Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo (primal) mityba

QUOTE(Puk @ 2016 10 10, 19:17)
Vyras turi psoriazę, aš neturiu autoimuninės jokios.  Na kiek domėjausi, tai būtina, nes kažkaip ten tas ląstelių membranas sotieji riebalai padaro nepralaidžias, o pas autoimunininkus jos pralaidžios.
Papildyta:
Apsitvarkė normaliai, visai nuslopusi. Bet pasitaiko nuklydimų, tai kokio kefyro lašą,ar grietinės, ar kur vištienos ir jau rausta nauji židinukai. Bet kai jau žinai kas kenkia, tai galima kontroliuoti ax.gif

O jusiskis kokius riebalus valgo ?

Pas mus nieko gero nematau su ta dieta- kaip buvo uzdegimas ( auroimuninis), taip ir liko, pagal kraujo tyrimus jokio skirtumo, valgom tas kruopas, ar ne ....

Liudna kazkaip..
Atsakyti
Nada, gal laiko daugiau reikia. juk musu temoje ne vienas autoimunininkas buvo, nu ir kapstesi ilgai, bet su paleo issikapste. Ne taip greitai susilopo zarnynas, susitvarko membranos ir t.t. Ne per nemesi uzsiveise ligos, tai ne per menesi ir pasitraukia. As su galvos oda tris menesius dusinausi, kol atsikraciau to prakeikto niezejimo ir draskymosi iki krauju (dermatitas ar seboreja ten buvo, bala zino) Psoriaziniai zidinukai pas mane buvo tik du, ant ranku, tai po pusantro menesio praejo, bet jie buvo dar jauni ir nedideli, neisisenejusi liga, gal todel greiciau ir dingo. Bet pas mane buvo labai grieztas paleo, o whole net 5 dienu laikiausi.
Nada, nenuleiskit ranku:)
Pas mane maza puslyte ant lupos, herpis, jei teisingai supratau. Bet tai man viskas aisku kodel - angliu negeru per daug. Paskutiniu metu pakibau ant pirktiniu ledu o dar koks obuolys, kitas is sodo, va ir perteklius. Tik padauginu angliu (negeru), is karto ir nosis varva, koks spuogas pasirodo, tai jau kasausi kur nors. Kai maitinuosi normaliu paleo, nieko man nesidaro, nors ir po kiema vaikstau su maikute, jokie persalimai neima ir niekas man nesikaso. Zodziu, man jau seniai viskas aisku, kodel as anksciau taip ir tiek sirgau. Labai jau akivaizdu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 10 spalio 2016 - 21:25
QUOTE(Nidulia @ 2016 10 10, 22:19)
Nada, gal laiko daugiau reikia. juk musu temoje ne vienas autoimunininkas buvo, nu ir kapstesi ilgai, bet su paleo issikapste. Ne taip greitai susilopo  zarnynas, susitvarko membranos ir t.t. Ne per nemesi uzsiveise ligos, tai ne per menesi ir pasitraukia. As su galvos oda tris menesius dusinausi, kol atsikraciau to prakeikto niezejimo ir draskymosi iki krauju (dermatitas ar seboreja ten buvo, bala zino) Psoriaziniai zidinukai pas mane buvo tik du, ant ranku, tai po pusantro menesio praejo, bet jie buvo dar jauni ir nedideli, neisisenejusi liga, gal todel greiciau ir dingo. Bet pas mane buvo labai grieztas paleo, o whole net 5 dienu laikiausi.
Nada, nenuleiskit ranku:)
Pas mane maza puslyte ant lupos, herpis, jei teisingai supratau. Bet tai man viskas aisku kodel - angliu negeru per daug. Paskutiniu metu pakibau ant pirktiniu ledu o dar koks obuolys, kitas is sodo, va ir perteklius. Tik padauginu angliu (negeru), is karto ir nosis varva, koks spuogas pasirodo, tai jau kasausi kur nors. Kai maitinuosi normaliu paleo, nieko man nesidaro, nors ir po kiema vaikstau su maikute, jokie persalimai neima ir niekas man nesikaso. Zodziu, man jau seniai viskas aisku, kodel as anksciau taip ir tiek sirgau. Labai jau akivaizdu.


