Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

Jei namas sandarus tai poreikis jauciamas labai stipriai .
Atsakyti
QUOTE(robertuxas @ 2016 10 07, 09:40)
kaip suprantu Gedimino namas jau įrengtas ir jis jau gyvena ten smile.gif dėl to čia tiek mažai galimybių kažką pravesti.

O Gediminai, jaučiasi rekuperatoriaus poreikis?


Su tuo įrengimu, tai ne visai. Progrese taip sakant, bet taip, gyvenam tokiam pusiau įrengtam name. Pradėjęs statyt nieko nežinojau apie sandarumus ir panašius reikalus, o eigoj vis kažką pritaikydavau statybose, kažką sandariau, geriau, šilčiau ir taip, tas poreikis jaučiasi. Nėr, kad gyvent negaliu, viskas ok, bet dar yra šiokių tokių galimybių bent ortakius prasivest, o su laiku ir rekupas turbūt atsiras.

Dėkingas pasisakiusiem, pasinagrinėsiu dar, pažiūrėsiu ką neskausmingai galiu išspaust su tais ortakiais ir kreipsiuos vėl su klausimais.
Atsakyti
QUOTE(robertuxas @ 2016 10 07, 10:40)
jaučiasi rekuperatoriaus poreikis?


Man atrodo, kai žmonės pasiskaito šias temas, poreikis kuriamas:) Va nebūtų domėjęsis Gediminas, pasistatytų namą ir gyventų energetiškai efektyviai nevėdinamame name:)
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2016 10 07, 19:42)
Man atrodo, kai žmonės pasiskaito šias temas, poreikis kuriamas:) Va nebūtų domėjęsis Gediminas, pasistatytų namą ir gyventų energetiškai efektyviai nevėdinamame name:)

Na tikrai tokioje dzukiskoje pirkeleje is rastu tikrai nereikia kazkokiu tai rekuperatoriu ... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2016 10 07, 17:42)
Man atrodo, kai žmonės pasiskaito šias temas, poreikis kuriamas:) Va nebūtų domėjęsis Gediminas, pasistatytų namą ir gyventų energetiškai efektyviai nevėdinamame name:)


Iš tiesų tai nelabai supratau, kas čia norėta pasakyt. Pradėdamas statyt namą turėjau labai konkrečią sumą ir, deja, rekuperatorius į ją netilpo. Dabar keičiasi finansinė padėtis, keičiasi ir galimybės. Rekuperatoriaus naudos niekada neneigiau, o kai mano pačio name vėjas kiaurai nekošia, tai jei yra galimybė įsirengti kokybišką vėdinimą, tai kodėl ja nepasinaudot? Šita tema čia niekuo dėta, anksčiau į ją užsukęs buvau gal kartą ar du visai kitu klausimu.

Mano namas nesiskaito EE namu niekaip. Nesilygiuoju į nei vieną iš "A++++" temos statytojų.
Atsakyti
QUOTE(gediminas_ @ 2016 10 06, 23:18)
Ar jai užtektų vieno taško oro paėmimui/ištraukimui (paveiksliuke pažymėjau tą sieną, kurioje būtų angos, raudonai)?
user posted image


Padavimui kaip ir gerai, bet istraukimui as bandyciau per koridoriaus ir WC lubas pravesti ortaki iki virtuves.

Is kitos puses, jei laiptine ne uzdara, galima intensyvesni istraukima padaryti antram aukste kad istrauktu viska kas paduodama ir pirmam ir antrame aukstuose.
Atsakyti
Taip, visgi jei daryt, daryt normaliai. Minimaliai pakainuos, bet galima vest ir į svetainę ortakius, būtent per tambūrą-wc->virtuvę.

Man labai patiko mintis daryt intensyvesnį ištraukimą antrame aukšte. Laiptinė atvira ir viršuje yra tik mažas ~2,5x1,2m koridorius, iš kurio eina keturios durys (3 kambariai ir vonia). O laiptai U formos, taigi anga plati, beveik 3x2m. Bet jei jau surandu galimybę ištraukimą padaryti virtuvėje, gal neverta visko išraukt per antro aukšto koridorių? Nesigauna per sudėtingai kas nors čia?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 07 spalio 2016 - 20:23
QUOTE(gediminas_ @ 2016 10 07, 20:20)
Taip, visgi jei daryt, daryt normaliai. Minimaliai pakainuos, bet galima vest ir į svetainę ortakius, būtent per tambūrą-wc->virtuvę.

