Įkraunama...
Įkraunama...

Tailandas

Nepykite merginos. Pasiskaicius paskutinius postus, galima visam laikui pamirsti Tailanda. blink.gif
Kai pirma karta skridau Tailand, tai skiepinausi nuo difterito. Sekancius kartus nesiskiepinau ir dantis valiausi su vandentieko vandeniu. Gerimus geriau su ledukais. Pasirinktus vaisius pirkdavau is kioskeliu, kuriose budavo saldytuvai ir man juos supjaustydavo. Jokiu dezinfekciniu skysciu nenaudojau. Nuo uodu irgi. Pirma karta buvau 18 dienu, veliau 14. Paskutiniu metu vaziuojame desimciai dienu. Siemet antra karta lapkricio skrendame i Bangkoka ir sugalvojome is Bangkoko skristi i Vietnama. Uzejau paskaitineti info ir ilindau paskaityti cia. mirksiukas.gif
Maista valgydavome kavinese. Nera brangu ir ne taip karta, kaip lauke.

Tiesa siemet gruodi-sausi buvau Filipinuose 3 sav. ir ten neturejau jokiu problemu su sveikata.

Man isvi nesuprantama kaip kazkam dar tokie klausimai gali kilt... kiekvienas pagal savo nupezimo laipsni taip sakant (saves neisskiriu) Man normalus dalykas stalo irankius nusivalyt antibakterinem servetelem (net ir ne trecio pasaulio salyse valgant) Aisku niekas nuo apsinuodijimo neapsaugotas 100%, bet elementariu (mano suvokimu) apsisaugojimo priemoniu laikytis reikia. As taip pat buvau ne karta apsinuodijus (Kuboj savaite laiko praktiskai is tualeto neisejau, Egite dvi paras su 40 temperatura pravemiau)

As gatves maisto nezadu atsisakyt... Bet kas liecia nupezima del vandens, leduku, pjaustytu vaisiu, nedakepto/nedavirto maisto-net nezadu rizikuot...

Atsakyti
QUOTE(lindrukas @ 2018 11 05, 17:24)
Tiesa siemet gruodi-sausi buvau Filipinuose 3 sav. ir ten neturejau jokiu problemu su sveikata.</p></div></blockquote><p>Man isvi nesuprantama kaip kazkam dar tokie klausimai gali kilt... kiekvienas pagal savo nupezimo laipsni taip sakant (saves neisskiriu) Man normalus dalykas stalo irankius nusivalyt antibakterinem servetelem (net ir ne trecio pasaulio salyse valgant) Aisku niekas nuo apsinuodijimo neapsaugotas 100%, bet elementariu (mano suvokimu) apsisaugojimo priemoniu laikytis reikia. As taip pat buvau ne karta apsinuodijus (Kuboj savaite laiko praktiskai is tualeto neisejau, Egite dvi paras su 40 temperatura pravemiau)</p><p>As gatves maisto nezadu atsisakyt... Bet kas liecia nupezima del vandens, leduku, pjaustytu vaisiu, nedakepto/nedavirto maisto-net nezadu rizikuot...</p>

kadangi kaip suprantu ir lietuvoje įrankius dezinfekuojate, tai ko gero dėl to ir apsinuodijat visur.

Gyvendama steriliai, Jūs tik kenkiate sau. Bet čia jau Jūsų pasirinkimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 05 lapkričio 2018 - 17:31
QUOTE(MAMICY @ 2018 11 05, 17:23)
Nenoriu gulėt pliaže, bet kaip važinėt po visur? motoroleris jau atkrenta dėl vaikų kiekio.  auto irgi nepavairuosim chaose ir ne ta puse...

kokiu maršrutu keliavot? kaip su maistu vaikai susitaikė (maniškės net minimaliai aštraus nevalgo). kokios vietos pasiteisino ir ne...

cia dar prie to pacio kl, kurio vietoj zadate apsistoti?
kas liecia maista, as irgi astriai nemegeja, bet man visur poastriai buvo, nors keliose kavinese klause ar astriai kaip jie valgo ar visai neastriai 4u.gif
tai poto as visada sakydavau neastriai, patajoj dauguma rusiskai suprasdavo 4u.gif
tuo tarpu bankoke sakyk nesakes vistiek padarys savaip 4u.gif
Atsakyti

ar yra čia keliavusių su 3 nemažais vaikais? paauglėm.

