Įkraunama...
Įkraunama...

Amarilių-meilenių palata

QUOTE(ziurkytes @ 2016 02 19, 13:36)
Pirmame puslapyje daug išsamios informacijos. Persodinti būtina, nulupti sugedusias dalis jeigu tokių yra, dezinfekuoti cinamonu arba zelione arba pelenais ir sausai pasodinti. Jeigu yra šviežios šaknys laistyti po truputį per dugnelį, jeigu nėra laukti kol lapai bent sprindžio bus. Tada bus ir šaknys ir laistymas duos naudos. Dabar pirktinio svogūno galingo žydėjimo galima labai nesitikėti, visas grožis dažniausiai atsiskleidžia kita met. Reik suprasti jog jie yra "pavargę" plius transportavimai, neteisingi laistymai jiems ne į naudą  ax.gif

Gero auginimo smile.gif lauksim žiedų

A kaip čia taip?. Per skubėjimą ? lotuliukas.gif Pataisysiu; į lėkštutę Negalvokit, kad retai užsuku bigsmile.gif aš Jus stebiu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Tuk tuk. Ir aš noriu sirgti jūsų palatoj blush2.gif Gal priimsit dar vieną ligonę? 4u.gif
Šiuo metu kaip tik turiu pražydusį gražuolį, bet esu pametusi jo kortelę, nepamenu pavadinimo, bandžiau žiūrėti pagal pavadinimus ( radau pirmame psl nuorodas), labiausiai panašu į Ambiance 4u.gif
user posted image

Ir nesenai peržydėjo Matterhorn ax.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo poeme: 19 vasario 2016 - 13:53
Panos, kokiu santykiu ACTARĄ skiesti reikia? Nusipirkau, bet nėra instrukcijos g.gif
Atsakyti
user posted image

user posted image

user posted image

Šiandien pasižūrėjau, ką vakar iš Ermitažo parsitempiau... taigi va... pirmoj fotkėj šaknys- raudonos, čia taip turi būti, ar liga?
Antroj- aplaupius aptikau va tokį negerą dalyką- nesveiką sluoksnį, mėginau pjaustyti, bet panašu, kad jis iki apačios toks... + beveik ištisai su paraudonijimais, nuėmus tą puvinį. Virš jo- absoliučiai sveiki 4 sluoksniai, po jo- gal kokie trys, praktiškai viską nulupus beveik nebeliktų svogūno... g.gif Tai kol kas palikau- tegu išleidžia žiedą pradžioje... g.gif
Taigi apipjausčiau, išpurškiau spiritiniu rankų dezinfektorium (bo zelionkė pasibaigė), apibarsčiau visus galus cinamonu ir patupdžiau...
Dabar klausimas- ką reiks daryt kai peržydės? Lupti tuos 4 sveikus ir dar vieną ligotą sluoksnį sumažinant svogūną iki mizerio? (tokiu atveju bent porą metų žiedų tikrai nebus) + šalint visas šaknis? Ar duoti pasiauginti lapus pavarius kažko antibakterinio, ir tą operaciją atlikti kiek vėliau? nesu susidūrusi su tokiu giliu puviniu. Viskas, kas aplink jį- sveika.
Namie jau turiu7 svogūnus, kuriems žydėjimas ko gero dar ir kitais metais nesišviečia- visi "gaunasi" po intervencijų, jau sveiki, bet per maži dar... du mėgino žydėti, tai vienas tiksliai nežydės, nes vos išlindęs žiedo galiukas nuvyto, o kitas auginasi lapus, o žiedo kampukai stovi vietoje- yra tikimybė, kad irgi nuvys, abu sveiki, tik pernai buvo gerai nuoperuoti ir dar matyt jėgų neatgavę. Vienas žydėjo labai bloznai ir trumpai, vienas, šiemet irgi pirktas už kapeikas (99cnt berods) su nupjautu žiedkočiu ir nupjautais lapais- nuoperuotas, nupjauta dugnelio dalis su visom šaknim ir tupi ant smėlio, irgi nežinau, ar išgyvens... doh.gif Taigi turiu krūvą žolių ant palangės kol kas, vienas kambarys ir paskirtas toms nežydinčioms biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 19 vasario 2016 - 15:04
QUOTE(ziurkytes @ 2016 02 19, 11:36)
Dabar pirktinio svogūno galingo žydėjimo galima labai nesitikėti, visas grožis dažniausiai atsiskleidžia kita met. Reik suprasti jog jie yra "pavargę" plius transportavimai, neteisingi laistymai jiems ne į naudą  ax.gif



Ar manasis "White Nymph" pirktas prieš mėnesį dėl šios priežasties žydi tokiu prastu žiedu? g.gif Gal čia jo genai tokie... Ar galiu tikėtis, kad suaugus svogūnui jis pražys gražiu 'double' žiedu?
user posted image
Atsakyti
denaxa primena man mano primuosius metus tavo pasakojimas. Kur nosiuką iškišes ir tupi, bandyk laistyti karšu vandeniu, tik neverdančiu, ir pastatyk prie radiatoriaus, kad šiltų. Skatina žydėjimą, man pernai pavyko taip Aphrodite pražydinti.

