Įkraunama...
Įkraunama...

Šiltnamio darbai

QUOTE(pauliuzas @ 2016 02 26, 20:44)
Zodziu myliu jus smile.gif
bet bu ko jus cia toa sieros bijot?


na va, nuo to ir reikėjo padėt smile.gif

nebijom. Norim - naudojam, nenorim - nenaudojam. Aš nenaudoju, nes bonsų neauginu, o pomidorams jokios choleros nebaisios rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 26 vasario 2016 - 20:52
Aš tau siūlau nusipirkti, sliekų.
Nusipirkti Trichoderma, bakterijų.
Biohumoso
Ir visa tai kainuos apie 30 eurų.
Viską galėsi sunaikinti su 1 pigia sieros šaške.

Kai kurie žmonės per daug yra investave, į gruntą, tam kad jį sunaikinti. Mulčiuoja jį, naudoja šieno lezdelių bakterijas, sliekus, rupūžes, driežus. Vienas driežas sunaikina tiek, kiek 1 paukštis.


Tavo pasiūlymas galioja tiems kas neaugina grunte. Hidroponika. Arba maišuose substratai, vatoje.

Jei augini grunte, tai ką sėsi dabar salotas ridikus, jiems šaškės nereikia, jie neserga tokiom ligom tokiu metu. Vien dėl to nelogiškas sprendimas dūminti šaške. Kad šitoms kultūroms ji nereikalinga.

Tiesiog agrotechnika pasenusi. To kas tau patarė, ir tavo paties.

Nežinau ar žinai kas yra, bakterijos. Kam jos naudojamos.
Pvz: biotuoaletai, ir nuotekų bačkos, kuriuose auginamos bakterijos.
Jei esi privačiame name ir nėra, miesto kanalizacijos. Tai, viską ką naudoji plaunant, skalbiant, wc keliauja į šulinį, ar bačką. Kuria po to reikia ištraukti, utilizuoti ir už tai mokėti.
Jei pas tave miesto kanalizacija, tai tavęs tai neliečia, gali naudoti fairy, skalbimo miltelius, šampūnus. Visa tai utilizuos vietiniai valymo įrenginiai. Vėl gi bakterijų pagalbą, skaidys kol gaus švarų vandenį.
Jei esi be miesto kanalizacijos, turi vietine. Moki už jos ištraukimą.
Kiti naudoja bakterijas, kurios suskaido tavo kakutį, ir paverčia vandeniu kuris po to patenka į gruntą, arba gali laistyti žole. Tarkim iš 1000 litrų bačkos, paverčia 800 litrus švariu vandeniu.
Nenaudojant bakterijų reiktų samdyti, kad talpą ištrauktu utilizavimo įmonė. O tas kas naudoja bakterijas, tiems nereikės kokius 5 kartus traukti, kol liks tik tai ko bakterijos negali sunaikinti.

Jei į tokia bačka su bakterijom, o jos kainuoja. Patenka skalbimo milteliai ir panašiai, visa tai atsidus ant tavo pievos. Nes jos nužudys bakterijas, esančias bačkoje, kurios maitinasi šlamštu palikdamos švarų vandenį. Todėl skalbti, plauti, praustis nenaudojamos kenksmingos priemonės, kurios naikina gerąsias bakterijas.

Tavo siūlomu atveju, yra tiesiog bakterijų sunaikinimas. Į bačka įmesti sieros rūgšties.
Kiek tai kainuotų, gyventojui kuris naudoja bakterijas? 15 eurų bakterijos, + 70 eurų bačkos ištraukimas utilizavimas. Nuostolis 85 eurų. Maždaug, tiksliai nepamenu kiek ištraukimas. Bet kuriuo atveju nuostolis.
Jei nenaudoji bakterijų tai tau nėra skirtumo, kas kartą mokėsi už ištraukimą.

Klausimas kokias bakterijas naikinsi? Iš esmės visas. Bet tavo tikslas naikinti kažkurias, gal 2 - 3?
Dar didesnis klausimas kaip jos ten atsirado? Juk kažkada jų ten nebuvo? Logiška kad jos atsiras ten ir vėl. Juk pas tave nėra filtrų, kurie filtruotu orą, kad į šiltnamį nepatektų bakterijos? Batų aprangos ir nedizenfekuoji kiekvieną kartą ateinat. Kad šiltnamis būtų, sterealus.
Taigi dūmų šaškė bandant paversti šiltnamį sterealų yra beprasmis.

Kaip pasistūmėjo šita situacija? Po daug metų žmonės suprato, kad tai ne efektyvų, ir tavo draugas yra priešo priešas. Pradėjo naudoti pesticidus. Kurie naikina bakterijas, bet jų žala lygiai taip pat kenkia ir žmonėms, tad buvo nustatytos ribos kurios "nekenkia žmogui". Tai yra leistinos ribos nuo kurio žmonės nemiršta.

