QUOTE(Pink Pepper @ 2016 06 15, 23:05)
Kaltas tas, kas suprasdamas realią situaciją, siūlo tokias šventes paskelbti nedarbo dienom.
Šlangu apsimeta Kupčinskas
Supaprastinta.
1) Taip, jei išties apsimeta šlangu. Aš šito (nuoširdžiai ar ne siūlo) nežinau, nors ir turiu abejonių. Tada kaltas prieš savo sąžinę.
2) Bet tai vienintelis "taip". Nes ten kur išreikšta pilnamečio ir sveiko proto asmens pozicija, yra atsakingas visų pirma pats ją išreiškęs žmogus. Tarkim pagal mero rinkimų daliai likusiai mažuma gali atrodyti, kad nemaža dalis rinkosi absoliučiai nebrandžiai, o dalis apskritai yra politiniai analfabetai. Bet yra skaičiukai ir yra rezultatas - balsus atidavusių brandos niekas nesveria, niekas nesveria ar dėl to jais galima vadovautis. Išrinktasis tampa viso miesto (o ne tik išrinkusių) meru ir taškas, rezultatams tai įtakos neturi. Net jei akivaizdžiai buvo tokių, kurie sako, kad pvz. Kaune balsavo "by tik ne Kupčinskas". Gali nebent "šiaip" pasikalbėti, parašinėti ir viskas. Suaugęs žmogus išreiškia savo poziciją. Turi teisę ir yra įgalus tą daryti. Kodėl tokią - visų pirma jau ne kažkieno vėliau ja besivadovaujančio, o paties asmens atsakomybė. Nuo čia ir reikėtų pradėt. Nuo savęs. Nes surašyme tikrai galima rinktis savo poziciją, t.y. ne am esate priskirtas, o kam save priskiriate. Ką komentaruose ir matėme. O jei galvojame vienaip, o surašome kitaip, tai patys už tai ir esame atsakingi. Nors negali saky, kad ne smagiau, kai kaltesnis už tavo paties pasirinkimus yra kažkas kitas.
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 06 16, 07:20)
Lietuviams apskritai krikščionybė buvo priversta, pastumdama į šalį autentišką, vietos tikėjimą - pagonybę.
Tik nereikia. Buvo tai buvo, bet jau daugybę metų turime teisę rinktis. Niekas manęs nevertė savo vaikus krikštyti, niekas už tai negrūmojo ir su peiliu už nugaros nestovėjo. Kaip ir mano seneliams ar tėvams niekas neliepė savo vaikų sovietmečiu krikštyti.
Aišku visi labai mėgsta tą neatmenamų proprotėvių išlieto kraujo argumentą ir nostalgiją pagonybei, kuri daugeliui mėgėjų nė nerūpi, bet nuoseklumo dėlei vertėtų pastebėti, kad to argumento tiesiog nebėra. Niekas mūsuose kalavijais nebemojuoja, kad taptum krkščionis. O sovietmečiu apskritai - tą daryti buvo pavojinga ir "neteisinga".
QUOTE(Ašaka @ 2016 06 16, 02:56)
Lygiai taip pat išeiginė diena padaryta per Visus Šventus, nors nuo pagonybės laikų mirusieji buvo pagerbiami per Vėlines, ir net mano močiutė, šiaip jau buvusi giliai religinga, į kapus važiuodavo tik per Vėlines, ir mes, ją pagerbdami, prie jos kapo važiuojam būtent tą dieną.
Pagal Bažnyčios kalendorių Vėlinės taip pat yra Lapkričio 2 d., bet ne Bažnyčia laisvas dienas skirstė. Kiek pamenu sovietmečiu kaip tik ir buvom išmokinti į kapus lapkričio 1 eit... Einu ir aš, ne visada Lapkričio 2 gali pasiekt tuos svarbausius kapelius. Bet poterėlį sukalbėt niekas ir esant toliau Lapkričio 2 niekas nekliudo. Kas, mano kukliu supratimu, yra svarbiau nei pastovėjimas prie kapo konkrečią dieną.
O dėl kalendoriaus ir dienų "pasisavinimo", tai visi čia gyvenam vienam laike. Ir jei kokie lygiadieniai simboliškai prasmingi vieniems, nieko nuostabaus, kad gali būti prasmingi ir kitiems. Negi reikėjo tyčia rankiotis tik tas dienas, "kurių liko".

) Sutilpsim laike su visom prasmėm. Niekas nekliudo. By tik tos prasmės apskritai įdėtume daugiau nei alus...