Įkraunama...
Įkraunama...

Histeroskopija

QUOTE (Daiva_B. @ 2004 08 23, 11:17)

Bet pirmiausia dabar lauksiu, kol atsistatysiu ir eisiu histeroskopuotis...Mano mama turėjo miomą, gal ir pas mane kur nors kas nors slepiasi...


As siaip teiravausi turedama omeny ne endometrioze, o polipa arba mioma.

Butinai reikalinga histeroskopija su endometro biopsija.

Ir del sventos ramybes - kariotipo tyrimai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 11:03
QUOTE (Slyvute @ 2004 08 23, 11:30)
O histeroskopija kenksminga? Na turiu omeny, kad tarkim po laparoskopijos gali susidaryti saaugos, atsirasti endometrioze, o po diagnostines histeroskopijos?

Ne, histeroskopija yra nekenksminga. Teoriskai galima infekcija uznesti is maksties i gimda. O tas nera labai nepavojinga. Taip, kad man atrodo, kad pries tai turi buti iradyta, kad maksty - svaru. Endometriozes rizikos mano galva - jokios. Saaugu tikrai neatsiras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 11:02
QUOTE (Slyvute @ 2004 08 23, 11:34)
Kolibriuke, o jei pas mane kartais atsiranda trumpam tokiu labai geltonu isskyru (nors tepinelis geras) ir labai stipriai rudai teplioja (laparoskopijos metu endometrozes galima sakyti nerado), ir menesines labai silpnos tik 2 dienas, tai galima itarti kazkokiu anomaliju gimdoje?

Menesines trunkancios 2 dienas yra gimdos gleivines prasto augimo pozymis. Man atrodo ta augima lemia estrogenai. Taigi, reiktu tirtis hormonus. Cia jau greiciausiai jie kalti. Mano galva, jau jeigu menesines trunka dvi dienas, tai turetu pilti kaip is kibiro.
Ar verta ieskoti anomaliju gimdoje? Manau, kad anomalija hormonuose.

Del rudu isskyru - jos gali buti ne tik del endometriozes, bet ir del uzdegimo ir del hormoninio disbalanso. Ziurint kada jos atsiradna, ar visada panasiu ciklo metu. Ir dar....turejau as cia toki atveji. Vienai pazistamai tepa rudai pries menesines ir baisus skausmas menesiniu metu. Kaip is akies lupta endometrioze. Padare laparoskopija vokietijoje. Ir shysh.....endometrioze paneigta. g.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 11:07
QUOTE (Liucile @ 2004 08 23, 11:38)

Kolibriuke, o laparoskopijos metu gimdos ertmes nemato? Tai kaip tada nustato endometrioze

Histeroskopijos mato gimdos ertme is vidaus, o laparoskopijos metu - igimda is isores. Nepamirskit - gimdos endomterioze ne vienintele endometriozes rusis. Jinai laaabai dazna ir labai pavojinga kiausintakiuose ir kiausidese. Gali buti ir slapimo takuose ir teisiojoj zarnoj, ir Duglaso ertmej ir gimdos kaklely.
.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 11:09
QUOTE (Kolibriukė @ 2004 08 23, 11:08)
Menesines trunkancios 2 dienas yra gimdos gleivines prasto augimo pozymis. Man atrodo ta augima lemia estrogenai. Taigi, reiktu tirtis hormonus. Cia jau greiciausiai jie kalti. Mano galva, jau jeigu menesines trunka dvi dienas, tai turetu pilti kaip is kibiro.
Ar verta ieskoti anomaliju gimdoje? Manau, kad anomalija hormonuose.

Del rudu isskyru - jos gali buti ne tik del endometriozes, bet ir del uzdegimo ir del hormoninio disbalanso. Ziurint kada jos atsiradna, ar visada panasiu ciklo metu. Ir dar....turejau as cia toki atveji. Vienai pazistamai tepa rudai pries menesines ir baisus skausmas menesiniu metu. Kaip is akies lupta endometrioze. Padare laparoskopija vokietijoje. Ir shysh.....endometrioze paneigta. g.gif g.gif

Na gimdos gleivine pries ovuliacija budavo 8-9 mm - lyg ir normos ribose. Hormonu tyrimai daryti - visi normose, folikulai auga, ovuliacija vyksta, geltonkunis susiformuoja.
Del uzdegimu - nebezinau kur ju ieskoti - gimdos kaklelio paselis nieko nerodo, vizualiai irgi nieko nesimato, laparoskopijos metu irgi jokiu uzdegimu nemate (buvo rasti tik 2 mazi endometriozes zidiniai ant slapimo pusles pilvapleves - prideginti).
Vienu zodziu nezinau, kur man ieskoti atsakymu i klausimus. Ar verta is naujo tirtis hormonus? O rudos isskyros atsiranda visada tuo paciu metu pries ir po menesiniu (menesines reguliarios). Tai sakau gal ir man vertetu ta histeroskopija darytis?
Atsakyti
QUOTE (Slyvute @ 2004 08 23, 12:29)
Tai sakau gal ir man vertetu ta histeroskopija darytis?


