Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(mjjm @ 2021 07 17, 13:36)
pradėjus name gyventi, drėgmės padaugės ir tai neišvengiama - dušas, maisto gamyba.


Na jo, tokiais orais būna net kelis kartus per dieną po dušu palendi. Name gyvenant daug darbų lauke nudirbti reikia, pav. kad ir pievutę nupjauti, tai tik išėjai į lauką ir visas šlapias nuo prakaito, tai ir lendi po kelis kartus į dušą per dieną, o name tai juk ne vienas žmogus gyvena.

Valgis taipogi, o aš jo ankščiau neakcentavau. Jei reikia ką nors ilgesnį laiką pavirti, tai litrais vandens prigarinama.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2021 07 17, 10:20)
Kokios drėgmės dabar? Bandau palaikyti 24°C, tai grubiai 24°C-25°C ir laikosi, bet drėgmė lauke dar pakilo, tad ir namuose nuo ~70% drėgmė pakilo iki ~80%.

Dieną laikau įjungtą drėgmės surinkėją, surenka apie 6-7l vandens ir drėgmė vakare nukrenta mažiau 60%. Bet nakčiai įjungiu intensyvesnį vėdinimą, tai po nakties drėgmė vėl viršyja 70%. Plius drėgmės surinkėjas kažkiek šildo patalpas, tad iš jo naudos nėra itin daug kaip galvojau. Aišku geriau negu nieko, nes ankstesnes vasaras kai nesinaudojau surinkėju drėgmė kildavo iki 80%. Namie 24-25°C. Kitai vasarai turbūt teks galvoti apie oras - oras. Kažkas lyg yra minėjęs, kad netenkino drėgmė vėsinantis per grindis ir pasistatė oras - oras, įdomu kokia su juo drėgmė?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo balamūtas: 17 liepos 2021 - 20:38
25C, 65%, entalpinis.
Atsakyti

Brink flair ntalpinis 160 kub m. Oras- oras nustatyta 23 laipsniai minimaliu rezimu, name laikosi 24- 26 celsijaus, dirba 5- 6 val per para, kai lauke virs 30. Dregme 50- 60 procentu

Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2021 07 17, 20:37)
Kitai vasarai turbūt teks galvoti apie oras - oras.


O aš galvoju kaloriferį statyti, skirtą ne tik šildymui, bet ir vėsinimui pajungiant jį prie vienos iš grindinio šildymo atšakos. Vėsinimui skirtas turi drenažo nuvedimą. Kaloriferį statai, ant paduodamo į patalpas ortakio, ir tokiu būdu vėsini, bei sausini į patalpas paduodamą orą. Tiesa, nežinau, kaip toks kaloriferis draugaus su oras-vanduo, bet mano konfiguracijoje, kad kondensatas bus esu įsitikinęs. Vis tik iki šiol stabdė gana didelė kaloriferio kaina. Kai pasižiūri, ji panaši į oras-oras, bet aš tikiuosi, kad patikimumas (nėra jokių papildomų judančių mechanizmų, jokios papildomos elektronikos), bei eksploatacinė kaina bus patrauklesni. Ir kas svarbiausia, kaip minėjau, esu įsitikinęs, kad mano atveju kondensatą ištraukinės.

Vis tik, šilumos siurblys yra daug sudėtingesnė įranga, daugiau elektronikos, mechanizmų, o kaina panaši kaip paprasčių paprasčiausio kaloriferio. Absurdas. Kaloriferis neturėtų kainuoti daugiau nei koks 100€-150€. Iš kitos pusės, vat tik šildymui skirtas kaloriferis kainuoja net 190€, taip pat brangiai, bet į tą kaloriferį dadeda drenažinį vamzdelį (visa kita identiška: variniai vamzdeliai, aliuminės grotelės, cinkuotos skardos korpusas, nors laisvai gali būti ir iš kokios plastmasės) ir kaloriferio kaina išauga vos ne dvigubai. Absurdas, o ką daryti? Pirkti tik šildymui skirtą, o drenažinę šlangelę pačiam pajungti?

