Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9



Pačiame įrenginyje rodo skaičius prie užrašų Normal ir warm? Kur gali nustatyti, kad pūstų +20? Telefone rodo tik užrašus. Kodėl algoritmas kreivas? Ar žinai prie kokių temperatūrų yra apskaičiuota? Gal viskas apskaičiuota prie +7?

 

Prie ko čia temperatūrų apskaičiavimas? Skaitom ką rašo manualas apie Temperature Profile:

 

The amount of heat recovery is controlled automatically based on the set temperature profile. The effect of profile on the indoor climate is mainly noticeable in the shoulder seasons (autumn and spring) and limited by external conditions. It will be more pronounced and less season-dependent in case the installation is equipped with one or more of the options that follow:
■ active cooling (e.g. ComfoCool Q);
■ heating devices (e.g. post-heater);
■ a regulated subsoil heat exchanger (e.g.
ComfoFond-L Q).
 
Tam pačiam manuale yra aprašyti trys profiliai ir temperatūrų reikšmės kurias gali pakeisti per advanced menu:
 
15420eb73a6e95fde8800fee56182106404.png
 
Tai darom eksperimentą - statau profilį į Warm, per Advanced Settings nustatau kad Warm yra Fixed ir pakeliu iki 24 laipsnių. Srautą pakeliu iki 220 m3/h kad geriau pasijaustų. Ką turim? Ogi iš lauko ateina -3.0, iš vidaus 23 į vidų tiekia 18.5. Kur mano 24? Nė kvapo. Bet čia viskas veikia kaip ir turi veikti ir kaip aprašo manualas - tas temperatūros profilis įtakos turės rudenį ir pavasarį, o žiemą nori aukštesnės temp - statyk post-heaterį. 
 
Ką zhenderis tikrai gerai daro tai tvarkosi su drėgme, jokio išsausėjimo o rasojimas nuo langų dingo :)
Atsakyti
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 14:07)
Tai darom eksperimentą - statau profilį į Warm, per Advanced Settings nustatau kad Warm yra Fixed ir pakeliu iki 24 laipsnių. Srautą pakeliu iki 220 m3/h kad geriau pasijaustų. Ką turim? Ogi iš lauko ateina -3.0, iš vidaus 23 į vidų tiekia 18.5. Kur mano 24? Nė kvapo. Bet čia viskas veikia kaip ir turi veikti ir kaip aprašo manualas - tas temperatūros profilis įtakos turės rudenį ir pavasarį, o žiemą nori aukštesnės temp - statyk post-heaterį.

Nemanai, kad čia visiškas nesąmones rašai? Pirmas dalykas - įrenginys neveikia 100 proc. efektyvumu. Viduje turi +23 ir nori, kad tau +24 grąžintų. Kosmonautas. Tokiu atveju jo efektyvumas turėtų būti apie 105 proc., kuomet varinėjant apie 90 kubų pagal PHI išspaudžia 91 proc. efektyvumą. O tu varinėji net 220 kubų. Jokiu būdu negali į namus grąžinti +24, jei name +23 ir dar 220 kubų stumdai.

Aš manau, kad čia yra tik pavyzdžiai kaip skiriasi tiekiamo oro temperatūra. Mano atveju rodo tuos pačius skaičius kaip ir tavo įrenginyje, nors name temperatūros skiriasi. Taigi čia tik pavyzdžiai. Beje, mano įrenginyje nustatyta Adaptive. Vėlyvą pavasarį iš Normal perjungiu į Cool. Tikrai vėsesnį orą pučia, kad namas neperkaitinėtų. Beje, su Adaptive į namą grąžino 19,5, pasirinkus Fixed nukrito iki 19,4 laipsnių. Gal tik sutapimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 15 sausio 2019 - 14:31

Nemanai, kad čia visiškas nesąmones rašai? Pirmas dalykas - įrenginys neveikia 100 proc. efektyvumu. Viduje turi +23 ir nori, kad tau +24 grąžintų. Kosmonautas. Tokiu atveju jo efektyvumas turėtų būti apie 105 proc., kuomet varinėjant apie 90 kubų pagal PHI išspaudžia 91 proc. efektyvumą. O tu varinėji net 220 kubų. Jokiu būdu negali į namus grąžinti +24, jei name +23 ir dar 220 kubų stumdai.

