Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorų lysvės žydi

QUOTE(Gaudvilė @ 2016 07 01, 00:28)
Ujei, ne apie tai kalba  doh.gif  biggrin.gif Kalba apie ilgą įsisavinimą. Tai koks ryšis tarp pomidoro įsisavinimo ir dėl to neva ilgo įsisavinimo įterpimas į dirvą iš rudens. Nugi nėra kam rudenį ilgai įsisavint, jei tie vargšai pomidorai tik pavasarį sodinami. Jau nežinau kaip logikos nebuvimą parodyt  biggrin.gif


Nerašė gi, kad tą rudenį subertą superfosfatą per žiemą įsisavina pomidoras. Per žiemą superfosfatą "įsisavina", tiksliau perdirba ir sukaupia, dirvožemis, didžiąją dalį fosforo paversdamas vadinamu "judriuoju fosforu", kurį jau gali įsisavinti pavasarį pasodintas pomidoras. Įdedu, kas buvo rašyta.

QUOTE(Paladė @ 2016 06 30, 09:10)
jis labai ilgai įsisavinamas, kai rudenį paberi, ar bent anksti pavasarį, tai kaip tik pomidorams dirvoje jo atsiranda


Man skaitant, kaip pilamos trąšos, kartais susidaro toks vaizdas, kad moterys pildamos trąšas į žemę įsivazduoja, kad jas pomidorui į veną leidžia - veikimo tikisi vos ne momentiškai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pagyvenus: 01 liepos 2016 - 09:51
QUOTE(Dusia37 @ 2016 07 01, 01:03)
Kovo mėnesį sniegas šiltnamyje, balandį sėju salotas . Vargšams ( ar ponams ) pomidorams žemė paruošiama rudenį pas mane. Bet kaip kam patogiau .

Tikrai taip, kaip kam patogiau. Pas mane mėšlas gaminamas vietoj, ty pačioj dirvoj ir rudenį nieko įterpt nereikia. Tuo pačiu ir nešauna galvon iš rudens į dirvą dar trąšas įterpt. Rudenį, išrovus pomidorus, šilnamis nuplaunamas, pavasarį, labai anksti, pasėjamos garstyčios - visas paruošimas.

QUOTE(pagyvenus @ 2016 07 01, 10:49)

Tiesą pasakius, niekad nebėriau jokio superfosfato, nei rudenį, nei pavasarį. Užtenka kiek žiemą sniego prinešus ant viršaus pelenų būna išbarstyta ( kukliai mano akimis žiūrint) ir sodinant į duobes ilgai veikiančių trąšų įberiama. Trąšų sudėty yra fosforo, kuriam kažkodėl visai nereikia ilgai įsisavint ir laisvam plaukiot kol pomidorai pagaus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kaunomanas @ 2016 06 30, 22:07)
Nuspirkau turgui pomidoro si daiga pavasari. Dabar nezinau kokia cia rusis gali buti. Gal kas atpazintu?

Neaukstas, i sonus toks augantis, laibas ir pomidoriukai mazi.

[img]

Man panašus į Tombling Tom.. Red arba Yellow - nuspręsit kuris, kai spalvą pamatysit biggrin.gif 4u.gif Jie tokie yra į šonus bevirstantys, daugiakamieniai, "svyrantys".

------
Nu skaitau tą jūs aršią diskusiją ir stebiuosi. Ir mokausi, žinoma.
Skaitau, kad superfosfatą rudenį siūlot terpti, kad nepasisavina pomidorai greitai, kad dabar negalima.. nu pasidalinsiu vienu pastebėjimu, kad gal nėra taip paprasta ir vienareikšmiška su tom trąšom. KAžkiek gal pasisavina, tą mikrodozę, kurios jam reikia.
O pastebėjimas iš gyvenimo.. Buvo keli pomidorai čia kitoj žemėj (molyje, šiek tiek gerintame prieš sodinant, activit trąšų, dilgėlių ir pan. organikos duota, bet šiaip žemė man nepažįstama, sakyčiau nelabai gera, prieš daug metų buvo dirbama).. tai vat ten augo keli pomidorai net mėlyni feličitavi,bordavai pajuodę, aiškiai nepatenkinti gyvenimu. Užkliuvo kažkur akis skaitant, kad toks mėlynumas rodo fosforo trūkumą. Ir pabėriau superfosfato po gal šaukštelį gelbėdama. Sunku patikėti, bet pomidorų daigai grįžo į spalvą po poros dienų bigsmile.gif Ir tikrai nesivaideno man tas mėlynumas. Bet fotografuoti patingėjau.. žodžiu, turbūt būna visaip.

