Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 39

ką mano forumiečiai?

http://www.skelbiu.l...s-24775973.html

deklaruojama A+, 300 Eur eksploatavimo išlaidos, bet garažas name... g.gif
Atsakyti
Šiandieną susiskaičiavau namo buhalteriją. Pamenu nesenai buvo kalba apie plokščias pamatas prieš polius. Man kainos tokios (kalbu tik apie šiltą namą dalį):

poliai - 13 000 Lt;
rostverkas - 12 000 Lt;
vidiniai pamatukai nelaikančioms sienoms - 1419 Lt;
pamatų šiltinimas - 8169 Lt;
pamato apdaila - 1387 Lt;
pirmo aukšto grindų šiltinimas - apie 9000 Lt;
pirmo aukšto grindų šildymo vamzdeliai - apie 5000 Lt.
Iš viso išeina 48 556 Lt.

Legalletas man buvo pateikęs tokius skaičius (Namas – 127,3 m2):

Grunto paruošimo darbai
Medžiagos ir mechanizmai – 5.771,07 Lt+ PVM
Darbai – 3.067,35 Lt

Plokštiniai pamatai
Medžiagos ir mechanizmai – 33.548,56 Lt+ PVM
Darbai – 4.989,43 Lt

Viso:
medžiagos ir mechanizmai – 39.319,63 Lt + PVM
darbai – 8.056,78 Lt

Iš viso išeitų apie 55 634 Lt. Čia detali sąmata: pirmas ir antras lapas.

Šiuo atveju buvo skaičiuotas per didelis grindų plotas (turėjo būti ne 127 m2, o 105 m2), be to skaičiuotas paprastas EPS-200, o aš norėjau XPS-300. Be to į kainą nebuvo įskaičiuota grindų šildymo sistema. Viso kaina būtų pasiekusi apie 60 000 Lt, t.y. plokščias pamatas būtų apie 12 000 Lt brangesnis nei mano dabartiniai gręžtiniai pamatai su polių sijonu. Per polius tikrai patiriami šilumos nuostoliai, bet tų 12 000 Lt plokščias pamatas būtų niekaip neatpirkęs per visą gyvenimą. Gal dabar atpigo, bet manau, kad Lietuvoje tikrai galėtų būti daugiau firmų, kurios daro plokščius pamatus. Gal tuomet ir kaina taptų konkurencingesnė. Beje, kiek matau tai daugelis firmų vis tiek naudoja paprastą EPS, o ne XPS.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 24 liepos 2016 - 15:02
QUOTE(lexxx @ 2016 07 24, 14:34)
ką mano forumiečiai?

http://www.skelbiu.l...s-24775973.html

deklaruojama A+, 300 Eur eksploatavimo išlaidos, bet garažas name... g.gif

Garažas name, bet jei viskas padaryta pagal brėžinius, tai garažas nėra šalčio tiltas. Toje nuotraukoje, kurioje parodytas pirmo aukšto išplanavimas, matyti, kad garažo siena traktuojama kaip lauko siena ir yra apšiltinta kaip ir kitos lauko sienos. Nebent kažkas padaryta ne pagal projektą. Aišku trūksta detalesnės informacijos, bet jei rašo, kad namas A+/A++ klasės ir šildymo išlaidos siekia 300 eurų, tai kažkas yra negerai. Galbūt tos dvi durys iš garažo į namą yra per prastos įdėtos ar dar kažkokių kitų šalčio tiltų likę, nes šildymo išlaidos kaip A+/A++ klasės namui su oras-vanduo siurbliu yra per didelės 2-3 kartus.
Atsakyti
Sunkiai imanoma suvokti, kam tikimasi parduot nama, nepilnai irengta Pnvz Vilniaus kainomis.
Senokai jau vystomas tas projektėlis, idomu kaip sekas jjems


QUOTE(lexxx @ 2016 07 24, 13:34)
ką mano forumiečiai?

http://www.skelbiu.l...s-24775973.html

deklaruojama A+, 300 Eur eksploatavimo išlaidos, bet garažas name... g.gif

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2016 07 24, 16:18)
Sunkiai imanoma suvokti, kam tikimasi parduot nama, nepilnai irengta Pnvz Vilniaus kainomis.
Senokai jau vystomas tas projektėlis, idomu kaip sekas jjems

parduos nesijaudinkit, dabar kainos puciasia is nieko ir zmones vistiek perka. Va zinau kas Vilniuje ~160 kv.m nama su daline apdaila nupirko uz 155000 EUR, sienos viduje tik tinkuotos.... ten net A klases netraukia niekaip. Medziagos pigiausios, net ant klinkeriniu plyteliu pataupe nededami kampiniu...... Kai nera normalaus pasirinkimo, tai perka is to ka dar galima normalesnio rasti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 24 liepos 2016 - 18:50
QUOTE(cibulis @ 2016 07 24, 16:01)
Šiandieną susiskaičiavau namo buhalteriją. Pamenu nesenai buvo kalba apie plokščias pamatas prieš polius. Man kainos tokios (kalbu tik apie šiltą namą dalį):


