QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 28, 13:57)
Tokios kelionės AI prie Laptevų jūros buvo pakankamai trumpą laikotarpį. Kodėl kalbant apie sovietmetį, jis ir akcentuojamas? Toks įspūdis, kad visos gimusios pokaryje ir visos ilsėjosi prie Laptevų jūros.
Lietuva tuštėja. Ir labai sparčiai... Sodybų tuštėjimo metas...

Lietuva tuštėja. Ir labai sparčiai... Sodybų tuštėjimo metas...
toks palyginimas vežtų gyvuliniuose vagonuose į mirtį ir kančią ir dabar atsivėrus sienoms ieškantiems savanoriško geresnio gyvenimo VAKARUOSE, šalyse kur raudonojo maro nebuvo ir todėl jos yra pažengusios toliau nei Lietuva, yra šlykštus. Jūsų žiniai niekas žmogumi neprasideda ir juom nesibaigia, yra tėvai, seneliai, proseneliai, kaip yra vaikai,anūkai, proanūkiai. Mes negalime gyventi taip, kad po mūsų nors tvanas lai stoja, ir skauda, ne kūną, o dvasią už tuos, kurie kentėjo gyvendami iki mūsų.
QUOTE(Karusia @ 2016 02 28, 17:17)
Kaip manai, gėjai dabar labiau persekiojami ar tikintys žmonės tarybiniais laikais?
Niekas jų nepersekiojo, nes tokių nebuvo. O jei netyčia koks pasitaikydavo, tai greit išgydydavo, psichinių ligų skyriuje arba kalėjime. Esu girdėjusi iš pirmų lūpų apie tą gydymą ir beje visiškai neatgailaujančio žmogaus. Net nesuprato ką daro.
QUOTE(leber @ 2016 02 28, 19:07)
Bet nu jau tik nepasakokit, jog 6-8 dešimtmetyje gimusios matėt, patyrėt visas protėvių negandas. Visos paauglystę, jaunystę praleidote tik liūdesyje, dvasinėse kančiose ir jums saulė nešvietė.
Aš mylėjau savo senelius, man skaudėjo už juos, kad taip ir negalėjo grįžti į Lietuvą, kad trėmė du kartus, nes buožėmis sugebėjo tapti ne tik čia, bet ir tremtyje. Antrą kartą nutrenkė be teisės grįžti į gimtinę. Už tai, kad buvo sąžiningi ir be galo darbštūs, kad negalėjo užsimerkti matydami švaistomus išteklius ir niokojimą.
Nepainioju vaikystės ir jaunystės nostalgijos su nostalgija sovietmečiui, taip kaip darote jūs.
QUOTE(darvina @ 2016 02 28, 19:21)
Netaikau asmeniškai pačiai, bet netrėmė lojalių naujai valdžiai, skundikų, stribų šeimų ir žinoma, kurie tarpukariu niekur nesireiškė. Neturtas ne visada galėjo padėti išvengti trėmimo, artimieji gal visko nesako arba jiems tiesiog pasisekė. Žinau atvejus, kad pakeitę pavardes sugebėjo išvengti to košmaro.
bet.. Buvo viena teisybės forma sovietmečiu. Labai labai lojalūs irgi neišvengdavo tardymų, trėmimų bei pagreitinto susitikimo su Abraomu. Apsaugotas nebuvo nė vienas.
QUOTE(Intemora @ 2016 02 28, 20:05)
,mama sako,kad vienas dalykas jai labai patiko,tas,kad zmones buvo uztikrinti del rytojaus,daug maz zinojo,kad ramiai gyvens,nieks is darbo neismes,nors nekeistu anu laiku i dabartinius nei uz ka,vis dziaugiasi,kad dabar tokia buitis lengva,tik tas neuztikrintumas del ateities neramina.
užtikrintumas dėl rytojaus gali būti tik zoologijos sode. Atneš ėdalo, išneš mėšlą, šiandien tas pats ir rytoj ir poryt. Problema iškiltų tik bankrutuojant zoologijos sodui. O laisvėje aišku kitaip, pats turi savimi ir savo vaikais pasirūpinti ir dar kitiems dalį savo pelno atiduoti.
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 28, 20:27)
Seniau Kalėdos, Velykos buvo toookios paslaptingos šventės 
O dabar tikėjimo laisvė-žmonių daugiau maximose, nei Bažnyčioje net per Kūčių vakarienę.

O dabar tikėjimo laisvė-žmonių daugiau maximose, nei Bažnyčioje net per Kūčių vakarienę.

Taip, bažnyčia buvo praktiškai pagrindinė vieta, kur galėjai atgauti dvasios ramybę ir stiprybę, kur galėjai atsikvėpti negirdėdamas komunistinių paistalų.
Jūsų labai nekorektiški palyginimai. Ir matote tik panašius į save. Pilnos parduotuvės pirkėjų, nes žmonės turi pirkimo galią, o pardavėjai turi ką pasiūlyti. Bažnyčiose pilna tikinčiųjų. sovietmečiu daugybė bažnyčių buvo arba uždarytos arba išniekintos, likusios tapdavo sausakimšos per šventes. Bandė komunistai atsikratyti tų buržuazinių prietarų, bandė atpratinti žmones nuo maisto, tikėjimo, šeimyninių santykių, bet dantis atkando.