Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogos

QUOTE(JOLANCIUK @ 2018 07 12, 10:10)
Tada neprasitesia, nes prasitesia tik bunant komplikuotam gimdymui, CP.

Dėkui
Atsakyti

Sveikos! Pirmas nėštumas, vaikas neplanuotas, jau 22 savaitės ir t.t. Gelbėkit!  :D 

Situacija tokia, dirbu pagal individualios veiklos pažymą. Darbas kūrybinis, ala įkeli dizainą į internetą ir lauki kol kažkas nupirks kopiją, pajamos pasyvios. Dabar skaitau įstatymus, tai kaip supratau jei man paskaičiuos tarkim 500 eurų mėnesinę išmoką, o man tą mėnesį prikapsės dar 500 Eu tai aš nieko negausiu?

Kaip elgtis jei vyras eina tėvystės atostogų? Nuo kada jis gali išeiti? Sakyt ginekologei, kad man nereiks dekretinių? Gimus vaikui paskaičiuos tėvystės išmoką ir vaiko pinigus, ar galima pretenduoti ir į vienkartinę išmoką nėščiai moteriai ar kažką panašaus? Čia į sodrą su tokiais klausimais turbūt reikia eiti?  :4u: Niekur nerandu info dėl tėvystės atostogų

Atsakyti
QUOTE(☼Saulenė @ 2018 07 31, 15:45)
<p>Sveikos! Pirmas nėštumas, vaikas neplanuotas, jau 22 savaitės ir t.t. Gelbėkit!  biggrin.gif </p><p>Situacija tokia, dirbu pagal individualios veiklos pažymą. Darbas kūrybinis, ala įkeli dizainą į internetą ir lauki kol kažkas nupirks kopiją, pajamos pasyvios. Dabar skaitau įstatymus, tai kaip supratau jei man paskaičiuos tarkim 500 eurų mėnesinę išmoką, o man tą mėnesį prikapsės dar 500 Eu tai aš nieko negausiu<span>?</span></p><p>Kaip elgtis jei vyras eina tėvystės atostogų? Nuo kada jis gali išeiti? Sakyt ginekologei, kad man nereiks dekretinių? Gimus vaikui paskaičiuos tėvystės išmoką ir vaiko pinigus, ar galima pretenduoti ir į vienkartinę išmoką nėščiai moteriai ar kažką panašaus? Čia į sodrą su tokiais klausimais turbūt reikia eiti?  4u.gif Niekur nerandu info dėl tėvystės atostogų</p>

Visu pirma, ar turit 12 men stazo per paskutinius 24 menesius?
Visu antra, vyras I tevystes atostogas gali eiti arba nuo vaiko gimimo dienos arba iki kol vaikui sueis 3 menesiai (jeigu ne komplikuotas gimdymas bus ar negims dvynukai/trinukai), 30 k/d priklauso.
Visu trecia, jeigu stazo neturesit, tai galit dirbti kaip dirbusi su IV, vyras eis I tevystes atostogas, o paskui gali eiti I vaiko prieziuros atostogas arba neiti, cia kaip sugalvosit.
Visu ketvirta, I NGA jus isleidzia gydytoja, jeigu stazo neturit, galesit gauti vienkartine nesciai 76 eur, jeigu stazo turesit, tai IV nevykdot, kai busit isleista I NGA.
Atsakyti

Stažą turiu, bet negaliu nutraukti IV, nes kas mėnesį iš veiklos gaunu pasyvias pajamas už kurias reikia mokėt mokesčius. Tai vat ir mąstau, kadangi pirmais metais negaliu turėti jokių darbinių pajamų, pasyvias pajamas aš vistiek gausiu (pagal jas ir išmoką skaičiuotų), tai gaunasi

pasyvios pajamos = motinystės išmoka, aš visiškai nieko negaunu ir geriau išleisti atostogų vyrą? 

Kada pranešti vyro darbdaviui? standartinės 2 savaitės? Ar vaiko prieziuros atostogų metu jis galėtų mokytis pagal dieninę studijų programą?

Už NGA turbūt nieko negausiu....?

