Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(sevas @ 2021 07 19, 21:53)
rekuperatorius tiekia ora per bypass. Jei tiektu per silumokaiti, turetu rekuperatoriuje rastis kondensatas, tuomet reiketu drenuot

Nemanau. Per mažas t° skirtumas lauke ir viduje, t° nebus numušinėjama iki rasos taško, tad ir jokio kondensato būti negali. Čia problema rotacinių rekuperatorių, kai rotorius nepadengtas sorbcine danga, nes vėdinant, kol nevyksta kondensacija, įleidžia visą drėgmę iš lauko į patalpų vidų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 liepos 2021 - 07:37
Su nežmoniškai didele 80% drėgme teko kankintis nepilną savaitę. Greičiausiai vėsesnio oro frontas praėjo, nulijo ir atvėso orai, krito temperatūra.

Dabar pas mane patalpų viduje 23,7°C ir 61,8% drėgmės. Vandentiekio vamzdynas upeliais kondensato nerenka, bei kondensato nesusidaro ir ant kitų vėsesnių paviršių.

Drėgmės kiekis patalpų 1m³ ore - 13,29g
Rasos taškas prie 16°C.

Lauke dabar 16,7°C ir 89,3% drėgmės.
Drėgmės kiekis lauko 1m³ ore - 12,68g
Rasos taškas prie 14,9°C.

Taip kad ilgai kentėti nereikėjo, bet diskomfortas su kondensatu ir šeip drėgme buvo didelis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 23 liepos 2021 - 07:33

Sveiki, kokia situacija su vedinimu, kai viduje kondicionierius ir 23C, o lauke 32C?

Rekupas gražina šaltą orą?

Atsakyti
QUOTE(Tichas @ 2021 07 28, 21:02)
<p>Sveiki, kokia situacija su vedinimu, kai viduje kondicionierius ir 23C, o lauke 32C?
</p><p>Rekupas gražina šaltą orą?
</p>


Taip, jei nebus įjungtas ByPass, rekuperatorius į patalpas tieks vėsesnį orą nei yra lauke.

Prie tavo nurodytų sąlygų tieks aukštesnės nei 23°C temperatūros orą, nes rekuperatoriaus NVK nebūna 100%, bet tiekiamas oras bus žemesnės t° nei 32°C.

Tai teigiu remdamasis savo rekuperatoriaus eksploatacijos patirtimi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 28 liepos 2021 - 21:39
Sveiki, savaitgali pagaliau pasikabinsiu rekupa, remontai senai baigti ir buvo palikta 4x160mm vamzdziai. Klausimas iskilo del pajungimo i lauka in/out. Atbuliniai voztuvai reikalingi, ant abieju lauko ortakiu? Dedasi ant rekupo in/out ir tada lauko vamzdziai?
Kas geriau darant prijungimus prie lauko pustu ortakiu, ar su alkunem ar su lanksciais slopintuvais pajungti? Slopintuvai mano atveju daug paprasciau ir pigiau.
Atsakyti
QUOTE(locato @ 2021 08 27, 14:19)
Sveiki, savaitgali pagaliau pasikabinsiu rekupa, remontai senai baigti ir buvo palikta 4x160mm vamzdziai. Klausimas iskilo del pajungimo i lauka in/out. Atbuliniai voztuvai reikalingi, ant abieju lauko ortakiu? Dedasi ant rekupo in/out ir tada lauko vamzdziai?
Kas geriau darant prijungimus prie lauko pustu ortakiu, ar su alkunem ar su lanksciais slopintuvais pajungti? Slopintuvai mano atveju daug paprasciau ir pigiau.


Slopintuvai juk dedasi vidaus vamzdyne ar ne? Ir jei rekuperatorius dirbs non stopu ar yra prasmė dėti atbulinius vožtuvus?
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2021 08 27, 15:32)
Slopintuvai juk dedasi vidaus vamzdyne ar ne? Ir jei rekuperatorius dirbs non stopu ar yra prasmė dėti atbulinius vožtuvus?

