QUOTE(Gaudvilė @ 2016 06 30, 10:25)
Kaip suprast ilgai įsisavinamas? Kas ten jį dirvoj įsisavina, na tuščioj dirvoj. Kažkas kaupia? Tuščioj dirvoj?
Dirva kaupia augalams reikalingas medžiagas. Dirvą netgi galima ištirti ir sužinoti, kiek joje yra augalams prieinamo fosforo, kalio, magnio. Pagal tai vertinama, kiek dirva yra nualints.
Azotas yra iš tų, kurį į dirvą įdėjus jis praktiškai iš karto prieinamas augalams. Bet jis greit ir išsiplauna iš dirvos. O fosforo, deja, taip greit dirvožemyje neatstatysi. Ir jeigu dirvoje trūksta fosforo ir tai jau matosi ant augalų, besaikis fosforo trąšų bėrimas šiam sezonui nieko neduos, tik bereikalingos išlaidos ir dirvos perkrovimas kitiems sezonams vienu elementu.
Mane tręšimas vadinamomis vienanarėmis ar dvinarėmis trąšomis taip "iš akies" stebina. Mačiau kaip tėvas savo laukų schemose rašydavosi, kada tirta, kiek ir ko berta, kas auginta. Yra ten ką veikti su tuo tręšimu, kad gauti gerus derlius.
Užtai aš savo miniatiūriniam darže raganauju su raugais. Nes sveikoje dilgėlėje ar pienėje jau yra viskas, ko reikia augalui ir mili, ir mikro dozėmis. O nenualintoje dirvoje visada bus šioks toks rezervas laikiniems svyravimams padengti. Jei mesčiau raganauti, rinkčiausi kompleksines trąšas. Nes ant aro daržo tikrai neužsiimčiau tiek gilintis į visus tręšimo niuansus kaip 50 ar 100 ha ūkyje.
Look beyond what you see