Cibuli, man rodos jūs namo statybose nemažai privačių meistrų samdėtės, taigi nėra visa korektiškas palyginimas. Iš vienos pusės nemažai privačių patentininkų darbo su visokiais mokestiniais 'privalumais', o iš kitos pusės 'firma' su visais pvm'ais, sodromis ir t.t. Ar aš klystu?
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2016 07 24, 18:52)
Cibuli, man rodos jūs namo statybose nemažai privačių meistrų samdėtės, taigi nėra visa korektiškas palyginimas. Iš vienos pusės nemažai privačių patentininkų darbo su visokiais mokestiniais 'privalumais', o iš kitos pusės 'firma' su visais pvm'ais, sodromis ir t.t. Ar aš klystu?

Man pamatus darė šita firma. Viskas labai korektiška. Aš mokėjau PVM, todėl knisau protą už prastą rostverko apšiltinimą. Jie man dar padarė lyg ir 2000 Lt nuolaidą.

Taip pat padarė pamatų žiniaraštį, išpildomąją nuotrauką, t.y. pateikė storą pamatų papkutę (gal 10 psl.) su visomis nuotraukomis, dokumentais ir parašais. Taip pat užpildė statybų žurnalą bei pakoregavo projektą, nes buvo numatyti 50 cm diametro ir 3 metrų gylio poliai, o padarėme 30 cm diametro ir 5 ar 6 metro gylio polius. Pamatų sijoną šiltino tie patys, kurie šiltino fasadą. O jie dirbo su verslo liudijimas ar kaip ten vadinasi. Taip kad viskas su mokesčiais ir tvarkingai.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2016 07 24, 18:49)
parduos nesijaudinkit, dabar kainos puciasia is nieko ir zmones vistiek perka.

Šį tekstą (žemiau) parašiau dar dieną ir galvojau ar skelbti. Ištryniau, bet bala nematė paviešinsiu. Galėčiau visą namo statybos sąmatą paviešinti, nes šiandieną gal 6 valandas skaičiavau, bet įtariu, kad bus daug triukšmo ir eilinių patyčių. Bet dalį paviešinsiu.

Brangiausiai atsiėjo stogas be šiltinimo - 15 788 eurai, fasado šiltinimas be klinkerio - 12 553 eurai, sienos - 11 816 eurų, pamatai - 10 064 eurai ir geoterminis - 9636 eurai. O jei prie geoterminio kainas pridėčiau ir grindų šildymo sistemą (3760 eurų, ne tik grindų šildymas, bet ir viso namo vandens sistema), tai namo šildymo sistemos kaina išaugtų iki 13 396 eurų. Kosminė suma. Aš taip pat manau, kad vis dar nėra pigios šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemos A+ klasės namams. Žinau, kad čia daugelis už elektrą, bet jei namas bus sertifikuojamas A+ klasei (kalbu ne apie save, o bendrai), tai elektra netiks, nes bus viršytas pirminės energijos sąnaudos. Nebent dėti saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti ar dar kažką. Žodžiu, aš manau, kad vis dar nėra optimalios šildymo ir karšto vandens ruošimo įrangos A+ klasės namams.

Taip pat akivaizdu, kad mano automobilių stoginė ir laukos sandėliukas - baisiai brangus dalykas. Antra kartą tokio brangaus priestato nedaryčiau. Šiuo atveju kalbu apie architektūros stadiją, nes lauko sandėliuką ir stoginę tikrai galima paprasčiau ir pigiau išspręsti. Su pamatais, sienomis, stogu ir apdaila kainavo net 11 653 eurų. Dar trūksta pakalimų ir durų, todėl kaina išaugs kažkur iki 14 000 eurų.

Dar mane nustebino tai, kad man plytelės su darbu kainavo net 7635 eurus. Pagal brangumą, tai net 9 vietoje esantis dalykas. Aišku suklijuota nemažai (du WC, vonios patalpa, katilinė, sandėliukas po laiptais, virtuvė ir tambūras), bet tikrai niekada nepagalvočiau, kad plytelės gali tiek daug kainuoti.

Žodžiu, iš esmės tikrai esu patenkintas namo statybos kaina, tačiau manau, kad permokėjau už automobilių stoginę, šildymo sistemą, plyteles ir dar kelis dalykus. Viską optimizavus galėjau sutaupyti apie 10 000 galbūt 15 000 eurų, bet tikrai ne daugiau. Šiuo metu kvadrato kaina siekia 941 eurą. Aš taip pat manau, kad šiltam namui svarbu kuo paprastesnė architektūra, jei nėra noro permokėti už statybas. Kitą kartą rinkčiausi paprastesnę architektūrą ir manau, kad sutaupyčiau kokius 30 000 eurų.