Mintis kad dirbs pastoviai, na nebent uzeis - 27.
O del ortakio del vidiniu jungimu viskas ok. Bet ar galiu su isore taip jungti? Man siuo atveju kaina ir patogumas. Nes su alkunem zaisti daugiau reikalų ir brangiau
Atsakyti
QUOTE(locato @ 2021 08 27, 14:45)
Mintis kad dirbs pastoviai, na nebent uzeis - 27.
O del ortakio del vidiniu jungimu viskas ok. Bet ar galiu su isore taip jungti? Man siuo atveju kaina ir patogumas. Nes su alkunem zaisti daugiau reikalų ir brangiau


Triuksmo slopintuvai neturi jokios silumos izoliacijos, jei gerai pamenu. O tokiu atveju kondensatas garantuotas. Taip kad manau junk su politilenu.

As buvau is pradziu su apsiltina skarda pasijunges, bet lievai apsiltinau tai verkdavo. Galsiausiai pasikankinau ir perdariau ant pusto politileno.

Taip kad nereiktu 2 kartus daryt siulau iskart normaliai daryt.


Del atbuliniu, tai geriau jau susimazinti srautus iki kokiu 50-80 kubu, ir palikti dirbti jei bus -27.
Zodziu pas mane visus metus dirba tai net minties nebuvo apie voztuvus
Atsakyti
QUOTE(locato @ 2021 08 27, 15:19)
Atbuliniai voztuvai reikalingi, ant abieju lauko ortakiu?


Vožtuvai tai papildomas oro pasipriešinimas. Jei srautai nebus stabdomi, tai tik bereikalingi nuolatinio pasipriešinimo, ko pasekoje didesnių elektros sąnaudų tam pačiam oro kiekiui šaltiniai. Aš nedėjau ir per visą eksploatacijos laikotarpį (apie 7 metai) jų nepasigedau.
QUOTE
Kas geriau darant prijungimus prie lauko pustu ortakiu, ar su alkunem ar su lanksciais slopintuvais pajungti?


Čia buvo išsakytos teisingos mintys dėl apšiltinimo, bet daugiau problemų aš nematau, o ir šią problemą galima spręsti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 27 rugpjūčio 2021 - 23:05
Noriu paklausti, kas ismanot apie rekupiratorius.
- i ar rekupiratoriu galima isjungti ir vel ijungti ar jis jau veikia visad? na, pvz. isvykstu menesiui ir nutariu isjungt, imanoma?
- kiek mazdaug gali kainuoti irengti rekupiratoriu naujos statybos bute, 48 kv.m., be papildomu kazkokiu vamzdziu isvedziojimu ir pan? Zinau, kad kainos priklauso nuo ivairiu veiksniu (poreikiu ar tik pardavejo uzkeltos kainos), bet ko mazdaug tiketis? Bent nuo iki? Gal pakaktu mini rekupiratoriaus? Kainos ju gan neblogos atrodo.
Nezinau kuo skiriasi normalus rekupiratorius nuo mini....
Atsakyti
Sveiki,
Bendravau su tenko del flair 325 enthalpy. Sako,kad sandely entalpinių neturi ir neaišku kada gaus.
Gal kas žino kame čia reikalas? Ar dėl to kad nespėja gaminti ar gal su šilumokaičiu kažkokios bėdos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rupertas: 29 rugpjūčio 2021 - 22:46
QUOTE(rupertas @ 2021 08 29, 23:45)
Sveiki,
Bendravau su tenko del flair 325 enthalpy. Sako,kad sandely entalpinių neturi ir neaišku kada gaus.
Gal kas žino kame čia reikalas? Ar dėl to kad nespėja gaminti ar gal su šilumokaičiu kažkokios bėdos?


Tiekimai belenkaip striga visam pasaulyje. Tad arba lauki arba kita perki. Mums darbe daliu gamintojai net po pora menesiu duoda terminus. Niekad taip nebuvo..

O dabar dar klausimas. Kokia praktika naudojat dazniausia in out lauko srautu %? Domekt pasileidau c6.1, tai gamikliškai kiek paduoda, tiek ir istraukia %.
Atsakyti