Domina keliavusios su nemažiau 2 vaikais ir būtent ne lėliukais, o mokyklinukais.

Nenoriu gulėt pliaže, bet kaip važinėt po visur? motoroleris jau atkrenta dėl vaikų kiekio. auto irgi nepavairuosim chaose ir ne ta puse...

kokiu maršrutu keliavot? kaip su maistu vaikai susitaikė (maniškės net minimaliai aštraus nevalgo). kokios vietos pasiteisino ir ne...

Jei atsirastų tokia šeimyna, tai turėčiau daug klausimų smile.gifgalima ir į AŽ smile.gif

Keliavau su dešimtmete autobusais, traukiniais ir tt. Su trim vaikais gali būti pigiau ir patogiau imti taksi daug kur, o ne viešuoju transportu, jei ne penkiese, žinoma. Šiaip didelio skirtumo nėra palyginus su Europa. Tik papildomi visokie tuktukai, motoroleriai taksi.

Maniškė norėjo pie jūros, aš pažintinės kelionės, tai keliavom į Chiang Mai pas tigrus, dramblius ir ilkakakles, Bankoke šventyklas apžiūrėjome ir Krabi maudytis. Buvom dar Patajoje, bet ją iš kart išbraukčiau dėl sekso turizmo ir paprastų pliažų (ne balto smėliuko kaip reklaminėse nuotraukose).

Dėl maisto, tai maniškė nemėgsta aštraus, bet vis ką nors užkasdavo ir nemirė badu

Atsakyti

Dalinuos savo detaliu keliones planu. Visi skrydziai ir viesbuciai rezervuoti - dienu kuo daugiau pamatyti atrodo vis mazai, avianturu bijau, o priedo ir nebus laiko kazkur atvykus klaidziot ir kur miegot ieskot... Iki keliones vos kelios dienos, o klausimu dar daug...

1 diena (atskrendam 2 po pietu) - Bankokas, jei bus jegu ta pati vakara, gal islisim iki kokio skybar’o, jei ne, viesbucio baseine ant stogo pagulinet tik. 

2 Diena - Bankokas ir jo izymybes (karaliu rumai, sventyklos)

3 diena - is Bankoko traukiniu ryte i Ayuttaya, vakariniu traukiniu atgal i Bankgkoka

4 diena- ankstyvas rytinis skrydis i Chiang Rai - plane- Baltoji sventykla, juodasis ir melynasis namai, jei spesim i paskutini traukini (Green bus) kelione i Chiang Mai, jei ne- turiu rezervavus viesbuty Chiang Rai

5 Diena- Ciang Mai ir jo izymybes (Plane per diena aplankyt Doi Ithanon ir Doi Suthep- ar imanoma-nzn, bijau, kad nebutu begimas tik)

5 Diena - Chiang Mai- drambliu prieglauda (puse dienos tura turiu uzsisakius, kuris turetu baigtis apie 13val, tai jei bus laiko ir jegu dar vakare po pati vakari Chiang Mai pasiblaskyt)

5 Diena- Rytinis skrydis i Puketa 

6 Diena- Puketas 

7 Diena- Puketas

8 Diena plane nusigaut i Khao Sok, nakvyne vienam is viesbutuku, ir susirast kas tura padarytu su nakvyne ant ezero viename is namuku

9 Diena - khao sok 

10 Diena Khao sok, vakare kazkokiu budu parsigabent Krabi (Ao Nang)

11-17 dienos- Krabi (gyvensim per du skritingus viesbucius) Detalaus plano kaip ir nera, po apylinkes paplavinet, turus kelis po salas pasiimt, ir daugiau viesbucio papludimy pagulinet...