Man labai patiko mintis daryt intensyvesnį ištraukimą antrame aukšte. Laiptinė atvira ir viršuje yra tik mažas ~2,5x1,2m koridorius, iš kurio eina keturios durys (3 kambariai ir vonia). O laiptai U formos, taigi anga plati, beveik 3x2m. Bet jei jau surandu galimybę ištraukimą padaryti virtuvėje, gal neverta visko išraukt per antro aukšto koridorių? Nesigauna per sudėtingai kas nors čia?


Jei yra galimybe manau tikrai vertetu daryt istraukima is virtuves, kad visi kvapai ir dregme neitu i antra auksta. Taip pat ir is wc istraukimas butinas, nes jei nedarysite ten nieko tai pradarius wc duris turetu kvapus i bendra namo erdve traukti.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 10 07, 09:57)
padavimą, raudoną tašką perstumiant į kitą sieną (naudojant sieninį difuzorių) virš darbo stalo.


Neteisinga mintis oro padavima organizuoti virs pastovios žmoniu buvimo vietos. Tad nei virš staliuko, nei virš sofos oro padavimas nėra gerai.
Atsakyti
Mintas berods turit RegoV rekupą, kaip ten gal pasakysite su ta fizine sklende.. ir mano pamąstymais keliais postais aukščiau ? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2016 10 07, 18:42)
Man atrodo, kai žmonės pasiskaito šias temas, poreikis kuriamas:) Va nebūtų domėjęsis Gediminas, pasistatytų namą ir gyventų energetiškai efektyviai nevėdinamame name:)


Siūlau pagyvent ir paskui tokias replikas mėtyt. Aš gyvenau beveik metus, patikėk, kai namas sandarus, vanduo varva iš visur iš kur tik gali varvėti, labai jaučiasi vėdinimo poreikis. Būtent, ne O2 poreikis labiausiai jautėsi, nors ir gaivaus oro trūko, bet drėgmės perteklius, kurio jokie drėgmės surinktuvai nuolatos veikdami nespėjo šalinti.
Papildyta:
QUOTE(gediminas_ @ 2016 10 07, 21:20)
Taip, visgi jei daryt, daryt normaliai. Minimaliai pakainuos, bet galima vest ir į svetainę ortakius, būtent per tambūrą-wc->virtuvę.

Man labai patiko mintis daryt intensyvesnį ištraukimą antrame aukšte. Laiptinė atvira ir viršuje yra tik mažas ~2,5x1,2m koridorius, iš kurio eina keturios durys (3 kambariai ir vonia). O laiptai U formos, taigi anga plati, beveik 3x2m. Bet jei jau surandu galimybę ištraukimą padaryti virtuvėje, gal neverta visko išraukt per antro aukšto koridorių? Nesigauna per sudėtingai kas nors čia?


Pas mane dabar taip, tiktai antro aukšto vonioje viskas ištraukiama, tai nelabai gera mintis. Jau greitai ištraukimą pajungsiu ir virtuvėje pirmame aukšte.

Pirmiausiai vonioje per didelis oro srautas.

Antras dalykas, virtuvė yra kvapus skleidžianti patalpa, tad jei ten nepadarysi ištraukimo, tų kvapų daugiau pateks ir į kitas patalpas, o kai ištraukimas antram aukšte, tai tie kvapai net ir traukiami bus į antrą aukštą. Nemanau, kad gartraukis sugebės viską pašalinti. Juk nelaikysi jo nuolatos įjungto.
Papildyta:
QUOTE(funtikas2999 @ 2016 10 07, 22:24)
Mintas berods turit RegoV rekupą, kaip ten gal pasakysite su ta fizine sklende.. ir mano pamąstymais keliais postais aukščiau ? smile.gif


Sklendės nėra yra tik aklė. Pajunginėsi gartraukį, aklę nuimsi ir pajungsi specialiai tam įsigytą motorizuotą sklendę.
Atsakyti
Tai būtų logiška daryti pirmam aukštui ištraukimą virtuvėj virš kriauklės pavyzdžiui, o padavimą svetainėję virš TV? Tada dar padavimą tam 13kv.m. plote kur geriau būtų? Ten kur nupiešta sofa - stovi darbo stalas, o kur nupieštas darbo stalas - nėra nieko. Kokiu atstumu jaučiasi oras paduodamas per ortakį? Įsivaizduoju, kad vėsa turėtų jaustis per arti būnant, ir turbūt ne tik maloni?

Dabar dar dėl antro aukšto. Ten jei koridoriuje daryt ištraukimą, nesikirs su pirmo aukšto srautais?

Stovi pas mane ventiliacinis kaminas iš keturių kanalų. Juose dabar pajungti gartraukis ir pirmo bei antro aukšto WC su ventiliatoriais paprastais ištraukimui. Kad jau jis yra tas kaminas, tai gal neverta dėl to rekuperuot abiejų vonių ir palikt kaip yra?
Atsakyti