4u.gif

neketinu dar pasiduot, tik ilgai mes jau gyvenam su paleo, noretusi bent mazo zingsnelio I prieki, deja, net jo near. aisku, nesilaiko vaikas labai grieztai- vaisius valgo- bet griezciau jau neiseina mum, nenoriu streso vaikui varyt ..

Nidulia, o tas simpatinis nukrypimas pas jus pasitaise? ar neisityret daugiau?
Atsakyti
Daugiau nesityriau kol kas, tai nezinau.
Atsakyti
QUOTE(Adera777 @ 2016 10 10, 12:44)
Merginos, patarkite, apie ką galėtų įspėti kartukas burnoje, lyg deginimas kažkoks, gal baltymų per daug. O gal kam yra taip buvę?

O tas kartumas atsibudus ryte, ar kitu laiku?
Papildyta:
QUOTE(jaicy @ 2016 10 10, 13:39)
ech... kad jei tik gerkles skausmas butu..
man skauda viska- galva, nosies gleivine panrinkusi taip kad net juros vanduo neprateka o atgal bega. beje gerkles nebeskauda. nustojau kankintis su arbatmedziu ir pagerejo- nebeerzina ir gleivines kai purskiu druskos vandeniu.

biski nesutinku su tuo straipnsiu, ty man angliu metas yra labiau vasara- ne ruduo. uogas ir vaisius edu tik vasara, bet vasara nesergu.
gerai prisiminus- ta diena pries liga buvau mazoje patalpoje su dviem serganciaisi(zinot tuos kurie serga ir eina i darba kitu apkrest).
ir su tiek metu paleo as jau atskiriu kur ale persalimas, kai paskauda gerkle 2 d ir tiek, o kur bacila su visu komplektu...

mano pagablininkas kol kas- gelomertolis- puikiai atkemsa nosi - sianakt miegojau puikiai pagaliau
Papildyta:
man tap budavo kas karta pavalgius varskies surio..

Bet vasara visi maziau serga, o organizmo pasiruosimas siltajam sezonui ir buna atvesus arams. Gaila nerodo dabar Talalakino saito, uzslaptino, bet kazkiek radau apie sezoninius persalimus.
https://www.youtube....h?v=Gh-eADNI-TQ
Atsakyti
QUOTE(Nada... @ 2016 10 10, 21:26)
O jusiskis kokius riebalus valgo ?


Kiaulienos ir paukštienos, ant jų ruošiu maistą. Pusryčiams šoninė.
Papildyta:
QUOTE(Nada... @ 2016 10 10, 21:26)
Pas mus nieko gero nematau su ta dieta- kaip buvo uzdegimas ( auroimuninis), taip ir liko, pagal kraujo tyrimus jokio skirtumo, valgom tas kruopas, ar ne ....


Ne vien tik grūdai kelia uždegimą . Kai grūdai sugadina žarnyną, per jį patenka visi stambesni nesuvirškinti baltymai ir toliau kelią uždegimą. Mano vyrui netinka paukštiena, kiaušiniai, pieniški, kviečiai.

Vaikas taip pat alergiškas nuo mažens, netinka pieniški ir riešutai. Šiemet pastebėjau, kad visiškai nevirškina bananų, dar tokio oro gadinimo nebuvo niekad, kol išsiaiškinome, kad nuo bananų blink.gif
Atsakyti
Savo vaikui duodu puse banano, jei suvalgo daugiau, irgi pucia pilvuka.
Atsakyti
QUOTE(Puk @ 2016 10 11, 11:04)
Kiaulienos ir paukštienos, ant jų ruošiu maistą. Pusryčiams šoninė.
Papildyta:
Ne vien tik grūdai kelia uždegimą . Kai grūdai sugadina žarnyną, per jį patenka visi stambesni nesuvirškinti baltymai ir toliau kelią uždegimą. Mano vyrui netinka paukštiena, kiaušiniai, pieniški, kviečiai.