Pasitark su gydytoja. Butinai uzakcentuok tas rudas isskyras. Nezinau, ka tau patarti. Teoriskai - galetum ta procedura pasidaryti, bet praktiskai? Nezinau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 11:33
Labai Aciu Kolibriuke uz atsakymus.
Geriausia tai butu pasidaryt ir ta ir ta, kad viska issiaiskinti, nes man nesiseka surasti nepastojimo priezasciu, visi daryti tyrimai geri g.gif .
Daivute, noriu paklausti, ar tau dare laparoskopija?
Dabar man buvo pirmoji stimuliacija serofenu, be inseminacijos. Tai turbut dar reiktu bandyti kelias stimuliacijas su inseminacijom, ir tuomet jau ryztis laparoskopijai arba histeroskopijai, kazkuriai is ju g.gif . Va apie tokius planus galvoju
Atsakyti
QUOTE (Liucile @ 2004 08 23, 12:59)

Dabar man buvo pirmoji stimuliacija serofenu, be inseminacijos. Tai turbut dar reiktu bandyti kelias stimuliacijas su inseminacijom, ir tuomet jau ryztis laparoskopijai arba histeroskopijai, kazkuriai is ju g.gif . Va apie tokius planus galvoju

Rekomenduociau darytis laparoskopija, nes daugiau ir vertingesnes info duoda.
Histeroskopija pasidaryt visada spesi, o gal ir nereiks.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 23 rugpjūčio 2004 - 12:32
Slyvutei ir Kolibriukei (pakomentuokit)
Man prieš mmm jokių rudų išskyrų nėra tik po mmm maždaug 3-4-5-6, o kartais 7 dieną teplioja rudai. MMM žiauriai negausios, visada skausmingos, sergu su higieniniais įklotais, nebelaiko nervai. Sakiau gydytojoms, tai dabar Meškauskienė liepė 3 mėn gerti kontraceptikus (tipo pamigdyti endometriozę) Man 2kart daryta laparoskopija, abu kartus rasta endometriozė (ant sakrauterinių raiščių, prie gimdos pradžios apačioje ir dar kažkur žodžiu nemažai, paskutinįkart pernai pridegino per laparoskopiją. Tačiau gleivinė neveši, nors hormonai visada norma. Estrogenų neskiria. Nežinau, kodėl.

Kolibriukei, kokį hormonų tyrimą reikia padaryti, kad nustatytum, kodėl neveši gleivinė.

Atsakyti

Vilte, reiketu pasidaryti estradiolio kieki kraujuje. Nes jis atspindi visus estrogenus, nuo kuriu ir priklauso gimdos gleivines augimas - proliferacija.

Dabar svarstau, kodel neskiria estrogenu.... g.gif
Gal ir kvailai pasakysiu, gal ir susimausiu, bet kiek atsimenu, o atmintis skyleta, nes egzas senu seniausiai laikytas, estrogenai gali suaktyvinti endometrioze. Gal ir nusisneku blink.gif

Tai, kad dabar teplioja ir nervus gadina, tai gali but, kad kazkur jinai yra ta bjaurastis dar neisdeginta. O mano knygutes teigia ir atmintis zaunyja, kad endometriozei primigdyti reikia bent 6 menesiu tam tikru KT. Ne visi tinka smartass.gif
Atsakyti
Na, va padare man ta histeroskopija, tai dabar galiu pasidalinti patirtim su tom kam idomu.
Ligoninej praleidau 2 dienas (tiek pat ir darbe nebuvau).Pati procedura truko neilgai apie 15-20min. Man pasalino polipa ir paeme gleivines gabaleli tyrimams, nes gleivine buvo hiperplazuota (sake pasiaiskins kame reikalas). Siaip endometriozes gimdoj nemate, daugiau kaip ir nieko. Tik vat klausimas ko ta gleivine taip vesa? blink.gif Su nerimu dabar lauksiu atsakymo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE (aistukas @ 2004 08 26, 08:50)
Na, va padare man ta histeroskopija, tai dabar galiu pasidalinti patirtim su tom kam idomu.
Ligoninej praleidau 2 dienas (tiek pat ir darbe nebuvau).Pati procedura truko neilgai apie 15-20min. Man pasalino polipa ir paeme gleivines gabaleli tyrimams, nes gleivine buvo hiperplazuota (sake pasiaiskins kame reikalas). Siaip endometriozes gimdoj nemate, daugiau kaip ir nieko. Tik vat klausimas ko ta gleivine taip vesa? blink.gif Su nerimu dabar lauksiu atsakymo unsure.gif

Sveikute, Aistukai,

gerai, kad viskas pavyko, gerai, kad pašalino tą polipą. Dabar sumažėjo kliūčių pastojimui clap.gif clap.gif clap.gif

Gleivinė hiperplazuoja dėl estrogenų pertekliaus. Kadangi pas tave ciklas trumpas, tai spėju, kad ovuliacija išvis nevyksta. Būtina bent vieną ciklą stebėti folikumo augimą ir žiūrėti ar vyksta ovuliacija. Jei ovuliacija nevyksta, tai ir estreogenų sintezė toliau rusena, progesterono nesusidaro. Visos sąlygos hiperplazijai. Ir tas polipas yra hiperplazijos pasekmė. Gleivinė veša veša, susidaro jos iškyšuliukas ir jei tas iškyšuliukas "susiorganizuoja" sau atskirą mitybą, jis nenukrenta mėnesinių metu.


Na, o aš dar palauksiu su histeroskopijom. Žiūrėsiu, ką pasakys gydytojas. Jei polipas tikrai laikysis kelis ciklus, tada jau ryšiuos histeroskopijai.


Atsakyti