Įkraunama...
Įkraunama...

Rožės - 18 oji tema

Sveikos 4u.gif Aš auginu Sympathie antri metai. Pirmą žiemą prastokai peržiemojo, bet aš ją buvau pridengusi tik agroplėvele. Šiemet sėkmingai ataugo, išaugino ilgas šakas gal net apie 2 metrus bigsmile.gif Tačiau žydėjo dar negausiai. Šakos storos, nežinau kaip pavyks prilenkti. Štai žiedelis po ką tik nulijusio lietaus:
Atsakyti
QUOTE(Linetax @ 2016 09 21, 15:23)
Sveikos  4u.gif Aš auginu Sympathie antri metai. Pirmą žiemą prastokai peržiemojo, bet aš ją buvau pridengusi tik agroplėvele. Šiemet sėkmingai ataugo, išaugino ilgas šakas gal net apie 2 metrus  bigsmile.gif Tačiau žydėjo dar negausiai. Šakos storos, nežinau kaip pavyks prilenkti. Štai žiedelis po ką tik nulijusio lietaus:

va as ir galvoju kaip tas storas sakas prilenkti?, ar tiesiog nukerpamos ir viskas..
Atsakyti
QUOTE(b.kite @ 2016 09 23, 10:19)
va as ir galvoju kaip tas storas sakas prilenkti?, ar tiesiog nukerpamos ir viskas..

as kazkaip nemacius,kad simpatijas kas dengtu? Kas ten kaime pvz. terliosis su tuo g.gif , o vasaara bujoja. As kadais sode ja auginau, nedengiau, tai vienos sakos nusala ,kitos lieka, nesuprasi
Atsakyti
QUOTE(Vėtrungėlė @ 2016 09 21, 14:07)
Pas mane krūmas neaukštas, pas kaimynę krūmas labai aukštas ir šakos baisingai storos ir spygliuotos - priklauso nuo priežiūros. Internete pilna nuotraukų, tik nelabai jos perteikia visą žiedo spalvos grožį. Todėl nefotografuoju.  rolleyes.gif

Gaila, kad nefotografuojate...
Mane domina bendras vaizdas jau suaugusio krūmo, tiksliau vijoklio, nes dažniausiai randu nuotraukas jaunų rožių arba vyresnių, bet skirtingai atrodančių. Kad žiedai gražūs, tai jau žinau - nebūčiau kitaip atkreipusi dėmesio mirksiukas.gif Planuoju į eilę šalia takelio sodinti tris raudonas vijoklines, būtų kaip prie arkų, tik kad iš vienos pusės, o kitoje pusėje nieko. Nežinau, ar aiškiai parašiau, bet prieinant matytusi visos rožės iš eilės, todėl norėčiau, kad derėtų viena prie kitos. Viena jau turiu dovanota Santana, renkuosi dabar kitas. Toje vietoje kol kas statybos vyksta, tai turiu dar daug laiko išsirinkti

QUOTE(Linetax @ 2016 09 21, 15:23)
Sveikos  4u.gif Aš auginu Sympathie antri metai. Pirmą žiemą prastokai peržiemojo, bet aš ją buvau pridengusi tik agroplėvele. Šiemet sėkmingai ataugo, išaugino ilgas šakas gal net apie 2 metrus  bigsmile.gif Tačiau žydėjo dar negausiai. Šakos storos, nežinau kaip pavyks prilenkti. Štai žiedelis po ką tik nulijusio lietaus:

Gražus wub.gif


Atsakyti
[quote=s2002m,2016 09 23, 14:29]
Gaila, kad nefotografuojate...
Mane domina bendras vaizdas jau suaugusio krūmo, tiksliau vijoklio, nes dažniausiai randu nuotraukas jaunų rožių arba vyresnių, bet skirtingai atrodančių. Kad žiedai gražūs, tai jau žinau - nebūčiau kitaip atkreipusi dėmesio mirksiukas.gif Planuoju į eilę šalia takelio sodinti tris raudonas vijoklines, būtų kaip prie arkų, tik kad iš vienos pusės, o kitoje pusėje nieko. Nežinau, ar aiškiai parašiau, bet prieinant matytusi visos rožės iš eilės, todėl norėčiau, kad derėtų viena prie kitos. Viena jau turiu dovanota Santana, renkuosi dabar kitas. Toje vietoje kol kas statybos vyksta, tai turiu dar daug laiko išsirinkti
Šiaip iš patirties galiu pasakyti, kad man gražiausiai atrodo atsirėmusi šakomis į tvorą ar sieną. Kaimynė net neprilenkinėja, bet pas ją iš dviejų pusių užuoveja gaunasi (tvora iš vienos pusės ir gyvatvorė iš kitos). Tik ant šaknų užmeta šakų, kad neiššaltų. ax.gif
Atsakyti
vel rudenelis... vel ruosti rozes ziemai... gal kuri primintu kokia ten danga storesne negu agro plevelele rozems uzdengti cool.gif
Atsakyti
QUOTE(b.kite @ 2016 09 23, 10:19)
va as ir galvoju kaip tas storas sakas prilenkti?, ar tiesiog nukerpamos ir viskas..

Vijoklinių rožių šakas reiktų išsaugoti per žiemą, tada sako, kad geriau žydi, nei naujai ataugusios. Geras žiemojimas priklauso nuo daugelio veiksnių, tad atsarga, manyčiau gėdos nedaro, reikia pasirūpinti dengimu. Kaip ir rašiau, mano patirtis su Simpathie žiemojimu tokia, kad nušalo iki užpiltos žemėm dalies. Bet aš su jom pažįstama tik antri metai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Linetax @ 2016 09 25, 12:41)
Vijoklinių rožių šakas reiktų išsaugoti per žiemą, tada sako, kad geriau žydi, nei naujai ataugusios. Geras žiemojimas priklauso nuo daugelio veiksnių, tad atsarga, manyčiau gėdos nedaro, reikia pasirūpinti dengimu. Kaip ir rašiau, mano patirtis su Simpathie žiemojimu tokia, kad nušalo iki užpiltos žemėm dalies. Bet aš su jom pažįstama tik antri metai  ax.gif

viskas tai suprantama, bet simpathie kiek tewko matyti sakos storos, kotai, kaip jie pasiduos lenkiami, ar neluzines.. na reik mastyti, patinka tos sakos kurios yra lanksios ir lengvai pasiguldo smile.gif
Atsakyti
Tai dar kartą priminsiu, ne visų Sympathie krūmų šakos yra storos ir nelanksčios. Pvz. pas mane lanksčios šakos ir nėra problemų su prilenkimu. Na bet aš stengiuosi neišvaryti šakų aukščiau 2 metrų, kitaip tariant netręšiu labai gausiai (man tiesiog nepatinka rožės aukštesnės nei 2 metrai). Kaimynė tręšia- jos rožės šakos labai storos ir neprilenkiamos. Ir pas kitus pažįstamus, kurie nepertręšia, šakos lanksčios. Dėl iššalimo - reiktų gilintis kokioje vietoje rožė auga (užuoveja ar ne, smėlinga ar molinga žemė, paviršiniai vandenys ir t.t.) 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

Ar jau užsisaket kas iš lenkų rožių? Ar gavot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 26 rugsėjo 2016 - 17:37
QUOTE(Lyžuka @ 2016 09 26, 18:37)

Ar jau užsisaket kas iš lenkų rožių? Ar gavot?


Užsisakėm smile.gif Žada siųsti tik nuo spalio 15 d., laukiam smile.gif
Atsakyti
as is lenku bandysiu pavasari uzsakinet smile.gif
Atsakyti