Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 95 laida

kažkaip morališkai sunkiai man Zuleicha skaitosi. Slegianti knyga. Per daug pažįstama viskas iš savos (ir tautos, ir šeimos) istorijos..

Ania? O man ji tokia įtraukianti, nepaisant viso jos skaudumo.. Nes iš esmės, tai ji labai optimistiška Man pasirodė  :rolleyes: 

Šiaip, ji man vien geriausių šiemet

Atsakyti
Na, matau, niekas nedega noru kurti naujas temas.
Tai... Visos knygos gali degti ir uždegti
Atsakyti
QUOTE(Erendira @ 2016 11 23, 16:08)
Ania? O man ji tokia įtraukianti, nepaisant viso jos skaudumo.. Nes iš esmės, tai ji labai optimistiška Man pasirodė  rolleyes.gif Šiaip, ji man vien geriausių šiemet


na, aš dar tik iki ištrėmimo priskaičiau, tai dar turiu gražaus skaitymo smile.gif
Atsakyti
Kadangi su knygomis sunkokai pasigirsiu štai kuo biggrin.gif

Darbas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brūkšniukas: 24 lapkričio 2016 - 10:07
Na kai detektyvai neidomus, as vel knisausi savo istoriniuose detektyvuose apie smuikus, meistru seimas.
Istorijos trupinelis apie garsiausia ir ilgiausiai isdirbusia styginiu instrumentu meistru dinastija Neapolyje Gagliano. Dinastija issilaike 200 metu.
Pradininkas Alessandro Gagliani mokesi Cremonoje pas N. Amati ir A. Stradivariju, parkeliaves namo i Italija, Neapoli, isteige styginiu instrumentu gaminimo (sakyciau kurimo geriau tiktu) mokykla. A. Gagliano buvo markizo sunus, kuris del dvikovos turejo palikti Neapoli, ir buvo issiustas mokytis i Cremona.
Vienas is jo instrumentu buvo pagamintas paciam Arcangelo Corelli.
Jo vyriausias sunus Nicolo Gagliano zinomas, kaip zymiausias seimos meistras ir mokyklos atstovas (dirbo 1730-1780) gamino smuikus. Jo instrumentus daznai kopijavo, imitavo, o kartaos net painiodavo su A. Stradivarijaus.
Kadangi Alessandro sunu turejo du, o anuku daug (Nicolo susilauke net 4 sunu), apie likusius nelabai radau info, bet neseniai uztikau parduodama Alessandro proanukio Raffaele smuika (manau, kad greiciausiai kopija arba tik skambi etikete). Raffaele gyveno 1790-1857. Raffaelel dirbo duetu sus savo broliu Antonio. Tuo metu neapolyje ir siaip Italijoje buvo gausu styginiu meistru, negana to is Vokietijos keliavo daugyvbe vietiniu meistru smuiku ir kt. instrumentu, taigi konkurencija buvo didele. Randami sio dueto smuikai, kurie estetiskai neisbaigti, tai nedarytas purflingas (juostele palei pakrasti, kur iterpiamas kitas medis, jog uzgavus kampa, neskiltu visa deka), jis tiesiog budavo nupiesiamas, neisdailinti stygu kuoliukai, bet ju smuiku gaminimo technika, zinios, ismatavimai leido gaminti, gal ne vuper grazius, bet labai gero skambesio instrumentus. Gaila, kad rinkos galimybes neleido jiems pagaminti galbut geriausiu instrumentu, kuriuos ju gebejimai ir talentas butu leide.
Grazu kaip apraso jo gamintu smuiku ypatybes. Kad stygu kuoliukai buvo taip istatyti, kad lengviau butu suderinti vidurines stygas. NUgarine deka, kuri dazniausiai yra is dvieju klijuotu klevo ploksciu, jie gamino is vientisos (sunkiau rasti medi, kurio storis tiktu isdrozti vientisai detalei).


Papildyta:
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 11 24, 11:00)
Kadangi su knygomis sunkokai pasigirsiu štai kuo biggrin.gif

Darbas

Geriausia apcioje fraze : sokiu nebus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 11 24, 11:25)


Geriausia apcioje fraze : sokiu nebus biggrin.gif


taip. prašys, maldaus, verks - nebus ir taškas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 11 24, 10:00)
Kadangi su knygomis sunkokai pasigirsiu štai kuo biggrin.gif

Darbas


nežinau, po kuria pavarde tu slepiesi, bet smagu, kad ten esi smile.gif Būčiau Kaune, mielai ateičiau smile.gif
Atsakyti
Manau, kad pavarde su bruksniuku mirksiukas.gif
Atsakyti
Ten dviese su brukšniukais. Aš - aranžuotės autorė.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 11 24, 14:20)
Ten dviese su brukšniukais. Aš - aranžuotės autorė.


taip ir maniau, kad šitas brūkšniukas turi būt smile.gif
oi, kaip arti tu prie muzikos, pasirodo bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 11 23, 14:58)
Helianta, o aš nepamiršau, kad žadėjai man duoti paskaityti biggrin.gif

aš irgi nepamiršau, atidėta ta knyga tau mirksiukas.gif
Tik kažkaip reikia perduoti...
Atsakyti
Pabaigiau antra dali Grisu serijos, bet nervams nuraminti pasiemiau Buchnerio laureata E. Kestneri " Mazule ir Antonas". Atgaiva biggrin.gif
Atsakyti