Tikrai nemanau, tiesiog skirtingai žiūrim į situaciją. Man vienodai ką ten PHI matavo, kiek jis išspaudė ar pan. Aš nenoriu kažkokių kosminių skaičių kad jis man gražintų fiziškai neįmanomas reikšmes. Žiūrint iš paprasto vartotojo perspektyvos - yra temperatūros profiliai tai prašom ir reaguok į juos. Jeigu nepavyksta be pašildymo rekuperuoti norimų skaičių, tai junk teną ir šildyk orą iš lauko kol išgausi bent jau kiek panašią temperatūrą, nes man px ant tų efektyvumų ar elektros sąnaudų, aš noriu komforto. Bet taip Zhenderis neveikia kas yra ir puikiai aprašyta manuale - pre heateris bus naudojamas tiktai apsaugoti nuo užšalimo, bet ne komfortiškai temperatūrai garantuoti. Nori komfortiškos temperatūros - statyk post heaterį. 

Tai dabar grįžtant prie to kad prie -12 buvo pučiama 16.5 (varinėjant 110 m3/h) - man tai nėra komfortiška temperatūra, ir aš norėčiau aukštesnės. Į tai buvo atsakyta kad pas mane nustatymai blogi, ir reikia temperatūros profilį pakeisti, tada viskas bus zjbs. Matom kad taip nėra - galiu aš ten tą temperatūros profilį keisti kiek noriu, ir pre heateris nekels oro iki komfortabilios temperatūros, o kels iki tiek kad išspaustų kuo geresnį efektyvumą kuris man visiškai neįdomus :) Na bet palaukim vėl didesnių šalčių, pažiūrėsim kiek prie tų -12 su tuo pačiu Warm profiliu pūs. Beveik garantuoju kad tiek pat.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2019 01 15, 14:28)
Nemanai, kad čia visiškas nesąmones rašai? Pirmas dalykas - įrenginys neveikia 100 proc. efektyvumu. Viduje turi +23 ir nori, kad tau +24 grąžintų. Kosmonautas. Tokiu atveju jo efektyvumas turėtų būti apie 105 proc., kuomet varinėjant apie 90 kubų pagal PHI išspaudžia 91 proc. efektyvumą. O tu varinėji net 220 kubų. Jokiu būdu negali į namus grąžinti +24, jei name +23 ir dar 220 kubų stumdai.

Aš manau, kad čia yra tik pavyzdžiai kaip skiriasi tiekiamo oro temperatūra. Mano atveju rodo tuos pačius skaičius kaip ir tavo įrenginyje, nors name temperatūros skiriasi. Taigi čia tik pavyzdžiai. Beje, mano įrenginyje nustatyta Adaptive. Vėlyvą pavasarį iš Normal perjungiu į Cool. Tikrai vėsesnį orą pučia, kad namas neperkaitinėtų. Beje, su Adaptive į namą grąžino 19,5, pasirinkus Fixed nukrito iki 19,4 laipsnių. Gal tik sutapimas.

Paantrinsiu Rimviui, naudoju žemės šilumokaitį (tenkinu vieną iš sąlygų). Dienos metu nustatyta 100 kub.m. profilis WARM 23 fixed. Lauke -2,3, po šilumokaičio 3,1. Iš patalpų 21,8 39% į patalpas 21,6 34%, išmeta 9,1 58% paimamo oro drėgmė 54% (tik nežinau prie kokio temperatūros, kaip kažkada minėjau apkeičia temperatūras, įrenginys rodo temp. prieš šilumokaitį). Jeigu aktualu, galiu pakaitaliot nustatymus, pažiūrėsim kas gausis.

Mintai, kur tavo tiekiamo oro termometras sumontuotas?
Atsakyti

Paantrinsiu Rimviui, naudoju žemės šilumokaitį (tenkinu vieną iš sąlygų). Dienos metu nustatyta 100 kub.m. profilis WARM 23 fixed. Lauke -2,3, po šilumokaičio 3,1. Iš patalpų 21,8 39% į patalpas 21,6 34%, išmeta 9,1 58% paimamo oro drėgmė 54% (tik nežinau prie kokio temperatūros, kaip kažkada minėjau apkeičia temperatūras, įrenginys rodo temp. prieš šilumokaitį). Jeigu aktualu, galiu pakaitaliot nustatymus, pažiūrėsim kas gausis.

