliauti į VRC. Jūsų manymu, ar verta? Ar verta daryti intelekto testą ir kaip iš jų išreikalauti pilno vaiko ištyrimo ir realios pagalboos, gal net medikamentinio gydymo? Iki šiol ten susidūrėme su paviršutinišku požiūriu ir realios pagalbos nelabai pavyko gauti. Gal nemoku išreikalauti? Kaip su jais kalbėtis? Pasidalinkite savo patirtimi ką darote ar darėte, jei kas turi panašią patirtį.

Atsakyti