O šiaip aš su trąšom tik pradedu pažindintis.

Ačiū, kad dalinatės 4u.gif . Tik nesibarkit labai ir iečių nelaužykit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tyli upė @ 2016 07 01, 11:37)
Tik nesibarkit labai ir iečių nelaužykit  4u.gif

eilinė diskusija, nereikia gąsdintis biggrin.gif

Jei tikrai trūksta fosforo ir dirvožemis priesmėlio, geriausia būtų naudoti kaulų miltus. Tikrai efektyvus ir greitai veikiantis wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 07 01, 12:39)
eilinė diskusija, nereikia gąsdintis  biggrin.gif

Jei tikrai trūksta fosforo ir dirvožemis priesmėlio, geriausia būtų naudoti kaulų miltus. Tikrai efektyvus ir greitai veikiantis wink.gif

smile.gif Ačiū.

Aš dar nežinau, ko man ten trūksta, mes tik pradedam šioj naujoj žemėj..
Bet vazdai prieš kelias savites buvo tokie "su iššūkiu": stovi pastėrę nubalę blėdnos išsigandę braškės ir žemuogės (pyliau dilgėlių raugais) ir pamėlę-feličitavi pomidorai doh.gif biggrin.gif

Mh, man rods pas mus priemolis labiau, nes giliau tai molis, o paviršiuj juodesnė, sunkesnė žemė..

----
Ai, o sodiniai laukinaii sušalėliai atsigavo. Gavo lietaus ir susitvarkė, apsilapojo. Nieko jiems ten lyg netrūksta. Tas labiausiai sušalęs lyg irgi atsigavo. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(tyli upė @ 2016 07 01, 11:50)
Bet vazdai prieš kelias savites buvo tokie "su iššūkiu": stovi pastėrę nubalę blėdnos išsigandę braškės ir žemuogės (pyliau dilgėlių raugais) ir pamėlę-feličitavi pomidorai doh.gif  biggrin.gif 

foto reiktų ir bent pavadinimo, auginusios merginos atsakys, gal daliai pomidorų įprasta spalva ir nereikia pergyvent wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 07 01, 11:20)
Tiesą pasakius, niekad nebėriau jokio superfosfato, nei rudenį, nei pavasarį. Užtenka kiek žiemą sniego prinešus ant viršaus pelenų būna išbarstyta ( kukliai mano akimis žiūrint) ir sodinant į duobes ilgai veikiančių trąšų įberiama. Trąšų sudėty yra fosforo, kuriam kažkodėl visai nereikia ilgai įsisavint ir laisvam plaukiot kol pomidorai pagaus biggrin.gif

Tiesą pasakius, aš irgi superfosfato nenaudoju lotuliukas.gif
O ilgo veikimo kompleksinės yra thumbup.gif Jei tik gebėjimų neužteks ekoraganavimui, pereisiu ant ilgo veikimo kompleksinių.
Ale vis tiek galvosiu, kad mano pomikai "valgo" pernykštį fosforą tongue.gif

QUOTE(tyli upė @ 2016 07 01, 11:37)
Nu skaitau tą jūs aršią diskusiją ir stebiuosi. Ir mokausi, žinoma.
Skaitau, kad superfosfatą rudenį siūlot terpti, kad nepasisavina pomidorai greitai, kad dabar negalima.. nu pasidalinsiu vienu pastebėjimu, kad gal nėra taip paprasta ir vienareikšmiška su tom trąšom. KAžkiek gal pasisavina, tą mikrodozę, kurios jam reikia.


Tai yra ko stebėtis - dvi nenaudojančios zuperio ginčijasi, kada jį geriau pilti lotuliukas.gif

O dėl augaliukų, smagu, kad atsigavo. Pati gavau gryną molynę prieš 15 metų niekad tokio tipo dirvos nemačiusi doh.gif Kai pradėjau auginti ypač topiškai atrodydavo bordavi serenčiai. Draugė kartą paprašė "parinkti tų bordinių sėklų" lotuliukas.gif Susigyvenau ir jau kokie septyni metai net ir daržą turiu, ir auga jame kažkas. Bet jei dabar reikėtų pradėti, užvežinėčiau kultūrinį sluoksnį, o ne bandyčiau jį sukurti gryname molyje doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sypt @ 2016 06 21, 14:18)
Labai dziaugiausi, kad turiu Eros veisle, ale teks musiau nusivilti, nes pomidorai dar nedideli, bet matosi, kad jie bus ne pailgi, bet apvalus unsure.gif  Detskij sladkij vienas pomidoriukas jau rausta, bus ant vieno danties, nes vaisiai nedidukai. Lauke pomidoru  kerai nedideli, bet jau augaloti nerealiai, nuo siltnaminiu skiriasi kaip diena ir naktis.Tik tiek, kad lauke jie nera dar auksti, nes seti balandzio d.


