Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogos

QUOTE(kin @ 2018 01 11, 19:03)
kad man atrodo, jog tik pajamu ir sveikatos, o ligos motinystes - ne.

Bet vistiek tai yra draudziamosios pajamos is kuriu skaiciuoja motinystes ismokas.

"Draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos, taip pat priskaičiuotos ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos, ligos dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų valstybinio socialinio draudimo pašalpos bei nedarbo valstybinio socialinio draudimo išmokos."
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2018 01 11, 23:36)
Bet vistiek tai yra draudziamosios pajamos is kuriu skaiciuoja motinystes ismokas.

"Draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos, taip pat priskaičiuotos ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos, ligos dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų valstybinio socialinio draudimo pašalpos bei nedarbo valstybinio socialinio draudimo išmokos."

Aciu, dabar man jau viskas galvoje i lentyneles susideliojo 4u.gif
Atsakyti
Ar užtenka bent vienos dienos iš pirmo vaiko vpa, jei noriu gauti pirmo vaiko išmokas?
Pirmo vaiko vpa baigėsi 2017.12.23, iki to kelis mėn jau dirbau. Iki kada vėliausiai reikia išeiti antro vaiko vpa, kad gaučiau tas pačias išmokas? Sodroj parašyta dalis, bet ar dalis mėnuo, ar du, o gal užtenka ir savaitės ar dienos.
Ačiū
Atsakyti
QUOTE(Flow_ @ 2018 02 21, 22:18)
Ar užtenka bent vienos dienos iš pirmo vaiko vpa, jei noriu gauti pirmo vaiko išmokas?
Pirmo vaiko vpa baigėsi 2017.12.23, iki to kelis mėn jau dirbau. Iki kada vėliausiai reikia išeiti antro vaiko vpa, kad gaučiau tas pačias išmokas? Sodroj parašyta dalis, bet ar dalis mėnuo, ar du, o gal užtenka ir savaitės ar dienos.
Ačiū

Dar klausimas ar turi įeiti į antro vaiko nga pirmo vaiko vpa, ar ir į vpa apskaičiavimą? Nes vpa dar už 4 mėnėsių skaičiuojasi nuo nga. Jei vpa turi patekti, tai, kaip suprantu, turėčiau jau vėliausiai spalį išeiti į nga? Per tiek ir pastoti sunkiai įmanoma biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Flow_ @ 2018 02 21, 22:18)
Ar užtenka bent vienos dienos iš pirmo vaiko vpa, jei noriu gauti pirmo vaiko išmokas?
Pirmo vaiko vpa baigėsi 2017.12.23, iki to kelis mėn jau dirbau. Iki kada vėliausiai reikia išeiti antro vaiko vpa, kad gaučiau tas pačias išmokas? Sodroj parašyta dalis, bet ar dalis mėnuo, ar du, o gal užtenka ir savaitės ar dienos.
Ačiū

Uztenka ir papuolusi diena. Svarbiausia, kad tiek einant i NGA, tiek einant i VPA papultu tas laikas.
Atsakyti
Laba diena, mielos mamos. Gal kuri gales pakomentuoti tokiu nestandartiniu klausimu: esu NGA, greit jau būsiu VPA. Gaunu pašalpa iš Sodroa. Bet dabar iškilo tokia situacija.... pardaviau automobilį, kuris buvo pirktas 2012 metais. Pagal VMI tai jau pajamų mokesčio mokėti nereikia, nes gautos pajamos jau priskiriamos neapmokestinamoms pajamoms, kadangi praėjo 6 metai. Dabar ruošiuosi pirkti kitą automobilį už gautus pinigus. Ir štai man kilo tokia mintis: kaip dabar tai traktuos Sodra??? Ar kartais nepakliuvau, kad jie dabar tai skaičiuos kaip pajamas ir atims pašalpą??? Kaip bus jei pirksiu auto už mažesnę sumą nei tą už kurią pardaviau savo??? Labai dėkoju jei kas galėtų atsakyti skubiai.
Atsakyti
QUOTE(lexm@ @ 2018 03 10, 13:25)
Laba diena, mielos mamos. Gal kuri gales pakomentuoti tokiu nestandartiniu klausimu: esu NGA, greit jau būsiu VPA. Gaunu pašalpa iš Sodroa. Bet dabar iškilo tokia situacija.... pardaviau automobilį, kuris buvo pirktas 2012 metais. Pagal VMI tai jau pajamų mokesčio mokėti nereikia, nes gautos pajamos jau priskiriamos neapmokestinamoms pajamoms, kadangi praėjo 6 metai. Dabar ruošiuosi pirkti kitą automobilį už gautus pinigus. Ir štai man kilo tokia mintis: kaip dabar tai traktuos Sodra??? Ar kartais nepakliuvau, kad jie dabar tai skaičiuos kaip pajamas ir atims pašalpą??? Kaip bus jei pirksiu auto už mažesnę sumą nei tą už kurią pardaviau savo??? Labai dėkoju jei kas galėtų atsakyti skubiai.

Neskaiciuos kaip pajamas.
Atsakyti

AČIŪ  :4u:​ 

Atsakyti
Sveiki,

noriu steigti socialinio verslo įmonę. Planuoju steigti MB (Mažąją bendriją).

Jei aš šiuo metu esu pirmi metai VPA (vaiko priežiūros atostogose dirbant pagal darbo sutartį) ir įsteigiu MB bei esu jos vadovė pagal civilinę paslaugų sutartį.

Kaip suprantu, pirmais metais negaliu gauti jokių užmokesčių ir pajamų už darbą (įskaitant ir užmokestį pagal civilinę paslaugų sutartį?), nes kitokiu atveju nukentės mano VPA išmoka?

Taigi ar dirbant pagal civilinę paslaugų sutartį ir negaunant atlyginimo iki kol vaikui sukaks 1 metai, nenukentės mano VPA išmoka?

Būčiau labai dėkinga už atsakymą 4u.gif
Atsakyti

Sveikos :4u: turiu klausimėlių. ar gali dirbanti pensininkė močiutė perimti antrų metų VPA?ir kiek mokesčių tada nuskaičiuoja nuo VPA,nes kaip suprantu NPD pašalpai nebetaiko :unsure:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo azuolaite: 28 gegužės 2018 - 16:16
QUOTE(azuolaite @ 2018 05 28, 17:15)
<p>Sveikos 4u.gif turiu klausimėlių. ar gali dirbanti pensininkė močiutė perimti antrų metų VPA?ir kiek mokesčių tada nuskaičiuoja nuo VPA,nes kaip suprantu NPD pašalpai nebetaiko unsure.gif</p>

Pasitikrinkit dar sodroj, bet atrodo pensininkai negali, nors ir dirbantys, be to, jus abudu su vyru turit dirbti.
Atsakyti

Sveiki,siuo metu esu VPA.Liepos 5d.vaikui sueis 2m.Darbovieteje esu parasius prasyma del VPA iki vaikui sueis 3m.Kai vaikui sueis 2m,noreciau iseiti is darbo ir registruotis darbo birzoje.Kada man reiketu kreiptis i darbdavi ir parasyti prasyma atleisti is darbo?Aciu uz atsakyma.

Atsakyti