Septynioliktasis Taro arkanas
žvaigždė (The Star) Waito kaladėje, rodos, negali kelti negatyvių jausmų. Paveikslėlis kupinas romantikos, svajingumo ir tyrumo. Nuoga moteris, pasitelkusi ąsočius, semia vandenį, virš jos galvos spindi nuostabus dangaus kūnas. Atrodo, kortos simbolika vienareikšmiškai mums siunčią gražią žinutę. Vis dėlto norint geriau pažinti šį arkaną (kaip ir visus kitus) verta atidžiau patyrinėti archetipus ir žinoti kontekstą.
Svarbiausi šio arkano motyvai, žinoma, yra žvaigždė ir vanduo. Vandens motyvas dominuoja daugelyje kaladžių, tačiau, pirmiausiai, ši korta yra siejama su Krikščionybe, jos istoriniu bei kultūriniu kontekstu. Betliejaus žvaigždė krikščionybėje buvo pranašiškas, naujieną skelbiantis ženklas trims rytų karaliams: Kasparui, Baltazarui ir Merkeliui. Būtent sužibusi žvaigždė skelbė apie atpirkėjo gimimą ir paskatino tris karalius (kitose kalbose jie vadinami ne tik karaliais, bet ir magais, žyniais, išminčiais ir pan.) keliauti pagarbinti Dievo sūnaus, su savimi pasiėmus tris dovanas: mirą, auksą ir smilkalus. Taigi, ar jau supratote apie kokias dvi, iš daugeliom reikšmes mums kalba šis arkanas? Jei ne, pamąstykite dar kartą. Analizuokime toliau... Vandens motyvas, kaip ir minėjau, taip pat vaidiną svarbų vaidmenį bendrame arkano vaizde. Šiuo atveju vėl turime jį sieti su krikščionybe. Krikščionybėje vanduo, pirma, simbolizuoja gyvybę. Kaip žinome, netgi krikšto metu žmogus pilamas vandeniu, taip liudijant amžinąjį gyvenimą ir gyvybės pulsavimą. Apaštalas Jonas yra sakęs: "Kas gers vandenį, kurį aš duosiu, tas nebetrokš per amžius, ir vanduo, kurį jam duosiu, tapse jame versme vandens, trykštančio į amžinąjį gyvenimą". Taigi, arkanas mums kalba apie dar vieną reikšmę: pulsavimą, gyvastį, neužrūdijimą, dievišką dovaną. Paskutinį junginį iš karto galime sieti su numerologine kortos prasme: 17 arkanas, skaičiai analizuojami juos sudėjus, 1+7=8. Aštunetukas - begalybės ženklas, kuris būtent ir įkūnija dieviškumą, tobulai įvaldytą procesą. Panašų motyvą randame ir saikingumo arkane, ši sąsaja žvaigždei priduoda vidinės ramybės, pasitenkinimo. Apie dievišką harmoniją mums kalba kortos kontekste esantis skaičius trys. Trys karaliai, trys jų dovanos (siejant su Krikščionybe - šventoji trejybė) Numerologijoje - tai labai stiprus skaičius, kalbantis apie tai "kai nieko netrūksta", pamaloninimą, dovanas.
Taigi, žvaigždės arkanas labiausiai siejamas su geromis naujienomis, materealiomis ir dvasinėmis dovanomis, laiku ir vietoje užgimusia idėja, kai norisi pasakyti "Eureka!", o kur dar netikėti, malonūs netikėtumai, nauji horizontai. Juk šį arkaną valdo vandenis, įsitaisęs Urano būste, taigi kelionės čia neatsiejamos. Žvaigždė idealiai paliudija ir savo simbolinį šūkį: "Ad astra!" - "Į žvaigždes!". Klausiančiajam siūlo praplėsti plačiai akis ir pasisemti įkvėpimo, džiaugtis savo žvaigždės valanda, krentant žvaigždei sugalvoti norą, per kančias pasiekti žvaigždes ir nenusiminti, jei kas ne taip - juk žvaigždė suteikia viltį!
Žinoma, šis arkanas turi ir savo tamsiąją pusę, nors (mano asmenine nuomone), žvaigždė net būdama apversta nėra tokia tamsi, kokie sugeba būti kiti arkanai. Atvirkštinėje pozicijoje ji gali kalbėti apie neadekvatų savęs pervertinimą (auksinė spalva yra siejama su blaivia pasąmonės būsena, na tai suprantam, kokią būseną gauname, kai kortikė apsiverčia

), rožinius akinius, kai idealizuojamas idealizavimo nevertas princas, negebėjimas numatyti kelių ėjimų į priekį, racionalumo ir logikos stoka (ypač darbiniuose klausimuose). Atkreipkite dėmesį, kad tie patys astrologiniai aspektai kaip žvaigždę valdo ir kvailį, tad neigiamą reikšmę galime sieti su juo.
Il joue avec mon coeur
Il triche avec ma vie
Il dit des mots menteurs...