18 diena- ankstyvas skrydis i Bankoka, pervaziuotvis vieno oro uosto i kita, ir popietinis skrydis namo...

Turiu keleta klausimu.

Kaip mano sumanymas Chiang Rai per diena aplekt tris monumentus (White temple, Black ir Blue Houses) ir kokiu budu patogiausiai pigiausiai ir fainiausiai tai padaryt. Turo imt nenoriu (o tokio ir nerandu) Beveik visi turai veza i auksini trikampi (mano akimis jis nevertas nei laiko nei pinigu) Taksi? Tuk Tuku? Privacia masina imt? Ar koki motoroleri nuomot? i kokias kainas orientuotis? Kadangi tai paciai nakciai esu sumokejus uz viesbucius ir Chiang Rai ir Chiang Mai- ar realu spet grizt ta pati vakara i Chiang Mai (paskutinis autobusas po 6 berods) O gal nesidraskyt ir permiegot Chiang Rai ir tik kita ryta i Chiang Mai ankstyvu autiku lekt?

Doi Suthep ir Doi Ithanon aplankyt per diena realu? Velgi-noreciau savom jegom be turu, bet kaip geriau patogiau ir kad nebutu kosmiskai brangu?

Klausimas del Khao sok. Zinau, kad is Puketo terminal2 vaziuoja tiesiai autobusai, ar kas bandet? Ar nesukt sau galvos ir sakytis privatu transferi (kas 5 kart brangiau) Man labiau patinka mintis su viesu transportu, bet bijau, kad vietoj 3 nepilnu valandu teks kratytis su savo manta visas 5...

Is Khao sok i Krabi autobuso laikus gal turit kas pasidalint? neisguglinau niekur... idomu kada paskutinis autobusas isvaziuoja... Ar kas bandet sita varianta? Ar velgi-geriau nebandyt laimes ir varyt su privaciu transferiu? (Stipriai per kisene kerta sitas variantas)

Dar turiu klausima del islaidu-ar turams, transferiams ir maistui dviems zmonems galima susitalpint i £1000 18 dienu (viesbuciai ir skrydziai visi vidiniai uzsakyti)

Aciu visoms pasidalijusioms savo izvalgom!

Atsakyti

Chiang Rai turėtų būti taksi, bent jau mes ėmėm Chiang Mai tiesiai iš stoties privatų taksi pusdieniui. Saulė leidžiasi apie 6 vakaro, tad laiko nedaug, bet atstumai tarp šventyklų nedideli, tad turėtumėt spėti.

Dėl kitų vietų nepatarsiu, nes nebuvau

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo s2002m: 07 lapkričio 2018 - 16:06
QUOTE(s2002m @ 2018 11 05, 15:10)

 Jūs nėštumo metu turbūt problemų neturėjote, todėl taip ir rašote  rolleyes.gif  Aš pavyzdžiui nenorėčiau dėl kažkokio menkniekio prarasti vaiką. Tailande apsinuodijus nebuvau, bet Mianmare taip. Ten parą pragulėjau karščiuodama ir vemdama, o gal tai net neapsinuodijimas buvo unsure.gif</p>


Jei yra galimybe, del kazkokio menkniekio prarasti vaika, tai nereikia isvis kelaiuti. Uzidaryti namuose ir laukti, kad neduok D. tas menkniekis neateitu per langa.

P.s. Beje nestumas yra ne liga. mirksiukas.gif Kai sita supras jaunos supermamytes, tada bus maziau baimiu, kurios beje persiduoda ir vaikui.