Tiesa, koks pas tave rekuperatorius? Kliūna Giords pateikti duomenys su entalpiniu. Negi entalpinis šioje situacijoje tikrai padeda.
Papildyta:
QUOTE(sevas @ 2021 07 17, 22:27)
Brink flair ntalpinis 160 kub m. Oras- oras nustatyta 23 laipsniai minimaliu rezimu, name laikosi 24- 26 celsijaus, dirba 5- 6 val per para, kai lauke virs 30. Dregme 50- 60 procentu


Oras-oras labai tikėtinas rezultas, kalbant apie drėgmės lygį, nes pas juos yra kondensato nuvedimas ir jie sugeba iš oro ištraukti perteklinę drėgmę. Vėsinant patalpas grindimis, nėra galimybės ištraukinėti perteklinės drėgmės be papildomos įrangos. Vat papildomas, su vėsinimui skirta įranga nesusijęs įrenginys (jo paskirtis ne šildyti ar vėsinti, bet vėdinti su kaip galima mažesniais šilumos nuostoliais) - entalpinis rekuperatorius gal ir gali padėti. Nors nelabai tikiu, bet vat Giords pavyzdys verčia abejoti įsitikinimų teisingumu. mjjm duomenų nevertinu kaip lygiaverčių, nes name negyvenama. Gyvenimas name, gali kardinaliai pakeisti situaciją.
Papildyta:
QUOTE(Giords @ 2021 07 17, 21:11)
25C, 65%, entalpinis.


Šiose patalpose gyvenama? Prausiamasi po dušu, gaminamas valgis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 liepos 2021 - 10:39
QUOTE(mintas @ 2021 07 18, 11:20)
Tiesa, koks pas tave rekuperatorius?

Rotacinis Komfovent'as
Atsakyti
Zehnder Q450 entalpinis
Istraukia siuo metu 26.1 C / 67%
Pries savaite nusipirkau dregmes surinkeja, tai vis karts nuo karto ijungiu kad numustu bent iki 59, bet per diena ar dvi vel grizta atgal.
Varineja apie 150 m3/h
Namas gyvenamas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauliusz: 18 liepos 2021 - 14:53
QUOTE(mintas @ 2021 07 18, 11:20)
Šiose patalpose gyvenama? Prausiamasi po dušu, gaminamas valgis?
Taip, taip, taip
Atsakyti
QUOTE(sauliusz @ 2021 07 18, 14:53)
Zehnder Q450 entalpinis
Istraukia siuo metu 26.1 C / 67%


26.1 C / 67% - 16,4g drėgmės 1m³ oro

pas mane dabar 25,1°C ir 77%, o tai yra 17,9g drėgmės 1m³ oro. Taip drėgmės pas mane daugiau, bet pas mane šiais metais nė karto neveikė drėgmės surinkėjas, todėl klausimas, kiek nuopelnų galima priskirti entalpiniam rekuperatoriu, o kiek drėgmės surinkėjui.
Papildyta:
QUOTE(Giords @ 2021 07 18, 15:18)
Taip, taip, taip


O vat šiuo atveju, drėgmės skirtumui paaiškinti, nerandu nei vieno kito argumento, kaip tik entalpinis rekuperatorius verysad.gif. Gal kas turit kitų situacijos paaiškinimo variantų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 liepos 2021 - 16:08
QUOTE(mintas @ 2021 07 18, 16:42)
O vat šiuo atveju, drėgmės skirtumui paaiškinti, nerandu nei vieno kito argumento, kaip tik entalpinis rekuperatorius verysad.gif. Gal kas turit kitų situacijos paaiškinimo variantų?
Duomenys iš Q350, taigi nereiktų priimti kaip itin tikslių. Šiuo metu ištraukiama 26C, 66%. Gyvenam trise.
Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2021 07 18, 16:10)
Duomenys iš Q350, taigi nereiktų priimti kaip itin tikslių. Šiuo metu ištraukiama 26C, 66%. Gyvenam trise.


Vakar buvo 25°C, 65% - 15g
šiandien - 26°C, 66% - 16g

pas mane dabar 25,0°C, 76,9% - 17,8g
lauke 25,3°C, 81,2% - 19g
Atsakyti

mintas,

 

manau esate teisus, oras- oras salina dregme per kondensato drenaza, kadangi rekuperatorius tiekia ora per bypass. Jei tiektu per silumokaiti, turetu rekuperatoriuje rastis kondensatas, tuomet reiketu drenuot, arba begtu per kur nors. Kadangi oras- oras dirba su pauzemis, reikes pasekti dregnuma pries ijungiant ir jam veikiant.

Atsakyti