Na tai va, ne nustatymuose problema, o kad reikia kažkokio išorinio prietaiso tam orui pašildyti, ar žemės šilumokaičio kuris pakeltų ateinantį orą, ar post-heaterio kuris pašildytų tiekiamą orą po rekūpo. Taip kad viskas čia ok, ir veikia kaip turi veikti. Žiūrėsim ką pūs prie -20 :)

Atsakyti
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 15:18)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Vytas_" data-cid="72323589" data-time="1547557411"><div><p>Paantrinsiu Rimviui, naudoju žemės šilumokaitį (tenkinu vieną iš sąlygų). Dienos metu nustatyta 100 kub.m. profilis WARM 23 fixed. Lauke -2,3, po šilumokaičio 3,1. Iš patalpų 21,8 39% į patalpas 21,6 34%, išmeta 9,1 58% paimamo oro drėgmė 54% (tik nežinau prie kokio temperatūros, kaip kažkada minėjau apkeičia temperatūras, įrenginys rodo temp. prieš šilumokaitį). Jeigu aktualu, galiu pakaitaliot nustatymus, pažiūrėsim kas gausis.
</p></div></blockquote><p></p><p>Na tai va, ne nustatymuose problema, o kad reikia kažkokio išorinio prietaiso tam orui pašildyti, ar žemės šilumokaičio kuris pakeltų ateinantį orą, ar post-heaterio kuris pašildytų tiekiamą orą po rekūpo. Taip kad viskas čia ok, ir veikia kaip turi veikti. Žiūrėsim ką pūs prie -20 smile.gif</p>

Įkopijuotam manual'e viskas labai aiškai surašyta, tie nustatymai labai jaučiami pasarį/rudenį.
Atsakyti

Įkopijuotam manual'e viskas labai aiškai surašyta, tie nustatymai labai jaučiami pasarį/rudenį.

Na čia kai kas bandė įrodyti kitaip ir kad dėl blogų nustatymų per mažai pučia :)

Atsakyti

Na čia kai kas bandė įrodyti kitaip ir kad dėl blogų nustatymų per mažai pučia :)

Na jei varineji virs 200 kubu, nei vienas rekupas tau nepus kiek istraukia. Nebent post-heateri statysi. Prie -12C ir 100 kubu tikrai nepucia 16C net maniskis trantas, taip kad kazkas pas tamsta buvo ne taip yra faktas. 

Atsakyti

Na jei varineji virs 200 kubu, nei vienas rekupas tau nepus kiek istraukia. Nebent post-heateri statysi. Prie -12C ir 100 kubu tikrai nepucia 16C net maniskis trantas, taip kad kazkas pas tamsta buvo ne taip yra faktas. 

Tai gerai, palaukiam kitų -12, pažiūrėsim. Gaila kad artimiausiu metu tiek nežada :)

Atsakyti
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 15:53)
Aš nenoriu kažkokių kosminių skaičių kad jis man gražintų fiziškai neįmanomas reikšmes. Žiūrint iš paprasto vartotojo perspektyvos - yra temperatūros profiliai tai prašom ir reaguok į juos.

Tikrai nenori kosmoso? Name turi +23, o nori, kad grąžintų +24. Tai kas čia?
Papildyta:
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 15:53)
Tai dabar grįžtant prie to kad prie -12 buvo pučiama 16.5 (varinėjant 110 m3/h) - man tai nėra komfortiška temperatūra, ir aš norėčiau aukštesnės. Į tai buvo atsakyta kad pas mane nustatymai blogi, ir reikia temperatūros profilį pakeisti, tada viskas bus zjbs. Matom kad taip nėra - galiu aš ten tą temperatūros profilį keisti kiek noriu, ir pre heateris nekels oro iki komfortabilios temperatūros, o kels iki tiek kad išspaustų kuo geresnį efektyvumą kuris man visiškai neįdomus smile.gif

Tikrai nesąmonės. Kažką esi ne taip nustatęs. O gal kokios kitos priežastys, pvz., kažkas nesandaru. Nepamenu koks tiksliai minusas buvo, bet buvau nusistatęs 120 kubų. Name buvo 20,2 pagal rekuperatoriaus ištraukiamą oro (termostatai rodė 20,5), grąžino 18,7. Kai tau grąžino 16,5, kiek ištraukė iš namų? Tu būtent rašai ne visą informaciją: rašyk, kiek ištraukia, kiek grąžina ir kiek lauke.