-------------------------------------------------------------------------------------

Mes vistik nusipirkome bilietus i Vietnama. Dabar renkam info ka ten pamatyti. Kur geriausia pailseti prie juros. Bangkoke busime dvi dienas pries skydi namo.
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2018 11 05, 17:23)
ar yra čia keliavusių su 3 nemažais vaikais? paauglėm.

Domina keliavusios su nemažiau 2 vaikais ir būtent ne lėliukais, o mokyklinukais.

Nenoriu gulėt pliaže, bet kaip važinėt po visur? motoroleris jau atkrenta dėl vaikų kiekio.  auto irgi nepavairuosim chaose ir ne ta puse...

kokiu maršrutu keliavot? kaip su maistu vaikai susitaikė (maniškės net minimaliai aštraus nevalgo). kokios vietos pasiteisino ir ne...

Jei atsirastų tokia šeimyna, tai turėčiau daug klausimų smile.gif galima ir į AŽ smile.gif

Vakar gryzom po 3 savaiciu keliones ,su motoroleriais nuvaziuota 1100 jei kas idomu klauskit geriau tel.868636123
Atsakyti

Jei yra galimybe, del kazkokio menkniekio prarasti vaika, tai nereikia isvis kelaiuti. Uzidaryti namuose ir laukti, kad neduok D. tas menkniekis neateitu per langa.

P.s. Beje nestumas yra ne liga. mirksiukas.gifKai sita supras jaunos supermamytes, tada bus maziau baimiu, kurios beje persiduoda ir vaikui.

-------------------------------------------------------------------------------------

Laba neskaniai jusu komentarai susiskaito...

Nemanau, kad tos, kurios keliauja po Tailanda (ar bent jau planuoja), galvoja, kad nestumas liga...

Mes sian nusileidom Pukete... Po Bankoko ir siaures Puketo kainos (nuo taxi iki maisto) sukele lengva soka... Zinojau, kad pietuose bus brangiau, kad kad daugiau nei 3 kart- nesitikejau... (aisku, daug dar neistyrinejau, gal toliau nuo viesbucio, bus geriau)

Siaip gal kazkiek ir pervertinau savo galimybes (buvau daugiau per savaite suplanavus), bet kitos ne nescios tiek nevarineja...

Gatves maisto valgiau (aisku ziurejau ir rinkaus kur ir ka pirkt), bet siaip be didesniu problemu... Kol kas Taju maistu nesu labai suzaveta (apart Roti su bananu ir kiausiniu), bet daug kas turi tokio salzganumo-kelias dienas ir eiles toks pykinimas, skrandis nelabai mano dziaugias... 

Su vaikais velgi- Tailando nesirinkciau, salis didele, ne papludymy ar prie baseino gulet cia vaziuoji, o tas pastovus gyvenimas ant lagaminu ir dusniakas-sekina iki negalejimo... Nelabai po visus objektus daug maciau besibastanciu su vaikais... Didesniu-taip... maziuku ne tiek.

sekmes visoms keliaujancioms...

Atsakyti

Tos nesamoningos kainos nuo skrydžių priklauso. Daugiausia į Bankoką ir Phuketą skraidina, į kitur daug mažiau, todėl masiškai privažiuoja turistų į dvi vietas: Patają ir Phuketą. Patają iš viso aplenkti reikia, nu nebent sekso turistams, ten net balto smėliuko pliažų nėra, bet kainos tai kosminės. Iš ten nuvažiavau į Krabi - ir pigiau, ir gražiau.