Vaikas taip pat alergiškas nuo mažens, netinka pieniški ir riešutai. Šiemet pastebėjau, kad visiškai nevirškina bananų, dar tokio oro gadinimo nebuvo niekad, kol išsiaiškinome, kad nuo bananų blink.gif


na bet kaip issiaiskint, kas dar kelia ta uzdegima, kai ner tokiu aiskiu pozymiu, kaip jusu vyrui ( ant odos matos)... kiausiniai pagrindinis cholesterolio saltinis, tai duodu ir nemazai, jokiu netoleravimo pozymiu nematau..pieniskus irgi buvau isemus savaitei, berods, jokio pagerejimo/ pablogejimo nesimate/nesijaute..

sonine sunku gera gaut, nu nepatinka man tos maximines kiaules, nors tu ka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nada... @ 2016 10 11, 10:56)
na bet kaip issiaiskint, kas dar kelia ta uzdegima, kai ner tokiu aiskiu pozymiu, kaip jusu vyrui ( ant odos matos)... kiausiniai pagrindinis cholesterolio saltinis, tai duodu ir nemazai, jokiu netoleravimo pozymiu nematau..pieniskus irgi buvau isemus savaitei, berods, jokio pagerejimo/ pablogejimo nesimate/nesijaute..

sonine sunku gera gaut, nu nepatinka man tos maximines kiaules, nors tu ka  biggrin.gif

O kokia liga konkrečiai vaikui? Šiaip, jei neaišku, kas ir kaip, tai reikia eliminavimo dietos, GAPS protokolo pvz. Savaitė gana mažas laiko tarpas, kad išsiaiškinti netoleranciją.
Ir teisybe sako merginos, sisteminis uždegimas tikrai gali labai ilgai gydytis. Arba kad ir mikrofloros atstatymas. Daug kur rašo, kad pvz po czario ar po antibiotikų vaiko žarnyno teisingos floros susiformavimas ar atsistatymas gali trukti nuo dviejų iki keturių metų!!
Dėl kaiulės iš maksimos..nėra taip sunku gal ir ne maksiminės rast, internetas po ranka. Ir bet kokiu atveju, maksiminė mėsa geriau už ko grūdą. O jei yra jautrumas fruktozei yra, tai bijau, kad ir už naminį obuolį.
Dėl nenoro vaiką liūdinti, sapusti ir pan. - tai kam kankinti iš dalies, ir iki galo darbo nepadaryti. Taip jau yra su tom autoimuninėm, kad arba iki galo, arba nepadės. Čia daugiau mažiau sveikam žmogui galima ir šiaip, ir taip pasukt, ir 80 proc.laikytis, ir jam bus gerai. Bet kai jau yra bėda, tai arba - arba.


Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2016 10 11, 12:23)
O kokia liga konkrečiai vaikui? Šiaip, jei neaišku, kas ir kaip, tai reikia eliminavimo dietos, GAPS protokolo pvz. Savaitė gana mažas laiko tarpas, kad išsiaiškinti netoleranciją.
Ir teisybe sako merginos, sisteminis uždegimas tikrai gali labai ilgai gydytis. Arba kad ir mikrofloros atstatymas. Daug kur rašo, kad pvz po czario ar po antibiotikų vaiko žarnyno teisingos floros susiformavimas ar atsistatymas gali trukti nuo dviejų iki keturių metų!!
Dėl kaiulės iš maksimos..nėra taip sunku gal ir ne maksiminės rast, internetas po ranka. Ir bet kokiu atveju, maksiminė mėsa geriau už ko grūdą. O jei yra jautrumas fruktozei yra, tai bijau, kad ir už naminį obuolį.
Dėl nenoro vaiką liūdinti, sapusti ir pan. - tai kam kankinti iš dalies, ir iki galo darbo nepadaryti. Taip jau yra su tom autoimuninėm, kad arba iki galo, arba nepadės. Čia daugiau mažiau sveikam žmogui galima ir šiaip, ir taip pasukt, ir 80 proc.laikytis, ir jam bus gerai. Bet kai jau yra bėda, tai arba - arba.

skydliaukes uzdegimas..