analogiska biggrin.gif Bet as nepasakyciau, kad labai nusivyliau. Pas mane jie tokie briaunuoti, i garbanotuma, kaip mini armonikos. Dar vaisiai mazi, nespelioju kokie bus, bet jei bus dideli, tai pomidoras fainuolis, negali pykti wub.gif
user posted image
QUOTE(Venta9 @ 2016 06 29, 19:38)
Labas, pomidorienes,
pridejot cia pritrenkianciu vaizdu, tad likau kaip ir su nepilnavertiskumo kompleksu, nes sejau panasiai kaip ir dauguma kovo 15, sodinau irgi nepervelai grazius daigus o pomidoru pati neizlibinu ir per akinius, lygtai zydet zydejo, bet pomidoriuku tik ant  zemuju, bet ir tie nesiruosia nokt.
O dar blogiau, kad paskutiniai karsciai nudegino kai kuriems virsunes iki nudziuvimo ir labiausiai neatsparus tam karsciui Delfine o pazastu nera pasalintos ir tik po 2 kekes ziedu ir mazu pomidoreliu.


lyginant su pernai metu derlium, symet ir pas mane maziau tu pomidoru. Vienu metu jau galvojau, kad is vis neturesiu, bet dabar situacija kiek pasikeite. Labai daug tokiu, kur nuzydi, pats ziedas nukrenta, o pomidoriukai viduj neauga. Keli dabar tik pradejo augti, laaabai pomazu, nuo geguzes pradzios, neaisku, kas is ju dar bus, kiti taip ir liko su tom uzuomazgom. Anksciau buvo viskas aisku, zieda numete su visu koteliu ir mat ji velniai, symet kitokia situacija, ziedus mete, bet nemasiskai, masiskai va tokios uzuomazgos pupso
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zikas1970: 01 liepos 2016 - 14:15
Sveikos 4u.gif
Niekur Vilniuje nerandu kalcio salietros, Shetelig buvo kazkokio kalcio,ne salietros, bet 20 kg. Gal man kokiu kiausiniu lukstu sutrint, uzmerkt ir palaistyt? SOS ! ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zikas1970 @ 2016 07 01, 13:51)

lyginant su pernai metu derlium, symet ir pas mane maziau tu pomidoru. Vienu metu jau galvojau, kad is vis neturesiu, bet dabar situacija kiek pasikeite. Labai daug tokiu, kur nuzydi, pats ziedas nukrenta, o pomidoriukai viduj neauga. Keli dabar tik pradejo augti, laaabai pomazu, nuo geguzes pradzios, neaisku, kas is ju dar bus, kiti taip ir liko su tom uzuomazgom. Anksciau buvo viskas aisku, zieda numete su visu koteliu ir mat ji velniai, symet kitokia situacija, ziedus mete, bet nemasiskai, masiskai va tokios uzuomazgos pupso

pas mane lygiai taip pat,kaip jus parasete.pernai gyriausi ankstyvais,derliumi,siemet to nenusimato.gaila
Atsakyti
QUOTE(Baltupyte @ 2016 07 01, 15:22)
Sveikos 4u.gif
Niekur Vilniuje nerandu kalcio salietros, Shetelig buvo kazkokio kalcio,ne salietros, bet 20 kg. Gal man kokiu kiausiniu lukstu sutrint, uzmerkt ir palaistyt? SOS !  ax.gif

As pernai vietoj kalcio trasu (nes skubiai reikejo gelbet ) istirpinau savo kalcio tabletes nesunaudotas ir palaisciau tuos , kuriems reikejo, tikrai padejo biggrin.gif Bet juk ne visi jas naudoja g.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltupyte @ 2016 07 01, 15:22)
Sveikos 4u.gif
Niekur Vilniuje nerandu kalcio salietros, Shetelig buvo kazkokio kalcio,ne salietros, bet 20 kg. Gal man kokiu kiausiniu lukstu sutrint, uzmerkt ir palaistyt? SOS !  ax.gif

Žalioje stotelėje pirkau, tik ne Vilniuje.
Atsakyti