Maistu aš kažkaip irgi nebuvau sužavėta, man Europoje tajų restoranuose skaniau buvo. Gal prieskoniai nevisi patinka, nežinau net

Atsakyti
Viskas gerai su tuo Tailandu ir nėščiosiomis bei vaikais. Mažų vaikų nematot turistiniuose objektuose, nes žmonės su jais prie jūros tupi ir tikrai tai ta vieta, kur tupėti prie jūros, valgyti skanų maistą bei vaisius ir atostogauti. Kodėl ne?
Dėl keliavimo nėštimo metu man atrodo rizika yra tik dėl zikos, maliarijos ir dengės. Čia iš rimtesnių ligų, nuo kurių.nėra skiepų ir sirgti besilaukiant tikrai būtų blogai. Aišku, jomis užsikrėsti rizika maža. Dar hepatitas A, bet nuo jo skiepai yra. Visa kita sveiko proto ribose manau galima ir įmanoma.
Atsakyti

Viskas gerai su tuo Tailandu ir nėščiosiomis bei vaikais. Mažų vaikų nematot turistiniuose objektuose, nes žmonės su jais prie jūros tupi ir tikrai tai ta vieta, kur tupėti prie jūros, valgyti skanų maistą bei vaisius ir atostogauti. Kodėl ne?
Dėl keliavimo nėštimo metu man atrodo rizika yra tik dėl zikos, maliarijos ir dengės. Čia iš rimtesnių ligų, nuo kurių.nėra skiepų ir sirgti besilaukiant tikrai būtų blogai. Aišku, jomis užsikrėsti rizika maža. Dar hepatitas A, bet nuo jo skiepai yra. Visa kita sveiko proto ribose manau galima ir įmanoma.

 Maliarijos tik apie Myanmaro, Kambodzos ir Laoso pasienius, daugiau visose kitose regionose nera arba maza tikimybe... Denges irgi moderate risk zona, tai del situ dvieju net nesukau galvos... Bet nuo purskalu uodu turiu 3 rusiu... Purskiaus tik pora kartu, ikandes buvo vienas uodas ir tas pats Chiang Mai... Gydytoja patare visgi pasiskiepyt... Ne viena vakcija nera “live” tai nesciosioms galima, nusprendziau del sito nerizikuot ir pasiskiepyt.

Mums dar 6 dienos like cia... Paskutine stotele- Ao Nangas... Is cia ramiai-tik pora turu po salas planuose...

Didziausia ispudi kol kas paliko Khao Sok. Kad ir nescia, bet dariau viska ka norejau daryt... (ir Kayakinau ir po dziungles trekinau- i olas nebuciau lindus gal, be ten kol kas niekas neileidzia, uzsiteses lietus, priedo paskutine nelaime su moksleiviais olose) Khao Sok visiems patariu - nublanko visi kiti Tailando groziai pries ji. Butinai pasiimkit su nakvyne namuke ant ezero... Prabangos ir komforto nera, bet ta ramybe ir tie vaizdai-uzburiantys... Kelione is Puketo 4val, atgal i Krabi - 5val. Bet buvo verta...

Dabar subjektyviai apie kitas dvi vietas... Isgirtasis Chiang Mai- mums tikriausiai pritruko jam dvieju paru, nes Doi Inthanon nespejom. Doi Suthep -man asmeniskai nulis emociju, nei laiko nei jegu jam neeikvociau... Kalbant apie panorama, daug ispudingesniu maciau net ir paciam savo Ao Nang viesbuty, o sventykla po visu Bankoko ir ypatingai Baltosios sventyklos irgi nieko ypatingo... Aplink minios turistu, man atrodo ryskiai reikalauja tvarkos... Paziurejus ten per tvora- siuksliu ir nudauzytu plyteliu kalnai... Fui... Pasigailejau kad extra dienos Chiang Rai nepasilikom... (kaip miestelis ir apylinkes daug mazesnis ir jaukesnis ir pigesnis) Chiang Mai, gal nelabai geroj vietoj apsistojom, toli iki kazkokio idomesnio vaziuot (naktinio turgaus- pusvalandis taxi)

Dar apie Bankoka- didelis triuksmingas, smirdantis... Pamatyt viena kart gyvenime verta, bet nepamilau sio miesto ir atgal nenoreciau grizt... Per daug ten visko, per karsta, per tvanku... Aisku, kaip visad- pritruko paros, kad aplankyt viska ka norejau, bet - ka pamaciau - uzteko... Ir dziaugiuosi geriau ta extra para saloms pridejus...

