Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir sukulentai

[quote=Tina*,2016 04 29, 14:57]
Na va, pagaliau atradau "namus" biggrin.gif doh.gif

evora, tuo paciu noriu pasitikslinti - haworthia ir gasteria augalai nelabai megsta saulekaita, ar ne? Saviskes pavirtusias negriukem ir negriukais padejau, kur maziau spinduliu tenka.

Stovi šios gražuolės pas mane labai skirtingose vietose ir rezultatas irgi skirtingas. Ant saulėtos palangės vienos parausta, kitos kokios buvo, tokios ir yra.
Namuose metras nuo pietinės palangės-rezultatas toks pat.
Ant rytinės palangės-paraudimų nėra, bet ten tik kelios tamsiai žalios.

Padariau išvadą, kad vienos ypač aktyviai reaguoja į pavasarinius spindulius-raustelna, o kitoms- nulis dėmesio. Tokias jautresnes ir patraukiu toliau nuo lango, jei netingiu. Vėliau tas šviesus raustelėjimas praeina ir gali degintis ant pietinės palangės. Jautresnės mažylės, nei jau subrendusios.
Yra haworthijų, kurios būdamos saulėje išlaiko nuolatinį juodai-raudoną vaizdą, o tamsiuoju laikotarpiu vėl pažaliuoja. Čia kaip Aeonium arboreum ,,Nigrum".
Tokia pas mane Haworthia Globosiflora-klonas.
Tad reikia stebėti ir jų vietas keisti pagal išryškėjusias prigimtines savybes.
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2016 04 29, 12:46)
Mano Kalėdinis medis arba elnio ragai, tyso, tyso visą žiemą, man nuotaiką gadino. O pasirodo be reikalo ant jo pykau-jis žydėti ruošėsi ir tyso, nes stiebą su žiedynu augino. Dar ir pagyrimo nusipelnė.

Man ši kalanchoja taip patiko, kai buvo panaši į eglutę. Dabar nupjovus viršūnę, tikrai pradės krūmoti ir sugadins visą tobulybę. Bus ne eglė, o krūmas.


Turiu parsivežus tokią iš parodos. Net nepagalvojau, kad gali taip gražiai žydėti wub.gif thumbup.gif
Aš kaip tik norėjau, kad šakotųsi, tai nugnybau viršūnę doh.gif O ji viršuje išleido tik vieną šaką ir toliau stiebiasi į viršų lyg niekur nieko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rimmuse @ 2016 04 29, 20:41)
Turiu parsivežus tokią iš parodos. Net nepagalvojau, kad gali taip gražiai žydėti  wub.gif  thumbup.gif
Aš kaip tik norėjau, kad šakotųsi, tai nugnybau viršūnę  doh.gif O ji viršuje išleido tik vieną šaką ir toliau stiebiasi į viršų lyg niekur nieko  mirksiukas.gif


Tai gal irgi žydės. g.gif
Dar yra ir geltonai žydinčių. Šitą ,,Ermitaže " mažulikę nusipirkau. Visai nieko, kai gražus krūmas.
Aš tikriausiai pjausiu gerokai žemiau. Tada, manau, didesnė tikimybė, kad išaugins kelis stiebus.

user posted image]My Webpage[/URL]

user posted image]My Webpage[/URL]
Atsakyti
evora teisi, pomidorai su paprikom dominuoja, nors jau jau tuoj dings iš balkono smile.gif
kol neperskaičiau apie kalėdų medį, žadėjau sakyti, kad žiedai kaip kalankės. O ten kalankė ir yra blush2.gif Man žiauriai gražūs tuščiaviduriai kalankių žiedai. Dabar vis pilnavidures veža. Kai turėjau senesnių veislių, tai noriau žydėdavo ir gausiau.
evora, kai kirpsit tą kalankę, galima ir žiedstiebio gabaliųką šaknydint? ax.gif Man tiktų toks. Prisitempiau kaip ubagėlė iš gerų žmonių, kuriems nebereikia aloe margalapį (bordo , kur šiemet užvešti buvo), paleistuvę ir karolinę žilę. Dar mažai lotuliukas.gif Dar kalankių pilnavidurių daigiukų (tokių neturėjau). vėl apsikroviau.
Mano fenestrarija ar fritija (neskiriu) šiemet ermitaže pirkta žieduką krauna.
Atsakyti
QUOTE(vija zemaite @ 2016 04 29, 22:21)
evora teisi, pomidorai su paprikom dominuoja, nors jau jau tuoj dings iš balkono smile.gif
kol neperskaičiau apie kalėdų medį, žadėjau sakyti, kad žiedai kaip kalankės. O ten kalankė ir yra  blush2.gif Man žiauriai gražūs tuščiaviduriai kalankių žiedai. Dabar vis pilnavidures veža. Kai turėjau senesnių veislių, tai noriau žydėdavo ir gausiau.
evora, kai kirpsit tą kalankę, galima ir žiedstiebio gabaliųką šaknydint?  ax.gif Man tiktų toks. Prisitempiau kaip ubagėlė iš gerų žmonių, kuriems nebereikia aloe margalapį (bordo , kur šiemet užvešti buvo), paleistuvę ir karolinę žilę. Dar mažai  lotuliukas.gif Dar kalankių pilnavidurių daigiukų (tokių neturėjau). vėl apsikroviau.
Mano fenestrarija ar fritija (neskiriu) šiemet ermitaže pirkta žieduką krauna.


