Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogos

Mergaitės, atkreipiu dėmesį, kad dėl Seimo balsavimo, jog lubos NGA metu negali būti taikomos, gali džiaugtis tik tos mamytės, kurios NGA išeis po 2017 m. sausio 2 d. Deja, bet iki tos datos atostogų išeinančioms mamytėms pašalpa bus skaičiuojama pagal esamą tvarką, t.y. taikant lubas verysad.gif .

Anksčiau forume dalinausi informacija apie savo bylą, kurios pagrindu Konstitucinis teismas ir priėmė šį nutarimą, sąlygojusį šiuos teisės aktų pakeitimus:

QUOTE(linan @ 2016 03 16, 15:12)
Paskaičiusi forumą, matau, kad yra mamyčių, kurios pasiklydo visuose motinystės pašalpų labirintuose. Tad žiniai parašau, galbūt kažkam bus įdomu:

Konstitucinis teismas 2016-03-15 d. nutarimu mano byloje, dėl man paskaičiuotos sumažintos motinystės pašalpos, priėmė palankų sprendimą ir pripažino, kad „lubų“ nustatymas, nėštumo ir gimdymo atostogų metu, mokant motinystės pašalpą, prieštarauja Konstitucijai smile.gif. Netveriu džiaugsmu tiek dėl savęs, tiek dėl kitų Lietuvos mamyčių  4u.gif Yra vienas niuansas, kad nutarimas įsigalios 2017-01-02 d., vadinasi tos mamytės, kurioms iki to laiko, bus pritaikytos „lubos“ apskaičiuojant motinystės pašalpą ir bus paskaičiuota mažesnė nei jos vidutinis darbo užmokestis pašalpa, neturėtų būti abejingos savo teisių pažeidimui. Deja, bet nesiėmus reikiamų veiksmų, jos ateityje negalės pretenduoti į pašalpos, atitinkančios jos darbo užmokesčio vidurkį, kompensavimą sad.gif. Visą „kelią“, sprendžiant šitą klausimą praėjau pati, todėl jeigu kam aktualu, rašykite man į AŽ, nes temos neturiu galimybės nuolat sekti.


Kol kas teismo sprendimo neturiu, bet po šio Konstitucinio teismo išaiškinimo, teismas pakartotinai kreipėsi į Sodrą, kad ši pateiktų atsiliepimą dėl pasikeitusios situacijos. Taigi, pati Sodra prašo stabdyti bylą iki kol įsiteisės šis KT nutarimas 4u.gif
Atsakyti
O kaip del cia aprasomu vaiko pinigu nuo 2017 sausio ..as visai jau pasimeciau beskaitydama visus ketinimus ir neketinimus ir nepritarimus ir pan .. vaiko pinigai ir kt


Kaip suprantu ketinama teikti sia peticija Prezidentei ( nerandu jokiu datu ar cia dar galiojanti )

peticija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uzsiemusi: 05 liepos 2016 - 10:07
Sveikos smile.gif Norėjau paklausti gal kuri žinot, jei aš į NGA išeinu mėnesiu vėliau nei man priklausytų, tai už kiek dienų man skaičiuos tą pašalpą? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(^^liutuke @ 2016 07 05, 13:53)
Sveikos smile.gif Norėjau paklausti gal kuri žinot, jei aš į NGA išeinu mėnesiu vėliau nei man priklausytų, tai už kiek dienų man skaičiuos tą pašalpą?  4u.gif

Viskas tas pats, uz 126 dienas gausit, tik kad jeigu veliau eisit i NGA, tai veliau ir eisit i VPA. Tiesiog svarbiausiai spet iseit i dekreta nepagimdzius.
Atsakyti
Sveikos mamytes, drauge laukiasi.Sodroje neranda atsakymu. Gal jus kuri susidurete. Ji buvo vaiko auginimo atostogose iki 3m. Kelis menesius poto grizo i darba ir greit i dekreta. Skaiciuojant dekreto ismoka dar ieina pora menesiu is tu, kur ji buvo su pirmu vaiku vpa iki 3m.bet antram vaikuciui skaiciuojant vpa jau nebeieina is pirmo vaiko vpa. Tai dekreto pinigelius gales rinktis pagal tuos menesius kaip su pirmuoju, o kaip del vpa pinigeliu? Aciu
Atsakyti
Laba diena 4u.gif
Ar galite parašyti, už kuriuos mėnesius skaičiuos NGA, jei į NGA išeinu 2016-10-07, bet kadangi turiu dar sukaupusi atostogų, tai iš darbo išeisiu maždaug nuo 2016-09-09.
Iš anksto dėkoju 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Salamandra* @ 2016 07 07, 10:45)
Laba diena  4u.gif
Ar galite parašyti, už kuriuos mėnesius skaičiuos NGA, jei į NGA išeinu 2016-10-07, bet kadangi turiu dar sukaupusi atostogų, tai iš darbo išeisiu maždaug nuo 2016-09-09.
Iš anksto dėkoju  4u.gif  4u.gif  4u.gif