Sekantis etapas, kai buvo draudžiami pesticidai, kai kurie uždrausti nustačius kad jie kenkia žmonėms, atsirado biologinės priemonės, tokios kaip trichodermą. Kurios maitinasi virš 80 rūšių bakterijų. Jos naikina kitas bakterijas, tad jų poveikis ilgalaikis, Ne taip kaip cheminių kur reikia purkšti pastoviai. Šios bakterijos, dauginasi pačios, ir peržiemoja kai kurios, prisitvirtina prie augalų šaknų, ir maitinasi augalų cukrum, vyksta mikorizė, augalai duoda cukrų, bakterijos, grybeliai jam duoda, tai ko augalas paprašo. Azoto, vandens, fosforo.
Net yra grybai, bakterijos kurios gamina augalams fosforą, fiksuoja azota pvz azotfix
http://www.bio-energ...i/azofix/azofix

Dar sekantis etapas, hibridizacija, augalus kryžmina tam kad jie gautu įmunitetą, ir apsigintų patys nuo ligų.
Tai augalai hibridai.

Tad jei tavo šiltnamyje, augalų miltligė buvo. Ir vien dėl jos degsi šaškę. Tai gali nusipirkti agurkų hibridų, kurie atsparūs toms ligoms. Bakterijos išgyvena, 1 metus kai kurios 2, kai kurios iš vis neperžiemoja. Taigi pvz:
1 metai, miltligė,
2-3 metai atsparūs agurkai miltligei,
3-4 metai jau tavo šiltnamis švarus, gali sodinti vėl, neatsparius agurkus.
Tas pats su ridikais, pomidorais, ir t.t.

Gal tiesiog nesugebi nustatyti kokios ligos kankino tavo šiltnamį. Bakterijos plinta 5 km atstumu nuo židinio. Tad jei aplink bus apsikrėte kitų augalai, tavo vėl užsikrės. Ir kuom ta šaškė pagelbės?
Pvz maras, bulvės augs netoli, ir nieko nenutiks joms kol nebus lietaus. Tad nieko nenutiks ir šiltnamyje, jei jame nebus tinkamų sąlygų daugintis bakterijoms.

Tik žinant tos ligos dauginimosi ypatybes supranti, kad su ja nepakovosi. Ji dauginasi, kai diena pradeda trumpėti, kai naktys pasidaro vėsios, kai temperatūrų skirtumas didelis tarp dienos ir nakties.
Tau reiktų užsiauginti pievagrybių, ar kokių kitų grybų. Kad suprasti kaip viskas vykstą ir su kuo kovosi.
Tiesiog nesupranti su kuo kovoji smile.gif Jei suprastum, tada būtu galima diskutuoti.

Tavo nuotraukoje, buvo komposto dėžė. Kokia tikimybė, kad tuo metu kai buvo ligotas šiltnamis, nuo jo neužsikrėtė komposto dėžė? Joje peržiemos, ligos po to puls vėl?
Yra daug faktorių. Tiesiog reikia turėti suvokimą. Kad tai suvokti. Perkalbėti be prąsmiška, diskutuoti tuo labiau.

Dūmų šaške naudoja senoji agrotechnika.
Naujoji ieško kitų būdų.
Kokioje agrotechnikoje esi tu, spręsk pats. Bet ar tikrai manai kad tai pati geriausia agrotechnika?

Pvz: Parduotuvėje. Moteris sako, mano ramunes puola amarai, duokite chemijos. Auginu gėles ne tam kad jas pultų vabalai. Sakau pasodinkite šalia serenčių, apsaugos augalus nuo amarų, nes jie pritraukia gruobuonis kurie minta amarais.
Moteriai tai labai nepatiko, sako man reikia chemijos. Jos senoji agrotechnika yra svarbiausia, ir patarimai mano nieko verti, prieš jos agrotechnika.
O juk serenčiai ir gėlės. Jie ne tik augalus apsaugo, bet išskiria fermentus kurie naikinta žemės blogąsias bakterijas - nematoidus.

Aš specialiai sodinu ramunes, ramunėles, šalia medelių, kad amarai nepultų medelių, o maitintusi ramunėm, patrauklesniu maistu. Pervylioju nuo medžio su didesniu skanėstų, be to ramune gali nuskinti ir sunaikinti amarus. Medelio nenuskinsi.




QUOTE(pauliuzas @ 2016 02 25, 09:31)
Sveiki forumiečiai. Pas mane namuose jau prasidėjo pavasario ruošos darbai. Tai šiandien rytą atsikėliau ir užkūriau šiltnamyje sieros dezinfekcijai. Siūlau tai padaryti ir Jums nes kaip minėjau: Šiltnamį reikia prižiūrėti ir valyti, kaip marškinius skalbti.
Dalinuosi nuotrauka

Atsakyti
Upas, ačiū 4u.gif Perskaičiau kaip įdomiausią straipsnį. Daugelį paminėtų būdų taikau sode, labai įdomu stebėti, kaip gamtoje vyksta kova už būvį. O šiltnamis iš rudens rugiais pasėtas, dabar jau skusim ir šiek tiek įterpsim. Mulčiuoju jau trejus metus, jokių šaškių nenaudojam. Vienintelė liga pernai - pomidorus puolė lapų dėmėtligė. Bet pašalinau lapus, nelaisčiau ir derlius sunoko visas iki galo.
Atsakyti
Zydinti gele, o gal istikruju nuo mulcio tos kirmelytes , o neatkreipet demesio ar musyciu nebuna daug paciame siltnamyje. Juk is tu kirmelyciu turi kazkas issivystyti, ar ten po mulciu kai sodinat augalaus nieko nededat, jokios organikos, na kokio nevisai perpuvusio meslo ar komposto nesubrendusio?
Atsakyti