Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

Artėja laikas rekupo filtrų keitimui. Klausimas - ar yra kas bandę ir lyginę F7 ir M5 klasių filtrus - ar yra kažkoks apčiuopiamas skirtumas pagal paduodamo oro kokybę tarp jų?

Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2019 06 12, 15:35)
Kurioje vietoje perstatei Adaptive ir ka tai duoda?
Papildyta:

Kokiame gylyje būna GŽŠ? Pas tave super skaičiai ir matyt sklype daug molio. Mūsų gruntinis ŽŠ - ateina 18.6 C, į kambarius paduoda 21.2 C. Mūsų gtuntas - visiškas smėlis ir toje vietoje, kur ŽŠ dar - nesužaliavo žolė - tokia nebloga sachara. Tikiuosi, kaup sužaliuos kada nors, paduos daugiau vėsos.


pas mane ima glikolį iš to pačio 130m gręžinio kaip ir geo ŠS.
T dabar svyruoja tarp 10-11, pakrenta po siurblio darbo šildant boilerį.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2019 06 16, 20:21)
Artėja laikas rekupo filtrų keitimui. Klausimas - ar yra kas bandę ir lyginę F7 ir M5 klasių filtrus - ar yra kažkoks apčiuopiamas skirtumas pagal paduodamo oro kokybę tarp jų?


Įtariu pats nepajausi skirtumo ir visai be filtrų lygindamas su F7, tai ką jau bekalbėti apie f5 lyginimą su F7.

Realiai tai skirsis pasipriešinimas ir sulaikytų dalelių iš lauko kiekis, bet nuo dulkių tai vis tiek nesaugo, nes jas vis tiek žmogus įneša.

Nėkart nebandžiau įsigyti f5 filtrų, visuomet perku tik gamykliškai numatytus F7. Beje, filtrų kaina tai manęs visai nežavi, reikės kada vaikio fotoreportažo apie filtrų gamybą paprašyti smile.gif.
Papildyta:
QUOTE(mariuzs @ 2019 06 18, 12:58)
pas mane ima glikolį iš to pačio 130m gręžinio kaip ir geo ŠS.
T dabar svyruoja tarp 10-11, pakrenta po siurblio darbo šildant boilerį.


Aš lygiai taip pat bandau vėsintis namo grindis, ir tokiu būdu, pasakas apie amžina įšalą pamiršau smile.gif.

Vis tik, grindinis vėsinimas nėra pakankamai efektyvus, kuo toliau, tuo rimčiau svarstau kaloriferio įsigijimo poreikį, kad ir tiekiamą orą vasarą vėsintų, o žiemą šildytų. Kaloriferį jungčiau ant paduodamos į patalpas atšakos. Vis tik, kaloriferių su drenažu kaina nesveikai aukšta, pigiau įsigyti mobilų kondicionierių ir prie ventiliacijos pajungti, įtariu vargo būtų ne ką daugiau nei su kaloriferiu.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2019 06 22, 00:15)
Vis tik, grindinis vėsinimas nėra pakankamai efektyvus

Kokią name palaikote temperatūrą? Vėsinuosi su ZS - pries savaitę pasileidom, bet namas buvo perkaitęs. Iki šiol pasileidę maksimaliu nustatytu 330 cbm/val greičiu (mūsų namas 350 cbm). Pastebėjau, kad nors iš žemės ateina pakankamai šiltas oras (apie 17-18 C), namas tiek prie dabartinių 25C, tiek prie 33C palaikė panašią apie 24.5-25 C temp. Kuomet lauke virš 30, name atrodo net vėsu, ypać miegame naktį. Laukiu antros 30C bangos - bandysiu pereiti prie vienu greičiu mažesnių apsukų - įdomu, ar susitvarkys. Pamatas nusistovėjo apie 23.5-24 C.
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2019 06 22, 22:08)
Kokią name palaikote temperatūrą?


Bandau sumažint esamą, o ne palaikyt. Porai savaičių buvau išvykęs, grindinio vėsinimo paleidęs nebuvau, rekupas dirbo nuolatos mažiausiom apsukom, grįžau, dabar apie 28°C. Grindinio nepalikinėjau, nes nežinojau, kokie bus orai, jei atvės, tai namą gryžus būtų reikėję šildyti. Pas mane grindinis - savadarbis reguliuojamas rankiniu būdu.

Problema pas mane šeip tai su grindiniu vėsinimu. Mano sugalvotoje pajungimo schemoje turi dirbti du cirkuliaciniai - lauko kolektoriaus ir grindinio šildymo. Neteisinga schema, nes dirbant grindiniam privalai išjungti boilerio šildymą, nes vėsinimui kolektoriaus cirkuliacinis turi dirbti ant mažiausių apsukų, o boilerio šildymo metu - ant didžiausių. Knisa perjunginėti, tad grindinis, pas mane veikia ne per dažniausiai. Reikėtų galvoti kaip patobulinti schemą, be to teisingai būtų ir termostatą kokį įstatyti, kuris automatiškai palaikytų kokias nors užduotas temperatūras.

Realiai ženkliai efektyviau patalpas atvėsina, skirtinguose aukštuose nakčiai atidaromi langai su uždėtu tinkleliu nuo vabzdžių, kad trauka geresnė būtų. Afigenai gerai vėsina, savo kailiu patyręs, todėl man jokios nuostabos nekelia arkavos patirtis. Taip, atverti langai nakties metu, turbūt geriausias pasyvaus vėsinimo būdas, bet man jis nepatinka, tad šiuo būdu naudojuosi tik kraštutiniais atvejais. Tinklelis nesulaiko visų vabalų, ir kai pradedi vėsintis atidarytais langais, priskrenda smulkių vabalėlių, kurių atsikratai tik atėjus žiemai, o kol neatidarai, tol name nė vieno vabaliuko nepamatysi.

Vėsinimas rekupu, kaip ir variantas, kai yra ŽŠ, bet jei naudoti rekupą vėsinimui tik nakties metu, tai absurdas. Labai mažas rekupo našumas, neatvėsina namo per naktį (ŽŠ atveju vėsinimas vyksta kiaurą parą, tad čia šiek tiek kita situacija). Norint kad rekupas be ŽŠ vėsintų patalpas naktimis, rekupo našumas turi būti gerokai didesnis, nei būtų protinga į tokį investuoti pinigus. 1 karto oro pakeitimas per valandą yra keliais kartais per mažas rekupo našumas šiam reikalui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 23 birželio 2019 - 00:28