2015-09-01 - 2016-08-31
Atsakyti
QUOTE(dok2266 @ 2016 07 07, 18:48)
2015-09-01 - 2016-08-31

Pataisysiu, jeigu eis i NGA nuo rugsejo, tai skaiciuos is 2015.08.01-2016.07.31
Atsakyti
QUOTE(linan @ 2016 06 30, 23:44)
Mergaitės, atkreipiu dėmesį, kad dėl Seimo balsavimo, jog lubos NGA metu negali būti taikomos, gali džiaugtis tik tos mamytės, kurios NGA išeis po 2017 m. sausio 2 d. Deja, bet iki tos datos atostogų išeinančioms mamytėms pašalpa bus skaičiuojama pagal esamą tvarką, t.y. taikant lubas  verysad.gif .

Anksčiau forume dalinausi informacija apie savo bylą, kurios pagrindu Konstitucinis teismas ir priėmė šį nutarimą, sąlygojusį šiuos teisės aktų pakeitimus:
Kol kas teismo sprendimo neturiu, bet po šio Konstitucinio teismo išaiškinimo, teismas pakartotinai kreipėsi į Sodrą, kad ši pateiktų atsiliepimą dėl pasikeitusios situacijos. Taigi, pati Sodra prašo stabdyti bylą iki kol įsiteisės šis KT nutarimas  4u.gif


Apsidziaugiau is karto perskaicius si nutarima, bet atidziau isiskaicius supratau, kad tai yra lubu panaikinimas tik del NGA, o uz vaiko prieziuros atostogas ir toliau reikes valstybei dovanoti nemazus pinigus verysad.gif

Man i NGA priklaustytu iseiti gruodzio 15, kazin jeigu gerai jausiuos imanoma gydytojos paprasyti, kad pavelintu pora savaiciu isejima? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irreelle @ 2016 07 14, 07:59)
Apsidziaugiau is karto perskaicius si nutarima, bet atidziau isiskaicius supratau, kad tai yra lubu panaikinimas tik del NGA, o uz vaiko prieziuros atostogas ir toliau reikes valstybei dovanoti nemazus pinigus  verysad.gif

Man i NGA priklaustytu iseiti gruodzio 15, kazin jeigu gerai jausiuos imanoma gydytojos paprasyti, kad pavelintu pora savaiciu isejima?  g.gif

I NGA galit eiti nuo 30 sav ir veliau, jeigu gerai jausites galit dirbti kiek norit, tik svarbiausia spet iseiti i NGA nepagimdzius.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2016 07 14, 11:40)
I NGA galit eiti nuo 30 sav ir veliau, jeigu gerai jausites galit dirbti kiek norit, tik svarbiausia spet iseiti i NGA nepagimdzius.



Dėkui, jau pati pasigūglinau 4u.gif Matyt taip ir reikės daryti, jeigu bus viskas gerai.
Atsakyti
QUOTE(Irreelle @ 2016 07 14, 06:59)
Apsidziaugiau is karto perskaicius si nutarima, bet atidziau isiskaicius supratau, kad tai yra lubu panaikinimas tik del NGA, o uz vaiko prieziuros atostogas ir toliau reikes valstybei dovanoti nemazus pinigus  verysad.gif

Man i NGA priklaustytu iseiti gruodzio 15, kazin jeigu gerai jausiuos imanoma gydytojos paprasyti, kad pavelintu pora savaiciu isejima?  g.gif


dėl vaiko priežiūros atostogų jau buvo KT nutarimas ir teismas čia laikėsi nuostatos, kad prie šeimos gerovės vaiko priežiūros atostogų met, valstybė prisideda pagal savo išgales, mat šeima laisva pasirinkti kaip augins savo vaikelį: vienas iš tėvų, seneliai, auklė ir t.t. Daug kas painiojo NGA ir VPA. Nepatikėsit, bet man pačiai ir teisme reikėjo teismui aiškinti ir įrodinėti, kad tie argumentai, kuriuos Konstitucinis teismas išsakė dėl vaiko priežiūros atostogų, netinka neštumo ir gimdymo atostogoms biggrin.gif
Atsakyti