Pukete buvom apsistoje Kamala papludimy-nerealus, musu viesbutis - paskutinis, pliaze zmoniu keletas, super vaizdai per viesbucio langa. Labai ispudinga... Nuvarem pusdieniui i Patonga (vien del kitu pasisakymu paziuret ar istikruju ten taip baisu) 

Mums po Kamalos- pobaisis... Iki 12 val pietu-zmoniu pakenciamai... Po 12, vos ne zmonems ant koju reikia lipt... Ir pats tas Bangla Road- slykstus... Kam reikia to surmulio ir zmoniu-tiks, mums - netiko...

Ao Nango dar nespejom apziuret, atvaziavom vakar vakare tik, bet veiksmas prie papludimio vakare vyksta stiprus... Muzika, zmoniu begales, musu viesbutis atokiau, tai ramybes daugiau. Man noris daugiau ramybes asmeniskai, bet Tailande surast galima visko visiems poreikiams... Bandysim visu isgirtaji Railey apziuret dar...

Salis nuostabi-kontrastai, nuo dvokiancio pergrusto Bankoko iki mirties ramumo Khao Soke. 

Viena ko gailiuos, kad negalejau aplankyt Surin arba Similan (greitaeigiu kateriu nesciosioms nepatariama)... Na bet groziu uztenkamai prisiziurejau. Kaip minejau, Tailande atras visi visko savo poreikiams. Vieniems pasirodys brangus ir per daug suturistintas, bet galima atrast vietu ir dar mazai turistu prikistu... Kelione nebuvo pigi (dar nesibaige, o mes jau gerokai virsijom savo limita) Bet velgi-kiekvienam pagal poreikius. Viesbuciams ir nakvynems nelabai taupem (iki £100 leidom sau nakciai) Truputi nuvertinau islaidas transportui. Daug kelimosi is viena vieta, daug taxi, autobuso kelioniu, pora kartu samlsumui patenkint pabandem Tuk Tukus... Viesas transportas nera brangus, bet perprast turistui-nera labai lengvas (Puketo butent) Bankoke naudojomes Skytrainu ir MRT-pigiau nei kad taxi, bet iki lankomu objektu vien jais nenusigausi-reikia arba upes autobusu arba paprastu arba Taxi davaziuot. Karstis ir nuovargis daro savo, metro-lengva - su kondicionieriais, su autobusais-aciu ne, kai mazai laiko apziuret viska-bandydavom taxi pasigaut...

Bankoke ir Siaurej (Chiang Mai ir Chiang Rai) naudojau Grab-nepalyginamai pigiau negu ju gatvej stabdomi taxi) Del sito labai supykus buvau-is 7 stabdytu taxi - meteri ijungt atsisake visi. Nuleidau rankas ir toliau naudojaus Grab’u. Pukete taxi kainos-kosmines (tris kartus didesnes negu Chiang Mai ta pati vaziuota atstuma) Norint nuotykiu bandykit ju vietini transporta (melynieji songthaew vazineja tarp papludymiu o roziniai po miesta ir kainos juokingos) 

Dar de Phi Phi, Maya Bay kol kas uzdarytas, kelemes i Phi Pho Don tik pusdieniui, aisku kol nematem Khao Sok-visos salos praplaukiant atrode stulbinanciai... Bet ne taip stulbinanciai kaip Khao Sok’as. Siaip Phi Phi Don papludimiai grazus-mes varem su turu, tai nuveze snorkelint i toki pustusti-tikrai grazu ir ispudinga... Dabar galvoju, gal reikejo pora naktu su nakvyne ten pasilikt... 

Ar Tailanda rekomenduociau kitiems - 100%, ar grizciau atgal-tikriausiai ne- vien todel, kad pasauly tiek daug neaplankytu vietu dar like...

Atsakyti