Kiek suprantu čia be manęs dar du žmonės turi Zehnderius. Tik du 350, o vienas lyg ir 450 modelis. Galime sutarti, kad nustatome vienodus oro kiekius, palaikome po 30 min. ir pažiūrime, ką pučia. Aišku namų viduje skirtingos temperatūros, bet naudingumą galima apskaičiuoti. Tai kokį oro kiekį nustatome?
Papildyta:
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 15:53)
Matom kad taip nėra - galiu aš ten tą temperatūros profilį keisti kiek noriu, ir pre heateris nekels oro iki komfortabilios temperatūros, o kels iki tiek kad išspaustų kuo geresnį efektyvumą kuris man visiškai neįdomus smile.gif Na bet palaukim vėl didesnių šalčių, pažiūrėsim kiek prie tų -12 su tuo pačiu Warm profiliu pūs. Beveik garantuoju kad tiek pat.

Nieko jis nešildo tiek, kad išspaustų kuo didesnį efektyvumą. Tas pašildytuvas yra reikalingas tik tam, kad įrenginys neužšaltų. O ką dabar pučia? Tik visas reikšmes surašyk: viduje, lauke ir kiek grąžina.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 15, 16:03)
Paantrinsiu Rimviui, naudoju žemės šilumokaitį (tenkinu vieną iš sąlygų). Dienos metu nustatyta 100 kub.m. profilis WARM 23 fixed. Lauke -2,3, po šilumokaičio 3,1. Iš patalpų 21,8 39% į patalpas 21,6 34%

Manau, kad kažkas ne taip. Kai lauke būna apie +3, jis taip efektyviai 100 kubų nevarinėja. Bent jau maniškis įrenginys. 21,6/21,8 išeina net 99 proc. efektyvumas. Reikia didesnio pliuso lauke arba tavo atveju iš ŽŠ, kad būtų pasiektos panašios reikšmės, t.y. toks šiltas oras būtų grąžinamas.
Papildyta:
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 16:18)
Na tai va, ne nustatymuose problema, o kad reikia kažkokio išorinio prietaiso tam orui pašildyti, ar žemės šilumokaičio kuris pakeltų ateinantį orą, ar post-heaterio kuris pašildytų tiekiamą orą po rekūpo. Taip kad viskas čia ok, ir veikia kaip turi veikti. Žiūrėsim ką pūs prie -20 smile.gif

O kodėl maniškis daug efektyviau pučia?
Papildyta:
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 15, 17:34)
Na čia kai kas bandė įrodyti kitaip ir kad dėl blogų nustatymų per mažai pučia smile.gif

Aš nieko nebandžiau įrodyti. Tik pasidalinau savo nustatymais. O tu net iki galo visų temperatūrų nesurašei. Verki, kad mažai pučia, bet kiek iš namų ištraukia neparašai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 15 sausio 2019 - 17:55

O ką dabar pučia? Tik visas reikšmes surašyk: viduje, lauke ir kiek grąžina.

Iš Rekūpo:

Extract Air temp : 22.5
Extract Air Humidity : 52%
Exhaust Air Temperature 2.0
Exhaust Air Humidity 79%
Outdoor Air Temperature -2.0
Outdoor Air Humidity 79%
Supply Air Temperature 19.5
Supply Air Humidity 57%


Šitie kintantys:
Supply Fan Speed ~1139 rpm
Flow: ~110m3/h
Extract Fan Speed ~1032rpm
Flow: ~110m3/h


ŠS lauke rodo -2, kinietiškas termometras -3 . Namuose pagal kinietiškus termometrus ~23, drėgmė ~44

Atsakyti
Maniškis pučia 70 kubų. O čia pučia 110 kubų. Laikiau 110 kubų apie 10 min. Po 15 min. grąžinam nukrito iki 19 laipsnių. Tiekiamo variklio greitis 1095 rpm, išmetao 947 rpm. Naudoja 14-15 W elektros. Maniškio efektyvumas pučiant 110 kubų: 19/20=95 proc. Dar vienas dalykas. Tu žiūri rekupo ekrane. Jis ten temperatūras apvalina 0,5 laipsnio tikslumu. Mano programėlė rodo kas 0,1 laipsnio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 15 sausio 2019 - 19:14