Ne vaiko liudinime esme- o strese, kuri kelia vaikui galejimas valgyt tik morka su mesa. Vaikas turi dar ir simpatini sutrikima, tai labai nervinas del visko, labai jautrus net ir ten, kur kitam vaikui ne motais butu... Nemanau, kad tas gerai ir tas stresas , sukeltas draudimo beveik visam maistui unsure.gif
Jau ir taip meniu tikrai siauras. nemanau, kad chroniskas stresas - gera terpe sveikatai rastis.

Ir tiesa sakant, nelabai tikiu, kad merginos su autoimuninem ligom visai nevalgot vaisiu rudeni biggrin.gif plius su skydliaukes ligom angliavandeniu reikia butinai.

Ir dar jei kas domites kataboline/anaboline bukle, gal paaiskintumet neaiskumus : tarkim esat katabolike :

1) Jei labai numazinat angliavandenius, kunas dar labiau krypsta i katabolizma. ( ? )
2) Valgyt reiktu 2-3 kart dienoj., bet jei esat velgi katabolikas, tokiais dideliais tarpais valgant kune sumazeja insulinas, kuris yra stiprus anabolikas, tad kune vel vyrauja kataboliniai procesai. ( ? )
Atsakyti
Taip, jei racionas visiškai siauras, bėda. O bet tai ką daryt?
Dėl skydliaukės ir angliavandenių, čia labiausiai hipotiroidizmui galioja, ir tai yra informacijos, kur ginčijamasi dėl tų angliavandenių, bet kuri pusė teisi šiuo atveju, tai sunku pasakyti kol kas.
Sunku pasakyti ką apie vaikus, aišku, nes ir nuo amžiaus priklauso, ir nuo būdo vaiko. Aš irgi prisižiūrėjus ir ašarų, ir pykčių, ir barnių buvo. Bet daugiau pokalbių ir aiškinimo.

Dėl valgymo dažnumo, vaikams tikrai dažniau valgyt reik, ne du - tris kartus per dieną.

O dėl katabolizmo ir anglių..kad gal tada į ketogeninės puse krypsta?

Ir dar, numažinti visai angliavandenius ir išsiaiškinti santykius su fruktoze - truputį skirtingi dalykai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nomore: 11 spalio 2016 - 12:52
QUOTE(nomore @ 2016 10 11, 13:48)
Taip, jei racionas visiškai siauras, bėda. O bet tai ką daryt?
Dėl skydliaukės ir angliavandenių, čia labiausiai hipotiroidizmui galioja, ir tai yra informacijos, kur ginčijamasi dėl tų angliavandenių, bet kuri pusė teisi šiuo atveju, tai sunku pasakyti kol kas.
Sunku pasakyti ką apie vaikus, aišku, nes ir nuo amžiaus priklauso, ir nuo būdo vaiko. Aš irgi prisižiūrėjus ir ašarų, ir pykčių, ir barnių buvo. Bet daugiau pokalbių ir aiškinimo.

Dėl valgymo dažnumo, vaikams tikrai dažniau valgyt reik, ne du - tris kartus per dieną.

O dėl katabolizmo ir anglių..kad gal tada į ketogeninės puse krypsta?

Ir dar, numažinti visai angliavandenius ir išsiaiškinti santykius su fruktoze - truputį skirtingi dalykai smile.gif


Tai ketogeninis nukrypimas ir yra kataboline bukle, kaip suprantu ( salia simpatinio ir disaerobinio)...

kazkaip anksciau buvau nusitekus optimistiskai, kad vaikas ta cukru ( vaisiu pavidalu) pamirs, nebereiks, bet toli grazu.. o tas chroniskas stresas, t.y. simpatika velgi veda sekmingai gilyn i kataboline bukle ir tikrai nepalengvina kelio is jos .. gal sakau anaboliniais steroidais uzmaitint biggrin.gif biggrin.gif

O kaip turetu reikstis fruktozes netoleravimas? pilvo putimu, berimais?
Gerai butu pabandyt ismest...
4u.gif
Atsakyti