Dėkui! ir atsiprašau už kvailus klausimus 

Atsakyti

Sveikos mamos, susiklostė nevykusi situacija. Esu motinystės atostogose į darbą turiu išeiti jau rugpjūčio pabaigoje ( t.y. likus 2 savsitėm iki rugsėjo), o vaikus į darželį priima nuo rugsėjo, tas dvi savaites neturiu kur palikti savo mažylį 😯. Deja šiuo atveju seneliams palikti nėra jokių galimybių. Ką galėtumėte patarti, kaip elgėtės jūs jei buvo tokia situacija. Tiesa, sukaupusi atostogų neturiu, išnaudojau prieš dekretą 😢

Atsakyti
QUOTE(Aivute @ 2018 08 06, 15:37)
<p>Sveikos mamos, susiklostė nevykusi situacija. Esu motinystės atostogose į darbą turiu išeiti jau rugpjūčio pabaigoje ( t.y. likus 2 savsitėm iki rugsėjo), o vaikus į darželį priima nuo rugsėjo, tas dvi savaites neturiu kur palikti savo mažylį 😯. Deja šiuo atveju seneliams palikti nėra jokių galimybių. Ką galėtumėte patarti, kaip elgėtės jūs jei buvo tokia situacija. Tiesa, sukaupusi atostogų neturiu, išnaudojau prieš dekretą 😢</p>

Kiek vaikui bus? 2 ar 3 metai? Jeigu 2 metai tai galit pratesti VPA, jeigu 3 metai, tai NGA metu kaupesi atostogos irgi, tai turit kazkur 8 dienas sukauptu atostogu, o paskui galima gal nedarbinguma paimti.
Atsakyti

Ačiū jums didelis už komentarą. Vaikui sukaks 2 metukai.Kaip supratau atostogos pirmus du metus nesikaupia, jei ne taip supratau pataisykit, prašau. Nes jei bent tas 8 dienas turėčiau atostogų jau labai man būtų gerai 😊

Atsakyti

JOLANCIUK, 06 Rug 2018 - 18:02, parašė: Kiek vaikui bus? 2 ar 3 metai? Jeigu 2 metai tai galit pratesti VPA, jeigu 3 metai, tai NGA metu kaupesi atostogos irgi, tai turit kazkur 8 dienas sukauptu atostogu, o paskui galima gal nedarbinguma paimti.
Ačiū jums didelis už komentarą. Vaikui sukaks 2 metukai.Kaip supratau atostogos pirmus du metus nesikaupia, jei ne taip supratau pataisykit, prašau. Nes jei bent tas 8 dienas turėčiau atostogų jau labai man būtų gerai 😊
Atsakyti
QUOTE(Aivute @ 2018 08 06, 22:53)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="JOLANCIUK" data-cid="72171576" data-time="1533567742">JOLANCIUK, 06 Rug 2018 - 18:02, parašė: Kiek vaikui bus? 2 ar 3 metai? Jeigu 2 metai tai galit pratesti VPA, jeigu 3 metai, tai NGA metu kaupesi atostogos irgi, tai turit kazkur 8 dienas sukauptu atostogu, o paskui galima gal nedarbinguma paimti.</blockquote> Ačiū jums didelis už komentarą. Vaikui sukaks 2 metukai.Kaip supratau atostogos pirmus du metus nesikaupia, jei ne taip supratau pataisykit, prašau. Nes jei bent tas 8 dienas turėčiau atostogų jau labai man būtų gerai 😊

Bunant VPA, nesikaupia, bet NGA metu kaupesi.
Atsakyti

JOLANCIUK, 07 Rug 2018 - 12:50, parašė: Bunant VPA, nesikaupia, bet NGA metu kaupesi.
Supratau, dėkui.
Atsakyti

🙌

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katiniena: 17 rugpjūčio 2018 - 08:03
sveiki,

ar kol buvau nėštumo ir gimdymo atostogose (dekrete) kaupėsi atostogų dienos? Jei taip, gal galit nurodyt įstatymą, kuriuo galėčiau argumentuot savo buhalterei?
Atsakyti