Vis didini ūkį-šaunuolė 4u.gif
Kalankių su labai gražiais pilnaviduriais žiedais privežta MAXimoje-užsiprašyk mamyčių dienai lotuliukas.gif
Nupjausiu, kai šilčiau bus ir perduosiu parnešti. Pati ir įsišaknydinsi.

Kažkaip visai netikėtai 4 veislių kalanchojos atsirado pas mane g.gif Net pati nustebau, kad tiek turiu, nes specialiai jų neieškojau. Bet nustebusi pasidomėjau jų įvairove ir užsimaniau štai tokių marmurinių

user posted image]My Webpage[/URL]

user posted image]My Webpage[/URL]

Kalanchoe 'Pink Butterflies'

user posted image]My Webpage[/URL]

Ir tokią įdomybę

user posted image]My Webpage[/URL]

Dar Kalanchoe tubiflora

user posted image]My Webpage[/URL]
user posted image]My Webpage[/URL]

Gal pasiseks kur įsigyti. Siųstis nenoriu, nes nelabai tikėtina nesulamdytas sveikas gauti.
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2016 04 29, 23:08)
Bet nustebusi pasidomėjau jų įvairove ir užsimaniau štai tokių marmurinių



ta pirmoji tai kalanchoe rhombopilosa, auginu trečius metus, bet šoninių ūglių kažkodėl visai neleidžia. O marmorata ir aš labai norėčiau. Kalanchoe humilis tai esu mačiusi parduotuvėse, atveža. Tubiflorą migmig turėjo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2016 04 30, 00:08)
Gal pasiseks kur įsigyti. Siųstis nenoriu, nes nelabai tikėtina nesulamdytas sveikas gauti.

kaip tik norejau rasyt, kad visai netinkamas augalas siustis. Kiek teko ispakuot ir skirstyt gautus augalus, tai butent sie atvaziuodavo su pabirusiais lapeliais. Aisku tada galima turet vietoj vienos simta, bet anoks cia dziaugsmas smile.gif
Atsakyti
Prickly, jei tos gražuolės kokį lapuką turėsit, tai mane visai domintų blush2.gif

Šiandien maksės bazėj mačiau padėklą su visokiom avortijom, gal ir alijošiais (ne visada skiriu) ir tarp jų buvo viena nemaža gasterija. Kaina lyg apie 2,50 €. O tarp mažų kaktusiukų buvo 2 Faucaria.
Bet jau kiek žmonių!!! Lauko prekyboj didžiausios eilės blink.gif
Va TOKIŲ (ar labai panašių) pora buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dota: 30 balandžio 2016 - 13:16
Mane alijosiu, havortiju ir gasteriju liga uzkrete evora. Buvo momentas, kai is kolekcijos siuos augalus isdalinau, o dabar vel kaupiu. Tokiu formu ir spalvu yra, nerealu wub.gif Ir aisku kaudeksai, tik juos dar mokaus augint.
Atsakyti
Šiandien Senukuose paėmiau tokį augalą.
Kažkaip įsivaizduoju, kad tai Crassula turėtų būti.
Gal kas tiksliau pasakytute?
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Jurkinas @ 2016 04 30, 16:13)
Šiandien Senukuose paėmiau tokį augalą.
Kažkaip įsivaizduoju, kad tai Crassula turėtų būti.
Gal kas tiksliau pasakytute?


Tikrai crassula-Crassula perforata Thunb. Nežinau ar tas thunb ką reiškia, nes dažnai rašo ir be jo.

Atsakyti
QUOTE(dota @ 2016 04 30, 13:11)
Prickly, jei tos gražuolės kokį lapuką turėsit, tai mane visai domintų  blush2.gif



Gerai smile.gif , tik pažiūrėsiu kaip jai po žiemos seksis augti - viskas pas mane per žiemą smarkiai apdžiuvo.

Šiandien iš Florissimos pasidovanojau sau beveik tokią pat http://cactuseleganc...a-variegata.jpg
Atsakyti