Bet ką tik grįžau nuo namo ir supratau, kad nė velnio aš nebūčiau statęs eilinės trobos vien dėl to, kad būtų pigiau. Man reikia emocijos, dizaino ir tą dalyką aš gavau. Ne viskas pinigais matuojama.

P.S. Jei kas statysitės A+ klasės namą, tai vieno kvadrato kaina su medžiagomis kaip sau išeina apie 1000-1200 eurų. Jei labai daug darbų padaryti savo rankomis (ne mano atvejis), galbūt galima tilpti ir į 800 eurų, bet tikrai nereikia apgaudinėti savęs ir manyti, kad pavyks namą pastatyti pigiai. Ir jei viską daryti pačiam arba beveik viską ir dėti pigiausias medžiagas, o namas būtų kvadratinė dėžė, tai gal ir galima tilpti į 600-700 eurų. Bet 600 eurų būtų tuo atveju, jei pats esi statybininkas, o jei ne greičiausiai vis tiek bus 700-800 eurų. Stebuklų nebūna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 24 liepos 2016 - 19:33
QUOTE(vaikis_ @ 2016 07 24, 18:49)
parduos nesijaudinkit, dabar kainos puciasia is nieko ir zmones vistiek perka. Va zinau kas Vilniuje ~160 kv.m nama su daline apdaila nupirko uz 155000 EUR, sienos viduje tik tinkuotos.... ten net A klases netraukia niekaip. Medziagos pigiausios, net ant klinkeriniu plyteliu pataupe nededami kampiniu...... Kai nera normalaus pasirinkimo, tai perka is to ka dar galima normalesnio rasti.


gal ir parduotu, jei tie sklypai nebūtu vieną pavasarį stipriai užlieti šalia tekančios upės, kas garantuos kad vėl nebus potvinio
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 24, 15:01)
Pamenu nesenai buvo kalba apie plokščias pamatas prieš polius. Man kainos tokios (kalbu tik apie šiltą namą dalį):
poliai Iš viso išeina 48 556 Lt.

Už tiek laisvai išeitų PP. Rangovų yra ir Vilniuje.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2016 07 25, 13:44)
Už tiek laisvai išeitų PP. Rangovų yra ir Vilniuje.

Dabar gal ir yra, prieš 3 metus nebuvo. Ir tada PP buvo nemaža naujiena, todėl mažai kas darė ir kaina atitinkama buvo.

O kas per rangovas Vilniuje? Čia gal jūs? Kokios kainos? Kiek maždaug būtų kainavęs mano pamatas?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 24, 20:32)
P.S. Jei kas statysitės A+ klasės namą, tai vieno kvadrato kaina su medžiagomis kaip sau išeina apie 1000-1200 eurų. Jei labai daug darbų padaryti savo rankomis (ne mano atvejis), galbūt galima tilpti ir į 800 eurų, bet tikrai nereikia apgaudinėti savęs ir manyti, kad pavyks namą pastatyti pigiai. Ir jei viską daryti pačiam arba beveik viską ir dėti pigiausias medžiagas, o namas būtų kvadratinė dėžė, tai gal ir galima tilpti į 600-700 eurų. Bet 600 eurų būtų tuo atveju, jei pats esi statybininkas, o jei ne greičiausiai vis tiek bus 700-800 eurų. Stebuklų nebūna.


Man gavosi truputį virš 700Eur/m2. Bet savom rankom padaryta labai daug, o ir medžiagos iš kokybiškesnių vienos pigesnių. Kad galėtum sutaupyti daugiau, jau reikia būti dirbančiu statybų sektoriuje, o ne pirmą namą statančiu "informatiku".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 liepos 2016 - 18:21
QUOTE(mintas @ 2016 07 25, 18:20)
Man gavosi truputį virš 700Eur/m2. Bet savom rankom padaryta labai daug, o ir medžiagos iš kokybiškesnių vienos pigesnių. Kad galėtum sutaupyti daugiau, jau reikia būti dirbančiu statybų sektoriuje, o ne pirmą namą statančiu "informatiku".

Tavo atveju pigiau išėjo todėl, kad nėra automobilių stoginės ir lauko sandėliuko (jei neklystu). Plokščias stogas taip pat kainuoja pigiau nei dvišlaitis su čerpėmis. Dar šiek tiek pigiau, kad visas fasadas tinkuotas, o mano atveju yra šiek tiek klinkerio (teisingiau jo namui reikėjo tik 30 kv. m, bet kadangi ėmiau invididualią spalvą, tai mažiausias kiekis - 49 kv. m). Jei viską pridėjus ir dar daug darant ne pačiam, tai kaina tikrai išaugtų. Galėtų pasiekti ir 900 ar 1000 eurų. Sveikinu, kad gana nebrangiai prasisukai. 4u.gif
Atsakyti