Nžn, pernai aš tokį svogūną turėjau, teko išmest. Tiesiog gal statyk kur labai šilta ir sausa,gal išdžius tas puvinys ir nustos gest. Kartais padeda g.gif

Charismos ruošimasis žydėjimui:
user posted image

Double... kažkas. Padėkite ar Dragon ar Roma ?

user posted image

user posted image

P.S. Matterhor atrodo tokis trapus ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziurkytes: 19 vasario 2016 - 15:55
QUOTE(Temidė @ 2016 02 19, 15:15)
Panos, kokiu santykiu ACTARĄ skiesti reikia? Nusipirkau, bet nėra instrukcijos g.gif

pas mane ant pakelio užrašyta 1,6 gr 10- čiai ltr vandens, bet čia rašo bulvėms. Visokiem krūmam , medeliam rašo 5 gr į 10 ltr vandens. Apie gėles nėra parašyta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lutpede: 19 vasario 2016 - 16:39
Siandien VLN ERmitaze liko 3 su juodom etiketem po 3,18 Eur, o tiksliau be ju (juodi vazonai): 1 miniukas, 1 ala Lagoon (ideta kortele Lagoon, bet tikrai neatitinka) ir 1 be korteles.

Na ir pilna paprastu raudonu po 5 Eur su ct
Atsakyti
QUOTE(ziurkytes @ 2016 02 19, 16:52)
denaxa primena man mano primuosius metus tavo pasakojimas. Kur nosiuką iškišes ir tupi, bandyk laistyti karšu vandeniu, tik neverdančiu, ir pastatyk prie radiatoriaus, kad šiltų. Skatina žydėjimą, man pernai pavyko taip Aphrodite pražydinti.

Nžn, pernai aš tokį svogūną turėjau, teko išmest. Tiesiog gal statyk kur labai šilta ir sausa,gal išdžius tas puvinys ir nustos gest. Kartais padeda  g.gif



Ačiū už patarimą 4u.gif ,bet šitas variantas neišdegs- namie dvi katės, jos išmokytos, kad negalima graužti to, kas ant palangės, bet jei nukelsiu žemyn- gerai nesibaigs tikrai biggrin.gif Bet ant palangės pas mane pakankamai šilta, tik kad šiaurinė pusė ir šviesos kiek mažoka. Ir sausa bute.

O tą svogūną tokį mėginai lupt, ar nieko nedarei ir jis nusibaigė? Nes aš mąstau aplaupyti ir porą metų be žiedų pakentėti g.gif Visi kiti sluoksniai sveiki, tik baisu, kad vos ne iki koto nuluptas gali neišgyventi... g.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2016 02 19, 19:02)
Ačiū už patarimą 4u.gif ,bet šitas variantas neišdegs- namie dvi katės, jos išmokytos, kad negalima graužti to, kas ant palangės, bet jei nukelsiu žemyn- gerai nesibaigs tikrai biggrin.gif Bet ant palangės pas mane pakankamai šilta, tik kad šiaurinė pusė ir šviesos kiek mažoka. Ir sausa bute.

O tą svogūną tokį mėginai lupt, ar nieko nedarei ir jis nusibaigė? Nes aš mąstau aplaupyti ir porą metų be žiedų pakentėti g.gif Visi kiti sluoksniai sveiki, tik baisu, kad vos ne iki koto nuluptas gali neišgyventi... g.gif




As tai nelupciau ir visai nelaistyciau, kad isdziutu puvinys.... kai lupu ir bandau gelbeti- nepavyksta issaugoti, o kai palieku likimo valiai, tai svogunai iskart atsigauna smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bellarosella: 19 vasario 2016 - 19:11
QUOTE(denaxa @ 2016 02 19, 16:04)

Antroj- aplaupius aptikau va tokį negerą dalyką- nesveiką sluoksnį, mėginau pjaustyti, bet panašu, kad jis iki apačios toks... + beveik ištisai su paraudonijimais, nuėmus tą puvinį. Virš jo- absoliučiai sveiki 4 sluoksniai, po jo- gal kokie trys, praktiškai viską nulupus beveik nebeliktų svogūno... g.gif 
Taigi apipjausčiau, išpurškiau spiritiniu rankų dezinfektorium (bo zelionkė pasibaigė), apibarsčiau visus galus cinamonu ir patupdžiau...
Dabar klausimas- ką reiks daryt kai peržydės? Lupti tuos 4 sveikus ir dar vieną ligotą sluoksnį  sumažinant svogūną iki mizerio?


Kadangi ant svogūno raudonų dėmių nematau, tad kaip ir nematau kur tą zelionkę būtų reikalinga tepti. Cinamono profilaktiškai prieš puvinį, sakyčiau, uztenka.
Bent jau aš laikausi nuomonės, jog nėra reikalo dėl kiekvieno mazmozio laupyt svogūnus. Savo svogūnus pazeidziu minimaliai - mano pastebėjimu, jie geriau susitvarko su nedidelėmis bėdomis patys (tik suteikiam tinkamas sąlygas sveikt), ir daug sunkiau atsigauna, kai su tomis bėdomis bando kovoti šeimininkai laupydami - kelias jėgų atgavimui tada zymiai ilgesnis.
Nesveikas lukšo sluoksnis - ne toks jau retas dalykas pirktiniuose svogūnuose. Tinkamai (sausai) laikant, jis mumifikuojasi ir bėdos nekelia.
Atsakyti
QUOTE(Bellarosella @ 2016 02 19, 20:09)
As tai nelupciau ir visai nelaistyciau, kad isdziutu puvinys.... kai lupu ir bandau gelbeti- nepavyksta issaugoti, o kai palieku likimo valiai, tai svogunai iskart atsigauna smile.gif



Jo cia kaip pavyks. As lupau ir turiu toki kur tik kotas. Dabar po metu su puse dar toki du zydes. Bet jeigu skysto puvinio ner ir raudonio, bandyt gal palikt. Tik man vistiek kitais metais put tokie pradeda.. cia jau kaip nuspresi. Blogiausiu atveju apsivaikuos biggrin.gif
Atsakyti